Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Paź 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Jak wygląda na teraz ogarnięcie transportu na miejscu. Różne profile i Polacy zajmujący się wycieczkami w Peru piszą, że z uwagi na covid nie ma to najmniejszego sensu i jedyny rozsądny wybór to prywatny transport. Serio jest aż tak źle?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 18 Paź 2021 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
A co mają pisać, chcą zarobić to próbują zniechęcić do planowania czegoś na własną rękę. Jestem też w tej grupie na FB i ciągle ta sama narracja. Nie da się nic samemu i najlepiej z zorganizowaną wycieczką, najlepiej z nimi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 18 Paź 2021 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1866
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Mam podobne zdanie co @makdeb. Jak jeszcze miałem zakupione bilety na wrzesień i próbowałem zasięgnąć informacji o sytuację na miejscu i bilety na MP i napisałem do wiadomej grupy na fb to tez jedyne info co dostałem w zamian to plan ich podróży i żeby organizować się tylko z nimi bo samemu to się nie da ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Paź 2021 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
zawiert napisał(a):
Jak wygląda na teraz ogarnięcie transportu na miejscu. Serio jest aż tak źle?

Będę tam znowu w przyszłym tygodniu - o co konkretnie Ci chodzi to mogę Ci sprawdzić. Mam na miejscu mnóstwo kontaktów i nie będę mówiła, że się nie da bo zawsze się da - czasami po prostu niektóre rzeczy mogą być bardziej skomplikowane niż wcześniej.

Co do pytania na wspomnianej grupie - to tak jak pytać taksówkarza na centralnym którym autobusem dojechać na Okęcie. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 18 Paź 2021 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
@zawiert, byłem w Peru 2,5 miesiąca temu, kolega @Flyguy ponad miesiąc temu i nie zauważyliśmy problemu z transportem, wręcz przeciwnie, Peru to miejsce gdzie bez problemu i wcześniejszej rezerwacji można znaleźć transport jaki się chce i jest naprawdę tani, czy kupuje się wycieczkę z lokalnego biura, czy łapie się taxi, colectivo czy przygodne auto
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 18 Paź 2021 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
@kostek966 - dzięki, dobrze wiedzieć, u mnie z 5pax wiadomo więcej jest zabawy niż we dwoje czy solo, ale to sprawa powiedzmy, drugorzędna
Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, na razie i tak nie mam biletu w dobrej cenie na grudzień, poza tym pogoda w Andach może być już gorsza i mi część rzeczy z planu wypadnie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Paź 2021 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Na razie nie ma się czego bać, ten wirus jest w odwrocie, jak mawiał jeden gość przed wyborami, ale poważnie to życie toczy się normalnie, wszędzie można pojechać i wszystko zobaczyć i tylko mascarilla przypomina o pandemi, ale tam wszyscy je noszą prawidłowo przynajmniej, co do większej liczby osób, mają vany i suvy i jak raz jechaliśmy takim z lotniska do centrum cusco za 10, to gość na końcu mówi że 20 bo to duże auto, a 10 jest za małe, ale jak mu powiedziałem, że albo bierze 10 albo wychodzimy, to wziął 10, dlatego lepiej mieć odliczone i za dobrą usługę dać napiwek, niż się kłócić o resztę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Lis 2021 17:30 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Bardzo polecam tą agencje w Cuzco. Mają biuro w pobliżu Plaza De Armas. Wszedłem tam przypadkiem. Zachęciła mnie cena 55PEN za Rainbow Mountain. W zadzie jedyny minus to brak znajomości angielskiego, ale z tłumaczem daliśmy radę. Płatność możliwa karta, bez prowizji.

Miałem trochę obaw co dostaniemy za tą cenę, biorąc pod uwagę,że sam transport to 4h OW. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania:

-odbiór z hotelu punktualnie 6.00 rano
-bus MB Sprinter, komfort ok.
- dobre śniadanie w formie bufetu po drodze
-kijki, a raczej kije od miotły w cenie
-przewodnik po angielsku, bardzo sympatyczny i z dużą wiedzą
- za dodatkowe 10PEN zaproproponowal mi trek doliną w drodze powrotnej z góry. Odpuściłem tylko dlatego,że zaczęło padać i grzmieć. Poza tym na górę zboczylem że szlaku i dodatkowych widoków miałem aż za dużo.
- na górze żadnego poganiania, zresztą wyruszyłem z parkingu jak szalony, więc zapas czasu miałem.
- w drodze powrotnej lunch w formie bufety, genialny
- powrót na Plaza De Armas o 19.30

Widać,że się starają. Stwierdziłem,że zamiast tipa na koniec opiszę ich tutaj.

*bilety na górę niewliczone w cenę. Wiedziałem o tym od początku. +20PEN

Samą wycieczkę bardzo polecam, w zasadzie ciężko wybrać co lepsze MP czy Tęczowa Góra.

Image
Image
ImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 10 Lis 2021 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Hej,

Ja również chciałbym skonsultować z Wami mój wstępny plan podróży.

22 List - Lima
23 L - Lima, wieczorem lot Cusco noc w Cusco
24 L - Cusco (miasto, może coś popołudniu poza miastem, Pisac?) noc w Cusco
25 L - Salinas, Urubamba, Ollantaytambo, pociąg do AC wieczorem lub noc w Ollantaytambo
26 L - Rano pociąg do AC (o 5?) lub start z AC do Macchu i wieczorem powrót do Ollan..(pociąg?) noc w Ollantaytambo
27 - Przejazd do Cusco, coś po drodze / ogarnięcie wyjazdu w dżunglę
28 - Vinicunca
29 L - Manu D1
30 L - Manu D2
1 G - Manu D3
2 G - Manu D4
3 G - Manu D5 (noc w Cusco)
4 G - Cusco (najlepiej rano) -> Arequipa (noc Arequipa)
5 G Arequipa - (zwiedzenie, ew. Chivay, popołudniu do Cabanaconde (noc w Cabanaconde)
6 G Mirador + Colca (noc w Oasis)
7 G Wyjście z Kanionu i przejazd do Arequipa (noc w Arequipa)
8 G Arequipa -> Lima lot (najlepiej koło 12/13)
8/9 G lot do MIA

Proszę Was o uwagi, ew. komentarze. Czy coś wydaje się niemożliwe? Obawiam się o realizację wyjazdu do Macchu, wolałbym to zrobić składakiem Ollantaytambo -> Hidroelectrica -> AC i potem MP, ale czas też jest isotny...
Czy według Was, wyjazd z Ollantaytambo o 6 pociągiem, przyjazd do AC o 8 to ostatecznie wejście na MP ok. 9.30/10? Pozostanie do końca i powrót wieczorem do Ollantaytambo jest wykonalne?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Lis 2021 16:36 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Nie bierz pociągu kiedy jest ciemno bo to bez sensu. Ja robiłem tak:

-rano bus z Cuzco do Urubamba, tam taxi i salinas + Moray,
-powrót do Uru i bus do Olla + ruiny
- pociąg 16.00 do AC, tam nocleg
- ranu bus do MP, nie polecam marszu do góry bo tracisz siły i czas
- wejście do MP 6-7 rano na wschód słońca. garstka ludzi i strażnicy na luzie. Magia
- w ramach oszczędności zejście do AC, na luzie.
- spacer 2h do Hydro i busy do Santa Maria, Teresa + bus do Cuzco

Ogólnie uważam,że pociąg jest niewarty tej ceny, gdybym miał powtórzyć to w obie strony zrobiłbym jak u siebie powrót. Jedyny minus to przy napiętym grafiku brak czasu, bo jednak pociągiem go zaoszczędzisz.

Ale wrażenia z 3 klasy na Sri Lance do Kandy zdecydowanie lepsze i w cenie frytek w Macu

Reszta jest ok, na temat dżungli się nie wypowiem bo wybrałem Huaraz.

W Colce wez DUŻO wody na powrót do góry. Nigdy się tak nie zje..łem, nawet w Nepalu, z tym że my szliśmy w ten sam dzien najpierw z Llahuar do Sangalle i po krótkiej przerwie do góry. Masakra...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 14 Lis 2021 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
@OSK, o której trzeba najpóźniej być w Hidroelectrica żeby załapać się na jakiś transport w stronę Ollantaytambo?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Lis 2021 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Ja jechałem pociągiem w obie strony i uważam, że było warto, wszystko zależy od ceny, mi się udało kupić rt z ollo do ac i powrót za 50$, pierwszym plusem jest oszczędność czasu, wyjazd z ollo o 6 rano, wejście na mp przed 9 rano, zejście o 13, pociąg do ollo o 15 i bus do cusco w którym byliśmy wieczorem tego samego dnia, drugim widoki z panoramicznych okien i komfort, choć gdyby były 2x droższe to pewnie też bym kombinował jak się dostać taniej, ze względu na szybki przyjazd pociągu do ac weszliśmy i zeszliśmy oszczędzając 24$ na transporcie z ac do mp i z powrotem, coś za coś,
@makdeb, jak widać można i to na luzie, musisz tylko przeglądać ceny na Perurail i szukać zniżek
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Lis 2021 00:23 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
makdeb napisał(a):
@OSK, o której trzeba najpóźniej być w Hidroelectrica żeby załapać się na jakiś transport w stronę Ollantaytambo?
Tego nie wiem. My byliśmy ok. 14.00 i nam zeszło prawie 2h żeby ktoś nas zabrał. Ale sytuacja była wyjątkowa bo amerykańce sobie wymyślili,że na 12 dni zablokują drogę między 6.00 - 18.00 bo kręcili Transformersów

Gadałem z miejscową dziewczyną i mówiła,że normalnie to co chwilę jeżdżą busy, wystarczy pomachać

Na pewno busy,które tam jeźdźa jadą juz bezpośrednio do Cuzco
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Lis 2021 00:41 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
kostek966 napisał(a):
Ja jechałem pociągiem w obie strony i uważam, że było warto, wszystko zależy od ceny, mi się udało kupić rt z ollo do ac i powrót za 50$, pierwszym plusem jest oszczędność czasu, wyjazd z ollo o 6 rano, wejście na mp przed 9 rano, zejście o 13, pociąg do ollo o 15 i bus do cusco w którym byliśmy wieczorem tego samego dnia, drugim widoki z panoramicznych okien i komfort, choć gdyby były 2x droższe to pewnie też bym kombinował jak się dostać taniej, ze względu na szybki przyjazd pociągu do ac weszliśmy i zeszliśmy oszczędzając 24$ na transporcie z ac do mp i z powrotem, coś za coś,
@makdeb, jak widać można i to na luzie, musisz tylko przeglądać ceny na Perurail i szukać zniżek
Twoim tropem szukałem, przeglądałem regularnie i nic poniżej 50usd nie znalazłem. Druga sprawa,że termin i godzinę miałem sztywną ze względu na bilety do MP i plan dnia. Ale dalej uważam,że szału nie ma z tym pociągiem. Przecież widoki i tak najlepsze są w MP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 15 Lis 2021 00:59 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Pociąg jest bez wątpienia najwygodniejszą opcją, widokowo jednak generalnie overrated, ale mówię to po przejeździe Cuzco-Puno, który mimo swej wysokiej ceny, był krajobrazowo i nie tylko fantastyczny. W MP polecam też, w zależności od planu i możliwości, zostać jak najdłużej do późnego popołudnia. Można wtedy mieć całe miasto niemal dla samego siebie, co robi zupełnie inne wrażenie niż w porach dnia, w których wszędzie są dzikie tłumy turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 15 Lis 2021 12:59 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Dziękuje wszystkim za swoje wpisy, wiele cennych informacji, które zamierzam wykorzystać w 2023 r.
Jak myślicie z jakim wyprzedzeniem najlepiej ogarnąć kwestie transportu lokalnego i atrakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Te wszystkie sprawy spokojnie na miejscu, po za biletami do mp i ew kolejką ok 2 miesiące przed maksymalnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Lis 2021 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Bilety do MP ewentualnie na miejscu też da radę
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 16 Lis 2021 01:09, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Lis 2021 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Załącznik:
Screenshot_20211115_123445_copy_268x475.jpg
Screenshot_20211115_123445_copy_268x475.jpg [ 46.3 KiB | Obejrzany 2673 razy ]

Bilety na miejscu na mp tak ale nie w sezonie, rzuciłem okiem na pociąg do ac i od razu znalazło się promo, więc można tanio, bezpiecznie, wygodnie i szybko dojechać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 18 Lis 2021 00:45 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Nie chcąc zakładać bliźniaczego tematu, prośba o rzut okiem na mój plan i wszelkie uwagi np. że coś jest nierealne w takim czasie a gdzieś indziej nie warto tyle czasu poświęcać ;)
Mam pełne 11 dni w Peru + 12. dnia o 19 wylot z Limy.

Dzień 1. cały dzień Lima tzn. okolice Plaza de Armas + Miraflores
Dzień 2. rano wylot do Cuzco, tam pewnie mnie sieknie choroba wysokościowa więc planuję ten dzień poświęcić na chilloutowe szwędanie się po uliczkach i zasięgnięcie języka odnośnie wycieczek na kolejne dni w lokalnych biurach, transportu co gdzie jak itp.
Dzień 3. Dojazd do MP: rano z Cuzco colectivo do Urubamba, tam taxi albo coś na Salineras de Maras + okolice (tu będę wdzięczny za info co dokładnie jeszcze można zobaczyć w okolicach Urubamby); następnie dojazd do Ollantaytambo + pociąg do AC (przyjazd wieczorem)
Dzień 4. Atak na MP, zejście ok. 15-16, pociąg do Ollantaytambo i dalej jakiś busik do Cuzco
Dzień 5. Dalsza część zwiedzania Cuzco, atrakcje trochę dalsze od centrum np. te ruiny sexywoman itp. oraz rzeczy organizacyjne związane z kolejnymi dniami
Dzień 6. Wycieczka 1-dniowa z Cuzco na Montaña de Siete Colores.
Dzień 7. Pociąg lub autobus do Puno, za dnia żeby pooglądać widoki.
Dzień 8. Puno + urosy
Dzień 9. powrót z Puno do Cuzco i w miarę możliwości samolot tego samego dnia do Limy, a jak nie to następnego dnia rano
Dzień 10. Lima + wynajęcia auta i przejazd do Paracas
Dzień 11. Wycieczka na Islas Ballestas, reszta dnia jakiś chill, plaże itp.
Dzień 12. Powrót na lotnisko i oddanie auta

Najbardziej nie jestem pewien czy dobrze oszacowałem te ostatnie kilka dni od Puno. Dodatkowo rozważam zorientowanie się będąc w Puno czy granica jest już otwarta (będzie to już grudzień więc może coś się zmieni) i jeśli tak to wtedy dzień 9. bym zrobił Copacabana + Isla del Sol i powrót nocnym autobusem do Cuzco, wtedy wylot do Limy 10. dnia rano.
Będę wdzięczny za wskazówki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 162 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group