Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 23 Sie 2020 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Mam prośbę o poradę. Wypełniłem formularz PLF ładnych kilka dni temu i zgodnie z poradami w necie wpisałem w jednym formularzu rodzinę - siebie, żonę i córkę (11 lat). Teraz trafiłem na ten wątek sprawdzając czy cyfra 4 z przodu powoduje skierowanie na test a znalazłem info, że każdy musi mieć swój indywidualny kod QR. Wylot mam za kilka godzin i nie wiem co robić. Wypełniać kolejne formularze PLF na żonę i córkę, choć nie jest to 24 godziny przed wylotem?
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#542 PostWysłany: 23 Sie 2020 08:04 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
Tak, wypełnij. W PL przy odprawie wszyscy pasażerowie muszą mieć chociaż wypełniony formularz.
Taka sytuacja miała miejsce jak ja leciałem. Rodzina 2+2 miała kod QR tylko dla jednej dorosłej, wrócili ich i powiedzieli żeby wypełnić formularz. Wypełnili i normalnie polecieli.
Na miejscu na pewno będziecie mieć test. Sytuacja identyczna jak u mnie - nie masz kodu QR trzeba wypełnić papierowy formularz i przejść na test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 23 Sie 2020 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
-- 23 Sie 2020 08:15 --

Chyba wypełnię, choć pierwsze kilka słów na ich stronie mówią o jednym formularzu na rodzinę.

-- 23 Sie 2020 08:29 --

Chyba jednak tego nie wypełnię po raz drugi, bo jednym z kwadratów do odznaczenia jest, że złoże tylko jeden formularz dla rodziny/gospodarstwa domowego. Skoro zaznaczyłem ten kwadrat przy pierwszym wypełnieniu, to kolejne wypełnienie formularza nie było by zgodne z poprzednim oświadczeniem.

Załączniki:
PLF.jpg
PLF.jpg [ 223.61 KiB | Obejrzany 1722 razy ]
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 23 Sie 2020 08:36 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 178
niebieski
Miałem 1 QR dla 3 osób i nikt nie robił problemów. Wyraźnie jest zaznaczone, ze ma być 1 dla całej rodziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 23 Sie 2020 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Tak też i ja zrozumiałem wypełniając ten formularz.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 23 Sie 2020 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Wczoraj po lądowaniu wakacyjnego LOTu KTW-RHO klasycznie policjant zerka tylko na kod QR na telefonie/wydruku i kieruje po odbiór bagażu/do wyjścia (kod 4) lub na test do stanowisk na wprost. Byłem jednym z pierwszych pasażerów i przede mną dwie osoby poszły na badanie, nie wiem, jak pozostali. W kolejce obok byli pasażerowie innego rejsu i pracownica w uniformie ochronnym sprawdzała ich dokumenty i zaświadczenia o teście na koronkę. Specjalnie się nie wczytywała w te zaświadczenia, które wyglądały różnorako. Na miejscu na Rodos (w mieście Rodos) obostrzeń za wiele nie widać, maseczki są obowiązkowe jedynie w sklepach, w lokalach gastronomicznych nikogo z gości w masce nie widziałem a w wielu miejscach (np. lokalny fast food "Steki") o jakimkolwiek dystansie społecznym itd. można zupełnie zapomnieć. ;) Na maski zwracają uwagę bardzo kierowcy autobusów, pan kilka razy wykrzykiwał "maskas parakallo", także w angielskiej wersji językowej ;) Na plaży bez tłumów.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 23 Sie 2020 12:29 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ja leciałam z Rainbowa i biuro napisało wyraźnie, że każda osoba ma wypełnić swój formularz. Może na jednym też by przeszło, ale po co ryzykować, jak można zrobić na każda osobę osobno.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 23 Sie 2020 16:02 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
Pewnie w zależności od lotniska, osoby odprawiającej i linii lotniczej wygląda to inaczej. Opisywałem jak to wyglądało u mnie.
Co do wpisu @travellista to potwierdzam a nawet dodam więcej. Te pseudo procedury są śmieszne. Na lotnisku maseczki, kody, testy a po wyjściu z lotniska jaaaaazda. W Laganas to jest jedno wielkie corona-party. Anglicy (przede wszystkim) balują tak, że na imprezach ścisk przed nimi to samo a o maseczkach to nikt nie słyszał. Jedynie w sklepach faktycznie 99% nosi choć zdarzają się delikwenci bez.
Podsumowując, to wszystko jest dla mnie śmieszne. Uważam, że albo robimy coś dobrze ( rygor sanitarny itp.) albo dajmy sobie spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#549 PostWysłany: 23 Sie 2020 20:04 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
1 formularz dla rodziny/gospodarstwa domowego.Ja leciałem z konkubentem na 1 formularzu bo mieszkamy razem :D
Wcześniej się pytałem i szukałem po stronach greckich.
Poz
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#550 PostWysłany: 24 Sie 2020 07:25 

Rejestracja: 19 Sie 2020
Posty: 6
Właśnie siedzimy z żoną w busie z tui na Rodos. Policjant patrzył ewidentnie na pierwszą cyfrę w kodzie. Obydwoje mielismy czwórki, testu brak. Osobno wypełnione PLF. Samolot z KTW pełny. Kilkanaście osób na test. Ale każdy wdawał się w dyskusję z policją, więc mogło chodzić o jeden kod na kilka osób. Jak kogoś spotkam kto miał test to dam znać :) 28 stopni o 7:30, jest fajnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 24 Sie 2020 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Przeszło bez problemu na jednym kodzie 3 osoby. Podejście sprawdzających takie, że przeszedł by pewnie jakikolwiek kod QR i bardzo pobieżnie to sprawdzali.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 25 Sie 2020 21:54 

Rejestracja: 25 Sie 2020
Posty: 1
kawon30 napisał(a):
Przeszło bez problemu na jednym kodzie 3 osoby. Podejście sprawdzających takie, że przeszedł by pewnie jakikolwiek kod QR i bardzo pobieżnie to sprawdzali.


Witam,
Potwierdzam słowa poprzednika. Właśnie doleciałem na Rodos, obsługa na lotnisku wyglądała, jakby ich interesowała tylko jedna cyfra z tego kodu, żadnego czytnika kodów qr :) mieliśmy "4..." 2os. na jednym, nas nie wytypowali ale ktoś chyba tam poszedł.. Samolot z Wawy z 2/3 miejsc zajętych. LOT dawal butelkę wody dla każdego na pokładzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 26 Sie 2020 19:04 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 236
Ktoś może doszedł od czego zależne są te kody??4?7?itp.
Od miejsca zamieszkania podanego w formularzu?!,i tym samym ilości przypadków wirusa na danym obszarze?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 26 Sie 2020 20:24 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 629
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Też.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 26 Sie 2020 20:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#556 PostWysłany: 26 Sie 2020 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
docent82 napisał(a):
Ktoś może doszedł od czego zależne są te kody??4?7?itp.
Od miejsca zamieszkania podanego w formularzu?!,i tym samym ilości przypadków wirusa na danym obszarze?!
Domyślam się, że wygląda to tak: dla każdego pasażera obliczają wskaźnik ryzyka na podstawie przede wszystkim miejsca stałego pobytu (z dokładnością do regionu) oraz innych odwiedzonych krajów (być może biorą też pod uwagę inne czynniki, ale sądzę, że głównie te dwa). Na każdy dzień dla każdego punktu wjazdowego (lotniska) przypada określona pula testów, która może być wykonana. Do testowania wybierane są kolejno osoby z najwyższym wskaźnikiem ryzyka, aż pula się wyczerpie: m.in. dlatego na kod trzeba czekać do momentu, aż wszyscy pasażerowie wjeżdżający danego dnia zostaną zgłoszeni, żeby można było ich kolejno uporządkować według ryzyka.

Czyli o tym, czy dana osoba zostanie przetestowana czy nie, nie decyduje tylko jej własny formularz, ale też inni przylatujący na to samo lotnisko tego samego dnia (możliwe, że dzielą to również na przedziały czasowe). Dodatkowo, wśród osób o najniższym ryzyku kwalifikującym się do testu, o tym kto będzie przetestowany, a kto nie, decyduje losowanie, tak aby nie przekraczać limitu dostępnych testów.

Jeśli natomiast chodzi o same cyfry "4" i "7" to mają charakter czysto porządkowy - zdaje się, że na początku używali "1" i "2", ale zmieniono je, gdy wszyscy się połapali, co one znaczą. Niewykluczone, że za chwilę te cyfry znowu zostaną zastąpione innymi.

Spotkałem się też z opisem, że występuje jeszcze trzecia cyfra początkowa, dla osób, które zawsze muszą być przetestowane, niezależnie od tego, czy skończyła się już pula dla osób z "7", ale trudno powiedzieć na ile to prawda.

Z tego, co widziałem na RHO, test nie trwa dłużej niż 5 minut wraz z odczekaniem w (niewielkiej) kolejce, tak więc nie powinno to być specjalnie uciążliwe (chociaż poprawiło mi to samopoczucie gdy w przeddzień wylotu dostałem kod z "4").
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
docent82 uważa post za pomocny.
 
      
#557 PostWysłany: 26 Sie 2020 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
KRK - JTR 2 osoby na jednym PLF i 4 z przodu. Byliśmy z żona na 5/6 miejscu po wejściu i przed nami wzięli 3 osoby z 4 w kodzie QR na test. Następnie wszyscy z samolotu poszli dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 26 Sie 2020 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
Siedze/leżę już czwarty dzień w Grecji i dostałem email od wizz, że mam znowu wypełnić PLF i zgłupiałem. Przypuszczam, że chodzi o lot powrotny do Polski. Wypełniać to cholerstwo czy nie? Nie śledzę sytuacji w Polsce na bieżąco, ale jakoś nie wyobrażam sobie Sanepidu robiącego testy na lotnisku, bo oni to chyba duży bałagan u siebie już mają.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 26 Sie 2020 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
kawon30 napisał(a):
Siedze/leżę już czwarty dzień w Grecji i dostałem email od wizz, że mam znowu wypełnić PLF i zgłupiałem. Przypuszczam, że chodzi o lot powrotny do Polski. Wypełniać to cholerstwo czy nie? Nie śledzę sytuacji w Polsce na bieżąco, ale jakoś nie wyobrażam sobie Sanepidu robiącego testy na lotnisku, bo oni to chyba duży bałagan u siebie już mają.
Jeśli jesteś w Grecji, a potem lecisz do Polski bądź w ogóle dokądkolwiek za granicę i do Grecji już nie wracasz, to nie. To chyba jakaś pomyłka? (Ja np. wczoraj dostałem e-mail od Scoota, że mam przedstawić negatywny wynik testu przed lotem SIN-CAN 30 sierpnia, po czym kilka godzin później przyszedł kolejny mail z wyjaśnieniami: jak się okazuje, przez pomyłkę wysłali to do wszystkich, którzy kiedykolwiek dokądkolwiek z nimi lecieli, a nie tylko do pasażerów tego lotu: może tutaj to podobna sytuacja?)

Przy przylocie do Polski (niezależnie skąd) jest tylko do wypełnienia ankieta rozdawana w samolocie, więc warto mieć ze sobą długopis i tyle. Żadnych kontroli po przylocie nie ma (przynajmniej kilka dni temu nie było).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 27 Sie 2020 15:34 

Rejestracja: 19 Sie 2020
Posty: 6
docent82 napisał(a):
Ktoś może doszedł od czego zależne są te kody??4?7?itp.
Od miejsca zamieszkania podanego w formularzu?!,i tym samym ilości przypadków wirusa na danym obszarze?!

Nie sądzę aby to od tego zależało. Mieszkam na Śląsku w Rybniku - czyli czerwonej strefie. To są dane które podaje się w PLF jakbym jeszcze miał podać czym się zajmuję i że przeszedłem covid to z lotniska musieliby mnie w kaftanie wyprowadzić :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group