Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 18 Lip 2020 17:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#322 PostWysłany: 18 Lip 2020 21:45 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Czy na Rodos kody skanujā czy łypiā okiem na cyferkę z przodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 18 Lip 2020 23:59 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
W moim przypadku patrzyli.
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#324 PostWysłany: 19 Lip 2020 00:01 

Rejestracja: 17 Mar 2019
Posty: 9
U mnie 2 na początku PLF'a - północ śląskiego, brak podróży w ostatnim czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 19 Lip 2020 11:12 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
ozim napisał(a):
ozim napisał(a):
ozim napisał(a):
Ja wypełniałem wczoraj dwa formularze - jeden dla mnie, drugi dla żony. Żona za granicą nie była w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ja byłem dwa tygodnie temu w Grecji, wpisałem to :D aż jestem ciekawy jakie cyferki dostaniemy - dam znać :D lot za dwa dni w sobotę, więc pewnie jutro dziś/jutro powinni przesłać.


Melduję co zaszło - kody dostaliśmy wczoraj moment po 23 (czyli północ czasu greckiego, więc taki mają system widać). Żona dostała 2, ja również :) raczej nie powinno być więc utrudnień, jedziemy właśnie na lotnisko WRO. Aha no i jesteśmy z Wrocławia, a więc dolnośląskie.


To ja może jeszcze dodam coś od siebie żeby inni wiedzieli. Na lotnisku byliśmy godzinę przed lotem (WRO) , kolejka do kontroli bezpieczeństwa była na ok. 5 min. Po odczekaniu pani łaskawie mówi, że nie wpuści nas do kontroli, bo najpierw musimy iść do stanowiska odprawy LOT pokazać grecki kod. U niej nie da rady, mimo że mamy. Poszliśmy do odprawy a tam stanie w kolejce wśród ludzi, którzy naturalnie mają bagaż rejestrowany. 20 minut stania w kolejce, w między czasie Janusze, Grażyny, Karyny wciskają się z boku, bo "za 15 minut ich samolot odlatuje"... Kurde czy nie lecimy przypadkiem tym samym samolotem i tak samo czekamy? Po tych 20 minutach i pokazaniu QR dali bilet papierowy, ponownie kolejka do kontroli bezpieczeństwa (i analogiczna sytuacja z cebukakami, dramat!!! Przepraszają i przepychanka przez kolejkę, bo im samolot odlatuje,... Gdzie? Na Korfu! No k... łał, ja też tam lecę!) po kontroli od razu boarding. Wszystko poszło ok, ale zażenowany jestem społeczeństwem. Pozdrawiam z Korfu :D jutro powrót ;(

To pewnie razem lecieliśmy. Ja miałam nadawany bagaż, córki podręczny, ale poszły wszystkie jako nadawany.
Kolejka rzeczywiście długa, bo w sumie tylko 2 okienka. Ludzie się pchali co chwila pytać i nawet ktoś do Dortmundu.
Ponieważ jeden bagaż nam zniszczyli, trochę dłużej byłyśmy na lotnisku na Korfu i z tego co widziałam, jedna osoba tylko poszła na test.
Miejsca w samolocie wyśmienite, bo w dawnej klasie biznes i nawet po starcie spuścili za nami te zasłonkę ?
Liczyłam na drożdżówkę jako sniadanie, a tylko precelki lub grzesiek. Młodszej córce dali to i to.
Na lotnisku na Korfu problem z bagażem bo nikt nie wie jak się załatwia zniszczenie i kazali nam przez stronę lot. Nie wiem czy trochę na bambus nas nie spuścili, bo nawet nie mam żadnego papieru ?
W samolocie rozdali jeszcze druki lokalizacyjne, o które pies z kulawą noga na Korfu nie zapytał.
Ps. W czasie wirusa, parking długoterminowy we Wrocławiu pełny.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 19 Lip 2020 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Pytanie do osób przebadanych - miałem 1 i przeszedłem badanie, ale wyników żadnych nie dostałem. Też tak mieliście? Czy jest jakaś opcja wydobycia wyniku testu?
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 19 Lip 2020 12:02 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Z tego co było tutaj napisane: nie dostałeś wyniku w ciągu 24h = wynik negatywny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 19 Lip 2020 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Było wielokrotnie pisane - informację otrzymuje się tylko wówczas gdy wynik jest pozytywny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#329 PostWysłany: 19 Lip 2020 12:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Tema ledwo ma 17 stron (byłoby 5-6 jakby ludzie go czytali, niż pytali non stop to samo)
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#330 PostWysłany: 19 Lip 2020 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Spokojnie, doczytałem że się nie dostaje, nie hejtujcie ;) Pytałem czy jest jakiś sposób jednak by otrzymać wynik, bo może mi się przydać.
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#331 PostWysłany: 19 Lip 2020 16:12 

Rejestracja: 29 Sty 2019
Posty: 12
Loty: 10
Kilometry: 16 270
Dzisiejszy czarter WWa-Chania pełny, z czego na badanie kilka osób,my z kodem 2 bez badania (lubelskie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 20 Lip 2020 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Wróciłem i ja - 18.07 WAW-CHQ (737 prawie pełny) i powrót 19.07 HER-WAW Dreamlinerem (tak z 60-70% wypełniony).
Nie wiem po co w samolocie do Chanii dawali dodatkowe papierowe formularze. Na lotnisku interesował ich tylko formularz z kodem.

Na plażach na zachodzie wyspy całkiem sporo osób. Maseczki mało kto nosi - raczej tylko kelnerzy.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#333 PostWysłany: 20 Lip 2020 11:43 

Rejestracja: 06 Sie 2013
Posty: 56
https://warszawawpigulce.pl/zakazenie-k ... o-turysty/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 20 Lip 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3399
srebrny
No to niedługo @Zeus poda nam pełne dane osobowe tego gościa, łącznie z historią podróży z ostatniego miesiąca.
Bez obaw, przecież RODO Greków nie obowiązuje :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 20 Lip 2020 12:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Image

Lau, lau. Mamy czas
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#336 PostWysłany: 20 Lip 2020 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Dziennikarstwo po polsku, a już ta Warszawa w pigułce to jedna z lepszych perełek:

1) Pierwszy zagraniczny turysta zaraził się wirusem COVID-19
2) Test na koronawirusa został wykonany w dniu przylotu turysty.

Test, jak mniemam, został wykonany po przylocie na lotnisku, czyli albo turysta zaraził sie (a wirus rozwinął) w rekordowo szybkim czasie 8-) , albo po prostu przyleciał chory, bezobjawowy. Chyba zgodzimy się, że bardziej prawdopodobne jest, że przyleciał zarażony, więc co za pieprzenie, że się tam zaraził :)
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
#337 PostWysłany: 20 Lip 2020 13:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Przejścia granicne:

Kakawia, Krystallopigi (Grecja - Albania)
Ewzones, Nymfaio (Grecja - Północna Macedonia)
Promachona (Grecja - Bułgaria)
Kikoi (Grecja - Albania)

Są do 4 sierpnia otwarte jedynie na udokumentowane przyjazdy (brak turystyki) dla nie-Greków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 20 Lip 2020 14:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Ambasada Grecji w Polsce - Πρεσβεία της Ελλάδος στη Βαρσοβία napisał(a):
We would like to inform you, that the problem with QR Code arriving very late (or even after the scheduled flight time), and the inability to board on the booked flight due to that fact, has been reported to the Authorities in Greece responsible for the Protocol for Arrivals in Greece form. Solution to this problem will be announced at the travel.gov.gr site.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 20 Lip 2020 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
jest tu jakis milosnik skakania po greckich wyspach?
skladalem juz trzykrotnie wniosek
za pierwszym razem - 1
za drugim razem - 2
trzeci - przyjdzie pewnie o godz. 23.00

"testowo przetestuje :D" nie wiem jaki dostane teraz..... jak 1 to dam w lape poprzedni z 2 jak stwierdza ze to nie ten dopiero pogrzebie przeprosze i dam aktualny za czesto do Was latam

Edit: podejście nr 3 - przed chwilą wskoczyła kolejna 2 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#340 PostWysłany: 20 Lip 2020 23:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
Jutrzejszy lot Warszawa - Rodos. Rodzina 2+3 na dwoch formularzach. Obydwie "2" . Pomorskie, brak podrozy w ostatnim czasie. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group