Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji istnieje bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr (Passenger Locator Form).

W przypadku podróży z dziećmi wystarczy wypełnienie formularza przez rodzica.

Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR. AKTUALIZACJA: po zmianach formularza rodzina/ osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym (family/household) mogą składać jeden wspólny formularz.

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR (po północy w dniu planowanego wjazdu do Grecji) w linku załączonym do potwierdzenia emailowego (Zalecamy sprawdzanie wszystkich folderów e-mail, również spamu.), który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.

Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Bez ważnego kodu QR pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us lub infolinią strony travel.gov.gr 00302155605151

Na chwilę obecną nadal istnieje obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa wykonanego metodą PCR poprzez pobranie wymazu z ust lub nosa. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji, w laboratorum rekomendowanym przez resort zdrowia kraju pochodzenia podróżującego (w przypadku Polski lista rekomendowanych laboratoriów dostępna jest tutaj https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) lub kraju tranzytowego.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Wykonywanie testów na COVID-19 nie jest na tę chwilę koniecznie w przypadku podróży drogą inną niż lądowa. Istnieje możliwość, że osoby podróżujące droga inną niż lądowa zostaną poddane losowym testom na zakażenie COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku są zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Prosimy zapoznać się z protokołami sanitarnymi obowiązującymi w hotelach : http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_

"Stan na dzień 4 IX 2020 ("szczęśliwe cyfry" zmieniają się ):
- cyfra 7 na początku kodu QR -> 99% szans, że zostaniesz skierowany/a na test po przylocie
- pozostałe cyfry <- zależy od pracowników lotniska, wybrane osoby mogą również zostać skierowane na test"

[ 645 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 08 Sie 2020 07:57 

U nas w w CHQ sprawdzali 2 razy. Zaraz przy wejściu, a drugi zaraz za schodami przy parawanach do testów. Szybki rzut oka tylko na cyfry i tyle. Śmiali się, że samie 4 idą, bo nie widziałem żeby kogoś brali na test. Poranny lot z WAW z pełnym obłożeniem.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 09 Sie 2020 19:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.

#462 PostWysłany: 08 Sie 2020 08:07 

złoty
Na Rodos nadal odczytują cyfry. Czwórki przechodzą bez testów.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 09 Sie 2020 19:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#463 PostWysłany: 08 Sie 2020 08:40 

Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
KVA - przylecialem tydzień temu z Wrocławia . Część ludzi pokazywała greckie deklaracje otrzymane jeszcze w samolocie . Ja pokazałem swoją,,4" i przeszedlem bez testu . Ludzie , ktorzy podchodzili z kartkami ( deklaracjami ) byli rozdzielani wg ,,widzimisię" służb na lotnisku . Wydaje się, że lepiej od razu pokazać kod ...
RHO - konkretna blyskawiczna selekcja . Kod z 4 od razu do wyjscia . Tak szybko , że zapomniałem odebrać bagaż rejestrowany z taśmy
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#464 PostWysłany: 09 Sie 2020 07:09 

Zgodnie z informacją na stronie greckiej wypełniłem jeden PLF na mnie i dopisałem żone i dwójkę dzieci. Czy LOT nie będzie robił problemów przy boardingu? Leciał ktoś ostatnimi czasy na jednym PLF?
 Relacje PM off  

#465 PostWysłany: 09 Sie 2020 10:42 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Podbijam pytanie. Mam wylot w czwartek, 10 dni temu wypełniłem 1 PLF na mnie, żonę i dziecko.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 09 Sie 2020 20:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#466 PostWysłany: 09 Sie 2020 13:47 

Przylecieliśmy wczoraj na Kos więc podzielę się spostrzeżeniami.
Lecieliśmy we 2. Z uwagi na zamieszanie z QR kodami, najpierw wypełniliśmy 1 formularz (dodając w nim druga osobę jako jedno gospodarstwo domowe/rodzinę) a potem zrobiliśmy jednak analogicznie dla drugiej. Z uwagi na późniejszy jasny komunikat władz greckich - użyliśmy w praktyce jednego QR kodu.

Na lotnisku w Warszawie (lecieliśmy Ryanair Sun) wystarczył jeden QR kod na naszą 2. Sprawdzano jednak dokładnie czy w formularzu do tego kodu druga osoba jest faktycznie dodana. Większość pasażerów miała jednak osobne QR kody.

Na Kos służby greckie interesował tylko QR kod a raczej cyferki pod nim. Kod nie był skanowany, nikt nawet nie patrzył na dane osobowe. Może wynikało to z dużej ilości pasażerów a może po prostu chodzi tylko o te cyferki.
Każde z nas pokazało ten sam QR kod (każdy na swoim telefonie).

Ogólnie okazało się , że dobrze wybraliśmy (kod z 4 z przodu) bo od razu skierowano nas po bagaże. Zresztą nie widziałem aby był ktokolwiek był wtedy badany ale to zależało wyłącznie od przedstawionego kodu bo nic innego ich nie interesowało. Jednak wszystko było obok przygotowane do badań.
 Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.

#467 PostWysłany: 09 Sie 2020 15:39 

złoty
Bartusss napisał(a):
Zgodnie z informacją na stronie greckiej wypełniłem jeden PLF na mnie i dopisałem żone i dwójkę dzieci. Czy LOT nie będzie robił problemów przy boardingu? Leciał ktoś ostatnimi czasy na jednym PLF?

W piątek leciałem - 3 osoby na jednym kodzie - w Warszawie Lot nic nie mówił, że coś jest nie tak.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 09 Sie 2020 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.

#468 PostWysłany: 09 Sie 2020 15:42 

niebieski
LOT-em do Kalamaty. Niestety kilka osób nie poleciało- nie zarejstrowali się na greckiej stronie i co za tym idzie nie mieli QR. Na badanie poszło 6-7 osób, w tym ja. Miałam 7, mąż miał 4. Nie skanowali, tylko po prostu sprawdzali na telefonie jaki numer. Nie wiem czy było nas tak mało z 7? Przejście na badania było mało zauwazalne dla innych. Byli zdziwieni , że ktoś w ogóle szedł na badania.
 Relacje PM off  

#469 PostWysłany: 09 Sie 2020 15:45 

Loty: 351
Kilometry: 596 901
srebrny
Odnośnie wpisywania poprawnych danych - dokładnie sprawdźcie nr lotu. Nie wiem jakby się to ostatecznie skończyło ale po kontroli na gate okazało się, że podałem zły nr lotu. Stanowcza informacja, że nie mogę lecieć Na szczęście błędnie wpisałem dane u dziecka, bo wypełniłem mu osobno a u mnie i dziecka było ok

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 09 Sie 2020 20:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#470 PostWysłany: 09 Sie 2020 17:28 

Czy zdarzyło się komuś,że ten kod nie przyszedł na maila?
Lecę bardzo wcześnie rano,więc trochę się obawiam,że dostanę go jak już będę spał i z rana mogę go nie mieć.
Co właściwie wtedy robić?
 Relacje PM off  

#471 PostWysłany: 09 Sie 2020 17:40 

złoty
Już o tym było pisane - miej ze sobą maila z potwierdzeniem, ze złożyłeś wniosek. Tam jest link do niego, więc sami sobie sprawdzą.
 Relacje PM off  

#472 PostWysłany: 09 Sie 2020 17:43 

Loty: 830
Kilometry: 785 335
platynowy
OSK napisał(a):
Odnośnie wpisywania poprawnych danych - dokładnie sprawdzcie nr lotu. Nie wiem jakby się to ostatecznie skonczylo ale po kontroli na gate okazało się, że podałem zły nr lotu. Stanowcza informacja, że nie mogę leciec Na szczęście błędnie wpisałem dane u dziecka, bo wypełniłem mu osobno a u mnie i dziecka było ok

Zastanawiam się, co w sytuacji, kiedy lot jest anulowany/opóźniony i zostaniemy przebukowani na inny, który leci za godzinę, czy dwie?

#473 PostWysłany: 09 Sie 2020 17:52 

Loty: 14
Kilometry: 38 541
-- 09 Sie 2020 17:51 --

Wniosek można edytować

-- 09 Sie 2020 17:52 --

Chociaż nie wiem jak to wyglada już po wygenerowaniu kodu
 Relacje PM off  

#474 PostWysłany: 09 Sie 2020 19:49 

Loty: 351
Kilometry: 596 901
srebrny
Jakby można bylo edytować po otrzymaniu kodu, to nie pisałbym o swoim przypadku,

@Sudoku nie mam pojęcia, nie pytałem a szkoda

#475 PostWysłany: 10 Sie 2020 13:47 
Awatar użytkownika

niebieski
ZTH rodzina na jednym kodzie bez problemu. 4 i do przodu. Za to na bagaż naczekaliśmy się tyle, że w tym samym czasie zdążyli zrobić testy całej, sporej kolejce oczekujących
 Relacje PM off  

#476 PostWysłany: 13 Sie 2020 00:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 256 138
Dzisiejszy (bo już po północy :) ) lot na Korfu - mail o 23:06, początek kodu 41.
3 ludzi lubi ten post.

#477 PostWysłany: 13 Sie 2020 09:57 

Loty: 830
Kilometry: 785 335
platynowy
Ja dziś lecę do Salonik i mam podobnie.
2 ludzi lubi ten post.

#478 PostWysłany: 13 Sie 2020 22:04 
Awatar użytkownika

niebieski
@Sudoku jak tam kontrola w Salonikach? Szybko i sprawnie mam nadzieję...

#479 PostWysłany: 13 Sie 2020 22:28 

niebieski
A ja w PLF odnośnie miejsca pobytu napisałem tak.... Mykonos > jak znajdziemy po 21 godz tanie lokum to 2 dni zostaniemy na wyspie. Potem mamy zamiar popływać promami po wyspach, aby z Santorini po 2 tygodniach wrócić do Polski :lol: :lol: :lol:
 Relacje PM off  

#480 PostWysłany: 13 Sie 2020 23:12 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 228
Kilometry: 534 135
Wylot jutro, PLF z QR przyszedl o 23:06 z 4 z przodu.

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D

Ostatnio edytowany przez JIK, 13 Sie 2020 23:13, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

[ 645 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości