Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kos a obecna sytuacja
#1 PostWysłany: 23 Lip 2015 23:13 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Mam zakupiony lot na Kos pod koniec sierpnia. Noclegi kupione z możliwością anulacji. Jak obecnie wygląda pobyt na Kos, planowałam nocować w Kardamena. Jak wygląda aktualnie tam sprawa z uchodźcami itp. Czy lepiej zmienić pobyt na Bodrum (tak doradza mąż).
Zależy mi na komfortowym wypoczynku, lecę z 2,5 letnim dzieckiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 23 Lip 2015 23:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
W Bodrumie, też będą imigranci, którzy chcą dopłynąć do Grecji. Zagrożenia nie ma żadnego w Grecji, i nie zmieniałbym kierunek wakacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Sie 2015 08:16 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 73
Też lecę z rodziną do Kardameny z końcem sierpnia. Trochę się obawiamy patrząc w TV co tam się teraz dzieje. Ktoś może tam przebywa teraz i może coś na gorąco zrelacjonować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Sie 2015 10:03 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Czytałem parę opinii że media bardzo koloryzują sytuację tam, że rzekomo wszędzie araby i murzyni leżą na karimatach itd. Kilka osób pisało ze było w te wakacje i wszystko bez najmniejszych problemów, tylko trochę ludzi mniej, bo propaganda mediów działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:11 

Informacja z pierwszej ręki od znajomego:

Jestem właśnie na Kos. Nikomu nie życzę takich widoków jak tutaj. Dziki tłum koczujący w centrum miasta, porozkładane materace, porozwieszane ubrania, wszędzie jakieś odpadki.
I watahy głównie młodych mężczyzn, snujące się po mieście bez ładu czy celu, chyba tylko dla zabicia czasu.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Wrz 2015 05:17 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Na początku sierpnia byliśmy w Kardamenie, Kefalos, Mastichari i nie widzieliśmy żadnych uchodźców, ani jednego. Uchodżcy sa wyłączenie w stolicy wyspy: mieście Kos.
Widzieliśmy ich za to na sąsiedniej wyspie Kalymnos.
Byli spokojni, siedzieli i czekali na dokumenty, nikomu w żaden sposób nie dokuczali, nikogo nie zaczepiali.
Z relacji tych co byli w mieście Kos słyszeliśmy podobne informacje: siedzą, nikomu nie przeszkadzają, tyle że na Kalymnos była ich garstka a w mieście Kos podobno sporo.
Myślę że w dalszym ciągu nie wypuszczają się poza miasta, bo nie mają powodów: przypływają, czekają na miejsu na papiery i płyna dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Paź 2015 11:19 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Tytuł wątku sprawi, że kolejne planujące urlop na Kos osoby będą tu pewnie zaglądać (w końcu sytuacja zawsze będzie "obecna"), dlatego daję znać, bo może się okazać przydatne innym.

Wróciłem wyspy Kos i poza stolicą wyspy nie ma żadnych przejawów kryzysu imigracyjnego, natomiast w samym mieście Kos namioty rozbite są jedynie w okolicy posterunku policji przy Akti Miaouli. Nie wiem jak sytuacja wyglądała w poprzednich miesiącach, ale na podstawie tego co widziałem osobiście w ciągu minionych dni, są to oczekujący spokojnie na dokumenty ludzie. Nie ma mowy o żadnym zaczepaniu przechodniów czy nerwowej atmosferze.

Sama wyspa piękna, a w połączeniu z przyjaznym podejściem Greków, polecam jej odwiedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Cze 2016 10:38 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 3
Loty: 3
Kilometry: 4 517
Proszę o aktualne wieści na temat uchodźców na Kos, czytałem ze mieli likwidować ich obóz i odsyłać do Turcji, jak wygląda sytuacja w mniejszych miastach? Kręcą się po ulicach, śpią na plażach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Cze 2016 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Informacja sprzed 2 tygodni od Greka mieszkającego na Kos: uchodźcy spotykani bardzo sporadycznie, ceny zauważalnie niższe niż w poprzednich latach.
Informacja od znajomego, który w poprzednim tygodniu wrócił z wypoczynku na Kos: zero uchodźców, super pogodna i miejsce, żal wyjeżdżać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:10 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Z czystej ciekawości, gdzie obecnie jest na wyspie zlokalizowany obóz dla uchodźców?
Nie jest to dla mnie powód nie odwiedzenia tej wyspy (mam plan na wrzesień) - w 2019 r. byłam na demonizowanej wyspie Lesbos w czasie kolejnego "ataku" wyspy przez uchodźców - tak donosiły media, a w realu, spokój....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Sie 2021 10:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Hot spot/więzienie znajduje się w miejscowości Pyli no i rano przy komisariacie w mieście Kos.
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group