Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Kwi 2013 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Wybieram się we wrześniu do USA. Wylatuję 12 września do Chicago, koło godziny 20 czasu miejscowego będziemy w Wietrznym Mieście. Proszę o zweryfikowanie moich planów, wszelakiej maści rady odnośnie wypadu, miejsc wartych odwiedzenia, gdzie zjeść, może jakiś atrakcji, o których nie ma wzmianek w przewodnikach. Oto mój plan:
12 września przylot do Chicago w godzinach wieczornych, nocleg
13 września - zwiedzanie Chicago+ mecz Baseballu- White Sox Chicago.
Miejsca warte odwiedzenia/ zobaczenia w Chicago, które znalazłem i uznałem za interesujące:
· Sears Tower( Willis Tower)- tutaj chciałbym wjechać na taras widokowy
· Fontanna Buckingham
· Cloud Gate
· Navy Pier widok na miasto
· Wrigley Building
· Michigan Avenue Bridge
· Marina City
· John Hancock Center
· Water Tower
· Tribune Tower
· Aqua
14 września, wcześnie rano wypożyczyć samochód i jazda w kierunku Niagary, gdzie planujemy dotrzeć około 16. Chcemy przekimać w jakimś hostelu i zobaczyć oświetloną nocną wersję Niagary.
15 września przejść się deptakiem wzdłuż Niagary po stronie Kanadyjskiej, a także podpłynąć pod wodospady statkami Maid of the Mist, wyjazd w kierunku NYC, gdzie śpimy
Odnośnie Niagary mam pytania jak wygląda sprawa parkingów, czytałem gdzieś w sieci, że 10$ za cały dzień. Drugie pytanie to czy są problemy z przekraczaniem granicy w drodze powrotnej chodzi mi o przejście z Kanady do USA.
16,17,18 września poświęcamy na zwiedzanie Nowego Jorku. Tutaj chciałbym zwiedzić:
· Statua Wolności
http://www.siferry.com/SIFerry_Schedules.aspx tym za darmo
· Brooklyn Bridge
· Times Square
· Empire State Building
· Central Park
· Chrysler Building
· Grand Central Terminal
· Rockefeller Center Top of the Rock 25$
· St Patrick’s Cathedral
· WTC Ground Zero
· Wall Street
· Charging Bull
· The Flatiron Building
· Woolworth Building
· NY Public Library
· Washington Square
· Soldiers and Sailors Monument
· Brooklyn Heights Promenade
· Federal Hall
· The Sphere
· Saint Thomas Episcopal Church
Znalazłem również ciekawą restaurację/pub o nazwie 230th Fifth, która mieści się na ostatnich piętrach budynku+ na dachu. Tak więc można sączyć drinka i wpatrywać się w Empire State Building.
19 września przejazd Megabusem rano do Filadelfii, zwiedzanie miasta:
· Independence Hall
· Elfreth’s Alley
· City Hall
· Liberty Bell
· Museum of Art
· Liberty Place
· Masonic Temple
· The Drake
· Merchants Exchange
· Cathedral of St Peter
· South Street Bridge- widok na wieżowce
Późnym wieczorem wyjazd megabusem do Waszyngtonu.
20 września zwiedzanie Waszyngtonu:
· Kapitol
· Washington Memorial
· National Gallery of Art
· Biały Dom
· National World War II Memorial
· Lincoln Memorial
· Cmentarz Arlington
· Sąd najwyższy
· Jefferson Memorial
Noc chcemy spędzić na lotnisku, bo 21 mamy wylot z Waszyngtonu na Hawaje.

Na Hawajach też spędzimy kilka dni, jednak chcemy ten czas przeznaczyć na poznawanie wysp, a nie na plażowanie, tak więc oto nasz plan:
21 przylot do Honolulu, gdzie chcemy przespać noc na lotnisku i dalej
22 rano wylecieć na Kauai, gdzie spędzimy 4 dni. Wypożyczymy samochód, który chcielibyśmy również traktować jako miejsce noclegowe, czy na Hawajach jest to możliwe i bezpieczne? Druga opcja to noclegi na dziko w namiotach.
Na Kauai chcemy zobaczyć: Waimea Canyon, Kalalau Valley, Poipu Beach Park. Następne 2 dni poświęcić na szlak Kalalau Trail wzdłuż wybrzeża Na Pali. Ostatni dzień to lot widokowy helikopterem nad Na Pali Coast z tej firmy: http://www.safarihelicopters.com/kauai/ ... fari-tour/
a także plaże Kee Beach, Tunnels Beach.
26 rano wylot na Maui. Na zwiedzenie tej wyspy chcemy poświecić dwa dni:
Iao Valley, zobaczyć The Needle. Plaża Makena Beach State Park. Kolejny dzień to wulkan Haleakala i około 8 godzinny szlak Sliding Sands Trail. W drodze powrotnej chcemy zaliczyć punkt widokowy Kalahaku Overlook.
28 września przelot rano z Maui Na Big Island, gdzie wypożyczamy samochód i przez dwa dni zwiedzamy wyspę:
Punalu'u Beach, Pu'uhonua O Honaunau National Historical Park, plaża Mahaiula Beach, Kua Bay. Drugi dzień to Akaka Falls, Waipio Valley Lookout, popołudniu i wieczorem jak już będzie ciemno Lava Viewing Area.
30 września to przelot na Oahu. Wypożyczamy samochód i zwiedzamy Centrum Honolulu: Aloha Tower, Pałac Ioani, Waikiki Beach, jedziemy na Diamond Head, dalej nad Hanauma Bay. Jedziemy jeszcze do Byodo In Temple i wracamy do Honolulu. Nocleg na lotnisku.
1 października zwiedzić na Oahu to czego nie zdążymy dzień prędzej, wypocząć trochę na plaży i o 21;40 mamy wylot do Los Angeles.
2 października w Los Angeles będziemy mieli mniej więcej 5-6 godzin, odliczając czas na odprawę oraz wydostanie się z lotniska po przylocie. Co w takim krótkim czasie polecacie w tym miejscu? Na pewno chciałbym zobaczyć słynny znak Hollywod, może aleja gwiazd i co jeszcze?
Po krótkiej przesiadce w LA, lecimy już do Polski.
Będę wdzięczny za wszystkie rady i uwagi :) Dziękuję za wytrwałość tym, którzy przeczytają tego posta w całości :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2013 21:30 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Dość hardcore'owy plan, wrócisz zmęczony. Ciężko Ci coś doradzić, poza ogólnym "mniej czasem znaczy więcej". Dla mnie 15 godzin jazdy z Chicago do Niagary i z Niagary do NYC, żeby spędzić tam wieczór i część dnia to przesada. Planujesz spać na lotnisku/pod namiotem, a za wypożyczenie samochodu w Chicago i oddanie go w NYC zapłacisz ze 300 USD drop fee, czyli więcej niż za wypożyczenie auta na te kilka dni. Nie wiem czy masz już wszystkie bilety, ale zastanów się czy nie warto ograniczyć liczby odwiedzonych miejsc i przejechanych kilometrów. Pamiętaj, że wizę do USA już masz, bilety za 1200 PLN za Wschodnie Wybrzeże jeszcze pewnie będą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2013 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Wstępną rezerwację na samochód już mam i płacę 240 zł za te 3 dni między Chicago a Nowym Jorkiem, a co do tych kilku godzin nad Niagarą to będziemy tam mniej więcej do 15, chyba że uznamy, że wystarczy co daje w sumie 23 godziny na miejscu, więc to jest mniej więcej tyle ile przeznacza na tą atrakcję przeciętny turysta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Kwi 2013 23:17 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
timu napisał(a):
13 września - zwiedzanie Chicago+ mecz Baseballu- White Sox Chicago.


Bilety obczaj na StubHub, mozna kupic za grosze dosłownie. Ogolnie bardziej klimatyczny jest stadion Chicago Cubs - chyba 3 najstarszy w całej MLB. Jak lubisz bejsbol, na pewno warte odwiedzenia. Mozna tez isc na tour za ok. $20 jezeli nie ma meczu.

timu napisał(a):
· Sears Tower( Willis Tower)- tutaj chciałbym wjechać na taras widokowy


Idż na Hancock tower - lepszy widok, a nawet mozna udac sie zamiast do obserwatorium, do restauracji kilka pieter nizej i zamiast placic po $20 na osobe, to zaplacicie lacznie 50 dolców za posiłek :) Co prawda na Sears jest słynny Skydeck, ale i tak wole Hancock.

W Chicago jest słynna pzza Deep Dish, jedna dobra restauracja jest bardzo niedaleko od Sears Tower, poszukaj na wikitravel albo tripadvisor. Także jest słynna jazzowa knajpa.



W NYC polecam dodatkowo FED New York - mozna zjechac do skrabnicy złota, gdzie znajdują się rezerwy wielu państw. Polecam China Town w Queens i park Flushing Meadows, gdzie rozgrywa się US Open. Na Manhattanie fajny jest High Line Park, Met i okolice (Upper East Side), okolice Columbia University (Upper West Side), warto zobaczyć też Harlem i stadion the Yankees (najlepiej podczas meczu :))

pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Kwi 2013 23:27 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
timu napisał(a):
Wstępną rezerwację na samochód już mam i płacę 240 zł za te 3 dni między Chicago a Nowym Jorkiem, a co do tych kilku godzin nad Niagarą to będziemy tam mniej więcej do 15, chyba że uznamy, że wystarczy co daje w sumie 23 godziny na miejscu, więc to jest mniej więcej tyle ile przeznacza na tą atrakcję przeciętny turysta.


Upewnij się, czy Twoja cena obejmuje opłatę za zwrot samochodu w innym miejscu. Podajesz cenę w PLN więc wnoszę, że korzystasz z pośrednika mającego polską stronę www, a nie bookujesz bezpośrednio w wypożyczalni. Strony pośredników np. traveljigsaw nie obejmują w cenie tej opłaty, która np. w Alamo wynosi 300 USD w Twoim przypadku. Śmiem twierdzić, że 240 PLN czyli 73 USD to cena, której nie da się "normalnie" uzyskać, biorąc pod uwagę ubezpieczenie, podatki oraz koszt zwrotu auta w innym stanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2013 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
panroboo dzięki za wszystkie wskazówki i porady :) niestety w czasie naszej obecności w NYC Jankesi mają mecze wyjazdowe, więc przez to zdecydowaliśmy się na jakikolwiek mecz, który będzie nam 'po drodze'. Akurat w czasie pobytu w Chicago grają White Sox więc na to padło, dzięki za stronkę stubhub. Czekam właśnie na kartę płatniczą do rachunku w USD i kupujemy bilety.

blasto rezerwacja zrobiona w serwisie www.rentalcars.com faktycznie czytam teraz, że mogą być dopłaty, muszę poszukać na innych stronach, no albo pomyśleć nad jakimś innym środkiem transportu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2013 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
No i faktycznie 350 dolców dopłaty wszędzie ale wynalazłem inny środek transportu. W Chicago po 21 mamy megabus jak się uda to od 1 dolca do Cleveland, a z Cleveland do Buffalo z tą firmą: http://www.greyhound.com/
Na tę chwilę możemy kupić za 25 dolarów. Dalej z Buffalo jest bus do Niagara Falls, gdzie będziemy około 9 rano, zwiedzamy do 21 i wyjeżdżamy do Buffalo, skąd jest megabus do Nowego Jorku. W ten sposób będę miał dodatkowy dzień w NYC, a zamiast 2 noclegów w hotelach pośpie w busach+ zaoszczędzimy bo ta opcja wychodzi taniej niż planowany początkowo samochód(nawet bez dopłaty). Dzięki za ostrzeżenie bo bym się na miejscu zdziwił z tą dopłatą, pierwszy raz coś takiego widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Kwi 2013 18:17 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 24
Bardzo ambitny plan.. Myślę jednak, że lepiej byłoby zrezygnować z Philadelfii i od razu skierować się do Nowego Jorku. Co do Niagary nie wiem, jak to wygląda, jednak w lipcu będę tam jechał, więc po podróży chętnie pomogę. w NYC polecam kupić kartę typu NYC Pass. Zważywszy na krótki czas w NYC na pewno Ci to pomoże. Jeżeli jedziesz wieczorem megabusem do Waszyngtonu pomyśl może o spędzeniu dodatkowego dnia w tym mieście. Przy okazji megabus na wrzesien chyba już jest, także warto zainteresować się biletami. Zdecydowanie przy Niagarze warto zwiedzić Buffalo, ale ta Philadelfia to za dużo imo. Szczególnie jeżeli masz już kupione bilety na Hawaje weź sobie większą zakładkę czasową, żeby się nie stresować za bardzo. Co do Hawajów - nigdy nie zdarzyło mi się spać w samochodzie i nie znam nikogo, kto by tam w aucie nocą spał. Może zwiedźcie tylko dwie wyspy - Oahu i Maui i wypocznijcie sobie. To i tak jest dużo, bardzo dużo. Szczególnie jeżeli zjedziesz jedną, to inne nie będą już Cie tak zachwycać. Na pewno zwróc uwagę na lądowanie na Maui :D Jeżeli masz 5-6 godzin pomiędzy lotami w LA, to o zwiedzaniu miasta raczej zapomnij. Według mnie jest to trudne do zrobienia i na pewno bardzo ryzykowne. Bardzo fajny plan, ale według mnie zbyt ambitny i męczący
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group