Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Dla poszukujących towarzysza podróży, wspólnego przejazdu taxi itp. jest temat: pekin-przesiadka-wspolne-zwiedzanie,249,138293&p=1181824#p1181824

[ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 07 Lip 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Loty: 15
Kilometry: 58 252
HON fly4free
chester0 napisał(a):
Bo przystanki są w Pekinie chyba z 3 czy 4 i później dopiero w mieście Huairou kilka. Po drodze nie zatrzymuje się nigdzie ewentualnie z airport express można wysiąść jedną stację przed końcem i tam też będzie przystanek 916 ale jakiejś wielkie różnicy to nie robi.

Jak dla mnie to z rozkładu wynika, że zatrzymuje się na 12 pierwszych przystankach, czyli w sumie to na każdym, na trasie aż do końca wysokości lotniska.

Potem nie ma po co się zatrzymywać.

Dla zainteresowanych z lotniska można dosiąść się gdzieś na trasie w okolicy. Wspólny przystanek metra na maps.me to "China International Exhibition Center" nie trzeba jechać do Pekinu.

Przy okazji oszczędzamy czas z korków, do Huariou przejazd zajął z miasta godzinę bez stania, powrót popołudniu 2h. I sporo można oszczędzić wysiadając w okolicy lotniska i biorąc taxi.

Akurat nie skorzystałem bo jestem na miejscu 4 dni :P

Macie aktualne adresy marketów z "markowym" towarem? Podawany wcześniej Ya Show zamknięty na 4 spusty, Silk market nie powalił... coś jeszcze?
 Relacje PM off  

#122 PostWysłany: 17 Sie 2019 12:07 

Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Czy był ktoś z Was na Ceremonii Flagi? Czytam, że o świcie pierwszego dnia każdego miesiaca jest to szczególna uroczystość i zastanawiam się czy się wybrać.
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 11 Wrz 2019 21:08 

Loty: 105
Kilometry: 126 716
niebieski
puhacz napisał(a):
littleboy1989 napisał(a):
Odwiedzał ktoś ostatnio Zakazane Miasto w godzinach popołudniowych ?

Bardzo dobre pytanie. W kwietniu na własne oczy widziałem, gdy przestali sprzedawać bilety o 14:50. Kupiłem ostatni tego dnia bilet, a właściwie to kupił go gość przede mną, ale jako że byłem w kolejce zanim zamknęli bramki, to wykłóciłem się żeby mnie wpuścili. Wpisali mnie do systemu i przekraczałem bramki na paszport, który był od razu tymczasowym biletem. Warto mieć to na uwadze, że istnieje limit wejść, bo przykra niespodzianka naprawdę może się przytrafić.

p.

A to nie jest norma, że biletem jest paszport? Nie widziałem, żeby coś innego sprawdzali.

2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania
2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny...
 Relacje PM off  

#124 PostWysłany: 12 Wrz 2019 02:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 133
Kilometry: 299 810
Nie wiem. Kasy były już zamknięte, postawili wszędzie tabliczki informujące, że bilety na dzień bieżący zostały już wyprzedane, więc nie kupiłem w kasie i nie wiem czy w ogóle i jak wygląda bilet o Zakazanego Miasta. Zobaczyłem że są uchylone drzwi od jakiegoś biura i tam poszedłem wymęczyć bilet (z powodzeniem na szczęście). Oddając mi paszport poinformowali mnie, że jest on od razu moim biletem wstępu, nie wiem więc czy jest to norma czy wyjątek.

p.

#125 PostWysłany: 14 Wrz 2019 18:30 

Loty: 105
Kilometry: 126 716
niebieski
Ok. Raczej norma :)

2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania
2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny...
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 19 Wrz 2019 08:14 

srebrny
Jestem aktualnie na stacji houying niestety ostatni pociąg na mir jest o 13:54 nie zdążyliśmy (byliśmy 15:43 na stacji) jest jeszcze jakiś inny publiczny środek transportu na mur z tej stacji?
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 22 Wrz 2019 10:22 

Loty: 141
Kilometry: 205 098
niebieski
A mnie właśnie dziś odmówili wizy na powrocie z Wietnamu I o zobaczeniu Zakazanego Miasta czy nawet placu Tienanmen mogę zapomnieć, dobrze, że w ramtą stronę pojechaliśmy na mur. Nie wiem, jaki był powód, po prostu pani powiedziała I can't I temat się skończył, nie byłem jedyny, odmowy leciały hurtem. Sam się zastanawiam, niedziela, gdzieś przed czternastą...
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 22 Wrz 2019 10:37 
Moderator forum
Awatar użytkownika

thurin.cz napisał(a):
A mnie właśnie dziś odmówili wizy na powrocie z Wietnamu I o zobaczeniu Zakazanego Miasta czy nawet placu Tienanmen mogę zapomnieć,

Można wiedzieć ile wyszło przez to czekania na lotnisku?

#129 PostWysłany: 22 Wrz 2019 10:47 

Loty: 141
Kilometry: 205 098
niebieski
Prawie 15 godzin, dobrze że na PP jest wstęp do saloniku Air China Premium and First Class Lounge😉, przynajmniej do 22 czas zleci, potem jakoś te 4,5 godziny przeżyję.
 Relacje PM off
mojsmrod lubi ten post.
mojsmrod uważa post za pomocny.

#130 PostWysłany: 22 Wrz 2019 12:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Im więcej o tym czytam tym bardziej zaczynam tkwić w przekonaniu, że wszelkie loty przez ten kraj powinny być traktowane jako rozwiązanie absolutnie awaryjne. Nie miałem takich problemów jak Ty ale widzę, że to jednak trochę jest loteria. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ma to związek ze sprawami korupcyjnymi. Ale mniejsza o to, gorsze jest to że są nacje które teoretycznie łapią się na program 24h (na 72/144 już nie) ale w praktyce nie wypuszcza się ich z lotnisk na transit wizie - np. Tajowie. To wszystko do kupy budzi jakiś mój wewnętrzny sprzeciw i oczami wyobraźni widzę jakąś zmasowaną krucjatę i bojkot lotów via Chiny. To się oczywiście nie stanie ale szczerze i z głębi serca życzę im wszystkim plajty. Za tych wszystkich co bez słowa wyjaśnienia utknęli na lotniskach na 15 czy więcej godzin ;)

p.
thurin.cz lubi ten post.

#131 PostWysłany: 30 Wrz 2019 10:07 
Awatar użytkownika

Tak teraz patrzę i czy te odmowy nie były związane z paradą z okazji 70-lecia dnia zwycięstwa?
Znalazłem takie info na stronie Zakazanego Miasta:

Cytuj:
The Forbidden City is closed to the public from 21st September to 1st October due to the 70th V-day military parade rehearsals and the event itselft. It's expected that central Beijing is under lockdown on this season. Advices are as following:
1. Please double check with your hotel if you could get in & out at this time, alternatively you have to switch your hotel in Beijing;
2. Avoid getting into central Beijing, and spending your time in less-visited sections of the Great Wall and staying at Great Wall Inn Gubeikou for a few days;
3. Avoid sightseeing in downtown Beijing, and attend some Great Wall Hiking tours.

Będę w Pekinie 3 Października (21 h przesiadka) i ciekawi mnie jak to będzie. Wrzucę info.
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.

#132 PostWysłany: 22 Paź 2019 18:36 

niebieski
Lądujemy w Pekinie 25 stycznia o 4:40, czyli w chiński nowy rok. Czy będzie wtedy kursować komunikacja publiczna, czy trzeba będzie brać kierowcę? W tym dniu łatwiej będzie odwiedzić Zakazane Miasto czy Mur Chiński? Czy może wszystko będzie kursować normalnie, a tłok będzie jeszcze większy niż zazwyczaj?
 Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 28 Paź 2019 09:16 
Awatar użytkownika

W nawiązaniu - udało mi się dwukrotnie wyjść na Pekin (23h i 16h przesiadki) z czego bardzo dużo osób odrzucali bez podania jakiekolwiek powodu.
Myślę, że związane było to ze świętem Rewolucji bo całe miasto było napakowane chińskimi turystami.
Generalnie widząc podejście chińczyków nie zaryzykowałbym jakiegoś kombinowania ze zgodą na dłuższy okres niż 24h i bycie skazanym na ich łaskę.
 Relacje PM off  

#134 PostWysłany: 05 Lis 2019 15:31 

Hej,

Jak to jest z tą przechowalnią bagażu na lotnisku w Pekinie? Jest coś łatwego do znalezienia i taniego (podobna jakaś bezpłatna jest słyszałem)?
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 26 Lis 2019 21:25 

Hej, mam międzylądowanie w Pekinie 21 Dec (przylatuję 4:40 rano i wylatuję 19:55). Wybieram się na Mutianyu Great Wall and Summer Palace. Mam już ogarniętego kierowcę. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć: mailkontakuba@gmail.com
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 01 Gru 2019 09:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
piotrek_ napisał(a):
Nie ma w tym temacie uporządkowanego, takiego krok po kroku planu, jak dojechać z lotniska na Wielki Mur.
Poniższy przykładowy scenariusz dojazdu do Badaling, zaczerpnięty z Internetu, jakkolwiek aktualny i przed kilkoma dniami sprawdzony:
1. Podróż zaczynamy Airport Expressem z terminala 2, lub 3. Jedziemy do stacji końcowej, czyli Dongzhimen.
Cena biletu to 25 yuan.
2. Na stacji Dongzhimen przesiadamy się na linię żółtą metra, nr 13. Jedziemy do Huoying station.
Cena biletu to 5 yuan.
3. Na stacji Huoying wybieramy wyjście exit G4. Na zewnątrz skręcamy w prawą stronę, obchodzimy stację metra, w odległości około 150 metrów jest stacja dla pociągów, z której odjeżdża pociąg S2. To nasza druga i ostatnia przesiadka. On bezpośrednio jedzie już pod Wielki Mur.
(Tutaj taka uwaga. Kiedy kierowałem się na tą stację, zaczepił mnie jeden Chińczyk i powiedział, że dziś pociąg nie kursuje. Była niedziela, więc w sumie, w pierwszym monecie mu uwierzyłem. Mówi mi, że jest jednak bus. Po lewej stronie była stacja autobusów, więc poszedłem za nim. Koleś odbił jednak w pewnym momencie w drugą stronę, otwiera vana, w nim jakiś 3 turystów z plecakami i mi mówi, że on jedzie do Badaling. Cena 250 yuan. Na co od razu usłyszał moje: Zài jiàn :lol: Wróciłem z powrotem, pociąg oczywiście jechał).
Bilet kupujemy w kasie, koszt to 7 yuan.
4. Podróż do stacji Badaling trwa nieco ponad godzinę. Kiedy wsiądziemy i pociąg ruszy to lepsze widoki na Wielki Mur są stojąc na wprost zgodnie z kierunkiem jazdy po prawej stronie.
5. Zdecydowana większość osób, która wysiada kieruje się właśnie na Wielki Mur. Po wyjściu z pociągu skręcamy w lewą stronę i idziemy cały czas prosto, zgodnie ze strzałkami do przejścia jest niecałe półtora kilometra.
Bilet na Wielki Mur kosztuje 35 yuan. Razem z biletem dostajemy certyfikat bohatera Wielkiego Muru :) Obok kas jest kilka sklepów z pamiątkami. Pamiątki są tanie, za całkiem mosiężną pamiątkę, przedstawiającą mur z wieżą i smokiem zapłaciłem 30 yuan. Bez targowania. Targować się można i sprzedawcy schodzą z cenami. Znajduje się tu również poczta, czynna cały dzień, również w niedzielę. Można więc przy okazji wysłać pocztówkę. Pocztówki w sklepie już po targowaniu kupiłem 1/3 taniej.
6. Powrót robimy tą samą trasą, tylko w kierunku odwrotnym.

Łączny koszt podróży wraz z biletem wstępu to 109 juanów, czyli około 60 złotych.

Pozwolę sobie dodać link z rozkładem jazdy pociągów https://www.travelchinaguide.com/china- ... tation.htm

oraz video z YT
[iframe allowfullscreen="" frameborder="0" height="270" src="

width="480"][/iframe]

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
 Relacje PM off  

[ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości