Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: USA - Ubezpieczenie
#1 PostWysłany: 05 Lut 2014 23:06 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 15
Kilometry: 62 933
Jakie ubezpieczenie na 8 dniowy wyjazd do USA polecacie ? Chodzi głównie o koszty leczenia itp. dla osób zwiedzających, bez sportów ekstremalnych itp ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 06 Lut 2014 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
Dotychczas byłem dwa razy w USA i zawsze korzystam z tego samego ubezpieczenia:
http://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne

Szeroki zakres ubezpieczenia, cena w porządku i nawet wypróbowane " na własnej skórze " ;)
Za 10 dni lecę znów do USA i kupię to samo ubezpieczenie.
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2014 01:12 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Ja kupowałem na http://www.polisaturystyczna.pl
Za 9 dni dla 3-os. rodziny ubezpieczenie Warty kosztowało 157 zł. (teraz chyba nawet jeszcze taniej).
O dziwo takie same warunki na stronie Warty i cena była dużo wyższa.

Kupowałem koszty leczenia do 400.000 PLN i minimalne NNW (nie da się wybrać tylko KL), bo chodziło mi tylko o ew. zachorowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lut 2014 08:50 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Ja chyba zdecyduję się na mbank, bo wychodzi ok. 50 zł za 10 dni i nie ogranicza się do jednego kraju (jadę do usa i kanady).
Możecie polecić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2014 09:12 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Ja ze swojej strony mogę polecić Signal Iduna Card.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2014 13:46 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
esky.pl to dla mnie nr1
zakres, cena, kwoty poszczególnych odpowiedzialności
nie wiem tylko jak z ewentualnymi wypłatami, uznawaniem roszczeń itd. bo nigdy tego nie przerobiłem....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2014 09:43 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
petit35 napisał(a):
Dotychczas byłem dwa razy w USA i zawsze korzystam z tego samego ubezpieczenia:
http://www.esky.pl/ubezpieczenie-podrozne

Szeroki zakres ubezpieczenia, cena w porządku i nawet wypróbowane " na własnej skórze " ;)
Za 10 dni lecę znów do USA i kupię to samo ubezpieczenie.


Petit35 - co to znaczy "wypróbowałem na własnej skórze " ? Miałeś szkodę czy po prostu wykupiłeś to ubezpieczenie ? Jeżeli miałeś szkodę to jak wyglądała jej "obsługa" ?
Ja się też zastanawiam nad zakupem ubezpieczenia w esky. Wygląda na b.dobrą ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2014 10:04 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Mam stałe ubezpieczenie dołączone do karty kredytowej PEKAO SA i niestety kilka razy musiałem korzystać - wprost rewelacyjna obsługa.
Zawsze też dokupuję OC w PZU - koszt minimalny, a zakres bardzo duży.
Do 'drogich' krajów dokładam też dodatkowe KL w Warcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2014 10:21 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
USA jest bardzo drogim krajem jeśli chodzi o leczenie. Zaleca się aby polisa dla KL i transportu była wyższa niż 200 tys. zł. Jednak biorąc pod uwagę, że jeden dzień hospitalizacji może dochodzić kilkudziesięciu tys. USD, lepiej żeby kwota ubezpieczenia była wyższa. Dla przykładu expedia.co.uk przy zakupie biletu proponuje ubezpieczenie na kwotę do 10mln GBP. Dobrze też mieć OC w razie czego. USA to kraj prawników.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2014 11:16 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
wspomniane już tutaj wcześniej esky działa na silniku travelguard, zatem jeśli ktoś poszukuje alternatyw warto może też sprawdzić tutaj:
http://www.travelguard.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2014 11:38 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Również przeglądam ubezpieczenia przed wyjazdem do USA
jak do tej pory najlepiej wygląda esky.pl z racji wysokich wartości ubezpieczenia np. KL 150000 euro
koszt za 20 dni na os to 139 zł

peti35 - z opisu wynika, że korzystałeś więc prośba o info jak wyglądał cały proces, kontakt z ubezpieczalnią
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:08 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
A jak wobec 8-godzinnej różnicy czasu przeliczacie dzień rozpoczęcia i zakończenia ubezpieczenia?

Drugie pytanie: rozumiem, że jak coś się stanie w czasie lotu, to wszystko pokrywa ubezpieczenie linii lotniczej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:20 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
rozpoczynasz ubezpieczenie w dzień kiedy startujesz (z Polski czy skąd tam chcesz zaczynać)
działa cały czas, podczas lotu również
kończy się jak wrócisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
rozumiem, że jak coś się stanie w czasie lotu, to wszystko pokrywa ubezpieczenie linii lotniczej?

Nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lut 2014 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
odpukać w razie kłopotu 150 tys to się okaże kropla w morzu. znajomy trafił do szpitala dzienny koszt sobie policzyli 40 tys zł
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2014 14:53 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
luftairways napisał(a):
odpukać w razie kłopotu 150 tys to się okaże kropla w morzu. znajomy trafił do szpitala dzienny koszt sobie policzyli 40 tys zł


Do tego kosztu transportu medycznego, ratownictwa, zabiegów, operacji...
Z takiego powodu, jak napisałem kilka postów wyżej, duże portale przy takich podróżach oferują polisy do kilku (kilkunastu) milionów EUR. Jeśli kupujemy bilet przez jakiś duży, znany dobrze serwis, może warto się nad tym zastanowić. Cena takiego ubezpieczenia to ok. 200PLN / tydz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2014 23:04 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
rattaman napisał(a):
luftairways napisał(a):
odpukać w razie kłopotu 150 tys to się okaże kropla w morzu. znajomy trafił do szpitala dzienny koszt sobie policzyli 40 tys zł


Do tego kosztu transportu medycznego, ratownictwa, zabiegów, operacji...
Z takiego powodu, jak napisałem kilka postów wyżej, duże portale przy takich podróżach oferują polisy do kilku (kilkunastu) milionów EUR. Jeśli kupujemy bilet przez jakiś duży, znany dobrze serwis, może warto się nad tym zastanowić. Cena takiego ubezpieczenia to ok. 200PLN / tydz.


Co rozumiesz przez duży portal? Szukam najlepszej opcji, która będzie maksymalnie cost effective.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Lut 2014 01:05 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Diners na USA wystarczy czy cos jeszcze szukać?

Jezeli chodzi o jakies ubezpieczenie dla osoby bez Dinersa, jest w stanie ktoś polecić cos konkretnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 13 Lut 2014 03:26 

Rejestracja: 24 Kwi 2013
Posty: 2
Polecam visitorscoverage.com
Mi juz leci 5 miesiac z tym ubezpieczeniem, narazie nie bylo potrzeby korzystac.

Sent from my C6602 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lut 2014 08:21 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
bbartekk2 napisał(a):
Diners na USA wystarczy czy cos jeszcze szukać?

Jezeli chodzi o jakies ubezpieczenie dla osoby bez Dinersa, jest w stanie ktoś polecić cos konkretnego?


Diners to tylko 100k USD kosztów leczenia. Jak ktoś już wyżej wspomniał dzień w szpitalu potrafi kosztować 40k USD. Moim zdaniem 100k to trochę mało...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group