Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lut 2017 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Witam, wyrabiałem ostatnio nowy paszport i nie udało się pobrać ode mnie linii papilarnych (najprawdopodobniej w wyniku wysuszonych dłoni). Urzędnik zanotował w odpowiedniej rubryce linie nieczytelne i przyjął wniosek paszportowy do realizacji. W związku z tym mam pytanie, czy brak skanu linii papilarnych w czipie będzie powodował jakieś konsekwencje przy wyrabianiu wiz (zwłaszcza amerykańskiej) lub przy przekraczaniu granic (np. kanadyjskiej, gdzie paszport biometryczny jest warunkiem braku wizy)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 15 Lut 2017 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Na pewno nie jestes jedyna osoba, u ktorej brak linii papilarnych i mysle, ze wladze USA wkalkulowali takie przypadki. ;)
Do USA wjedziesz, tylko w Twoim przypadku procedura odprawy paszportowej bedzie trwala dluzej, niz normalnie.
Zwrocilbym na to uwage ubiegajac sie o wize, aby mieli informacje w swoich systemach, wtedy ukrocisz czas odprawy na lotnisku.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lut 2017 17:48 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
Hm to przy wyrabianiu wizy amerykańce nie robią już skanów 10 palców? Bo wtedy te z paszportu do niczego im nie są potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lut 2017 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie wiem jak wygladaja procedury wizowe, bo nie potrzebuje wizy. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lut 2017 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Nie będziesz miał żadnych problemów z powodu braku odcisków palców w paszporcie ponieważ informacja ta jest wykorzystywana tylko przez polskie służby. Brak odcisków w pazzporcie jest dosyć regularny, ponieważ dosyć często nie można pobrać od wielu osob, np uprawiających wspinaczkę skałkową, budowlańców, itp. Poza tym stosowane w urzedach urządzenia do zbierania odcisków należą do najtańszych i nie są tak czułe, jak te stosowane w ambasadzie amerykańskiej, czy przy wjeździe do Japonii.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2017 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Dzięki, uspokoiłeś mnie, bo już wyobrażałem sobie jakie będę musiał przechodzić perypetie i tłumaczenia z powodu tych odcisków. Czyli rozumiem, że w tych krajach gdzie to konieczne służby same pobierają nam odciski i nie patrzą na te z paszportu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Mar 2017 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
sherif14 napisał(a):
Dzięki, uspokoiłeś mnie, bo już wyobrażałem sobie jakie będę musiał przechodzić perypetie i tłumaczenia z powodu tych odcisków. Czyli rozumiem, że w tych krajach gdzie to konieczne służby same pobierają nam odciski i nie patrzą na te z paszportu?
Pobrane paluchy wrzucone do chipa służą TYLKO I WYŁĄCZNIE do kontroli 1:1 czyli potwierdzeniu że osoba, posługująca się danym paszportem jest tą samą osobą od której pobrano dane biometryczne przy kontroli.

Tak jak pisał @‌Kalispell‌ od części osób nie da się pobrać danych biometrycznych odpowiedniej jakości z uwagi na zniszczone paluchy (przy pomocy skanerów biometrycznych). Są też osoby, od których nie da się pobrać takich danych nawet jak nie nie są np. budowlańcem.
Co zwiększa szanse na pobranie danych o odpowiedniej jakości ? Wazelina, krem nivea, a jak nie ma pod ręką to wystarczy przeczesać palcami włosy kilka razy lub .... potrzeć nimi o tył spodni (dokładnie o te miejsce na którym zwyczajowo siedzimy). Natłuszczone (lekko) palce lepiej są interpretowane przez skanery biometryczne gdyż jest większy kontrast między czarnymi i białymi liniami na zeskanowanym obrazie. Lepiej też widać początki i końce oraz rozwidlenia itp. linii papilarnych czyli cechy charakterystyczne, które później program interpretuje jako tzw. minucje. Właśnie ich układ jest porównywany (x,y,z) a nie obraz jak się powszechnie myśli. Nie należy też na siłę przyciskać palca do skanera, należy wytrzeć spocone ręce gdyż w pierwszym wypadku mamy zaciemniony obraz i są problemy z jego analizą przez program a w drugim na obrazie są plamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Mar 2023 13:40 

Rejestracja: 22 Mar 2023
Posty: 1
Cześć,
zmagam się z podobnym dylematem. Mam paszport biometryczny bez odcisków palców (z adnotacją, że nie można było ich pobrać). Planuję lot do Nowego Jorku, ale nie wiem, czy nie będzie problemów na lotnisku podczas kontroli. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Mar 2023 13:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
wiza-do-usa,766,10480&p=1546974&hilit=linii#p1546974
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Sie 2023 20:51 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 38
A jak to w Tajlandii bedzie wygladac rowniez bez problemu? Bo oni zawsze skanują przy wjezdzie (wiza on arival). Znajoma bedzie mieć nowy paszport, ale nie pobrali jej odcisków, bo się nie dało. Taką adnotację powinna mieć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: michcioj oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group