Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji istnieje bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr (Passenger Locator Form).

W przypadku podróży z dziećmi wystarczy wypełnienie formularza przez rodzica.

Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR. AKTUALIZACJA: po zmianach formularza rodzina/ osoby mieszkające w jednym gospodarstwie domowym (family/household) mogą składać jeden wspólny formularz.

Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR (po północy w dniu planowanego wjazdu do Grecji) w linku załączonym do potwierdzenia emailowego (Zalecamy sprawdzanie wszystkich folderów e-mail, również spamu.), który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować.

Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.

Bez ważnego kodu QR pasażerowie nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu.

Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us lub infolinią strony travel.gov.gr 00302155605151

Na chwilę obecną nadal istnieje obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa wykonanego metodą PCR poprzez pobranie wymazu z ust lub nosa. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji, w laboratorum rekomendowanym przez resort zdrowia kraju pochodzenia podróżującego (w przypadku Polski lista rekomendowanych laboratoriów dostępna jest tutaj https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) lub kraju tranzytowego.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Wykonywanie testów na COVID-19 nie jest na tę chwilę koniecznie w przypadku podróży drogą inną niż lądowa. Istnieje możliwość, że osoby podróżujące droga inną niż lądowa zostaną poddane losowym testom na zakażenie COVID-19. W przypadku pozytywnego wyniku są zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Prosimy zapoznać się z protokołami sanitarnymi obowiązującymi w hotelach : http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols_

"Stan na dzień 4 IX 2020 ("szczęśliwe cyfry" zmieniają się ):
- cyfra 7 na początku kodu QR -> 99% szans, że zostaniesz skierowany/a na test po przylocie
- pozostałe cyfry <- zależy od pracowników lotniska, wybrane osoby mogą również zostać skierowane na test"

[ 645 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:15 

srebrny
@horacy19 nie zauważyłeś nikogo, kto by nie miał?!
Lecę popołudniem, więc moze jeszcze zdążą dosłać, albo zrobię sobie wakacje w Bydgoszczu :D
 Relacje PM off  

#222 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:10 
Awatar użytkownika

srebrny
@jacek96

Pisałem w tej sprawie do LOTu, odpisali mi, że pasażer bez PLF może zostać niewpuszczony na pokład.
 Relacje PM off  

#223 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:22 

srebrny
jacek96 napisał(a):
@horacy19 nie zauważyłeś nikogo, kto by nie miał?!
Lecę popołudniem, więc moze jeszcze zdążą dosłać, albo zrobię sobie wakacje w Bydgoszczu :D

no to daj znac czy dostałeś kod lub czy wpuścili cie

#224 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:24 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 1 425
srebrny
a sam wydruk Protocol for Arrivals in Greece , ten dostepny po zlozeniu wniosku bez kodu QR moze warunkowo przejdzie?
 Relacje PM off  

#225 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:29 

krychxagg napisał(a):
Ja zmieniam chyba sobie z Chanii na Barcelonę lot. W nocy leżałem cały spocony w stresie przed tymi testami i zamykaniem kogoś na kwarantannie... W Hiszpanii wygląda to dużo liberalniej z tego co wyczytałem, jest tylko zwykłe mierzenie temperatur, a czasem nawet i nie. Grecja swoim podejściem odstrasza turystów na pewno.

Zmiany kierunków są z dopłatą w ECO, prawda?
 Relacje PM off  

#226 PostWysłany: 08 Lip 2020 14:53 

srebrny
ncn napisał(a):
@jacek96

Pisałem w tej sprawie do LOTu, odpisali mi, że pasażer bez PLF może zostać niewpuszczony na pokład.

https://www.facebook.com/groups/3184538 ... 569590208/
jacek96 lubi ten post.

#227 PostWysłany: 08 Lip 2020 14:59 

srebrny
Irina to niezła farciara. Nie wiem, jak ona to zrobiła, skoro najbliższe dwa dni przy wypełnianiu formularza są nieaktywne. Jak twierdzi, dostała kod natychmiast po wypełnieniu, cuda panie :o
 Relacje PM off  

#228 PostWysłany: 08 Lip 2020 15:06 

platynowy
W pierwszych dniach była to nowość ( a ona leciała 4 lipca), panował chaos i chyba zarówno Polacy jak i Grecy przymykali oko, teraz chyba jest już dużo większy rygor i jest to mocno egzekwowane jeszcze przed wejście na pokład w Polsce.
 Relacje PM off  

#229 PostWysłany: 08 Lip 2020 15:16 
Awatar użytkownika

srebrny
No chyba średnio, bo w fomularzu nie da się wybrać arrival date nawet na następny dzień, a co dopiero mówić na ten sam...
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#230 PostWysłany: 08 Lip 2020 15:27 

srebrny
Właśnie o tym pisałem. No nic, majątku na bilet nie wydałem, dobrze, że noclegi i auto nieopłacone.
 Relacje PM off  

#231 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:44 

Czy wie ktoś czy adres podany w PLF jest jakoś weryfikowany?
Planuję zarezerwować hotel w ostatniej chwili na wypadek gdyby LOT zdecydował odwołać/zmienić lot a większkość hoteli ma opcję z odwołaniem dużo droższą.
 Relacje PM off  

#232 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 399
Kilometry: 506 100
Jak wynik będziesz mieć pozytywny, a w hotelu danym nie będziesz, to mają prawo Ci mandat wlepić za nie przestrzeganie kwarantanny
 Relacje PM off
Andrewxxxxx lubi ten post.

#233 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:15 

A ktoś kto był testowany na Rodos (lub gdziekolwiek indziej) mógłby dać znać po jakim czasie od wykonania testu otrzymywał info o jego wyniku?

#234 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Do 24h mają napisać czy masz pozytywny wynik. Nie piszą jak sie ma negatywny
 Relacje PM off  

#235 PostWysłany: 08 Lip 2020 17:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Wszyscy którzy przekroczą granice przy przejściu drogowym Promachonas będą mieć obowiązek zrobienia testu.
 Relacje PM off
gona31 uważa post za pomocny.

#236 PostWysłany: 08 Lip 2020 20:19 

@jacek96
I co, doleciałeś?

Na stronie rainbow:
Cytuj:
W przypadku nie posiadania potwierdzenia mailowego i formularza w formie wydrukowanej lub kodu QR, turyści poddani zostaną obowiązkowemu testowi na SARS Covid19, a na jego wyniki czekać będą w swoim hotelu przez 24h
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#237 PostWysłany: 08 Lip 2020 20:26 

srebrny
Dzwoniłem do LOT, po godzinie oczekiwania konsultant powiedział mi, że nic nie wie o takich wymogach, a gdyby były, to raczej, by wiedział.
Powiedział tez, ze w razie czego przysługuje mi wykorzystanie nieużytego kuponu w innym terminie. Chyba lekko niedouczony, ale poprawił mi nastrój. 🙂

@chrystek Lecę jutro
 Relacje PM off  

#238 PostWysłany: 08 Lip 2020 20:48 
Awatar użytkownika

Loty: 49
Kilometry: 81 793
Minęło już ponad 72h od wykonania testu na lotnisku KOS,nikt się nie kontaktował Podczas robienia testu nie informują o zachowaniu kwarantanny, ogóle na Kos jest luz. Maseczki nie obowiązują turystów.
Polecam bo plaże puste,ceny przystępne i piękna pogoda 😎
 Relacje PM off  

#239 PostWysłany: 08 Lip 2020 21:02 
Awatar użytkownika

niebieski
przeczytałem taki wątek ale nie znalazłem nikogo kto by miał taką sytuację wypełniłem fomularz na więcej niż 48h przed wylotem i czekam cały czas na kod. Wylot mam jutro z Bydgoszczy i torchę boję się właśnie, że bez tego kodu będą jakieś problemy chociaż mam potwierdzenie prawidłowego wypełnienia formularza. Ktoś coś wie może?
 Relacje PM off  

#240 PostWysłany: 08 Lip 2020 21:57 
Awatar użytkownika

srebrny
@piotrek_89 dziś w samolocie na Zakintos chcieli rozdawać firmularze do wypełnienia osobom które nie miały PLF co mi się wydaje dziwne bo kody QR były dokładnie sprawdzane przed boardingem. Tych którzy nie byli na chec-in wywoływali przy gejcie i nie ma pewności czy wystarczyłoby tylko potwierdzenie złożenia PLF..

Na Zakintos po zerknięciu na moj wydruk z kodem QR obsługa skierowała mnie prosto do wyjścia(miałem dwójke z przodu).
 Relacje PM off  

[ 645 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości