Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Wrz 2015 12:07 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
chciałabym poznać Wasze doświadczenia z jazdy pociągiem do Aguas Calientes.
Są różne rodzaje pociągów:
- EXPEDITION
- VISTADOME

+ opcje z jakimś bufetem Buffet at the Belmond Sanctuary Lodge promo

Pociągi ruszają z Ollantaytambo lub Poroy. Jak z dojazdem do stacji z Cuzco lub z lotniska w Cuzco?
Macie jakieś opinie, który pociąg lepszy? Na czym polega ten snack (czy to jest na zasadzie All inclusive przez całą podróż, czy serwują dania, czy może dają tylko prince polo jak w Locie, a kasują 20USD więcej:)
Inca Rail jeździ z tego co widzę tylko raz dziennie więc odpada.

Ląduję w Cuzco o 11 i chciałabym na wieczór dostać się do Aguas, aby rano wejść na MP.
Ile realnie czasu sobie dać na dotarcie z lotniska do Ollantaytambo lub Poroy? Ile kosztuje jakiś bus/collectivo? Czy na lotnisku znajdę coś w rozsądnej cenie, czy lepiej jechać do miasta?

Znalazłam gdzieś uwagę, żeby do pociągu nie brać dużego bagażu - czy to prawda? czy nie wpuszczają z dużą walizką/plecakiem? Planuję nocleg w Aguas i dopiero następnego dnia powrót i nocleg w Cuzco

Czy lepiej kupić bilety online (interesuje mnie 2.tydzień listopada), czy na miejscu? sa jakieś różnice w cenie?
Sprawdziłam z ciekawości np. pociąg na jutro jest tańszy niż pociąg na interesujący mnie termin. Czy ceny będą tylko rosły czy są stabilne? Może ktoś ma obserwacje w tym temacie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:14 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Jechałem jednym i drugim. Vistadome ma więcej okien (w tym na suficie). Posiłek też był na trochę wyższym poziomie w sensie sztućców, kubki porcelanowe zamiast plastikowych. Nie jest to jednak żadne AI. Przejeżdża wózek, dają kawę wodę i jakąś kanapkę i tyle. Obsługa po rozdaniu posiłków zajmuje się handlem.

Opcja bufetu to posiłek przed wejściem na MP. Nie testowałem.

Dojazd był opisywany w wątku o MP. Albo bierzesz taxi z Cusco (90-100 soli) albo colectivos. My jechaliśmy oboma sposobami do Ollanta.

Do pociągu rzeczywiście nie można zabrać dużego bagażu. Na stacji w Ollanta są przechowalnie bagażu (nie wiem jak w Poroy).

Bilety kupowałem online. Obserwowałem ceny na interesujący mnie termin przez kilka tygodni. Nie zmieniały się w tym czasie. Nie wiem jak na miejscu. W Cusco w centrum jest sporo agencji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2015 14:35 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Dodam tylko, ze 60l plecak nie okazal sie zbyt duzy, zeby zebrac go ze soba do pociagu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
zolty lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Wrz 2015 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Bylam w Peru na przelomie maja i czerwca tego roku, wiec mam w miare swieze informacje :)

W jedna strone jechalismy Vistadome, w druga Expedition. Roznica byla jedynie taka, ze w Vistadome dostalismy jakas buleczke i owoc + kawa badz herbata, w Expedition dostalismy tylko jakies niewielkie ciasteczko + cieply napoj. I w jedym i w drugim pociagu talerze i kubki papierowe.

My zrobilismy tak, ze z Cusco jechalismy do Salinas De Maras (swietne solniska!!!), a potem do stacji w Ollanta. Wzielismy taxi, za ktore zaplacilismy 100 soli za te cala wyprawe. Wyjezdzalismy z Cusco o 10 rano, pociag w Ollanta mielismy o 15:40 i zdazylismy na spokojnie zrobic te trase i wstapic w Ollanta na posilek.

Co do toreb i plecakow to mielismy pietra, bo wyjezdzalismy z Ollanta, ale wracalismy do Poroy i nie moglismy zostawic naszych bagazy w Ollanta. Maz mial plecak 60L, ja mialam 32L, wiec teoretycznie obydwoje nie powinnismy ich brac... Na szczescie weszlismy bez problemu. Nie robia zadnych trudnosci, jest nawet w pociagu wydzielone miejsce na duze bagaze-z racji tego, ze sufit przeszklony nie ma zadnych podwieszanych polek, a pod siedzeniami tez jest malutko miejsca-ledwie wcisnelam moj skromny plecak...

My obserwowalismy ceny biletow online przez jakis czas i niestety jedyne,co spadlo to ilosc dostepnych miejsc... Ja osobiscie radzilabym kupno przez neta, bo masz gwarancje, ze pojedziesz tym pociagiem, ktory chcesz/ktory Ci pasuje-chyba, ze jest Ci to bez roznicy badz bedziesz kupowala na miejscu bilet na "za tydzien". Jesli planujesz na miejscu kupic bilet na jutro badz pojutrze to bedzie trzeba sie liczyc z tym, ze moze braknac miejsc. Nie jestem w stanie powiedziec czy pociag byl pelny na maksa, ale nasz wagon byl pelny w 100%, w momencie kupowania biletu (miesiac przed wyprawa) nie bylo juz dostepnych miejsc na niektore pociagi.

Z Poroy wracalismy taksowka z jeszcze jedna para za 30 soli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima lubi ten post.
romeks uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Paź 2015 20:26 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Cytuj:
Thank you for contacting us and choosing Perurail. We can offer the following options.
Please choose the one that fits your prefference.
· You can leave your bags at the Ollantaytambostorage, from 04:00 hrs to 21:00 hrs; this service is included in the train ticket.
· You can take your bags with you on the train. There is no extra fee.

If you choose the second option I would appreciate it if you could send me the number of your train ticket and the approximate size of all your baggage.

Please contact me if you have any other inquiries regarding this matter.


informacja o tym, że bagaż można wziąć większy wystarczy ich poinformować :) zobaczymy w praktyce :)

ile kosztuje collectivos z Cuzco do Ollanty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Paź 2015 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
O ile dobrze pamiętam 10 soli.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Paź 2015 23:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
A skąd w Cuzco ruszają te busy do Ollanty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Paź 2015 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jeśli nic się nie zmianiło to z Avenida Grau. Z Cusco do Ollanta powinnaś dotrzeć bez problemu w 2h - colectivos odjeżdzają dosyć często (zaraz po zapełnieniu się pasażerami). Po drodze polecam zobaczenie Salineras w Maras. Samo Aquas Calientes jest drogie i moim zdaniem nieciekawe (ale wiadomo - każdy lubi coś innego) - w sam raz na spędzenie nocy i porananną wyprawę na MP. Możesz też próbować negocjować cenę taxi do Ollanta od razu na lotnisku - taksowki w Peru są tanie. Poza tym w Peru każdy kierowca to "taksówkarz" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Paź 2015 23:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
A jak wyglądają te collectivos? Z bagażem nie ma tam problemu czy to jakieś małe busiki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Paź 2015 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
To takie minivany. Jeśli nie podróżujesz z całym życiowym dobytkiem, nie powinno być problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Paź 2015 11:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Zastanawiam się, czy wracać do Poroy czy do Ollanty, różnica w cenie 8USD, pociąg do Poroy wyjeżdża 20 min później, potem i tak trzeba dojechać do Cuzco. Co byście radzili, bo sama nie wiem... są jakieś ciekawe widoki na trasie Ollanta-Poroy pociągiem? To będzie po 18, wiec też nie wiem czy ma to sens...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Paź 2016 00:58 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
pbak napisał(a):
Dodam tylko, ze 60l plecak nie okazal sie zbyt duzy, zeby zebrac go ze soba do pociagu.

W Inca Rail obsługa nawet nie zauważyła plecaka 70-80l a ludzie bez problemu załadowali i większe walizki. Co ciekawe, przed wejściem na stację stoi sizer jak w ryanair/wizzair ale chyba nigdy nie był używany. :D

A collectivos z Cuzco do Ollanty kosztowało 10 soli i była to chyba cena oficjalna, bo od lokalsów tyle samo kierowca brał. Te same duże plecaki mieszczą się z tyłu pod siedzeniami, a jakby zdarzyło się 20 takich plecaków to pewnie zapakują część na dach, jak towary dziwnych ludzi, którzy z nami jechali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lut 2018 23:16 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 4
Zastanawiam się, czy po porannym zwiedzaniu Machu Picchu 6-12 zdążę na pociąg do Cusco, który odjeżdża z Aquas Calientes o 15:20. Proszę o poradę kogoś, kto był tam po ostatnich zmianach godzin zwiedzania. Czy po wyjściu o 12-tej są duże kolejki do busów zwożących w dół?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lut 2018 00:29 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie powiem Ci jak obecnie wyglądają kolejki , bo byłem 3 lata temu, natomiast zejście pieszo w dół to max 1h. Tak że jeśli się okaże , że kolejka do autobusów jest duża to mając 3 h zapasu czasu zdążysz zejść i się jeszcze wynudzić na stacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
M_kon uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Byłem w zeszłym tygodniu bez problemu zdążysz nawet na piechotę, kolejek jakiś olbrzymich nie było a busów jest naprawdę sporo i jeżdżą często sam przejazd to jakieś 10-15 minut max.
Góra
 Profil Relacje PM off
M_kon uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Lut 2018 20:17 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 4
Witam! Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Mam jeszcze kilka pytań na przykład gdzie najlepiej kupić bilet i czy warto kupić bilety na cały dzień, czy 6h wystarczy na zwiedzenie plus wejście na Huaya Picchu z 12-letnim dzieckiem?
A może jest szansa by do Ciebie zadzwonić i pogadać?

-- 05 Lut 2018 19:17 --

SPLDER napisał(a):
Nie powiem Ci jak obecnie wyglądają kolejki , bo byłem 3 lata temu, natomiast zejście pieszo w dół to max 1h. Tak że jeśli się okaże , że kolejka do autobusów jest duża to mając 3 h zapasu czasu zdążysz zejść i się jeszcze wynudzić na stacji.


Bardzo dziękuję za odpowiedź!


Ostatnio edytowany przez krasnal, 06 Lut 2018 09:05, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lut 2018 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Obecnie są dwie tury zwiedzania do 12 i popołudniowa do 17:30 na obie góry można wejść tylko w ramach porannej - co do biletów jeśli chcesz wchodzić to proponuje je kupić wcześniej przez internet -http://www.machupicchu.gob.pe/ bo jest limit dzienny wejść szczególnie na Huayna 400 osób . Dużo zależy od tego kiedy jedziesz w szczycie sezonu z biletami może być problem na miejscu , my kupiliśmy na centralnym placu w Aguas Calientes tuż przed wjazdem na górę zero kolejek bilety praktycznie od ręki podobnie na autobus - ale byliśmy w niskim sezonie i na drugą turę bo pogoda była rewelacyjna i wolałem nie ryzykować czekania do następnego dnia choć okazało się że kolejnego też była dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off
T88 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 05 Lut 2018 22:33 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 4
OK, ślicznie dziękuję!


Ostatnio edytowany przez krasnal, 06 Lut 2018 09:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group