Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji istnieje bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr (Passenger Locator Form).

W przypadku podróży z dziećmi wystarczy wypełnienie formularza przez rodzica.

Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR. AKTUALIZACJA: po zmianach formularza rodzina/ osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym (family/household) mogą składać jeden wspólny formularz.

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR (po północy w dniu planowanego wjazdu do Grecji) w linku załączonym do potwierdzenia emailowego (Zalecamy sprawdzanie wszystkich folderów e-mail, również spamu.), który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.

Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Bez ważnego kodu QR pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us lub infolinią strony travel.gov.gr 00302155605151

Na chwilę obecną nadal istnieje obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa wykonanego metodą PCR poprzez pobranie wymazu z ust lub nosa. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji, w laboratorum rekomendowanym przez resort zdrowia kraju pochodzenia podróżującego (w przypadku Polski lista rekomendowanych laboratoriów dostępna jest tutaj https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) lub kraju tranzytowego.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Wykonywanie testów na COVID-19 nie jest na tę chwilę koniecznie w przypadku podróży drogą inną niż lądowa. Istnieje możliwość, że osoby podróżujące droga inną niż lądowa zostaną poddane losowym testom na zakażenie COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku są zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Prosimy zapoznać się z protokołami sanitarnymi obowiązującymi w hotelach : http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_

"Stan na dzień 4 IX 2020 ("szczęśliwe cyfry" zmieniają się ):
- cyfra 7 na początku kodu QR -> 99% szans, że zostaniesz skierowany/a na test po przylocie
- pozostałe cyfry <- zależy od pracowników lotniska, wybrane osoby mogą również zostać skierowane na test"

[ 668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 11 Wrz 2020 17:32 

Cześć
Mam pytanie odnośnie formularza.
Lece na Santorini z przesiadką w Atenach
W miejscu "Point of entry in the country" wpisuje Santorini czy Ateny ?
 Relacje PM off  

#602 PostWysłany: 11 Wrz 2020 17:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 413
Kilometry: 514 334
Image
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#603 PostWysłany: 11 Wrz 2020 17:58 

niebieski
andrzejdz napisał(a):
A ja w PLF odnośnie miejsca pobytu napisałem tak.... Mykonos > jak znajdziemy po 21 godz tanie lokum to 2 dni zostaniemy na wyspie. Potem mamy zamiar popływać promami po wyspach, aby z Santorini po 2 tygodniach wrócić do Polski :lol: :lol: :lol:

@vince Miesiąc temu napisałem tak, to pierwsze zdanie.
I zostaliśmy 2 dni na wyspie
 Relacje PM off  

#604 PostWysłany: 11 Wrz 2020 18:36 

Pytam bo na większości stron piszą że port docelowy ...
a Logika wskazuje że miejsce1szego lądowania...
Więc zamiast gifów mógłby ktoś odpisać jeśli wie..
 Relacje PM off  

#605 PostWysłany: 11 Wrz 2020 20:06 

Loty: 94
Kilometry: 132 023
niebieski
wg mnie Ateny
Potem masz lot krajowy.
vince uważa post za pomocny.

#606 PostWysłany: 11 Wrz 2020 20:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Widać logika leży...

Gdzie przekraczać granice kraju? W Santorini czy w Atenach?
 Relacje PM off  

#607 PostWysłany: 11 Wrz 2020 20:59 

Dlatego pisałem, że na logike to Ateny.
Ale na jaką strone nie wszedłem z opisem jak wypełniać formularz, to piszą o wpisaniu portu docelowego... Dlatego też się zastanawiałem ..
 Relacje PM off  

#608 PostWysłany: 11 Wrz 2020 21:23 

niebieski
Nie przejmuj sie tym. Wpisz miejsce pobytu docelowego o ile przesiadka jest krótsza niż 24h Mogą spytać się Ciebie. W moim przypadku jak wracałem z Santorini z przesiadką 2 dniową w Atenach /2 osobne loty/ musiałem wypełnić formularz i w całej kolejce stałem na test. Nikt nie wymagał wskazania miejsca pobytu a podałem w zgłoszeniu hotel, taki i taki, a pojechałem do znajomych.
 Relacje PM off  

#609 PostWysłany: 11 Wrz 2020 21:45 
Awatar użytkownika

niebieski
Vince

Wypełniasz tak:
  • Point of entry into the country - Ateny (Athens)
  • Please check if there is an internal connecting flight - to trzeba zaznaczyć
  • Pojawią się dodatkowe pola, w których wpisujesz dane lotu z Aten na Santorini: nazwa linii lotniczej, nr lotu, data przylotu
  • W polu Temporary address podajesz adres, pod którym będziesz przebywał na Santorini
 Relacje PM off
vince uważa post za pomocny.

#610 PostWysłany: 11 Wrz 2020 21:58 

Loty: 43
Kilometry: 77 702
Dzisiaj samolot z Poznania do Aten prawie cały na test. Kilka osób puścili "wolno". Czekamy 😷
 Relacje PM off  

#611 PostWysłany: 11 Wrz 2020 22:19 

Nosacz napisał(a):
Vince

Wypełniasz tak:
  • Point of entry into the country - Ateny (Athens)
  • Please check if there is an internal connecting flight - to trzeba zaznaczyć
  • Pojawią się dodatkowe pola, w których wpisujesz dane lotu z Aten na Santorini: nazwa linii lotniczej, nr lotu, data przylotu
  • W polu Temporary address podajesz adres, pod którym będziesz przebywał na Santorini

I o taką odpowiedź mi chodziło
Dziękuje
 Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.

#612 PostWysłany: 12 Wrz 2020 17:06 

Loty: 144
Kilometry: 210 353
niebieski
Dzisiejszy lot FR3051, wyszedłem jako jeden z pierwszych z samolotu, początek kodu QR z 4 i bez testu. Czekałem na dziewczynę i około 1/4 samolotu na test, ona też, początek kodu QR z 7. Jedna para cwaniaków z Polski dostała wskazanie na test, ale przeszli obok barierki i to olali, no ręce opadają, przez takich ludzi za chwilę zakażą lotów z Polski albo test będziemy za własne pieniądze robić.
Zeus lubi ten post.

#613 PostWysłany: 12 Wrz 2020 19:45 

Podobnie dzisiejszy lot Katowice - Mykonos. Na testy osoby z 7, reszta wolna. Też kilku rodaków wyszło z kolejki do testów. Nikt z obsługi nie zwrócił nawet na to uwagi.
 Relacje PM off
przem44 lubi ten post.

#614 PostWysłany: 12 Wrz 2020 19:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Tylko gratulować...
 Relacje PM off  

#615 PostWysłany: 12 Wrz 2020 21:28 
Awatar użytkownika

srebrny
Totalnej głupoty.

#616 PostWysłany: 12 Wrz 2020 22:59 

Loty: 43
Kilometry: 77 702
Brak wiadomości, to dobra wiadomość! Nam o 15:40 minęły 24h zatem hulamy 🥳
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#617 PostWysłany: 13 Wrz 2020 09:34 

Ja byłem w Grecji w tym roku na szczęście naszemu samolotowi prawie w całości udało się uniknąć tych durnych testów. Bawiliśmy się świetnie. Pozdrawiam.
 Relacje PM off  

#618 PostWysłany: 13 Wrz 2020 22:58 

Dzisiaj na Korfu lecąc z Warszawy mając 7 z przodu skierowano mnie na test. Sam wymaz bardzo sprawny. Łączą twój kod QR z wymazem i nic więcej. Ani słowa co dalej czy też o jakiekolwiek izolacji przez najbliższy czas.
 Relacje PM off  

#619 PostWysłany: 14 Wrz 2020 21:29 

Wczoraj lot na Korfu z Poznania - na początku kodu miałem 7 i skierowano mnie na test. Obsługa nie sprawdza tego dokładnie, więc kombinatorom może się upiec. Do teraz brak kontaktu ze strony Greków - więc wszystko wskazuje na to, że wynik negatywny i mogę się cieszyć urlopem ;-)
 Relacje PM off  

#620 PostWysłany: 16 Wrz 2020 13:58 

A jak to jest z Grecja ?
Zakazu wylotu, przylotu faktycznie nie ma.
Jedno Ale - czy trzeba robić test przed wylotem czy tylko PLF z QR wystarczy ?
Brak aktualnych info na stronie ministerstwa
 Relacje PM off  

[ 668 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości