Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 23 Wrz 2020 22:29 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Nosacz napisał(a):
Nowitzki:
Grecy chcą tak jak napisali, ale niektóre osoby bez oddzielnych formularzy miały wcześniej problemy przed odlotem, bo obsługa na lotnisku niekoniecznie wiedziała o zaktualizowanych wymogach (na samym początku wymagany był oddzielny formularz dla każdego pasażera), a jednocześnie dokumenty sprawdzane są dość dokładnie (bo liniom, które tego nie zrobią, grożą sankcje - np. w sierpniu Wizzair o mało co nie dostał zakazu lotów do Grecji w ogóle).

Od tej zmiany minęło już tyle czasu, że wszyscy obsługujący loty do Grecji powinni o niej wiedzieć. Z tego co pamiętam, wcześniej w tym wątku ktoś wspominał, że przy locie LO z WAW nie było problemu ze wspólnym formularzem, ale na 100% zagwarantować tego nikt nie może. Czyli albo miej wypełnione oddzielne formularze (pomimo informacji na stronie internetowej) albo bądź przygotowany, aby w razie konieczności udokumentować, że wspólnie wypełniony formularz jest wystarczający, gdyby pojawiły się co do tego jakieś wątpliwości.

(Ten temat przewija się dość często w tym wątku, może dobrze byłoby to dodać do wikipostu.)


Wypełniłem jeden wiosek na rodzinę bo tak też sugeruje strona z wnioskiem.
Dzisiaj dostałem takiego meila od wizzair(lot w poniedziałek):
"Bez zatwierdzonej online rejestracji, jak również bez odpowiedniego kodu QR na każdą osobę w rezerwacji, pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu lecącego do Grecji. "

Więc teraz wypełniając dodatkowy formularz dla każdego członka rodziny złamałbym złożoną deklarację.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
#642 PostWysłany: 23 Wrz 2020 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Trudno. Łam złożoną deklarację. Sam tak zrobiłem w zeszłym tygodniu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#643 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:14 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 8
Aplikowałem o QR kod dla siebie i zawarłem w nim dzieciaka, a żonie zrobiłem jej własny kod. Dobrze zrobiłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
z-paul:
To się okaże przy próbie wejścia na pokład... A poważnie, w świetle tego, co piszą poprzednicy, wygląda na to, że w dalszym ciągu najbezpieczniej mieć wypełniony oddzielny formularz na każdą osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 25 Wrz 2020 23:16 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Drugi lot do Grecji i znów 4 z przodu, uff ?

Edit: sporo ludzi wzięli na testy, na moje oko ok.50-60
Oczywiście było parę cwaniaków, co uciekli z kolejki do testowania ?
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#646 PostWysłany: 28 Wrz 2020 11:19 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
Wylot z rodziną do Grecji 19 września linią Ryanair z Gdańska. Przy nadawaniu bagażu zostałem poproszony o okazanie formularzy. Ponieważ miałem jeden na rodzinę (3 osoby), obsługa sprawdziła tylko czy w formularzu są wyszczególnione osoby. Dostałem karteczkę że formularz został sprawdzony i jest w porządku i wszyscy z jednym formularzem przeszliśmy wszystkie procedury. Liczba 4 z przodu więc po wylądowaniu od razu mogliśmy odebrać bagaż i opuścić terminal. Kilka osób zostało skierowanych na testy (podobno 7 na formularzu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 28 Wrz 2020 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
Ominęłam stado felczerów ze szczęśliwą czwórką na początku mimo że deklarowałam connecting flight następnego dnia po przylocie na Santoryn
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#648 PostWysłany: 29 Wrz 2020 10:26 

Rejestracja: 17 Cze 2019
Posty: 12
To foto Santorini czy Ateny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 29 Wrz 2020 10:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Chyba JTR. Nie kojarzę takiego pomieszczenia w ATH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 29 Wrz 2020 11:00 

Rejestracja: 17 Cze 2019
Posty: 12
A to dziwne
Lądowałem 13 września JTR i żadnych takich stanowisk nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 29 Wrz 2020 11:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Pardon, to jednak Ateny. Ustawili parawany za reklama
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 29 Wrz 2020 14:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Na Santorini sá też takie parawany i oprócz policjanta kody sprawdza dwóch tak ubranych lekarzy czy też pielęgniarzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 29 Wrz 2020 14:45 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
leciałem lotem 13 września do Aten i nie skanowali nam kodu, sprawdzili tylko czy mamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 30 Wrz 2020 15:36 

Te parawany z felczerami to "wizytówka" po przylocie do Aten. Widać nawet moją "szczęśliwą" :roll: trójkę kiedy po przylocie z Santorini zagonili cały samolot na testy. W ubiegły piątek nic się nie zmieniło ale nie zdążyłem pstryknąć foto. Lot Ryanem z Wrocławia przeszedł cały bokiem i nie widziałem aby kogoś wzieli na test. One są w większości przygotowane na wewnetrzne loty do Aten. Jednak sprawdzali każdemu kod QR i potwierdzam ,że 4 przechodzi bez słowa. Wystarczy w telefonie pokazać zrobionego screnshopa ale dobrze powiększyć cyferki z kodem ,bo pani niedowidzała.
Góra
 PM off  
      
#655 PostWysłany: 01 Paź 2020 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Od soboty obowiązkowe testy przed wylotem z Polski. Słabo :(
https://www.gov.pl/web/grecja/informacj ... onawirusie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 02 Paź 2020 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Jak ktos ma wylot jutro lub w niedziele to raczej nie ma szans ma wyrobienie sie z testem.
Trzeba uaktualnic informacje wiki na gorze tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 02 Paź 2020 09:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
I tu wracamy do sedna, czemu dalej na żadne lotnisko w PL nie ma opcji zrobienia testu na PCR...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#658 PostWysłany: 02 Paź 2020 09:23 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Nasz rząd wyraźnie dał nam do zrozumienia już kilka razy, że nie chce żebyśmy latali. Myślę, że brak testów na lotnisku jest też narzucony, bo z pewnością biznes wyczułby w tym interes.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#659 PostWysłany: 03 Paź 2020 09:08 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Mimo meila od wizzair sugerującego wypełnienie 4 wniosków dla każdego podróżnego, na lotnisku w Katowicach jak i w Atenach potrzebny był tylko jeden formularz, 7 z przodu więc był test, podobniej jak kilka innych osób. Potem brak odpowiedzi o wynikach.

Widać że Grecy bardziej poważnie podchodzą do tematu noszenia maseczek, wystawione nosy w dużych ilościach spotkałem tylko pod bramkę przed lotem powrotnym do Katowic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 19 Paź 2020 23:07 

Rejestracja: 19 Paź 2020
Posty: 4
No i mam zagwostkę. Za tydzień lecę do Grecji, ale z lotniska w Berlinie.
Dojazd na lotnisko w Berlinie we własnym zakresie.

Czy muszę mieć przy sobie ważny test na covid?

W protokole dla przyjezdnych jest informacja, że test musi posiadać osoba lecąca z polskiego lotniska.

Po wypełnieniu PLF w kilka osób u jednej osby natomaist wyskoczyła taka informacja jak na załączonym screenie.

No i zgłupieliśmy.

Musimy mieć czy nie?

Załączniki:
Zrzut ekranu 2020-10-19 o 23.03.49.png
Zrzut ekranu 2020-10-19 o 23.03.49.png [ 576.2 KiB | Obejrzany 911 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group