Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dla poszukujących towarzysza podróży, wspólnego przejazdu taxi itp. jest temat: pekin-przesiadka-wspolne-zwiedzanie,249,138293&p=1181824#p1181824


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 22 Lis 2017 16:21 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Dzięki :) :) :)

To 916 express, rozkład "zwykłego" 916 nie ma tych krzaczków.
Mogłyby te stacje się jakoś nazywać, pomogłoby jakoś, a tak to masakra :)

Wobec czego nie kombinuję :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#62 PostWysłany: 23 Lis 2017 01:01 

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 1
Orientuje się może ktoś ile mniej więcej kosztuje taksówka z lotniska do Mutianyu? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Też mam 15h przesiadki, ale z tego co czytam, to podróż z lotniska - pierw kolejką, później autobusem 916 i busem/taksówką wyjdzie z 3,5h w jedną stronę.. Trochę na wariata - zwłaszcza, że pierwszy aiport express odjeżdża 2h po przylocie, więc przesiadka "skraca się" do 13h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 23 Lis 2017 10:03 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Ale w te 2h musisz załatwić wizę 72h i wydostać się z lotniska i dotrzeć do Donzghzimen, więc akurat :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 23 Lis 2017 12:33 

plnek napisał(a):
Orientuje się może ktoś ile mniej więcej kosztuje taksówka z lotniska do Mutianyu? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

W okolicach 100$.
Góra
 PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 23 Lis 2017 14:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Mi ostatnio wyjście z lotniska zajęło 3h mimo że się spieszylismy i wiedzialam co i jak. Ponad 1h po wizę (byliśmy 15. przy ladzie) i kolejna w kolejce do kontroli. Po lądowaniu o 5, w pociągu do miasta byliśmy o 7:50
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 05 Gru 2017 19:06 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 2
Witam!

Podbijam wątek Pekinu! Lecę sama do Pekinu 25.12.17 z Warszawy i mam dość dlugi stopover ponad 20 godzin - może znajdzie się ktoś, kto również leci w tym czasie i chciałby współdzielić zwiedzanie miasta? Planuję centrum Pekinu.
Wylatuje z SYD 17.01.18 i 18.01 jest ponownie na 23 godziny w Pekinie - zamierzam obejrzeć Mur Chiński. Tu może też ktoś trafi z datą i dołączy się - wtedy miałoby sens branie taxówki.

Wiem, że w poprzednich wątkach były poruszane podobne tematy i być może coś powielę, ale mimo wszystko będę wdzięczna za odpowiedź:

1. Po wylądowaniu w Pekinie z zamiarem opuszczenia lotniska gdzie się udaję? Do wyjścia z biletem czy gdzieś do okienka po wizę 72h?

1A. Mur - którą część pod względem komunikacji wybrać BADALING czy MATIANYN?

2. Koszt taxy z lotniska na Mur to ile pieniędzy?

3. Czy w Pekinie dogadam się bez problemu z ludem w jez. angielskim??

4. Gdzie w centrum na kaczke po Pekińsku?

5. Czy Pek jest bezpieczny??

6. Targowisko z podróbkami gdzie jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Gru 2017 19:21 

1. Do odpowiednich stanowisk - są oznaczone, więc spokojnie trafisz,
1a. Badaling,
2. Masz wyżej,
3. Dogadasz się, ale bywa różnie,
4. Quanjude Roast Duck,
5. Jest bezpieczny, to nie Europa ;)
6. Niedaleko stacji metra Tuanjiehu, masz Yashow Market, a w okolicy Yong An Li, masz Silk Market.
Góra
 PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Gru 2017 20:47 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Ad 4. Podpisuję się pod tą restauracją...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 13 Gru 2017 13:34 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 1
MartaAgata :)
Razem z mężem również lecimy z Warszawy do Pekinu 25 grudnia. Chętnie połączymy siły! Mamy zamiar jednak zamiast muru zobaczyć Zakazane miasto, ale pozostałe 2 punkty programu wspolne - zjeść kaczkę i odwiedzić jakiś market ;)
Daj znać co wymyśliłaś! - w każdym bądź razie do zobaczenia na lotnisku!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Gru 2017 18:53 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 2
nowakmarlena90 - super jestem za! Mur zostawiam sobie na powrotny stopover mam wtedy 23h. Gdzie lecicie docelowo? Napisz do mnie maila na marta.agata.g@ gmail.com to się zgadamy dokładniej co i jak.

Mam kolejne pytanie - jeśli stopover trwa 21 godzin jestem zobligowana odebrać bagaż rejestrowany czy będzie on poza obiegiem i nie będę musiała się fatygować (lecę AirChina)??
Dodatkowo jeśli lecę do Sydney - tam dopuszczalna ilość alkoholu to 2,25 Litra, Chiny to 1 litr. Które obostrzenia są nadrzędne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 13 Gru 2017 18:58 

Bagaż poleci do końcowej destynacji, nie musisz go odbierać na PEK i nadawać ponownie.
Góra
 PM off  
      
#72 PostWysłany: 18 Gru 2017 17:30 

Rejestracja: 18 Gru 2017
Posty: 1
Ostatnio dwukrotnie korzystałem z wyjścia na miasto na kilkanaście godzin. Poniżej przedstawiam wskazówki, których tu nie znalazłem, a myślę, że będą przydatne.

Zaraz po wyjściu z samolotu kierujcie się w stronę wyjścia i kontroli paszportowej, jednak kiedy po prawej stronie będziecie mieli już budki z celnikami, nie stajecie w kolejce tylko idziecie prosto w kierunku gate E. Zaraz przy nim znajduje się niepozorne stanowisko do wiz 72h. Pierwszy raz, kiedy wylądowałem ok. 5.00 kolejka wynosiła jakieś 6 osób i wszystko trwało 30min, drugi raz około południa i trwało to ok. 1,5h.
Image

Co potrzeba przy załatwianiu wizy?
Podchodząc do okienka trzeba mieć wypełnione 2 kartki:
- żółtą podłużną, którą powinniście dostać już w samolocie (jeżeli nie, to będzie do odbioru przy okienku). Wypełnijcie ją i dodatkowo na górnym marginesie części dotyczącej odlotu dopiszcie numer swojego lotu, którym opuszczacie Chiny oraz datę, kiedy to będzie.
Image
- biały formularz w formacie a4, dostępny przy okienku. Niestety nie mam jego zdjęcia, ale trzeba tam ponownie wypisać swoje dane, podać kilka szczegółów swojej podróży i np. odpowiedzieć na pytanie czy kiedykolwiek zgubiliście paszport. Na dole trzeba złożyć podpis.

Dodatkowo potrzebny jest bilet lotniczy na dalszą podróż, oczywiście poza Chiny. Jeżeli ktoś leci innymi liniami niż na pierwszym odcinku i nie ma jeszcze biletu, to obok czynne jest okienko, gdzie można się odprawić i takowy wydrukować.

W moim przypadku cała ta formalność przy okienku trwała 3 minuty. Niestety nie ma tam żadnych szczegółowych informacji, co jest potrzebne do zdobycia wizy, ludzie podchodzą i dopiero dowiadują się o wypełnianiu tych białych kartek, co sprawia, że robi się bałagan. Celnicy zamiast odsuwać ich na bok i przyjmować dalszych podróżnych, to siedzą i czekają, aż tamci nadrobią braki. Jeżeli nie chcecie długo czekać, to warto popatrzeć czy ludzie przed wami mają te kartki. Jeżeli nie, to dla zaoszczędzenia czasu warto ich poinformować, że tam przy ladzie są takie białe kartki, które trzeba wypełnić ? Jak trafi się kilkuosobowa rodzina bez uzupełnionych dokumentów, to jest kaplica. Pozwolenia wydaje zazwyczaj tylko jedna osoba, która ma czas na wszystko ?

Kiedy odbierzecie już swój paszport z wbitą wizą, to cofacie się do bramek imigracyjnych, które mijaliście na samym początku i.. znowu czekacie.
Image
Tu już wszystko zależy od szczęścia – można czekać 10 min, a można też i godzinę. Celnikowi należy dać żółtą karteczkę oraz paszport. Po wbiciu kolejnej pieczątki otwiera nam wrota do Chin, jednak to nie koniec naszej przygody z lotniskiem, które można ze względu na te wszystkie procedury znienawidzić.

Po kontroli paszportowej zjeżdżacie ruchomymi schodami i czekacie na pociąg, którym dojedziecie bliżej wyjścia. Jeździ ona co 4 minuty i tyle samo zajmuje cała podróż. Należy wysiąść na ostatnim przystanku. Później czekać będzie was jeszcze skanowanie bagażu. W tym miejscu też można czasami trochę postać. Podczas czekania celnicy dodatkowo na wyrywki sprawdzają tożsamość oczekujących i zadają pytania np. o cel przyjazdu.

Później jasne oznakowanie pokieruje już was do pociągu AirportExpress czy postoju taksówek, który znajduje się na dole (tam też trzeba czekać w kolejce – w moim przypadku 20min).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 23 Gru 2017 14:54 

Rejestracja: 08 Wrz 2016
Posty: 9
Loty: 49
Kilometry: 145 619
My też lecimy 25 grudnia z WAW przez Pekin do Bangkoku i mamy 15h stopover.

Co do bagażu, to czy na lotnisku jest jakaś logiczna ( w rozsądnym miejscu, bez biegania przez całe lotnisko) przechowalnia bagażu? Chętnie byśmy swoje walizki podręczne zostawili na lotnisku zamiast tłuc się z nimi po Zakazanym Mieście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 23 Gru 2017 14:57 

http://en.bcia.com.cn/server/service/ba ... sign.shtml
Góra
 PM off  
      
#75 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:42 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
Cześć,

Może ktoś z Was leci z Wawy 12 stycznia o 13.10 do Pekinu. Będę miał stopover na 14h i planuje zwiedzić mur i szukam do mnie i Żony kompana/ów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 07 Sty 2018 23:36 

Rejestracja: 07 Sty 2018
Posty: 6
Ja lecę 19 stycznia, a wracam 1 lutego jak coś to mam identyczną propozycję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 22 Sty 2018 13:27 

Rejestracja: 05 Sty 2013
Posty: 5
Loty: 66
Kilometry: 114 645
Hej,
My lądujemy w Pekinie 6 lutego o 5 rano i mamy 14 h przesiadki,
Pewnie póki przebijemy się przez wizy i odprawy to akurat dostaniemy się do miasta na śniadanie :)
Może ktoś chce się podłączyć??

I to samo powrót przez Pekin lądowanie 04.03 o 11 i mamy 17 godzin :)

Pozdrowienia!
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Sty 2018 13:01 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 21
To ja się podzielę świeżymi doświadczeniami z Pekinu:

1) Lot tam, przylot Air China z Warszawy ok. 4 rano. Jedno stanowisko do wydawania Temporary Entry Permit, kolejka na kilkaset osób, mimo że byliśmy na początku, po 3h stania praktycznie w miejscu daliśmy sobie spokój z opuszczaniem lotniska. Ludziom przepadały rezerwacje hotelowe na resztki nocy i wycieczki na mur. Potem słyszeliśmy, że niektórym po 4-5h w kolejce udało się dostać pieczątkę.

2) Lot powrotny, przylot około południa, kolejka na kilka osób, 2 stanowiska, jedynie 15 minut oczekiwania.

Jeśli chodzi o wycieczkę na mur chiński (sekcja Mutianyu) to na stronie https://www.thebeijinger.com/ jest masa prywatnych ogłoszeń, nam się udało umówić samochód z kierowcą z lotniska za 500 CNY. W zimie ostatnia kolejka w dół odchodzi o 17, przyjechaliśmy na miejsce o 15:30, było zupełnie puściutko i świetne światło do zdjęć. Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 27 Lut 2018 11:20 

Rejestracja: 02 Sty 2018
Posty: 9
Mam 21h w Pekinie i chcę podjechać do Zakazanego Miasta i przy okazji, czy gdzieś w okolicy placu Tianamnen znajdę targ z podróbkami? Kamerka GoPro się rozsypała a chciałbym kupić coś na szybko w dobrej cenie - nie oczekuje niewiadomo czego, chcę tylko aby posłużyła mi głównie na wyjazd do Tajlandii na 3 tygodnie. Na jeden dzień właśnie w Zakazanym mieście, targu i ze zjedzeniem dobrej kaczki i jakiegoś lunchu ile dolarów wymienić? 100$ na kamerke i 100$ na przeżycie wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 27 Lut 2018 11:28 

Wystarczy.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group