Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji istnieje bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr (Passenger Locator Form).

W przypadku podróży z dziećmi wystarczy wypełnienie formularza przez rodzica.

Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR. AKTUALIZACJA: po zmianach formularza rodzina/ osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym (family/household) mogą składać jeden wspólny formularz.

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR (po północy w dniu planowanego wjazdu do Grecji) w linku załączonym do potwierdzenia emailowego (Zalecamy sprawdzanie wszystkich folderów e-mail, również spamu.), który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.

Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Bez ważnego kodu QR pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us lub infolinią strony travel.gov.gr 00302155605151

Na chwilę obecną nadal istnieje obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa wykonanego metodą PCR poprzez pobranie wymazu z ust lub nosa. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji, w laboratorum rekomendowanym przez resort zdrowia kraju pochodzenia podróżującego (w przypadku Polski lista rekomendowanych laboratoriów dostępna jest tutaj https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) lub kraju tranzytowego.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Wykonywanie testów na COVID-19 nie jest na tę chwilę koniecznie w przypadku podróży drogą inną niż lądowa. Istnieje możliwość, że osoby podróżujące droga inną niż lądowa zostaną poddane losowym testom na zakażenie COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku są zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Prosimy zapoznać się z protokołami sanitarnymi obowiązującymi w hotelach : http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_

"Stan na dzień 4 IX 2020 ("szczęśliwe cyfry" zmieniają się ):
- cyfra 7 na początku kodu QR -> 99% szans, że zostaniesz skierowany/a na test po przylocie
- pozostałe cyfry <- zależy od pracowników lotniska, wybrane osoby mogą również zostać skierowane na test"

[ 645 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:45 

O właśnie! Wyrobienie nowych kodów, dzięki!
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:47 

platynowy
Tylko pamietaj mają twoje dane. Jak to zrobisz dostaniesz 0.
A zero wg niemieckiego facebooka jest gorsze od 1

To wszystko przypuszczenia. A jesli nawet , to nie oznacza ze masz wirusa tylko bedziesz miec test gratis. 8h i odpowiedz.
Z tego co rozmawialem z moim hotelem mozna poruszać sie po obiekcie zachowując social distance
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#83 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Ja odpuszczam, zero przyjemności z wyjazdu, mój błąd bo nie sprawdziłem przed kupnem biletów w LOT, mogłem kupić Chorwację byłoby bez problemów

#84 PostWysłany: 02 Lip 2020 19:38 

złoty
U mnie z Warszawy też kod zaczyna się od 1 :(
 Relacje PM off  

#85 PostWysłany: 02 Lip 2020 19:47 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
-- 02 Lip 2020 19:43 --

Myślę , że takich jak Ty będzie tysiące. A szczególnie wówczas , gdy okaże się , że ta 1 lub 2 na kodzie to pewnik. Sam mam lot z synkiem na weekend za tydzien , raczej nie mogę sobie pozwolic na 2 tygodnie spedzenia w Grecji....Zeby było smieszniej na połowe sierpnia mam długi weekend z rodziną na Korfu....
BTW. na tej grupie na FB piszą , ze hotel nie jest informowany kto miał test...Myslę , że w wielu przypadkach ludzie celowo będą opóżniać przyjazd do hotelu , zeby najpierw trochę pobyć "na wolności" . a i pózniej mozna z hotelu bez problemu wychodzić.
A co z tymi , którzy lecą na jednodniówkę i w ogóle nie biorą hotelu? W tym formularzu z tego co wiem podaje sie tylko dane przylotu , o dacie odlotu nie ma słowa?

-- 02 Lip 2020 19:47 --

edit.
A jeszcze jedno...Zaraz ludzie zaczną anulować rezerwację z hotelach ( sam tak zrobię , zostawię tylko pierwszą noc) , bo jaką się będzie miało gwarancje , że kolejne noce spędzi się w uprzednio zarezerwowanym hotelu?
 Relacje PM off  

#86 PostWysłany: 02 Lip 2020 19:56 

Myślę czy nie zrobić tego formularza a potem ewentualnie kupić bilety etc na wybrane lotnisko... jak będzie 1 to dam sobie spokój i wezmę Hiszpanię przynajmniej nikt idiotyzmów nie nakłada z tego co wiem.
 Relacje PM off  

#87 PostWysłany: 02 Lip 2020 20:26 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 98 625
srebrny
Działa Wam formularz?
U mnie ciągle:

Cytuj:
Unfortunately, there was an error submitting your form. Please try to fill-out again and re-submit.
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 02 Lip 2020 20:41 

platynowy
Zorientowali się....
 Relacje PM off  

#89 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:27 

srebrny
Ciekawe jak długo Grecy będą testować. Mam ciut ponad 2 tyg do wyjazdu.
Może zaniechają za jakiś czas :lol:

#90 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:36 

platynowy
Było czy zmiana?

Travellers will receive the PLF with the QR code ----one day----- before their scheduled arrival in Greece and will be notified via email.
 Relacje PM off  

#91 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Loty: 28
Kilometry: 35 698
a co w sytuacji nocowania w namiocie? :lol: podobnie jak w sytuacji przekraczania granicy AL/GR lub MK/GR? Na tej stronie przy samochodowym przekraczaniu granicy można wybrać tylko przejście Kułata/Promachonas (BG/GR)
 Relacje PM off  

#92 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:44 

złoty
brzemia napisał(a):
Było czy zmiana?

Travellers will receive the PLF with the QR code ----one day----- before their scheduled arrival in Greece and will be notified via email.

Chyba zmiana. Ja dostałem dwa dni przed.
 Relacje PM off  

#93 PostWysłany: 02 Lip 2020 21:55 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Taka zmiana jeszcze bardziej odstaszy potencjalnych pasażerów.
 Relacje PM off
przem44 lubi ten post.

#94 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:09 
Awatar użytkownika

niebieski
Kryzys jeszcze bardziej zajrzy w oczy to rura zmięknie, ale ja już swoich pieniędzy tam nie będę zostawiał
4 ludzi lubi ten post.

#95 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:17 
Awatar użytkownika

srebrny
Rozumiem irytację, sam nie jestem zachwycony, ale jeśli komuś zależy na podróży to jest jeszcze opcja zrobienia testu przed wyjazdem. Na obecną chwilę, ceny łatwo dostępnych testów na przeciwciała zaczynają się od 50 zł. Wiem, że taki test nie daje 100% pewności, ale może znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo, że utkiemy na kwarantannie.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#96 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:25 

Sorry, jeśli już gdzieś było, ale nie znalazłem.

Jeśli chodzi o ten adres pobytu wystarczy wpisać jakich hotel, w którym ZAMIERZAM się zatrzymać, czy jest konieczne już posiadanie rezerwacji?
 Relacje PM off  

#97 PostWysłany: 02 Lip 2020 23:06 

Kurcze mój syn ma na początku jedynkę. Czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja na lotnisku Santorini, robią testy?
 Relacje PM off  

#98 PostWysłany: 02 Lip 2020 23:06 
Awatar użytkownika

niebieski
benedetti napisał(a):
Rozumiem irytację, sam nie jestem zachwycony, ale jeśli komuś zależy na podróży to jest jeszcze opcja zrobienia testu przed wyjazdem. Na obecną chwilę, ceny łatwo dostępnych testów na przeciwciała zaczynają się od 50 zł. Wiem, że taki test nie daje 100% pewności, ale może znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo, że utkiemy na kwarantannie.

Nie dla kogoś kto ma wylot jutro

#99 PostWysłany: 02 Lip 2020 23:10 

srebrny
benedetti napisał(a):

Czy przedstawienie na lotnisku wyników testu za 50 zł zwalnia z konieczności przejścia ichniego testu, po którym należy się izolować nawet przez 24 godziny? Bo jeśli nie, to nie zmienia to faktu, że nici z jedno i dwudniowych wyjazdów.
 Relacje PM off  

#100 PostWysłany: 02 Lip 2020 23:16 
Awatar użytkownika

srebrny
No jednodniówki raczej odpadają. :cry: Może przeszedłby test PCR z tłumaczeniem na język obcy, ale to oczywiście bez sensu z ekonomicznego punktu widzenia.

Ostatnio edytowany przez benedetti 02 Lip 2020 23:20, edytowano w sumie 3 razy
 Relacje PM off  

[ 645 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości