Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 07 Mar 2013 05:32 

Rejestracja: 03 Lis 2011
Posty: 40
Witam czy ktoś wynajmował samochód w Peru? Jeśli tak to prosiłbym o odpowiedź na poniższe pytania:
Jak wyglądają ceny paliwa i dostępność stacji
Czy jest możliwość dojazdu samochodem pod Machu Picchu tam gdzie tymi busikami podwożą (Hydroelectrica) bo na zdjęcia w google drogi tam nie widać :)
Czy próbował ktoś dojechać do miejscowości Yurimaguas lub Lagunas
No i ogólnie jaki tam jest stan dróg itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 07 Mar 2013 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Virulent napisał(a):
Witam czy ktoś wynajmował samochód w Peru? Jeśli tak to prosiłbym o odpowiedź na poniższe pytania:
Czy próbował ktoś dojechać do miejscowości Yurimaguas lub Lagunas
No i ogólnie jaki tam jest stan dróg itp.


Powiem Ci, że ja bym osobiście wolał nie ryzykować jazdy autem w dżungle. Poczytaj trochę o bezpieczeństwie. http://kochamyperu.pl/dzieje-sie/niemiecki-turysta-zamordowany-w-odleglej-dzungli/

Stan dróg jest taki, że czasem są to drogi bez asfaltu. A poza tym bardzo lokalne drogi mogą wyglądać tak:

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 07 Mar 2013 09:31 

Rejestracja: 03 Lis 2011
Posty: 40
Odnośnie stanu dróg i tego filmiku to osobiście wolałbym to ja być kierowcą niż jechać tym autobusem, to jest jednak droga w Andach, wygląda podobnie do tych w Atlasie Wysokim, po którym trochę pojeździłem, więc pewnie to mi problemu nie zrobi.
Odnośnie bezpieczeństwa faktycznie mam pewne obawy dlatego myślałem o dotarciu do Lagunas i tam wynajęciu przewodnika po dżungli http://peruselva.com/en/ jednakże najpierw trzeba dotrzeć do tego Lagunas i tutaj jest mały problem, wyczytałem że z Yurimagus pływają łodzie/statki do Lagunas ale to pewnie zależy od szczęścia czy go złapiesz dziś czy za tydzień, a ja niestety na Peru mam niecałe 3 tygodnie i wolę sobie zorganizować to co się da przez neta aby później nie obudzić się z ręką w nocniku na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 07 Mar 2013 13:14 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Virulent napisał(a):
Czy jest możliwość dojazdu samochodem pod Machu Picchu tam gdzie tymi busikami podwożą (Hydroelectrica) bo na zdjęcia w google drogi tam nie widać :)


Droga jest, nawet szersza niż na filmie z poprzedniego postu. Problem jest tylko taki, że często się obsuwa i na jakimś odcinku może na przykład nie być jej połowy. Sam bym się tam nie wybierał, mimo wszystko lepiej być zawiezionym przez kogoś kto zna drogę.
Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 08 Mar 2013 02:53 

Rejestracja: 03 Lis 2011
Posty: 40
lbt dzięki za info czyli najlepiej albo busikiem albo tym pociągiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 10 Mar 2013 13:42 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 46
Pytanie do znawców
Mam zakupione bilety w promocji fly4free do Limy a mianowicie cdg-sao paulo - lima -sao paulo - londyn
Czy moge zrezygnować w lini lotniczej TAM z odcinka sao paulo lima i lima saopaulo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 10 Mar 2013 18:27 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Kadex napisał(a):
Pytanie do znawców
Mam zakupione bilety w promocji fly4free do Limy a mianowicie cdg-sao paulo - lima -sao paulo - londyn
Czy moge zrezygnować w lini lotniczej TAM z odcinka sao paulo lima i lima saopaulo?



Nie. Jak zrezygnujesz z jednego odcinka podróży, linia lotnicza ma prawo anulować resztę biletu.

(swoją drogą, jestem ciekaw jak to jest w przypadku spóźnienia - powiedzmy utkniesz w korku w SP i przyjedziesz na lotnisku 30 minut po zamknięciu odprawy. Lecisz następnym samolotem, czy anulują cały bilet?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 17 Mar 2013 17:37 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 23
wybieramy się do peru w drugiej połowie maja, chcemy po wylądowaniu w limie od razu lecieć do cusco. Lądujemy teoretycznie o 5:10, airperu ma wylot do cusco o 6:50, czy to nie będzie za mało czasu na przesiadkę? wziąć późniejszy lot? jak dużą poprawkę brać na czas lotu transantlantyckiego i na air europa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 17 Mar 2013 18:55 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 31
Hej! jeśli masz możliwość to weź późniejszy lot, niektórzy pisali że mieli kilku godzinne opóźnienie,,,,,,wiec duże ryzyko. a można wiedzieć jakimi liniami lecisz do cuzco?tez się wybieramy ale w czerwcu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 17 Mar 2013 19:08 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
my ladujemy o tym samym czasie 05 rano w dniu 27.05. Nie odwazylam sie kupic bilet na ten sam dzien. Air Europa slynie z opoznien, my lecimy nast dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 17 Mar 2013 19:15 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 23
niestety lecimy na bardzo krótko, szkoda mi czasu na limę, do cusco lecimy starperu.
najpóźniejszy lot jest o 9.10 i w taki razie ten wezmę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Mar 2013 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
drpawell napisał(a):
niestety lecimy na bardzo krótko, szkoda mi czasu na limę, do cusco lecimy starperu.
najpóźniejszy lot jest o 9.10 i w taki razie ten wezmę.


a rozwazales kupno biletu tuz przed samym odlotem. cena moze wyniesc 70 usd z tego co sie orientuje, nie wiem tylko ktora lina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 17 Mar 2013 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
pawelyop napisał(a):
drpawell napisał(a):
niestety lecimy na bardzo krótko, szkoda mi czasu na limę, do cusco lecimy starperu.
najpóźniejszy lot jest o 9.10 i w taki razie ten wezmę.


a rozwazales kupno biletu tuz przed samym odlotem. cena moze wyniesc 70 usd z tego co sie orientuje, nie wiem tylko ktora lina.


Jesteś pewny ceny 70 usd przed samym wylotem?? Będę w Limie 19 kwietnia i też potrzebuję lotu lima-cuzco a ze starperu rezerwacja teraz to ponad 100usd OW...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 17 Mar 2013 21:48 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 23
aarongeru napisał(a):
pawelyop napisał(a):
drpawell napisał(a):
niestety lecimy na bardzo krótko, szkoda mi czasu na limę, do cusco lecimy starperu.
najpóźniejszy lot jest o 9.10 i w taki razie ten wezmę.


a rozwazales kupno biletu tuz przed samym odlotem. cena moze wyniesc 70 usd z tego co sie orientuje, nie wiem tylko ktora lina.


Jesteś pewny ceny 70 usd przed samym wylotem?? Będę w Limie 19 kwietnia i też potrzebuję lotu lima-cuzco a ze starperu rezerwacja teraz to ponad 100usd OW...


jeszcze dwa tygodnie temu cena na starperu była 70$, myślałem, poczekam jeszcze, teraz jest 98$ :(
nie za bardzo chcę ryzykować kupna biletu tuż przed odlotem, tak jak pisałem nasz czas jest trochę limitowany i chciałbym mieć pewność co do realizacji swojego planu podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 17 Mar 2013 22:26 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 31
właśnie ktoś pisał wcześniej, że kupował lot przed samym odlotem, właśnie ze star peru ale koło 100 dolarów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 17 Mar 2013 22:34 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 31
o znalazłam
Jak przylecicie o poranku do Limy, to możecie kupić za gotówkę bezpośrednio na lotnisku , my kupowaliśmy peruvian airlines za niecałą stówkę, na dwie godziny przed odlotem.[/quote]


acha, oni byli w lutym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 18 Mar 2013 10:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
drpawell napisał(a):
wybieramy się do peru w drugiej połowie maja, chcemy po wylądowaniu w limie od razu lecieć do cusco. Lądujemy teoretycznie o 5:10, airperu ma wylot do cusco o 6:50, czy to nie będzie za mało czasu na przesiadkę? wziąć późniejszy lot? jak dużą poprawkę brać na czas lotu transantlantyckiego i na air europa?

Pawel wez koniecznie pozniejszy lot. to za malo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 18 Mar 2013 11:13 

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 33
ja lecę 3.05 z barcelony przez madryt i kupiłem bilet na 4.05 na 9:05 starperu (air europa przylatuje planowo o 5:10) - zanim kupiłem śledziłem przez kilka tygodni jak wyglądają opóźnienia na locie do limy i często wylot z madrytu planowo o 23:55 jest opóźniony o ok. 30min, do godziny, raz było tylko opóźnienie ponad 2 godzinne, przy opóźnieniu do godziny zawsze przylatywał do limy o czasie, dopiero opóźnienia ponad godzinne w wylocie skutkowały opóźnieniem w przylocie do limy, dlatego też bezpiecznie wziąłem lot o 9:05 (odprawa zamykana na godzinę przed czyli o 8:05) nie chciałem ryzykować z wcześniejszym lotem, dodatkowo w bilecie od starperu dostałem informację, aby podać czy lot jest łączony z dolotem z innego miejsca, gdyż w przeciwnym razie starperu nie odpowiada za opóźnienia jeżeli nie zgłosi się swojego "połączenia" - nie wiem co to znaczy i na czym polega ich odpowiedzialność (może po prostu poczekają kilka minut) ale podałem swój lot z madrytu i dostałem odpowiedź że zostało to wprowadzone do systemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 20 Mar 2013 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Dziś właśnie wróciłem z Peru.
Plan zwiedzania nie był obszerny z uwagi na niedużo czasu: Lima-Ica-Huacachina-Paracas-Arequipa-Colca Canyon-Lima. Wszystkie połączenia autobusami (Flores, Cruz del Sur, Civa). Gdyby ktoś miał pytania, to w miarę wiedzy odpowiem.

Dla lecących liniami Air Europa mogę potwierdzić, że opłata TUUA zawarta jest w cenie biletu, więc w kieszeni zostaje troche ponad 30USD

Kurs wymiany USD>SOL to 2,57 do 2,60 max

Za wycieczkę 1-dniową na Colcę płaciłem S./45 + 70 bilet wstępu

Taxi w Limie Milaflores-Lotnisko płaciłem S./32, czas jazdy 50 minut przy zwinnym kierowcy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 20 Mar 2013 23:53 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
czy mozna swobodnie wymieniac funty brytyjskie czy lepiej wziac dolary?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group