Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Lut 2013 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Dzieki, czytałem już wczesniej tego bloga :D
Teraz czytam przewodnik Lonley Planet, ale zawsze lepiej podpytać kogoś kto był na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#42 PostWysłany: 27 Lut 2013 15:31 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
odnosnie alternatywnej drogi wyczytalam, ze jest to juz niemozliwe poniewaz na drodze stoi policja i wszystkich zawraca. Jest o tym sporo w internecie. Poza tym przy tym alternatywie trzebaby poswiecic 3 dni na MP.
Czy bilety na autobus Cruzdelsur warto kupic wczesniej przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Lut 2013 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Jeżeli wiesz, że napewno jechał z tym przewoźnikiem to tak. Cena w kasie taka sama zapewne a masz przy tym pewność że nie zabraknie miejsca dla Ciebie.
Z drugiej strony jeśli chciałbyś zaoszczędzić trochę, to może okazać sie, że na miejscu znajdziesz jakiegoś tanszego przewoźnika. Wiec raczej odpowiedź na twoje pytanie zależy od konkretnego przypadku.

Online można też kupić bilety u przewoźnika Soyuz (zapewne u kilku innych również, wystarczy posprawdzać)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 04 Paź 2016 22:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Lut 2013 15:56 

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 29
To jak to jest z alternatywną drogą przez hydroelectrica??
Ktoś był już w tym roku??/
Wybieram się w kwietniu i chcę właśnie tą drogą dostać się do Machu Picchu.
Na jakiej stronie można zarezerwować bilety z hydroelectrica do MP jeśli nie wpuszczają na tory?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 27 Lut 2013 16:03 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
ja bylem.rezerwujesz w pierwszej lepszej agencji minibus do hydroelectrica z cusco.
no i potem mozesz sobie kupic pociag do aqua calientas za 18 dolcow bodajze, mi bylo szkoda, mozna poprostu
isc ok 2 godziny wzdluz torow przez dzungle.
uff... na reszte odpowiem pozniej, przepraszam duzo pracy :)


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 04 Paź 2016 22:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 27 Lut 2013 16:05 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
aviel napisał(a):
odnosnie alternatywnej drogi wyczytalam, ze jest to juz niemozliwe poniewaz na drodze stoi policja i wszystkich zawraca. Jest o tym sporo w internecie. Poza tym przy tym alternatywie trzebaby poswiecic 3 dni na MP.
Czy bilety na autobus Cruzdelsur warto kupic wczesniej przez internet?
nie prawda, tj. niby od kiedy policja zawraca ? 07.02.2013 nie zawracala, wiem to na pewno z doswiadczenia.co do alternatywy ja poswiecilem 2 dni na machu pichu. cruz del sur chyba mozna kupic przez internet, ale on byl drozszy niz inni przewoznicy, zazwyczaj bilet kupiony 2,3 dni wczesniej byl tanszy gdzie indziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 27 Lut 2013 16:11 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
pawelyop napisał(a):
Ja wybieram sie 10 marca...

wobec tego chciałbym zadać pytanie odnośnie Pisco i Ica. Jak wygląda tam kwesta bezpieczeństwa ?(mam aparat, niezbyt duży, ale niestety nie mieści sie w dłoni i trzeba go w torbie nosić). Spotkała cie jakaś niemiła sytuacja z tym związana? Można sobie spokojnie chodzić po ulicach bez jakiejś większej obawy o kradzież, itp?
Czy Ludzie tam są generalnie mili i pomocni (jak w Portugalii, Hiszpanii czy nawet Maroku) czy może tylko patrzą jak tu turystę oszukać na kasie i na każdym kroku trzeba uważać.

Czym jechałeś pomiędzy Pisco a Ica? jakieś minibusy?

Odnośnie Limy - czym jechałeś z drodze z lotniska? Taxi z terminala czy złapane przed? Jakieś orientacyjne koszty?

Na miejscu posługiwałeś się językiem hiszpańskim czy angielskim?
Dzieki za odp

bezpieczenstwo poprostu uwazaj, i tyle. ja nie uwazalem, wzialem gotowke, i zamknietej szafki w hostelu ktos mi wyciagnac torebke z dokumentami i kasa, i wyjal 250 dolarow i wlozyl falszywe banknoty. oszukali mnie jak ostatniego frajera, wstyd sie przyznac. wiec gotowki nie bierz, tylko wyplacaj karta moneybookers lub mbanku, wychodzi najtaniej.
po ulicach mozesz normalnie chodzic w miejscach turystycznych, bez problemu, po slumsach w nocy nie chodz.ludzie mili i pomocni, ale bardziej mentalnosc cwaniaczkow z maroka, probuja ci czesto jakies g.. wcisnac. i niby oferuja pomoc tj. raz koles pil sobie drinka z nami na imprezie w oazie, potem zaoferowal ze nas zawiezie na dystkoteke do ica i przywiezie i.... w drodze powrotnej zatankowal za 24 sole, i twierdzil ze mamy to zaplacic, przydupas. taksowka kosztowalaby 2 x po 6. z ica do pisco dojedziesz bez problemu, autobus kosztowal bodajze 4 sole w promocji, potem taksowka collectiva dojazd do miasta z autostrady za 1,5 sola od osoby. lima z lotniska ,po doswiadczeniach z kolumbii stwierdzilem ze nie chce zadnej taksowki, musisz isc do glownej drogi z terminala, ok 4 minuty na piechote, co chwila sie zatrzymuja busiki, bilet do centrum kosztowal 2, lub 2.5 sola nie pamietam. na miejsce staralem sie poslugiwac moim podstawowym hiszpanskim, przy dluzszej rozmowie przechodzilem na angielski, bo sie mecze :) :)
wiecej pytan ? to zapraszam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 27 Lut 2013 17:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2010
Posty: 45
michioj - Jak długo byłeś? My będziemy w sumie na miejscu 11 dni i chcielibyśmy w tym czasie jak najwięcej zobaczyć. Planujemy po przylocie do Limy jak najszybciej przemieścić się do Cusco (na pewno samolotem) i tamten rejon ogarnąć. Powrót może być już autobusami, co by drogę powrotną zwiedzić. Co proponujesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 27 Lut 2013 17:47 

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 87
lbt napisał(a):
Ludzie generalnie są pomocni, ale dużo jest różnych typów, którzy chcą oszukać. Z tego co wymieniłeś to najbliżej do Maroka ;)


Taaa Maroko. Jak się jedzie do Ameryki Południowej to trzeba zdawać sobie sprawę z poważnych zagrożeń. I nie jakieś cwaniaczki, naciągacze czy kieszonkowce są prawdziwym zagrożeniem:
kilka linków na szybko:
http://www.digitaljournal.com/article/340582
http://natropie.onet.pl/crimestory/linc ... ecial.html
http://www.torontosun.com/2013/02/15/us ... icchu-peru
http://www.loswiaheros.pl/boliwia/7-por ... nia-w-reku
http://www.katharinaandpeter.info/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 27 Lut 2013 18:15 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
sadinho napisał(a):
michioj - Jak długo byłeś? My będziemy w sumie na miejscu 11 dni i chcielibyśmy w tym czasie jak najwięcej zobaczyć. Planujemy po przylocie do Limy jak najszybciej przemieścić się do Cusco (na pewno samolotem) i tamten rejon ogarnąć. Powrót może być już autobusami, co by drogę powrotną zwiedzić. Co proponujesz?

bylem tylko 2 tygodnie. dobry pomysl, z limy uciekajcie jak najszybciej. www.starperu.com
widzialem cusco, machu pichu, sacred valley, arequipe, colca kanion, ica i oaze obok, paracas, i islas balletas.
w sumie nie az tak duzo, ale ciezko sie poruszac. lima - cusco samolotem, potem autobusami glownie nocnymi :)
teoretycznie do mojej trasy mozna by dodac jeszcze puno i jezioro tititaca, ale to ominalem, bo bardzo turystczne
no i wyprawa i tak juz przypominala mala wyprawe krzyzowa, troche zbyt intensywnie jak dla mnie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Lut 2013 19:27 

Rejestracja: 20 Wrz 2010
Posty: 45
Jakbyś miał te miejsca ułożyć od najbardziej wartego zobaczenia do najmniej to co byś wybrał?:) Zastanawiałem się też nad jeziorem tititaca, no ale zobaczymy na co czas pozwoli:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 28 Lut 2013 11:57 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 6
24/04-06/05 - przez Sao Paulo - ktoś leci w tym terminie ?
Standardowo Machu Picchu, Jezioro i jeśli czasu wystarczy chcemy zahaczyć o Amazonię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Lut 2013 14:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
sadinho napisał(a):
Jakbyś miał te miejsca ułożyć od najbardziej wartego zobaczenia do najmniej to co byś wybrał?:) Zastanawiałem się też nad jeziorem tititaca, no ale zobaczymy na co czas pozwoli:)

bardzo ciezko mi powiedziec, wydaje mi sie, ze mozna ustawic taka kolejnosc, najbardziej ciekawe dla mnie sa
machu pichu, cusco, colca canion, ica z oaza, paracas i islas baletas, arequipa, lima.
najmniej ciekawa jest moim zdaniem lima.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 28 Lut 2013 18:57 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 46
Czy ktoś wie czy lotnisko w limie jest czynne całą dobę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 28 Lut 2013 19:47 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
moze byc bo sa przyloty o dziwnych porach, ale... chyba nie zamierzasz tam spac ?


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 04 Paź 2016 22:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 28 Lut 2013 22:21 

Rejestracja: 24 Maj 2011
Posty: 46
....Ale mam problem po krótce streszcze:
W dniu 25.02.13 kupiłem 2 bilety z promocji do limy za 486E za 2 bilety w Expedia .de dostałem potwierdzenie od nich
loty potwierdzone. W dniu 27.02.13 sami podwyższyli mi cene tych biletów na 986E !! W dodatku obciazyli mi moją kartę kredytową brakujacą kwotą. Co robić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 01 Mar 2013 11:54 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 31
HEJ!!!mAM PYTANIE odnosnie lotów wewnątrz Peru!!!szukam czegos taniego i widze tylko star peru w cenie 98 plus opłaty, wyjdzie cos koło 125 $(trasa lima -cuzco) na czerwiec 6 lub 8. znacie cos tanszego? bede wdzieczna za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 01 Mar 2013 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Polecam dobra stronkę do sprawdzenia pogody przed wyjazdem http://senamhi.gob.pe/
ewentualnie http://www.wunderground.com/

przykład z pierwszej stronki
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Mar 2013 12:59 

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 31
Hej!Jeszcze jedno pytanie, bo widziałam iż duzo osób leci do peru w marcu kwietniu, bądź juz wrócili z wypraw w lutym. Więc stąd moje pytanie, czy do machu pichu można sie dostać sie tą drogą kombinowaną, tzn, ostatnie km po torach? czy ktos wchodził na el Misti. tak sobie marzymy o tym wulkanie, interesują nas ceny.dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 01 Mar 2013 14:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
nika stan na 07.02 tak jak najbardziej mozna dostac sie po torach te osatnie bodajze 10km, sam tak zrobilem.
w najgorszym wypadku jakby ozgrozo mialo sie to zmienic, to mozna podjechac pociagiem za ok 18 dolarow, i tak wychodzi taniej niz
pociag z cusco. co do el misti to nie wchodzilem, choc wpadl mi taki pomysl. moim zdaniem cala ta wyprawa ichniejsza dwu dniowa za bodajze 180 soli, mija sie z celem. pierwszego dnia idziesz 7 godzin do bazy na 3800m. nastepnego dnia rano na misti, ktory ma szczyt na 5800m,
roznica 2000 m w jeden dzien bez zadnej aklimatyzacji ? do tego trzeba do bazy wrocic, z tego co wiem to drugiego dnia idzie sie 13 godzin no i
ta roznica 2000m, na wysokosci 5800 metrow bedziesz. moim skromnym zdaniem bez doswiadczenia/przygotowania nie ma szans, a jesli
jakis cudem sie uda to i tak bedzie to wielki wysilek fizyczny, napewno da to satysfakcje, ale czy przyjemnosc ? watpie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group