Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 03 Wrz 2020 19:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2020
Posty: 7
-- 03 Wrz 2020 19:54 --

oskiboski napisał(a):
A jeżeli masz covid i nie zrobią Ci testów ? chcesz narażać ludzi w Grecji na zarażenie ? No nie byłbym spokojny wiedząc,że taki typ chodzi po ulicy :roll:

Ale o czym ty mówisz? Przecież ja nie chcę oszukiwać systemu, chodzi mi tylko i wyłącznie o spokój.

-- 03 Wrz 2020 19:58 --

Zeus napisał(a):
No cóż, jak chcesz mieć 100%, robisz test w Polsce (PCR) i wtedy nawet jak cię złapią na test to masz pewność ze wakacje będą. I tyle.

robie testy jutro, ale i one nie dadzą 100% pewności, bo będąc na weselu 6 dni wcześniej, o ile dobrze pamiętam pradopodobienstwo niewykrycia to około 60%.
co się tak jeden bogu z drugim królem uwzieliście. wiedząc, że macie dobry numer, też będziecie mieli lepszy humor w podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
#582 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
I ponownie, numery nie maja znaczenia obecnie, bo mogą lapanke robić na lotnisku. Jak chcesz mieć spokój, zmień kierunek
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
#583 PostWysłany: 03 Wrz 2020 20:36 

@fifas Leciałem 2 tyg.temu temu na Mykonos i z rozmów z innymi czekającymi pasażerami wszyscy mieli kod z początkiem 4 . Po wylądowaniu do testu poszło dwoje ok 70 letnich osób. Nie było w tym nic dziwnego że ja z kompanem też mieliśmy kod na 4 i jemu każą przejść na test. Podróż jak i oczekiwanie na nią kosztowała nas litra whisky wypitej, więc sympatyczna pani na moją grzeczna prożbę odpuściła wykonania testu koledze. Szczęśliwi postanowiliśmy jeszcze odwiedzić Super Market tuż przy lotnisku. Potem była balanga do 24 w słynnej Tropicanie na Paradise Beach a jeszcze potem nastał dzień. Tak więc kolego wyluzuj i nie myśl o testach bo to sztuka, Wracając z Santorini do Aten lotem wewnętrznym wzieli w Atenach calutki samolot na test .Czekaliśmy więcej jak godzinę w kolejce a ten cały wymaz i deklaracja personaliów niby 24 h na odczekanie w podanym zgłoszeniu pobytu, to sztuka parodii. Podobnie z deklaracjami które trzeba wypełniać na promach,idą w kosz,sam widziałem.
Góra
 PM off
7 ludzi lubi ten post.
fifas uważa post za pomocny.
 
      
#584 PostWysłany: 03 Wrz 2020 21:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Ευχαριστώ @andrzejdz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#585 PostWysłany: 03 Wrz 2020 22:29 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 38
Leciał ktoś Aegeanem z przesiadką w Atenach? Rozumiem, że powinienem wypełnić "connection flight information"? Jakieś dziwne i mylące opisy znajduję w necie.

Jako "airline name" w "connection flight" wpisywaliście rozumiem Olympic Air?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 03 Wrz 2020 22:53 

Napisałem 2 posty wyżej. Lot z Santorini do Aten w niedzielę teraz, cały samolot na test. W deklaracji jest miejsce na wpisanie miejsca pobytu. Jeżeli twoja przesiadka trwa mniej niż 24 h nie wpisujesz nic, ale i tak do kolejki.Po naszym locie nie było wyjątków to ,że ktoś ma 2 godz przesiadkę. Byłem tym zdziwiony jak traktują wszystkich jednakowo.Myślałem że nasz samolot był wyjątkiem,ale za niecałą godzinę przyleciał z Rodos i wszyscy do kolejki.... na test. Ja wpisywałem Aegean ale w boxie z testami pani czy pan spisuje tylko dane personalne i telefon i przy pobycie pow.24 godz miejsce zakwaterowania
Góra
 PM off  
      
#587 PostWysłany: 04 Wrz 2020 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Zeus napisał(a):
No cóż, numery do testów sie zmieniają codziennie wiec nie jest ustalone.

I BŁAGAM WAS! Prosze nie pisać maile/dzwonić do ambasady pytając o numery. Przez takie pierdoly nie mogę sie dodzwonić od tygodnia.

I do tego waśnie super nadaje się konsjerż przy jakiejś karcie kredytowej. On wisi na słuchawce a ty się opalasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#588 PostWysłany: 04 Wrz 2020 19:44 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
Anonymous napisał(a):
Napisałem 2 posty wyżej. Lot z Santorini do Aten w niedzielę teraz, cały samolot na test. W deklaracji jest miejsce na wpisanie miejsca pobytu. Jeżeli twoja przesiadka trwa mniej niż 24 h nie wpisujesz nic, ale i tak do kolejki.Po naszym locie nie było wyjątków to ,że ktoś ma 2 godz przesiadkę. Byłem tym zdziwiony jak traktują wszystkich jednakowo.Myślałem że nasz samolot był wyjątkiem,ale za niecałą godzinę przyleciał z Rodos i wszyscy do kolejki.... na test. Ja wpisywałem Aegean ale w boxie z testami pani czy pan spisuje tylko dane personalne i telefon i przy pobycie pow.24 godz miejsce zakwaterowania

Wczoraj lot z Milos do Aten - zero testów jakichkolwiek,wszyscy poszli,nie było żadnych stanowisk nawet do testów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 05 Wrz 2020 13:46 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
arnie napisał(a):
Wczoraj lot z Milos do Aten - zero testów jakichkolwiek,wszyscy poszli,nie było żadnych stanowisk nawet do testów.
O której godzinie ten lot? Śledząc wątek odniosłam wrażenie, że w Atenach testują niemal wszystkich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 05 Wrz 2020 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 181
Czy będąc obywatelem Polski i lecąc Aeganem z Rodos do Aten muszę wypełniać PLF?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 05 Wrz 2020 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
herki99
Nie. Tylko przy przylocie (wjeździe) do Grecji z zagranicy.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Wrz 2020 12:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 05 Wrz 2020 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Dwa PLF dla dwóch rodzin. 7 z przodu. Z każdej rodziny jedna osoba na test. Ladowanie w Salonikach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 06 Wrz 2020 14:58 

Rejestracja: 03 Wrz 2020
Posty: 7
Kiedy lecieliscie? We wrześniu?


Ostatnio edytowany przez michzak, 07 Wrz 2020 08:41, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 07 Wrz 2020 13:11 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
Lot był o 10:55 3 września.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 08 Wrz 2020 19:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2020
Posty: 7
07-września kod z 4 bez testów.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#596 PostWysłany: 11 Wrz 2020 08:46 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
Czy wystarczy jeżeli podam lokalizację na pierwsze dwie doby pobytu?

W przypadku badania na lotnisku i 24h samoizolacji to jakie są jej warunki? W przypadku testu na jednej osobie z rodziny samoizolacja 24h dotyczy tej osoby czy całej rodziny?

Mam nie opuszczać pokoju (bezwzględnie) czy też np. mogę poruszać się wynajętym autem po drogach i pieszo po obszarach niezaludnionych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 11 Wrz 2020 08:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tym temacie
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#598 PostWysłany: 11 Wrz 2020 10:24 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
Bogu zrobione.
Na moje wychodzi mi tak:
1) Ponieważ wynik o zarażeniu ma przyjść do 24h to wydaje się wystarczające wskazać adres pobytu na 2 pierwsze doby.
2) W przypadku testu na lotnisku lepiej siedzieć na tyłku pod wskazanym adresem.
3)
a) Jeden PLF na rodzinę, jedno badanie, samoizolacja wszystkich
b) Kilka PLF, jedno badanie, samoizolacja jednej badanej osoby (ale w przypadku zakażenia i tak pewnie wszystkich z pod tego adresu zgarną).

Wnioski praktyczne:
Na pierwsze dwa dni dobrze by było mieć domek z taresem i ładnym widokiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 11 Wrz 2020 13:14 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
Czy jest jakaś różnica czy dla kilku znajomych wypełni się jeden PLF i na końcu klika add non family czy każdy sobie osobno?
Wcześniej w temacie pisane było, że bezpieczniej każdy osobno ale nie znalazłem uzasadnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 11 Wrz 2020 14:30 

Kotikson napisał(a):
Czy jest jakaś różnica czy dla kilku znajomych wypełni się jeden PLF i na końcu klika add non family czy każdy sobie osobno?
Wcześniej w temacie pisane było, że bezpieczniej każdy osobno ale nie znalazłem uzasadnienia.
[/quote]

Możesz utwożyć na swoim emailu konto na travel.gov.gr zalogować się i wpisać kilka osób na osobnych zgłoszeniach. Każdy przed podróżą dostanie pożniej swój kod też osobno. Możesz to wydrukować lub przed odlotem i po wylądowaniu pokazać zapisane w formie PDF

-- 11 Wrz 2020 14:30 --

quentin3d napisał(a):
Bogu zrobione.
Na moje wychodzi mi tak:
1) Ponieważ wynik o zarażeniu ma przyjść do 24h to wydaje się wystarczające wskazać adres pobytu na 2 pierwsze doby.
2) W przypadku testu na lotnisku lepiej siedzieć na tyłku pod wskazanym adresem.
3)
a) Jeden PLF na rodzinę, jedno badanie, samoizolacja wszystkich
b) Kilka PLF, jedno badanie, samoizolacja jednej badanej osoby (ale w przypadku zakażenia i tak pewnie wszystkich z pod tego adresu zgarną).

Wnioski praktyczne:
Na pierwsze dwa dni dobrze by było mieć domek z taresem i ładnym widokiem.
[quote="quentin3d"]Czy wystarczy jeżeli podam lokalizację na pierwsze dwie doby pobytu?

W przypadku badania na lotnisku i 24h samoizolacji to jakie są jej warunki? W przypadku testu na jednej osobie z rodziny samoizolacja 24h dotyczy tej osoby czy całej rodziny?

Mam nie opuszczać pokoju (bezwzględnie) czy też np. mogę poruszać się wynajętym autem po drogach i pieszo po obszarach niezaludnionych?


Nie nakręcaj się tym za bardzo ,bo spiepszysz sobie chęć wyjazdu i pobytu. Przy tak skrupulatnym podejściu wykonaj test indywidualny lub zostań w kraju :D :D :D Poczytaj poprzednie moje posty.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group