Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Dla poszukujących towarzysza podróży, wspólnego przejazdu taxi itp. jest temat: pekin-przesiadka-wspolne-zwiedzanie,249,138293&p=1181824#p1181824

[ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 07 Lip 2019 14:35 
Czerwony raptus
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
chester0 napisał(a):
Bo przystanki są w Pekinie chyba z 3 czy 4 i później dopiero w mieście Huairou kilka. Po drodze nie zatrzymuje się nigdzie ewentualnie z airport express można wysiąść jedną stację przed końcem i tam też będzie przystanek 916 ale jakiejś wielkie różnicy to nie robi.

Jak dla mnie to z rozkładu wynika, że zatrzymuje się na 12 pierwszych przystankach, czyli w sumie to na każdym, na trasie aż do końca wysokości lotniska.

Potem nie ma po co się zatrzymywać.

Dla zainteresowanych z lotniska można dosiąść się gdzieś na trasie w okolicy. Wspólny przystanek metra na maps.me to "China International Exhibition Center" nie trzeba jechać do Pekinu.

Przy okazji oszczędzamy czas z korków, do Huariou przejazd zajął z miasta godzinę bez stania, powrót popołudniu 2h. I sporo można oszczędzić wysiadając w okolicy lotniska i biorąc taxi.

Akurat nie skorzystałem bo jestem na miejscu 4 dni :P

Macie aktualne adresy marketów z "markowym" towarem? Podawany wcześniej Ya Show zamknięty na 4 spusty, Silk market nie powalił... coś jeszcze?
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 17 Sie 2019 12:07 

Loty: 110
Kilometry: 131 005
niebieski
Czy był ktoś z Was na Ceremonii Flagi? Czytam, że o świcie pierwszego dnia każdego miesiaca jest to szczególna uroczystość i zastanawiam się czy się wybrać.
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:08 

Loty: 97
Kilometry: 104 192
niebieski
puhacz napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
Odwiedzał ktoś ostatnio Zakazane Miasto w godzinach popołudniowych ?

Bardzo dobre pytanie. W kwietniu na własne oczy widziałem, gdy przestali sprzedawać bilety o 14:50. Kupiłem ostatni tego dnia bilet, a właściwie to kupił go gość przede mną, ale jako że byłem w kolejce zanim zamknęli bramki, to wykłóciłem się żeby mnie wpuścili. Wpisali mnie do systemu i przekraczałem bramki na paszport, który był od razu tymczasowym biletem. Warto mieć to na uwadze, że istnieje limit wejść, bo przykra niespodzianka naprawdę może się przytrafić.

p.

A to nie jest norma, że biletem jest paszport? Nie widziałem, żeby coś innego sprawdzali.

2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania
2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny...
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 12 Wrz 2019 02:59 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 240 225
srebrny
Nie wiem. Kasy były już zamknięte, postawili wszędzie tabliczki informujące, że bilety na dzień bieżący zostały już wyprzedane, więc nie kupiłem w kasie i nie wiem czy w ogóle i jak wygląda bilet o Zakazanego Miasta. Zobaczyłem że są uchylone drzwi od jakiegoś biura i tam poszedłem wymęczyć bilet (z powodzeniem na szczęście). Oddając mi paszport poinformowali mnie, że jest on od razu moim biletem wstępu, nie wiem więc czy jest to norma czy wyjątek.

p.

#125 PostWysłany: 14 Wrz 2019 18:30 

Loty: 97
Kilometry: 104 192
niebieski
Ok. Raczej norma :)

2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania
2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny...
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 19 Wrz 2019 08:14 

niebieski
Jestem aktualnie na stacji houying niestety ostatni pociąg na mir jest o 13:54 nie zdążyliśmy (byliśmy 15:43 na stacji) jest jeszcze jakiś inny publiczny środek transportu na mur z tej stacji?
 Relacje PM off  

[ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość