Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Patronite
#1 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Cześć,
nie znalazłem takiego tematu, a chciałbym go poruszyć w luźnych i usłyszeć Wasze zdanie.
Dowiedziałem się na dniach o stronce https://patronite.pl/, na której to wspierać finansowo można różne osoby, między innymi podróżników.
Usłyszałem o tym natrafiając na Youtube na ostatni film "podróżniczki" Globstory, w którym to chwali się swoją nieporadnością życiową oraz tym ile to ona świata nie zwiedziła dzięki naiwnym ludziom, którzy wolą tracić kasę płacąc nieznanym im osobiście podróżnikom i oglądać ich na ekranie, zamiast odłożyć te pieniądze "w skarpetę" i zobaczyć to na własne oczy.

Może ktoś powie, że to zazdrość, kto inny, że czepialstwo i hejt, ale wszedłem przed chwilą na Patronite wspomnianej Youtuberki i oczom nie wierzę. Dostała od ludzi w sumie prawie 76tys złotych i kwota rośnie o kolejne 8tys co miesiąc. Są i jeszcze jeszcze lepsi, na których konta trafiło 500tys+.

Ok, szacunek za to, że potrafili porwać i przekonać tłumy, żeby wyłudzać od nich kasę sprzedając to w odpowiedni sposób, jednakże moim zdaniem jest to żerowanie na "lemingach" i typowe pasożytnictwo.
Wiadomo, że fajnie jeździ się za cudze i jeżeli dostałbym od kogoś kasę, to raczej bym nie płakał i też wydał to na podróż do Ekwadoru. Zastanawia mnie jednak myślenie wpłacających. Ok, ich sprawa na co wydają, do kieszeni im nie zaglądam, ale dziwię się takiemu zachowaniu.

Również na Youtube nie spotkałem się z żadnymi pozytywnymi/negatywnym komentarzem pod filmami lub w tym temacie. Stąd moje luźne przemyślenia zamieszczam tutaj.

A co wy o tym myślicie? Wpłacacie, oglądacie, a może sami macie swoją podstronkę na Patronite?

Zapraszam do luźnej dyskusji :)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Patronite
#2 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:48 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
ja to się dopiero czuję jak leming, finansując (pośrednio: podatki, dotacje) media, z których nie dość, że nie korzystam, to jeszcze uważam za szkodliwe
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#3 PostWysłany: 20 Maj 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Uważam tak samo, ale to już swoją droga temat na oddzielną gadkę.
Dodałbym do tej listy kilka rzeczy, ale to nie forum polityczne :(
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#4 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:12 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
no dobra - ulżyło mi, to teraz w temacie

wraz z coraz większą łatwością dotarcia do szerokiej widowni, możemy spodziewać się coraz większej liczby najróżniejszych talentów w wyciąganiu kasy -> idole, mam talenty i - za przeproszeniem - wszelcy youtuberzy i influencerzy
i o ile te lemingi za swoją kasę otrzymują - bez wartościowania - to, czego chcą, to wszystko jest ok

gorzej wg mnie (ale może marudzę, bo już swoje lata mam), że niestety zmierza to (a może cały świat..?) w kierunku, który wyraziła pani Kopernik w swoim prawie: gorszy pieniądz wypiera lepszy

e; poza tym te kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy robi wrażenie, ale tu działa inna zasada: prawo wielkich liczb - przy mikropłatnościach od wielu ludzi robią się spore kwoty, ale detalicznie nikt z wpłacających prawdopodobnie nie "odłożyłby tych pieniędzy "w skarpecie" i zobaczył to na własne oczy". a tak płacą pewien abonament za poznanie świata w formie dla nich dostosowanej
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#5 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:34 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
wasil10 napisał(a):
(...) w którym to chwali się swoją nieporadnością życiową oraz tym ile to ona świata nie zwiedziła dzięki naiwnym ludziom, którzy wolą tracić kasę płacąc nieznanym im osobiście podróżnikom i oglądać ich na ekranie, zamiast odłożyć te pieniądze "w skarpetę" i zobaczyć to na własne oczy.


Ale ona to mówiła na tym filmie w tej dokładnie formie, czy to taka Twoja autorska interpretacja? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#6 PostWysłany: 20 Maj 2019 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Tu masz rację. Faktycznie po prawej stronie jest tabelka ukazująca liczbę ludzi z daną kwotą abonamentu i większość z nich płaci autorce po 10z-20zł/mc. Dopiero teraz to dostrzegłem.
Za taką kwotę świata nie zawojujesz, to racja. Jednak w skali roku daje to 240zł (chyba, że płacą podobną kwotę jeszcze komuś i mamy 5 stów).
Autorka filmu wspominała, że swoją przygodę z Youtube zaczynała od 200zł, które były jej jedynymi pieniędzmi (i to uzyskanymi od sponsorów).

Ok, dla niektórych taka kwota to jak splunięcie, ale dam sobie uciąć rękę, że część z wpłacających na pewno nerwowo sprawdza konto tydzień przed wypłatą i gdyby nie te wpłaty, to sprawdzanie byłoby ciut mniej nerwowe. Co więcej, istnieje sporo kanałów, którym płacić nie trzeba. Myślę, że autorce przy takiej liczbie subskrypcji już również. Jednak kto by nie chciał dalej mieć takiego źródełka.

Ja wychodzę z założenia - nie masz, nie kupujesz (nie podróżujesz). Dziwnie czułbym się prosząc/żebrząc o datki. Może dlatego to ona jeździ zamiast pracować, a ja liczę każdy dzień urlopu. No, ale co kto woli.

@Arcon załączam link


Słusznie zauważyłeś, że jest to moja autorska interpretacja :D. Odniosłem jednak takie wrażenie słuchając opisu jej początków i tego, że jedyne pieniądze, które miała w wieku strzelam 30 lat, to wspomniane wcześniej 200zł wyżebrane od ludzi. Wiadomo, że w życiu bywa różnie, ale gdybym ja miał jedyne 200zł, to nie kupowałbym sobie biletu na Ukrainę (znowu wraca to, że pewnie dlatego ona ma YT, a ja liczę urlop ;))

Dobra, teraz ja wylałem swoją zazdrość :)!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#7 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 68
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Żeby się wybić na YT trzeba mieć pomysł, charyzmę, jak również włożyć dużo pracy w budowanie kanału. Akurat tej konkretnej youtuberki nie oglądam i nie jestem zaznajomiona z jej twórczością, ale skoro potrafiła sobie zbudować taką społeczność, to co w tym złego? Spełnia marzenia i zarabia jednocześnie, no dla mnie super! Czy może jedyna prawdziwa i uczciwa praca to stanie na taśmie w zakładzie i absolutnie nie można żyć inaczej? Dopóki nie wciska kitu swoim widzom to dla mnie jest to OK. Osoby wpłacające pieniądze mają swój mózg, mogą wydawać pieniądze na co im się żywnie podoba. Widać przyjemność im sprawia oglądanie takich filmików i uważają, że warto wpłacić kasę, żeby autorka mogła nakręcić ich więcej.

Tak że proponuję skupić się na swoim życiu, nie wnikać w to kto jak zarabia i na co wydaje pieniądze, może ewentualnie dopóki nie chodzi o coś szkodliwego. Tutaj wręcz przeciwnie - dziewczyna ma radość z podróży, widzowie z oglądania, same pozytywy.

Dla mnie ten wątek to czysta zazdrość :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#8 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:17 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Ja nie postrzegam tego jako "żebranie", z jednej strony dziewczyna coś robi i produkuje z tego filmy, a z drugiej strony są ludzie, którzy są skłonni zapłacić, żeby mogła to dalej robić (a oni mogli ją oglądać). Zwyczajna sprzedaż pewnego rodzaju usługi ;) Już abstrahując od samego podróżowania, to nakręcenie materiału, obróbka i montaż naprawdę są praco- i czasochłonne. I w sumie dużo ciekawych projektów utrzymuje się dzięki patronite - żeby tylko wspomnieć Bazoka (z tematyki gitarowej) czy GF Darwin (filmy krótkometrażowe). Gdyby nie było patronite, prawdopodobnie te projekty by upadły, bo to nie są tanie rzeczy :D


Ostatnio edytowany przez Arcon, 20 Maj 2019 15:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#9 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Zarabiać to może z Youtube. Pieniędzy z Patronite nie zarabia. Tutaj widać zasadniczą różnicę.
Pieniądze z YT na pewno nie są małe i uwierz, że wystarczyłyby jej na kręcenie kolejnych filmów bez zdzierania kasy od widzów i mogliby dalej oglądać jej twórczość bez wpłacania pieniędzy przez stronkę.
Nigdzie również nie wspomniałem która praca jest właściwa, a która taka nie jest.

Natrafiłem na coś i napisałem post, aby poznać opinie innych ludzi wyrażając własne zdanie, do którego mam prawo.
Uwierz również, że raczej żyję swoim życiem i nie patrzę na innych, mimo że poruszony temat mógłby wskazywać inaczej, ale.. nie czuję potrzeby rozwijania tego wątku.
Jeżeli jednak chodzi o skupianie się na swoim życiu, o którym wspomniałaś, to chyba nie polega to na oglądaniu życia innych ludzi na YT, o którym mówisz.

Co do ostatniej kwestii to Ameryki nie odkryłaś, napisałem przecież, że zazdroszczę niektórych rzeczy, jednak sam nie mógłbym żyć w ten sposób żerując na innych.

Widzę, że mam odmienne zdanie od wszystkich, bywa i tak. Może zbyt surowo oceniłem sytuację, nie wiem. Nikt nie jest nieomylny.
Warto jednak poznawać zdanie innych i poszerzać horyzonty.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 20 Maj 2019 15:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#10 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
dlaczego od razu żeruje? Ludzie chcą ją oglądać, chcą, żeby miała:
- kasę na lepszy sprzęt,
- kasę na następne wyjazdy
- komfort montowania swoich filmów bez oglądania się tylko na pieniądze z reklam,
i dlatego finansują jej działalność.
Ja tu nie widzę żadnego wyciągania kasy od widzów. Jak dla mnie, to trzeba się cieszyć, że jest osoba, która nagrywa i montuje (mało tego, Ty mimo, że nie wpłacasz, to też możesz obejrzeć jej twórczość), są osoby, które wpłacają i serwis, który pośredniczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#11 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
żerowanie, lemingi, pasożytnictwo, naiwni.. OMFG. Pomogę, łap, bo widzę, że bardzo mocno piecze ;)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#12 PostWysłany: 20 Maj 2019 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Dzięki kolego :)

bardzo konstruktywny i rozbudowany komentarz wnoszący wiele do dyskusji!

Wywołałem dyskusję licząc się z tym, że mogą pojawić się kontrargumenty i burzliwa rozmowa idąca za nimi.
Tak jak mówię, każdy może mieć własne zdanie. To, że większość ma inne? Trudno. Niektóre argumenty do mnie trafiają, inne niekoniecznie.
Trochę rozjaśniliście mi sytuację, jednak o 180 stopni nie zmienię swojego myślenia.

Chciałem poznać po prostu zdanie innych ludzi w tym temacie i poznałem. Plus zostałem zjechany, ale nie rusza mnie to
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 20 Maj 2019 16:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#13 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
wasil10 napisał(a):
zostałem zjechany, ale nie rusza mnie to


Gdybyś nie zauważył to "zjechanie" sam sprowokowałeś użytym językiem i retoryką a nie, że masz własne zdanie odmienne niż inni. ;)

Osobiście nie darzę przesadną sympatią mechanizmów typu patronite (z różnych względów ale raczej z innej perspektywy) ale nie powiedziałbym, że są one dla "lemingów wspierających pasożytów".

W przeważającej większości są to pozytywne przykłady jak choćby z ostatniego tygodnia - Sekielski.


---

wasil10 napisał(a):
Nie chce używać takich argumentów, wywyższać się, ani ścigać się w "lajkach", ale muszę - chyba jak wszystkie inne Twoje komentarze patrząc po liczbie pomógł przy prawie 800 postach)

To się nazywa "ad personam" i jest niezwykle słabe. Na ogól też szkodzi bardziej używającemu go ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#14 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Nie powiedziałem, że wszyscy użytkownicy Patronite są pasożytami.

Przytoczyłem jedynie przykład tejże Youtuberki oraz chciałem wczuć się w rolę ewentualnego wpłacającego i tego co może nim kierować podczas tegoż i czemu to robi.

Wczułem się i poznałem powody od kilku użytkowników za co dziękuję. Dalej twierdzę jednak, że część z wpłacających mogłaby zrobić lepszy użytek z tych pieniędzy, ale świata zbawiać nie mam zamiaru, a sama autorka bloga na pewno poradziłaby sobie bez wpłat, tak jak radzi sobie setka innych w samym choćby świecie Youtube.

Co do słownictwa, dyskusja prowadzona jest w luźnych gadkach, więc i moja wypowiedź przemieszana była luźnymi stwierdzeniami.

Cytuj:
To się nazywa "ad personam" i jest niezwykle słabe. Na ogól też szkodzi bardziej używającemu go ;)

pobawmy się w przedszkole - proszę Pani, ale on zaczął :(

PS. potem to wykreśliłem, ale już trudno, jak bawimy się w łacinę to alea iacta est

E: może mam zbyt statoświeckie lub może zbyt naiwne podejście, jednak uważam, że jeżeli ktoś osiągnął coś samodzielnie, to satysfakcja z tego jest dużo większa. Nie umniejszam jej osiągnięć, szacunek, że robi co lubi i jej się póki co udaje, ale nie można powiedzieć, że osiągnęła to sama. Ale znów wracam do tego, że każdy żyje jak chce.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 20 Maj 2019 16:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#15 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 251
Loty: 154
Kilometry: 207 128
niebieski
A co powiesz o stremach gdzie ludzie oglądają libacje alkoholowe albo bogaty zbiór łaciny? Tam to dopiero kasa idzie...
Chcą dają, nie moje pieniądze niech sobie wplacają gdzie chcą.
Wracając do globstory, bardzo ją lubię oglądać i jak zarabia na siebie to nie moja sprawa.

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#16 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
W temacie patostream'u, czy jak to się nazywa to nawet nie chcę się wypowiadać, bo szkoda nerwów. Może faktycznie lepiej, że ludzie płacą na podróże, niż bicie kogoś po ryju live...
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#17 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:46 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
A ja podziwiam takich jutuberów i im zazdroszczę. Zawsze chciałem mieć dar wykorzystywania ludzkiej naiwności i głupoty, ale na drodze staje to cholerne sumienie.
Mi nawet nie jest żal dziadków, co to dali się zrobić na wnuczka, a co dopiero jakiś gości, którzy płacą po 10-20 zł za jakieś bzdury na youtube.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#18 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:50 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@d-t-x
Naprawdę uważasz, że jest naiwnością i głupotą płacenie komuś za tworzenie materiału, który się fajnie i miło ogląda?
Wychodzi na to, że skoro daję datki na Wikipedię, to też jestem ciężkim frajerem, bo przecież jest za darmo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#19 PostWysłany: 20 Maj 2019 16:54 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nie, ja mam to serdecznie gdzieś - Wasze pieniądze, Wasza sprawa. Z racji niemiecko brzmiącego nazwiska, nie dotknęła mnie nasza cecha narodowa, nakazująca zaglądać współrodakom do portfela.
P.S. Jeśli lasia jest ładna, to dam nawet i z 50.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#20 PostWysłany: 20 Maj 2019 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Sposób w jaki opisałeś ludzi wpłacających jej na konto symboliczne sumy, sprowokował mnie do napisania...

Nie wiem skąd bierze się Twoje przekonanie, że ona na kimś "żeruje" czy jest "pasożytem". Akurat nie wpłacam na patronite ale płace np. za netflixa, czy tez jestem jakimś lemingiem? A podobieństwa są praktycznie identyczne, i w jednym i w drugim przypadku są to treści, które dostarczają rozrywki. I w obu przypadkach na realizacje potrzebne są pieniądze.
Globstory tworzy bardzo ciekawe filmy, które bardzo przyjemnie się ogląda, są na wysokim poziomie, to jest jej praca, filmy są bardzo profesjonalne, a wszystko kosztuje. Z tego co wiem to ktoś ją namówił na założenie konta na patronite i jeśli ludzie chcą wpłacać do dlaczego ma im zakazać, jeśli w taki sposób poziom filmów może wzrosnąć? To nie jest tak, że ona komuś każe, przecież to jest dobrowolne.
Bardzo kibicuje rozwojowi tego kanału.

A w naszym polskim narodzie strasznie irytuje mnie właśnie takie zaglądanie w czyjeś kieszenie. Co Cie to interesuje, kto komu płaci pieniądze :?
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group