Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 23 Lip 2020 13:54 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
No dobra kod dostaję na dzień przed wylotem,więc wypełniać sobie mogę i 100 dni przed.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#362 PostWysłany: 23 Lip 2020 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Na Zakyntos robią wymaz z gardła, czy z nosa przy otrzymaniu 1 w PLF?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 23 Lip 2020 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Mnie robili z gardla
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#364 PostWysłany: 24 Lip 2020 11:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Dla wszystkich osób wjeżdzających do Grecji istnieje bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr (Passenger Locator Form).

Obowiązek ten dotyczy również dzieci (także niemowląt). Każde dziecko musi mieć wypełniony swój indywidualny PLF.

Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR.

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR (po północy w dniu planowanego wjazdu do Grecji) w linku załączonym do potwierdzenia emailowego (Zalecamy sprawdzanie wszystkich folderów e-mail, również spamu.), który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.

Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Bez ważnego kodu QR pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us lub infolinią strony travel.gov.gr 00302155605151

Na chwilę obecną nadal istnieje obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa wykonanego metodą PCR poprzez pobranie wymazu z ust lub nosa. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji, w laboratorum rekomendowanym przez resort zdrowia kraju pochodzenia podróżującego (w przypadku Polski lista rekomendowanych laboratoriów dostępna jest tutaj https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) lub kraju tranzytowego.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Wykonywanie testów na COVID-19 nie jest na tę chwilę koniecznie w przypadku podróży drogą inna niż lądowa. Istnieje możliwość, że osoby podróżujące droga inną niż lądowa zostaną poddani losowym testom na zakażenie COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku zostaną zobowiązani do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Prosimy zapoznać się z protokołami sanitarnymi obowiązującymi whotelach na stronie: http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#365 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:44 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 4
Cześć,

Wylatuje na Kretę w niedzielę - razem z narzeczoną. Jako iż nie jesteśmy rodziną wpisałem ją w swoim formularzu jako Non-Family. Czy ona również powinna wypełnić swój formularz czy wystarczy że będziemy razem na jednym? Przeczytałem cały temat i część osób wjeżdżała na jednym formularzu ale były to raczej rodziny... Z góry dziękuję za wszelkie wiadomości :) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 24 Lip 2020 12:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Otwieramy myślenie logiczne...

Robicie jeden PLF? Czyli będziecie razem przez cały wyjazd, i badana będzie jedna osoba (jak będzie).
Robicie każdy po swoim? Każdy robi co mu się podoba, ale może się okazy ze obydwoje będziecie badani.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#367 PostWysłany: 24 Lip 2020 15:55 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
ne0n napisał(a):
Cześć,

Wylatuje na Kretę w niedzielę - razem z narzeczoną. Jako iż nie jesteśmy rodziną wpisałem ją w swoim formularzu jako Non-Family. Czy ona również powinna wypełnić swój formularz czy wystarczy że będziemy razem na jednym? Przeczytałem cały temat i część osób wjeżdżała na jednym formularzu ale były to raczej rodziny... Z góry dziękuję za wszelkie wiadomości :) Pozdrawiam

A przeczytałes to co jest wyżej napisane? Skoro masz narzeczoną, to jako taka edukację skończyłeś i powienienes rozumieć tekst czytany.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#368 PostWysłany: 24 Lip 2020 23:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jutro W-wa Modlin - Ateny. Ja z żoną, adres woj. mazowieckie. Kraje odwiedzone w ciągu ostatnich 14 dni: Hiszpania. Mail z kodem QR na skrzynce o 23:03 - na początku kodu dwójka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#369 PostWysłany: 25 Lip 2020 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Ja po cichu liczę na dwójkę, ale moja żona chętnie się przetestuje.
I teraz nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy z nią. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 25 Lip 2020 07:31 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
Tylko dla potwierdzenia Kreta lądowanie wczoraj 2 do wyjścia 1 na test. Ja miałem 10 letnią córkę na swoim PLF gdyż podczas wypełniania było jasno napisane "add family member under 18" na lotnisko wszystko poszło gładko. Samolot z Poznania zapełniony w 70%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 25 Lip 2020 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
JSI dzisiaj: załoga rozdawała jakieś formularze do wypełnienia ale nikt ich nie odbierał, ani na pokładzie ani po lądowaniu, na lotnisku tylko patrzenie na kody, nawet żadnych dokumentów nie chcieli tylko z "2" od razu do wyjścia
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 25 Lip 2020 23:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kashpir napisał(a):
Jutro W-wa Modlin - Ateny. Ja z żoną, adres woj. mazowieckie. Kraje odwiedzone w ciągu ostatnich 14 dni: Hiszpania. Mail z kodem QR na skrzynce o 23:03 - na początku kodu dwójka.

Po przylocie kolejeczka i sprawdzanie kodów - u nas tylko spojrzeli i dziękuję, proszę do wyjścia. Na naszym wejściu przygotowanych było 5 stanowisk do testowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 26 Lip 2020 02:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Zeus napisał(a):
Obowiązek ten dotyczy również dzieci (także niemowląt). Każde dziecko musi mieć wypełniony swój indywidualny PLF.

Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR.



"Indywidualny", "własny" oznacza zmianę, że każdy musi wypełnić swój osobny PLF, czy mieli na myśli żeby każdy miał swoją kopię wydrukowana/w telefonie w celu okazania na lotnisku?

Bo przecież można dalej robić jeden wspólny PLF na całą "ekipę" prawda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 26 Lip 2020 10:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Zrób dla każdego ? Co to za problem.. i tak najlepiej wydrukuj zanim Ci się bateria w telefonie rozładuje :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#375 PostWysłany: 26 Lip 2020 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Wychodzę z założenia, że więcej formularzy = większa szansa na to, że ktoś będzie miał 1 i pierwsze 24h spędzi w hotelu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 26 Lip 2020 17:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
C'est la vie
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#377 PostWysłany: 26 Lip 2020 19:53 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Wróciliśmy dziś z Zakynthos - do testu wysłali standardowo osoby z jedynką na kodzie. Sprawdzali tylko czy masz jedynkę czy dwójkę na kodzie QR i kierowali do testu bądź do wyjścia. Z naszego samolotu (23.07.) na test wysłano kilka osób, w samolocie dostaliśmy dodatkowe formularze do wypełnienia, podobne do tych wypełnianych internetowo, ale nikt ich nie zbierał (ani w samolocie ani na lotnisku).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 27 Lip 2020 20:12 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Wylot mam bardzo wcześnie rano. Czy jeżeli nie wydrukuję sobie QR kodu to czy jest możliwość wchodząc na swoja pocztę przedstawić ten kod czy muszę mieć jakąś aplikację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 27 Lip 2020 21:19 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@nina104 - dostaniesz na mejla o 23:00 dnia poprzedniego. W mejlu jest obrazek osadzony w HTMLu, a także cały formularz jako załącznik PDF. Ściągnij PDFa przed wylotem w Polsce i tyle.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 27 Lip 2020 23:08 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
@nina104
w Chanii tak właśnie zrobiłem - pokazałem na telefonie powiększony kod z maila z numerem. nic ich więcej nie interesowało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group