Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Czy macie jakieś doświadczenia z wynajmem aut w Australii? Na coś szczególnego zwrócić uwagę? Którąś z wypożyczalni polecacie, jakąś odradzacie?

W kilku porównywarkach najtańszą ofertę (przynajmniej na wschodnie wybrzeże) znajduję w EastCoastRenatls http://www.eastcoastcarrentals.com.au/

Dziękuję z góry za każdą wskazówkę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:23 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 105
Ja wynajmowalam (zachodnie wybrzeze -Perth) w Bayswater.
Wymagali miedzynarodowego prawa jazdy (taka ksiazeczka), samochod (maja tylko Toyoty) z przebiegiem 30 km, formalnosci trwaly krotko, zwrot mozliwy po godzinach pracy biura - kluczyk do skrzyneczki. Blyskawiczny zwrot kaucji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Dwa razy pożyczaliśmy z East Coast, generalnie są ok. W AU wypożyczalnie są dość "upierdliwe" - bardzo dokładnie sprawdzają auto przy zwrocie, nawet gdy bierzesz opcję z full ubezpieczeniem. Bez karty kredytowej też raczej się nie uda, przynajmniej tak było w naszym przypadku (zdaje się, że w opcji gdy chcesz płacić debetówką, to niektóre wypożyczalnie pobierają dodatkową opłatę). Dodatkowo blokują pewną sumę, już nie pamiętam ile jako depozyt - przynajmniej tak było w East Coast. Często są też ograniczenia odnośnie rejonu, gdzie takim autem można pojechać np. może tak być, że nie możesz pojechać z np. Sydney do Northern Territory lub Western Australia - doczytaj dokładnie. Oficjalnie wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy.
http://www.eastcoastcarrentals.com.au/b ... conditions
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:34 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
Byłem w Australii w lutym i w marcu. Auto wypozyczałem w http://www.apexrentacar.com.au/ Brałem na kilka dni i w Brisbane i w Melbourne. Lokacje przy lotnisku. Jak najbardziej polecam. Ja bralem full bez żadnego wkładu własnego, depozytów itd. Przy zwrocie nikt nic nie sprawdzał. Nawet uszkodziłem w nim kołpak powaznie i nie było zadnej uwagi. Samochody maja w miare nowe. O nic nie trzeba się martwić. W cenie ubezpieczenia jest też GPS oraz nie ma problemu z Toll Roads bo jest ez-pass i pobieraja pózniej automatycznie z karty. Prawo jazdy zwykłe z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Jeśli nie jeździłeś wcześniej w ruchu lewostronnym to można też pomyśleć nad automatyczną skrzynią - nie kosztuje wiele więcej, automaty są bardzo popularne w AU. W moim przypadku ułatwiało życie, bo i tak na początku cały czas odruchowo uderzałem prawym łokciem w drzwi szukając wajchy ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Maj 2014 12:49 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
bonieq2 napisał(a):
Jeśli nie jeździłeś wcześniej w ruchu lewostronnym to można też pomyśleć nad automatyczną skrzynią - nie kosztuje wiele więcej, automaty są bardzo popularne w AU. W moim przypadku ułatwiało życie, bo i tak na początku cały czas odruchowo uderzałem prawym łokciem w drzwi szukając wajchy ;)


Zdecydowanie automat. Ruch lewostronny jest w Australii baaaardzo prosty. Są doskonałe oznaczenia. Zwyczajnie wsiadasz i po 5 min jakby sie jezdzilo lewa strona całe życie. Ja tylko ciagle właczałem wycieraczki.... :D
Kilka spraw wartych uwagi:

1. Paliwo tankuje sie głównie bezobsługowo. Wciska się przy dystrybutorze 5..10...20 itd dolarów. Zupełnie inaczej niz w Polsce...Jak chcesz pełny bak to wciskasz $40 albo wiecej. Jak nie wejdzie za tyle to i tak płacisz w środku tyle ile weszło.Szczególnie wazne przy zwrocie do wypożyczalni. Trzeba oddac tyle ile było. Inaczej licza za litr bardzo dużo.
2. Nie warto jezdzic 'po polsku' . Jest masę policji na motor roads. Nawet w małych wioskach gdzie nie ma żywego ducha stoją. Są znaki duże białe , że police activity i tu często jeżdza i łapią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
jacek6619 napisał(a):
2. Nie warto jezdzic 'po polsku' . Jest masę policji na motor roads. Nawet w małych wioskach gdzie nie ma żywego ducha stoją. Są znaki duże białe , że police activity i tu często jeżdza i łapią.


Zdecydowanie nie warto, tym bardziej, że często droga idzie prosto przez np. 80 km i ani jednej mieściny po drodze. W takich warunkach najwięcej czasu zyskujemy właśnie na tym, że nie ciulamy się po miejskich dróżkach, a nie na prędkości. Nawet na jedno-jezdniowych drogach często co kilkanaście-kilkadziesiąt km są dodatkowe pasy do wyprzedzania, w dodatku oznaczone wcześniej na znakach np. overtaking lane 1000 m ahead.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Dzięki bardzo!

To podsumowując: międzynarodowe prawko, automat, ubezpieczenie z pełnym zakresem;)

A co do płatności - próbowaliście takiej opcji, żeby zapłacić wcześniej online kartą debetową w USD z Aliora na przykład, co by uciąć na przewalutowaniu, a już przy przy samym wypożyczaniu pokazać kredytówkę? Czy to 'se ne da'? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:29 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
humptydumpty napisał(a):
Dzięki bardzo!

To podsumowując: międzynarodowe prawko, automat, ubezpieczenie z pełnym zakresem;)

A co do płatności - próbowaliście takiej opcji, żeby zapłacić wcześniej online kartą debetową w USD z Aliora na przykład, co by uciąć na przewalutowaniu, a już przy przy samym wypożyczaniu pokazać kredytówkę? Czy to 'se ne da'? :)


Ja płaciłem karta debetowa USD z Aliora. Nie ma absolutnie problemu. Oni i tak sciągaja cała kwote w momencie wypożyczania już na miejscu przy wydaniu auta.

Nie miałem międzynarodowego prawa jazdy. Zwykłe jakie wydają. Wcześniej przy rezerwacji w Apex wypełnij sobie na internecie wszystkie dane z prawa jazdy i wpisz tam numer karty z aliora to reszta w wypozyczalni pójdzie bardzo szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Maj 2014 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Dziękuję Wam raz jeszcze za wszelkie uwagi. I tak sobie przejrzałem oferty i z jednej strony ten Apex w wersji ze wszystkim kusi, bo o nic nie trzeba się martwić (do tego GPS w cenie i dodatkowy kierowca), ale wychodzi drożej niż rozsądna opcja z porównywarki plus ubezpieczenie z www.icarhireinsurance.com. 240AUD vs. 180AUD. I tutaj moje pytanie i wiem, że było już wałkowane na forum milion razy - ale czy lepiej jednak wybrać ubezpieczenie w firmie, której wypożyczamy czy skusić się ceną i wykupić to w icarhireinsurance. Podpowiecie coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Maj 2014 22:55 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
humptydumpty napisał(a):
Dziękuję Wam raz jeszcze za wszelkie uwagi. I tak sobie przejrzałem oferty i z jednej strony ten Apex w wersji ze wszystkim kusi, bo o nic nie trzeba się martwić (do tego GPS w cenie i dodatkowy kierowca), ale wychodzi drożej niż rozsądna opcja z porównywarki plus ubezpieczenie z http://www.icarhireinsurance.com. 240AUD vs. 180AUD. I tutaj moje pytanie i wiem, że było już wałkowane na forum milion razy - ale czy lepiej jednak wybrać ubezpieczenie w firmie, której wypożyczamy czy skusić się ceną i wykupić to w icarhireinsurance. Podpowiecie coś?

W czasach gdy zaczelam wypozyczonym samochodem jezdzic po zlej stronie ulicy kupilam roczne ubezpieczenie pokrycia wkladu wlasnego w szkodzie, wtedy to bylo ok.80L. Przydalo sie bardzo, bo w koncu przeszlifowalam mur kornwalijskiej farmy lewym bokiem nowiutkiej Mazdy6. Poniewaz szkody byly znaczne, wypozyczalnia automatycznie potracila mi z karty kilkaset funtow udzialu wlasnego. Skompletowalam dokumenty, ubezpieczyciel zwrocil mi cala kase na konto w ciagu ok.3 tygodni bez zadnych problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Maj 2014 10:23 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
humptydumpty napisał(a):
Dziękuję Wam raz jeszcze za wszelkie uwagi. I tak sobie przejrzałem oferty i z jednej strony ten Apex w wersji ze wszystkim kusi, bo o nic nie trzeba się martwić (do tego GPS w cenie i dodatkowy kierowca), ale wychodzi drożej niż rozsądna opcja z porównywarki plus ubezpieczenie z http://www.icarhireinsurance.com. 240AUD vs. 180AUD. I tutaj moje pytanie i wiem, że było już wałkowane na forum milion razy - ale czy lepiej jednak wybrać ubezpieczenie w firmie, której wypożyczamy czy skusić się ceną i wykupić to w icarhireinsurance. Podpowiecie coś?


Zobacz jaka jest konstrukcja tego. Ja to też rozważałem ale z tego co pamietam to nadal będzie spore potrącenie z karty kredytowej przez wypożyczalnię. Nawet kilka tysięcy AUD w przypadku uszkodzenia i dopiero zaczyna sie procedura odzyskiwania z ubezpieczenia zewnetrznego. W przypadku pobytu czasowego a szczególnie jak zwracam auto i chce szybko jechać na lotnisko szarpanie się z wypożyczalnią może być też kłopotliwe. W Apex nic mnie nie obchodzi. Drożej ale całkowity komfort ubezpieczenia. I jeszcze jedno. Nie wiem jak jest w Australii z tym ale w USA nieomal 100% to sa złodzieje którzy tylko patrza jak przekręcic klienta na kasie. Jak nie uda się wcisnąć dodatkowych ubezpieczeń to przy szkodach zwyczajnie cię oszukają. Bez prawnika będziesz zdezorientowany i wpiszą ci szkody jakich nie zrobiłeś. Ja miałem wręcz taki przypadek, że sfałszowali kopię dokumentu wypożyczenia bo dopisali tak dodatkowe usługi jakich ja nie zamawiałem. Na mojej kopi nie były zaznaczone a oni sobie do swojej dopisali. Wyszło to dopiero po kilku tygodniach od zwrotu jak zobaczyłem w Polsce ,że na wyciagu z karty jest o nieomal $200 więcej niz miało być. Przepychanka z Visa z Citibank nic a nic wtedy nie dała. Polski oddział pokazał żenujący poziom obsługi i pomimo jawnego oszustwa i wysłania im wszystkich dokumentów oni nie uznali reklamacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Maj 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
My wypożyczaliśmy w Apex w Melbourne i oddawaliśmy w Cairns. Jak zapytałem czy pokazać międzynarodowe czy krajowe prawo jazdy to pani powiedziała, że to bez znaczenia. Generalnie bez problemów. Poza tym mieliśmy full ubezpieczenie. Zrobiliśmy 6980 km w około 19 dni. Jeździliśmy raczej bocznymi drogami żeby zobaczyć więcej aniżeli przejechać z południa na północ.
Tutaj masz relację z naszego wyjazdu, może coś Ci się przyda:
http://miloszmaslanka.wordpress.com/cat ... australia/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Cze 2014 12:55 

Rejestracja: 14 Kwi 2010
Posty: 99
Skorzystaj z economycarrentals.com, mają zwykle najniższe ceny, ale popróbuj z różnymi miejscami odbioru, mi na przykład dzięki odbiorowi samochodu 3 km od lotniska cena spadła o ponad 30%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Wrz 2014 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Wróciliśmy, skorzystaliśmy z Waszych rad, więc mogę się wypowiedzieć;)

Wybraliśmy Apex'a. Bo po pierwsze wszystko było w cenie (pełne ubezpieczenie OC/AC, GPS, dodatkowi kierowcy, brak ograniczeń wiekowych), a po drugie po kilku tygodniach czatowania na okazję na ich stronie pojawiła się całkiem niezła oferta, która była droższa tylko o 10-20% od tych najtańszych z porównywarek.

Obsługa przesympatyczna, shuttle-bus podstawiony na lotnisko za 3 minuty, auto prawie nówka, spisało się świetnie, a że oddawaliśmy po godzinach - to mają umowę z pobliskim hotelem, gdzie zdaje się samochód, można się odświeżyć;) i podrzucają na lotnisko o dowolnej porze.

Także jeśli chodzi o wypożyczanie w Melbourne, i tak na pierwszy raz to polecam tego Apex'a, sprawdził się ekstra i dzięki za wszystkie porady! :)

Ps. Przy korzystaniu z płatnych dróg, kasa jest ściągana po kilku dniach z karty - ale to były jakieś kilkudolarowe kwoty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Maj 2015 15:27 

Rejestracja: 29 Sie 2010
Posty: 1
Z jakim wyprzedzeniem najlepiej rezerwowac samochod?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Maj 2015 11:46 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Im wcześniej tym lepiej z opcją rezygnacji. Generalnie ceny rosną do pewnego momentu, a potem na krótko przez terminem wypożyczena mogę (ale nie muszą) spaść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Paź 2015 08:08 

Rejestracja: 08 Mar 2015
Posty: 18
Witam,

Czy zna ktoś z Was wypożyczalnię, w któej mogę wypożycyzć samochód z rana w okolicach Southbank'u, a oddać na drugi dzień, bardzo, bardzo wcześnie rano (ok. 5:00) na lotnisku?
Z góry wielkie dzięki za wszelkę pomoc.

Pzdr,
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Wrz 2016 23:13 

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 22
Loty: 38
Kilometry: 90 910
Cześć!
Czy komuś z Was przydarzyło się zapłacić opłatę za zwrot w innej lokalizacji niż wypożyczenie? Mam lot do ADL i chciałabym zwrócić auto w BNE, żeby nie tracić więcej czasu za kółkiem tylko powrócić do ADL samolotem i stamtąd do Europy. Patrzę jednak na ceny aut, to każde jest z dopiskiem o dopłacie za podróż w jedną stronę, ceny wahają się od 330 do (olaboga) 800 AUD!
Z góry dzięki za wypowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Wrz 2016 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
To norma. Raczej nie przydarza się bez tej opłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group