Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lis 2012 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 11
Próbuję zakupić bilety w indonezyjskich liniach LionAir.
Niestety rpzy każdej próbie otrzymuję komunikat:
Kod:
Sorry. We were unable to get an authorization for your payment. Please verify your credit cards details and re-enter them below.

Oczywiście wszystkie dane są prawidłowe, próbowałem VISA, MASTERCARD z dwóch różnych banków i efekt zawsze jest ten sam. Kontakt z bankami kończy się informacją, że nie ma żadnych zgłoszeń ze strony LionAir.
Na czym może polegac problem?
_________________
mniej znaczy więcej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 06 Lis 2012 22:43 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
1. Spróbuj zapłacić kartą która ma autoryzację 3D Secure (np. karty Citi, BZ WBK)
2. Jak nadal nie przejdzie to bilet kup na miejscu w Indonezji, cena nie powinna być o wiele wyższa niż online.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lis 2012 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 11
Dzięki za odpowiedź.
Sprawdzałem karty Citi i Multibank Aquarius WORLD.

Niestety problem leży gdzie indziej:
http://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic-g294225-i7219-k5328255-Booking_flights_on_Lion_Air_website-Indonesia.html
http://www.tripadvisor.com.sg/ShowTopic-g294225-i7219-k5780567-Booking_with_Lion_Air-Indonesia.html
_________________
mniej znaczy więcej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lis 2012 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 11
Dobry sposób dla osób kupujących bilety z poza Indonezji:
http://flights.indonesiamatters.com/about/
_________________
mniej znaczy więcej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Lion air
#5 PostWysłany: 12 Lis 2012 19:59 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2
Czy ktoś kupował bilety w indonezyjskich liniach lotniczych - Lion air ?
Niestety nie udaje mi się zapłacić kartą Visa.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Gru 2019 17:16, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: lion air
#6 PostWysłany: 12 Lis 2012 20:00 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Troche ryzykowna linia ;)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lion air
#7 PostWysłany: 12 Lis 2012 20:05 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2
Bartek, czy masz jakieś doświadczenia z tą linią ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Gru 2019 17:17, edytowano w sumie 1 raz
?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lion air
#8 PostWysłany: 12 Lis 2012 21:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
zakup-biletow-w-lionair,181,20599
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: lion air
#9 PostWysłany: 12 Lis 2012 21:34 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
alfaprzemek napisał(a):
Bartek, czy masz jakieś doświadczenia z tą linią.


Żadnych. Ale poczytałem trochę w sieci i jednak wybieram konkurencję. Sporo wypadków jak na krótki czas działalnosci, czarna lista w UE itd itd.
Ja nie lubię latać, więc nie mam ochoty oszczędzać 10 zł i tracić 10 lat z nerwów.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lion air
#10 PostWysłany: 12 Lis 2012 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
bartek. napisał(a):
alfaprzemek napisał(a):
Bartek, czy masz jakieś doświadczenia z tą linią.


Żadnych. Ale poczytałem trochę w sieci i jednak wybieram konkurencję. Sporo wypadków jak na krótki czas działalnosci, czarna lista w UE itd itd.
Ja nie lubię latać, więc nie mam ochoty oszczędzać 10 zł i tracić 10 lat z nerwów.

Co za bzdury - mieli całe 6 wypadków w ciągu 16 lat działalności, z czego tylko jeden z ofiarami śmiertelnymi.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lion air
#11 PostWysłany: 12 Lis 2012 22:27 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
ja w Indonezji leciałam na pewno Batavia Air i jakąś inną-2 lata temu, co do Lion Air nie jestem pewna cz nią również> Ale pamiętam, że aby kupic bilety zakładałam specjalnie konto na PAY PAL . Dopiero wówczas udało mi się kupic. :roll: [color=#400080][/color]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lion air
#12 PostWysłany: 12 Lis 2012 22:34 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
Lecialem z nimi, bardzo przyjemny lot, mile stawerdesy, byl chyba nawet jakis poczestunek (orzeszki jakies). Co do platnosci to tez to przerabialem, nei da sie placic karta inna niz indonezyjska, wiec szkoda zachodu (stracilem swego czasu sporo czasu wpisujac chyba wszystkie rodzaje kart swoje i znajomych). A udalo mi sie tradycyjnie, poszedlem do posrednika na miejscu w yogyakarcie i on mi kupil z prowizja,bilet wyszedl malo drozej (jakies 5% kwoty) i kupowalem 1 dzien przed wylotem (wyszlo 90zl za lot za osobe, wiec 1 dzien przed odlotem tez moze byc tanio).

Jezeli jednak wolisz miec kupiony bilet wczesniej to na goldenline znalazlem goscia z polski co ma biuro w indonezji i pomaga za drobna oplata (tyle chcial za moj bilet ekstra: 100 000 IDR ~= 35PLN ):
Pawel Bartnik
PT Indo Explorer Int. , Bali, Indonesia
tel./fax: +62 361 847 02 06
hp +62 81 337 03 02 11
skype: indo-explorer
http://www.indo-explorer.com
http://www.facebook.com/indoexplorer

Nie korzystalem z jego uslug bo wolalem miec komfort na miejscu wyboru ostatecznej trasy podrozy, nie znam osobiscie go rowniez wiec nie polecam i nie zniechęcam :-)
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lion air
#13 PostWysłany: 13 Lis 2012 12:50 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Awerik napisał(a):
bartek. napisał(a):
alfaprzemek napisał(a):
Bartek, czy masz jakieś doświadczenia z tą linią.


Żadnych. Ale poczytałem trochę w sieci i jednak wybieram konkurencję. Sporo wypadków jak na krótki czas działalnosci, czarna lista w UE itd itd.
Ja nie lubię latać, więc nie mam ochoty oszczędzać 10 zł i tracić 10 lat z nerwów.

Co za bzdury - mieli całe 6 wypadków w ciągu 16 lat działalności, z czego tylko jeden z ofiarami śmiertelnymi.


Czyli wypadek na częściej niż co 3 lata to mało jak na taką małą linię?! Porównaj to do Lufy czy LOTu, albo nawet RyanAira. Moim zdaniem to jest bardzo dużo!

Zresztą:
Wikipedia napisał(a):
Some Australian newspaper reports have been critical of Lion Air's safety record and speculated that Lion Air Australia could have a challenge in overcoming Australian consumers' concerns at the poor safety reputation of Indonesian carriers.[2] Lion Air, along with all but four of Indonesia's airlines, is still on the European Union airline blacklist, having lost two aircraft in five years.[2] The blacklisting means that there are bans in place on international flights to both the United States and European Union. Some media report that Lion Air's alliance with SkyAirWorld is only a move to bypass the bans.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: lion air
#14 PostWysłany: 13 Lis 2012 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
To mało w tym sensie, że wciąż szanse na śmierć w samolocie lion air są podobne do szans na trafienie szóstki w totolotka i byle przejażdżka tuk-tukiem niesie ze sobą wielokrotnie większe zagrożenie dla zdrowia, no ale domyślam się że taka argumentacja raczej nie trafi do człowieka który kieruje się emocjami a nie chłodną kalkulacją.
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Mar 2015 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Dziś bez problemów zapłaciłem za rezerwację na stronie Thai Lion air kartą kredytową Visa z Pekao SA.

Załączniki:
lionair.gif
lionair.gif [ 15.07 KiB | Obejrzany 13525 razy ]
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamilosixtysix uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Kwi 2016 19:10 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 28
Loty: 87
Kilometry: 252 076
Cały dzisiejszy dzień próbuję kupić bilety na samolot z Bali do Labuan Bajo na stronie LionAir. Próbowałam trzech różnych kart - 2x Mastercard i Visa - i nic, płatności nie przechodzą, a co najśmieszniejsze połączenie, na które próbowałam kupić bilety nagle mega podrożało (tylko to jedno z kilku w ciągu dnia), Mój bank twierdzi, że z ich strony nie ma problemu, poza tym dzisiaj kupiłam też bilety w Airasia na inne loty - bez żadnego problemu. Pisałam do Lionair, ale bez odzewu.
Czy ktoś miał podobny problem z tą linią i może ma jakąś sensowną radę? Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Kwi 2016 19:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zakup polską kartą na stronie nie tylko Lion, ale także innych indonezyjskich linii jest problematyczny, a najczęściej po prostu niemożliwy.
Nawet na miejscu w ich biurze (akurat Citilink) karta nie przeszła i musiałem biegać wymienić pieniądze.
Szkoda się męczyć.
Lepiej kupić na www.tiket.com - cena jest taka sama, a często trochę niższa niż bezpośrednio w liniach, a płatność przechodzi szybko i bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Kwi 2016 20:03 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 28
Loty: 87
Kilometry: 252 076
Dzięki za wszystkie tak szybkie rady - spróbuję na ticket.com - może da radę
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Kwi 2016 20:06 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Na pewno da radę - sam kupowałem.

I to jest "tiket", nie "ticket".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Cze 2016 16:02 

Rejestracja: 31 Lip 2015
Posty: 10
Sudoku napisał(a):
Na pewno da radę - sam kupowałem.

I to jest "tiket", nie "ticket".


Witam, interesuje mnie dalszy proces odprawy, online czy w "okienku" z bagazem ? Bagaz wliczony w cene ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dzidzi oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group