Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Pekin
#21 PostWysłany: 02 Cze 2013 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
kamil8710 napisał(a):
Witajcie,

Mam pytanie odnośnie Muru Chińskiego. Wielokrotnie słyszałem już o Badaling i Simitai. Pierwszy odpada gdyż strasznie tłoczno, drugi też za mną nie przemawia. Czy może ktoś polecić inny odcinek muru niedaleko Pekinu gdzie nie ma tylu turystów i przede wszystkim widoki są równie piękne ?? Obiła mi się o uszy Forteca Żółtego Kwiatu , podobno tam widoki na i z muru są niesamowite. Tylko tutaj pojawia się zasadnicze pytanie. Jak tam dojechać bądź w inne interesujące odcinki muru ??

Proszę o pomoc i wskazówki osób które już tam były i mogą podzielić się wiedzą.
Dzięki !!!
Ja byłem w Mutianyu. Poszukaj, było o nim na forum. Dojazd w miare prosty a tłumów (w zimie) nie było - ledwie pare osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Pekin
#22 PostWysłany: 02 Cze 2013 16:36 

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 73 766
Ja też byłem na Mutianyu. Ludzi niewiele a widoki całkiem fajne. Dojazd jest prosty. Najpierw z dworca autobusowego autobus numer 916. Wysiadasz w Huairou (na początku miasteczka jest parking, gdzie jest sporo mini busów i samochodów które chętnie zawiozą na mur) Trzeba na nich uważać i się sporo targować. My woleliśmy oficjalne taxi (postój pod koniec miejscowości na prawo za rondem) za kurs na mur (4 osoby) płaciliśmy 60 lub 80 RMB (jest opcja żeby kierowca zaczekał przy murze). W okresie letnim z Pekinu kursuje bezpośredni autobus na tą część muru, ale nie pamiętam numeru
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#23 PostWysłany: 02 Cze 2013 22:30 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
Dzięki za informację, a nie orientujecie sie o której godzinie najwcześniej odjeżdża auobus do Mutianyu? Zależy mi żeby być tam jak naj naj najwcześniej z rana :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#24 PostWysłany: 14 Cze 2013 01:38 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Ja byłem w Huanghuacheng we wrześniu, oprócz mnie na murze w ciągu kilku godzin chodzenia spotkałem z 10 osób, w tym dwójkę Polaków :) Polecam, jest to fragment oryginalnego muru, więc nie ma żadnych poręczy, a czasem mur się urywa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#25 PostWysłany: 14 Cze 2013 08:28 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 6
Ja polecam przejście trasy Jinshanling - Simatai. Kilkanaście kilometrów do przejścia murem. Mur w połowie odnowiony, w połowie pozostawiony w oryginalnym stanie. Ludzi niewiele, tylko trzeba z Pekinu wyjechać z samego rana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#26 PostWysłany: 24 Cze 2013 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
kamnowacki napisał(a):
Ja byłem w Huanghuacheng we wrześniu, oprócz mnie na murze w ciągu kilku godzin chodzenia spotkałem z 10 osób, w tym dwójkę Polaków :) Polecam, jest to fragment oryginalnego muru, więc nie ma żadnych poręczy, a czasem mur się urywa :)


rowniez polecam, jednak przed wypadem tam radze sprawdzic aktualna sytuacje. Ta czesc muru oficjalnie jest zamknieta do renowacji.
Fakt ze od 2007 nic tam sie nie zmienilo, ale nigdy nie wiadomo...
w 2007 placilo sie dziadowi pod murem 2rmb za przejscie przez jego teren na mur, a w 2011 wyskakiwala babcia i intensywnie domagala sie tez 2rmb. Ta czesc jak najbardziej warto, malo ludzi, zobaczycie prawdziwy mur a nie 2x odbudowany jak w Badaling. Co z tego ze pocztowkowo jak zatloczone, drogawe i niewiele majace wspolnego z prawdziwym murem...? Mutianyu troche spokojniejszy niz Badaling.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#27 PostWysłany: 19 Wrz 2015 16:18 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 5
Co do atrakcji w Pekinie to dodałbym jeszcze Teatr Narodowy w Pekinie.

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#28 PostWysłany: 27 Kwi 2016 13:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Chciałabym się troszkę poradzić - chodzi o mur w Badaling. Wszyscy generalnie polecają, żeby ruszyć tam z rana najlepiej pierwszym pociągiem o 6, bo później tłumy. A co myślicie o wyjeździe na mur popołudniu? Wyjazd z Pekinu ok 12-13. Na miejscu ok 14, powrót pociągiem o 17:30. Dalej będą tłumy? 3h na murze starczą?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#29 PostWysłany: 27 Kwi 2016 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Dużo lepiej z samego rana.
Byłem w 3 miejscach na Murze Chińskim, w tym na Badaling i polecam jednak spokojniejsze miejsca, z klimatem, jak np. Huanghuacheng.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#30 PostWysłany: 27 Kwi 2016 13:32 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Tylko że do Badaling najłatwiej dotrzeć, a będę w Pekinie 1,5 dnia :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#31 PostWysłany: 27 Kwi 2016 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Jedź jak najwcześniej, od południa są dzikie tłumy, tym bardziej że duża część jest wyremontowana - a Chińczycy takie lubią ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#32 PostWysłany: 27 Kwi 2016 13:58 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a czy te tłumy nijak nie maleją bliżej końca dnia? Szczyt wycieczek to pewnie ok 10-14. rozważam czy prosto z lotniska (ok 11) lepiej jechac na mur czy do zakazanego miasta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#33 PostWysłany: 27 Kwi 2016 14:09 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Dla mnie zdecydowanie "mur", w zakazanym mieście to max 2h przy dużych tłumach i braku możliwości zwiedzania budynków w środku. Mnie również bardzo spodobał się Pałac Letni, ale to wyprawa na cały dzień. Byłem tydzień w Pekinie i tak nie wszystko zobaczyłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#34 PostWysłany: 27 Kwi 2016 14:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
zakładam że kiedyś znów tranzytem będę w Pekinie i zobaczę kolejne atrakcje:) czasem człowiek jest więźniem własnych ambicji/marzeń itp - chce zobaczyć maksymalnie dużo ;) nawet nie marzę, zeby w te 1,5 dnia ogarnąć 1/10 Pekinu, ale chociaż główne atrakcje ;)
Plan był taki:
piątek po przylocie (ok 10) - wyjazd na mur ok 13-14. Pobyt tam do końca dnia
sobota - Zakazane miasto rano, potem okolice placu i Świątynia Niebios.
Więcej nie wcisnę - pytanie w jakiej kolejności to zrobić biorąc po uwagę fakt, że bilety do Zakazanego miasta sa limitowane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#35 PostWysłany: 27 Kwi 2016 14:37 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Trudno jest mi doradzać jeżeli dysponujesz tak "skromnym " czasem. Jednak zważywszy na wielkie tłumy na murze, musisz poświęcić sporo czasu w Badaling aby dojść do fajnych fragmentów muru i mieć zdjęcia z murem, a nie z tłumem turystów :) .
Podobnie jak @meduzy byłem na trzech fragmentach muru. W Badaling mogę Ci podpowiedzieć abyś kierowała się nie na prawo jak większość wycieczek, ale na lewo. Nam udało się dojść do końca trasy dostępnej do zwiedzania i zrobić sporo fajnych zdjęć. Reasumując 3h to morze być trochę mało czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pekin
#36 PostWysłany: 27 Kwi 2016 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Ewentualnie do rozważenia opcja na odcinek muru w Mutianyu. Dużo mniej zatłoczony. Byłem w zimę, 3 lata temu i w zasadzie większość czasu na szlaku nie było nikogo.
Dojazd "chwilę" trwa ale mimo wszystko nie jest jakiś bardzo skomplikowany.

W Pekinie musisz dostać się na Dongzhimen Bus Station i stamtąd najlepiej 916 Express (uwaga, jest też nie ekspress:) do Huairou North Avenue Station. Potem przesiadka na linię h23, h24, h35 lub h36 do Mutianyu Roundabout. Z Huairou pod mur jeżdzą też busy i taksówki, czasem w dość oryginalny sposób wyławiające turystów już z 916tki z Pekinu:)

Minusem Mutianyu jest krótszy czas otwarcia niż Badaling. Dlatego jeśli wylotu nie masz tego samego dnia wczesnym wieczorem (wtedy bezpieczniej jednak byś w centrum Pekinu) to jednak poświęcił bym więcej czasu na mur. Dokładne info i rozkłady są na Travel China Guide.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#37 PostWysłany: 27 Kwi 2016 15:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
wylot mam o 6 rano następnego dnia, więc nocka na lotnisku ;))
im człowiek wiecej wie i czyta, to wie co raz mniej i nie może sie zdecydować, co wybrać :oops: już sama nie wiem co, kiedy i w jakiej kolejności zobaczyć :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#38 PostWysłany: 27 Kwi 2016 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie pamiętam jak wygląda owe zamknięcie muru, to jest jednak duży teren. Czy zamykają kasy i kolejkę, (z której polecam skorzystać w drodze do góry) czy też jest jakaś brama uniemożliwiająca wydostanie się z muru "po godzinach". W Mutianyu teren do spacerowania jest bardzo rozległy i dróg prowadzących na dół więcej niż jedna, ale niestety nie przypomnę sobie jak to wyglądało z ewentualną bramą. Jeśli dałoby się zejść później niż godziny otwarcia to mur pierwszego dnia ma większy sens. Jeśli nie to doradzałbym zostawić go na dzień drugi, zależy co jest dla Ciebie w Pekinie priorytetem. Przy wstaniu skoro świt owego drugiego dnia i sprawnym dojechaniu do Mutianyu zostanie Ci jeszcze kawałek czasu na "dospacerowanie" się po Pekinie w godzinach wieczornych.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pekin
#39 PostWysłany: 08 Maj 2016 22:54 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1164
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Maxima, jak wrażenia po wizycie w Pekinie? Udało ci się zobaczyć wszystko co planowałaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group