Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 27 Kwi 2013 16:26 

Rejestracja: 27 Kwi 2013
Posty: 6
Ja bylam tydzien temu w Machu Picchu. Za "Machu Picchu by bus" z biura podrozy w Cusco zaplacilismy $135 (student $115) za:
2noce/3 dni:
nocleg w hotelu na dwie noce (prycznic cieply, mielismy szczescie)
przejazd do/z Hydroelektryki (stamtad 2h - 2,5h marszem przez tory do Aguas Calientes)
lunch, kolacja i sniadanie (drugi dzien wyzywienie nie jest wliczone)
bilety do Machu Picchu

Wjazd pod Machu Picchu kosztuje $18 w dwie strony. My weszlismy i zeszlismy schodami (zeby taniej bylo :P ).
Pociag z Aguas Calientes do Hydroelektryki kosztuje $12 i odjezdza o 13.30 - idealnie, bo powrot do Cusco trzeciego dnia jest o 14 - 14.30.

Polecam Isla del Sol na jeziorze Titicaca, po stronie boliwijskiej. Tam jest i plaza. Moim zdaniem powinienes odpuscic plaze w Perú, bo tylko na polnocy sa godne polecenia, a czasu niewiele bedziesz mial, zeby zwiedzic wszystko.

Milego!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#202 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:01 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
sam dojazd do Hydroelektryki z biura podróży w Cuzco można ogarnąć za 80 soli w dwie strony (sami wybieramy na ile jedziemy). Dojazd kombinowany kupowany odcinkami wyjdzie podobnie cenowo. Bilety na MP bez problemu kupujemy w Aguas Calientes (128 soli). Noclegi dostępne w AC my płaciliśmy po 15 soli od osoby za pokój dwu osobowy (warunki dobre - ciepła woda, tv). Teraz nie ma dużo osób, w naszym hostalu byliśmy tylko my, więc z noclegami nie ma problemu (babka z ulotką stała przy nas pół godziny abyśmy przypadkiem nie poszli do innego hostalu). Ceny w AC wysokie ( dwa razy większe niż gdzie indziej ), a pod samym wejściem do MP już bandyckie (hamburger 27s, sandwich 18s, ice tea 16s, piwo 16s, woda 8s, itd.), dlatego warto zabrać jedzenie i picie z sobą. 100$ to jakieś 258 soli, więc kupując wszystko oddzielnie zapłacimy taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:15 

Rejestracja: 18 Kwi 2013
Posty: 3
1) o ktorej sa wyjazdy tego busa z Cusco do Hydroelektryki? Ile godzin jedzie? I czy to jest droga przez Ollanta czy przez Pisaq czy jeszcze inaczej?

2) czym szczegolnym wyroznia sie Isla del Sol po boliwijskiej stronie w stosunku do peruwianaskich Amantani czy Taquile(akurat ta ostatnia jest pewnie najbardziej skomercjalizowana)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:30 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
mfm ja jechałem kombinowanym transportem (z Cuzco-Ollanta-Santa Maria-Hydroelektryka) to wyjechaliśmy o 5tej, ale wydaje mi się że te busy jadą koło 7mej (te z biura odbierają Cię z hotelu), bo później w jednego się przesiadaliśmy. Jedzie ok 8 godzin. Koło 16tej byliśmy przy Hydroelektryce.
Znajomy co mieszka w Peru 7 miesięcy mówił że szkoda czasu na te wyspy, więc odpuściliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 27 Kwi 2013 18:44 

Rejestracja: 18 Kwi 2013
Posty: 3
wiec z tymi busami to tylko taka pozorna korzysc, bowiem praktycznie cale 2 dni traci sie na przejazdy (ciekawa ta trasa przynajmniej jest?)

a pytanie odnosnie Isla del Sol bylo w zasadzie do kolezanki, ktora polecala to kilka postow wyzej, ja mam w planach nocleg na Amantani, ale moze warto zmodyfikowac nieco plan? Mam nadzieje, ze kolezanka odezwie sie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 28 Kwi 2013 04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
Trasa dla mocnych, bo jest dosc meczaca. Ponad 8 godz w ciasnym busiku, na gorskich drogach.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)


Ostatnio edytowany przez lahcimmm2, 04 Paź 2016 22:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 28 Kwi 2013 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
check-in online mozna zrobic chyba tylko 24h przed odlotem; ja nie zrobilam, problemow zadnych nie mialam na lotnisku, miejsca sobie wybralam wczesniej, nie pamietam juz jak to bylo ale mialam taká opcjé ( kupowalam przez expedié ), lecialam TAM i LAN ;
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 28 Kwi 2013 17:22 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
mfm napisał(a):
ja mam w planach nocleg na Amantani, ale moze warto zmodyfikowac nieco plan?


Moim zdaniem Amantani jest najciekawszą wyspą i bardzo polecam nocleg tam. Nie ma na wyspie typowej infrastruktury turystycznej, noclegi i jedzenie u rodzin, świetny klimat.
Isla del Sol jest piękna, ale z całej wyspy pamiętam najbardziej bramki co 500 metrów (może trochę przesadzam ;) ) z dziadami kasującymi za wejście na kolejny kawałek wyspy.
Taquile można sobie śmiało odpuścić. Wyspa skomercjalizowana z mieszkańcami poprzebieranymi tylko po to, żeby sobie z nimi zdjęcia robić.
Amantani i Tawuile: http://www.tuitam.net/2011/09/amantani-i-taquile.html
Isla del Sol: http://www.tuitam.net/2011/10/copacaban ... l-sol.html
Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 05 Maj 2013 12:39 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Witam,mam pytanie techniczne - podróżowaliście po Peru z dużym plecakiem, czy z walizką na kółkach? Bo zamierzam wziąć mały plecak + walizka,ale nie wiem jak praktyczne będzie to rozwiązanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 05 Maj 2013 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Generalnie walizka na kolkach to malo praktyczne rozwiazanie poza prostymi podrozami A -> B ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 05 Maj 2013 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
panrobo napisał(a):
Witam,mam pytanie techniczne - podróżowaliście po Peru z dużym plecakiem, czy z walizką na kółkach? Bo zamierzam wziąć mały plecak + walizka,ale nie wiem jak praktyczne będzie to rozwiązanie.


Hejka

Ja mialam plecak z kolkami, swietna sprawa. Kiedy moglam, to nim jechalam, kiedy bylo srednie podloze, wkladalam na plecy :) Do tego koniecznie wor, pokrowiec, bo w czasie podrozy sie niszczy nasz bagaz.
Plecak firmy caribee, travaler 26
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 10 Maj 2013 09:51 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 240
ja mam dwa pytania:
1. Jak jest z aklimatyzacją dorosłych i dzieci głównie chodzi o ból głowy?
2. czy są jakieś dodatkowe opłaty wylotowe/przylotowe w Cuzco?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 10 Maj 2013 10:05 

Rejestracja: 20 Wrz 2010
Posty: 45
Lecisliśmy bezpośrednio z Limy do Cusco z StarPeru i żadnych opłat dodatkowych nie było. Wszystko w cenie biletu. Po wylądowaniu od razu udaliśmy się do świętej doliny (Maras Moray, Salineras, Ollantaytambo i potem Machu) tak więc 2 dni spędziliśmy na mniejszych wysokościach bez żadnych problemów. Skutki choroby wysokościowej dopadły nas dopiero w Puno (3830 m.n.p.m.) na koniec dnia, dość silny ból głowy ale na następny dzień było już ok. Polecam wszelką formę liści koki od cukierków, herbat, po rzucie - nie są takie złe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 10 Maj 2013 12:51 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 16
Cześć,

Dwa pytania do osób, które już były w Peru:

1. Czy linie lotnicze StarPeru sprawdzają wielkość bagażu podręcznego na lotnisku w Limie i Cuzco?
2. Czy ktoś robił check-in online w StarPeru i jak to się odbywa?
3. Czy trzeba wypełniać jakieś dokumenty wizowe na pokładzie samolotu lecacego z Europy do Limy? Immigration na lotnisko to formalność czy trzeba się przygotować?

Z góry dzieki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 10 Maj 2013 13:40 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 110
1. Lecielismy tylko raz z Cuzco do Limy i wielkością bagażu nikt sie specjalnie nie przejmowal. Przez scanning przeszła nawet butelka wody.

2. Odprawa na lotnisku szybko i sprawnie.

3. Na pokladzie Aireuropy dostalismy do wypełnienia dwa druki - jeden meldunkowy, drugi celny. Celny oddaje sie na lotnisku i część meldunkowego. Druga część bloczka , zostaje w paszporcie. Procedura przy wjeździe to raczej formalnosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 10 Maj 2013 14:24 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 16
@smkmx - dzięki za odpowiedź!
A jak tam lot AirEuropą? Odprawialiście się online czy na lotnisku? Komfort na pokładzie samolotu zakładam, ze znosny?
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 12 Maj 2013 22:02 

Rejestracja: 20 Wrz 2010
Posty: 45
Potwierdzam to co smkmx napisał, podręcznego nikt nie mierzy ani nie waży. Na lotnisku w Limie w podręcznym mieliśmy 3 butelki 0,5l z wodą i też się nikt nie przyczepił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 12 Maj 2013 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Kilka dni temu również wróciłem z Peru. Kilka uwag:
- leciałem TAM oraz LAN na trasie CDG-GIG-SCL-LIM oraz LIM-GRU-LHR, brak opóźnien czy jakiś problemów, serwis i obsługa na europejskim poziomie, nie pobierają żadnych opłat przy wylocie z Peru
- po Peru latałem Taca, wrażenia podobne jak wyżej, byłem bardzo zaskoczony własnym systemem rozrywki w malutkim Embraerze na krótkiej trasie.
- wyspa Taquile jest komercyjna, ale tylko jak sie płynie tam 'z wycieczką' oraz 'zwiedza' jedyna osade na wyspie. Mi sie podobało, moze dlatego, ze w centrum przeznaczonym dla turystów byłem moze 5 minut.
- z Cusco do Hydroelectrici mozna sie dostać za 30 soli transportem lokalnym mieszanym
- nie ma też sensu korzystac z usług biur podróży, wszystko mozna bardzo latwo zorganizowac samemu
- jeśli nie jedzie sie w najwyzszym sezonie, nie ma potrzeby rezerwowac niczego z wyprzedzeniem, np na miejscu mozna znalezc tansze noclegi niz przed wyjazdem w serwisach typu booking.com
- bierzcie poprawkę i zapas czasu na autobusy i czasy ich odjazdów/przyjazdów
- jesli ktos ma glowe na karku nie ma sie czego obawiac pod wzgledem bezpieczenstwa - kosztownosci zostawiamy w domu, nie 'szpanujemy' portfelem/aparatem/telefonem na lewo i prawo, nie chodzimy tam gdzie turysci sa niemile widziani i nic złego sie nie wydarzy. Czułem się równie bezpiecznie jak w europie, mimo iż byłem sam.
- dojazd z/na lotnisko tylko lokalnymi busami, nie ma sensu płacić za taxi 20x więcej
- fajnie znać hiszpański, choc nie jest to konieczne, ja sobie dałem rade tylko z angielskim i migowym ;)
- Polaków wiecej niż na Krupówkach :mrgreen: chociaz zachowanie wiekszości pozostawiało wiele do życzenia
- byłem bardzo, ale to bardzo zaskoczony uprzejmością i otwartością lokalnej ludności, wiele złego się naczytałem przed wyjazdem ale bardzo miło się zaskoczyłem
- to chyba najłatwiejszy kraj do podróżowania w jakim byłem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 13 Maj 2013 10:43 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Fajnie sie czyta takie posty :) My jedziemy za kilka dni z 13 letnim synem.
Mam pytanko. Jaki byl Twoj dzienny budzet, nie liczac noclegow i autobusow. Tylko wydatki typu jedzenie czy taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 13 Maj 2013 11:31 

Rejestracja: 20 Wrz 2010
Posty: 45
Przykładowo: Taxi z lotniska w Limie do Miraflores - 30soli, odcinek Miraflores - Barannco (jakieś 5km) ok 6-8soli, podobnie w Cusco gdzie parę km można przejechać już od 3-4soli (z lotniska do centrum 10-15soli) także taksówki bardzo tanie. Jest ich całe mnóstwo (chyba z 80% samochodów to taksówki:D) i wszyscy nimi jeżdżą. Cene ustalamy przed podróżą i zawsze się targujemy.
Obiad średnio można zjeść od 6-15soli za osobę w zależności od miejsca. Często można trafić na zestawy menu dla turystów składające się z 3 dań co cenowo na pewno się opłaca. Ogólnie porcje wszędzie duże i dość smaczne. Nie zdarzyło się aby ktoś wyszedł nienajedzony, problemów z żołądkiem też nikt nie miał, a było nas 8 osób ;) Piwo duże Cusquena (0.62ml) od 6-10soli w knajpie. Polecam rybki, szczególnie Truche w Puno :)
edit:
Co do bezpieczeństwa to też żadnych zastrzeżeń nie mam, było miło, przyjemnie i spokojnie. Z tego co rozmawialiśmy z lokalsami to najniebezpieczniejsza jest Lima, ale to tak samo jak każda inna stolica. Mieliśmy tylko jeden incydent kiedy to koleżance jadącej w taksówce ktoś przez okno chciał telefon wyrwać, trzeba po prostu uważać i nie otwierać do końca okien w centrum :p Jeśli ktoś planuje spędzić tam kilka dni to polecam Miraflores, szczególnie w pobliżu parku Kennedyego. Wieczorami jest tam cudownie, mnóstwo ludzi, tańce i zabawy, a do tego spokojnie i bezpiecznie. Chodziłem cały czas czy to w dzień czy w nocy z lustrzanką canona w obstawie 6 dziewczyn i nie zdarzyło się nic niepokojącego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group