Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Formularz lokalizacyjny

Od 15.03.2022 nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego
(proszę za każdym razem potwierdzić tą informację na gov)


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 04 Sie 2020 16:30 

Ten 1 nocleg w Atenach już zarezerwowałem i moge go podać.Ale co z tego czy przyjadą czy nie jak na 7 rano musimy być w Pireusie bo nastepny tani prom na Serifos za 2 dni i szkoda czasu siedzieć 3 noce w Atenach.
A tak nawiasem,nastepne obostrzenia, od 18 sier maseczki na wszystkich promach /teraz podali/
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#442 PostWysłany: 04 Sie 2020 16:40 

Rejestracja: 18 Lis 2013
Posty: 31
arnie napisał(a):
Na ile dni max przed wylotem trzeba zrobić test?I jakie to mają być testy?


Za stroną https://travel.gov.gr/#/protocol_air

As of Tuesday July 28th, 2020, passengers of flights from Bulgaria and Romania to Greece will be required to have a negative molecular test result (PCR) for COVID-19, performed up to 72 hours before their entry to Greece*. This does not apply to Greek citizens, permanent residents of Greece and travelers for essential professional reasons.
Travelers should be laboratory tested with RT-PCR of oropharyngeal or nasopharyngeal swab.
Only travelers who carry a certificate of a negative RT-PCR test result will be allowed by the border authorities to enter the country. The certificates should be written in English and bear the name and passport/national ID number of the traveler.
The Laboratories that perform the RT-PCR testing should be:
National Reference laboratories
National Public Health Laboratories or
Private laboratories which are accredited from the respective national accreditation authorities (not necessarily specifically for COVID-19).
Certificates that do not fulfil the above criteria will not be accepted. Certificate forgery is punished by Greek Law.
Travelers will still have to complete and submit their PLF form and may be subject to random testing upon arrival to the Greek border.


Ostatnio edytowany przez mirlu, 04 Sie 2020 16:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 04 Sie 2020 16:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie raz wpadły odpowiedzi na to pytanie.

Ja pierniczę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 04 Sie 2020 16:45 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
W Poznaniu taki teścik 495 zł,kwestia czasu i dla Polski też Grecja wprowadzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 04 Sie 2020 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Wrocław Santorini ogarnęła mnie niemoc po wizycie w saloniku. Nie pamiętam kiedy tak twardo spałem podczas lotu. Wyszedłem ostatni z samolotu. Na testy skierowano może max parę osób.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#446 PostWysłany: 05 Sie 2020 08:25 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
Pytanie trochę z d,,,,
Rumunia i Bułgaria muszą mieć test zrobiony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji,w Poznaniu czeka się na wynik testu do 3 dni.Jak fizycznie dostarczyć test na granicy gdy przekroczę choć o godzinę,dwie godziny jego wykonanie albo dostarczą mi go ostatniej godziny 3 dnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 05 Sie 2020 09:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Zrobić w Bułgarii/Rumunii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:01 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
Jasne.
Jak już zaczęli takie jaja robić to w ciągu kilku dni,tygodni rozszerzą i na Polskę.
Kuriozalne to bo na test czeka się 3 dni a test żeby był uznany musi mieć max 3 dni.Abstrahując od tego,że w ciagu tych 3 dni mogę się jeszcze 500 razy zarazić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Lepsze takie "jaja" niż polskie olewanie . ^^


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Sie 2020 12:04, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:59 

Rejestracja: 27 Cze 2020
Posty: 43
Tylko to jest kompletnie bez sensu.
72 h max test przed wyjazdem = 72 oczekiwania na test w Polsce.Jak realnie dostarczyć test na lotnisku?
Czy nie lepiej robić płatne testy na lotnisku w Grecji?Aktualny wynik chociaż, bo przez te 72 h to ja mogę 500 x się zarazić.
Poz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 06 Sie 2020 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Chyba zrobili zmianę dotyczącą terminu wypełnienia PFLa - jak na początku lipca chciałem wypełnić "na jutro", to się nie dało, a dziś można wybrać jutrzejszą datę przylotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 06 Sie 2020 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Widzę też, ze teraz trzeba się rejestrować - wcześniej dało się bez żadnego logowania itp. wypełnić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 06 Sie 2020 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Dopiero co wypełniałem ten formularz, więc mogę się podzielić wrażeniami:
  • Trzeba się zarejestrować i potwierdzić adres e-mail (na początku tak chyba nie było)
  • Przy rejestracji trzeba się zobowiązać, że wypełni się tylko 1 formularz na całą rodzinę. Do niedawna było dokładnie na odwrót: oddzielny formularz na każdą osobę, nawet dzieci (i tak jeszcze jest w wikipoście). Z tym że (o czym tylko czytałem, bo sytuacja mnie nie dotyczy) niektóre linie lotnicze jeszcze nie przyjmują tego do wiadomości i w takiej sytuacji wolno dalej wypełniać oddzielne formularze.
  • Do wypełnienia potrzebny jest nr lotu, którym się przylatuje i adres (wszystkie adresy) pobytu w Grecji, tak więc trzeba wcześniej mieć wszystko zaplanowane
  • Trzeba podać, z kim się podróżuje, nawet jeśli się razem nie mieszka. Trzeba również podać dane osoby do ew. kontaktu w sytuacji awaryjnej (nr telefonu i e-mail).
  • Kod QR mam otrzymać dopiero o północy w dniu wylotu (do niedawna był chyba od razu?)

I najlepsze na koniec: naprawdę warto się nie pomylić bo raz wysłanego formularza nie można zmienić ani usunąć. Do tego wysłanie całego zgłoszenia odbywa się znienacka po kliknięciu Dalej na ostatniej stronie kwestionariusza (na ogół w takich przypadkach powinna być możliwość przeczytania wszystkiego jeszcze raz i potwierdzenia, co się wpisało - tutaj tego nie ma).

Wspominam o powyższym, bo sam pomyliłem się (przestawiłem dwie cyfry) w nrze paszportu i nijak nie da się tego odkręcić: wypełniłem więc wszystko jeszcze raz, a na adres e-mail Generalnego Sekretariatu Obrony Cywilnej Grecji (wzięty z ich strony) wysłałem prośbę, żeby usunęli stary wpis, ale najwyraźniej zostałem olany: jakkolwiek jest to może i zrozumiałe, bo na pewno mają ważniejsze sprawy, niż zajmowanie się takimi duperelami, to pozostawia mnie w niepewności, czy w dniu wylotu, gdy na jakiekolwiek zmiany będzie już za późno, otrzymam 2 kody QR czy tylko 1 i jeśli tak to na który nr paszportu. (Zaktualizuję ten wpis jak już będę wiedział.)

Korekta: formularz da się edytować. Po zalogowaniu się trzeba kliknąć na menu ☰ w prawym, górnym rogu. Dziękuję @wilku17 za zwrócenie na to uwagi.


Ostatnio edytowany przez Nosacz, 06 Sie 2020 23:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 06 Sie 2020 23:00 

Rejestracja: 31 Lip 2020
Posty: 10
Loty: 14
Kilometry: 38 541
No to jestem ciekaw co z formularzami wypełnionymi z tydzień temu na wyjazd za dwa tygodnie gdzie nie był wymagany nr paszportu i rejestracja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 06 Sie 2020 23:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
wejdź na linka i sprawdź czy nie pojawiła się konieczność uzupełnienia danych
Góra
 Profil Relacje PM off
DWM lubi ten post.
 
      
#456 PostWysłany: 06 Sie 2020 23:08 

Rejestracja: 31 Lip 2020
Posty: 10
Loty: 14
Kilometry: 38 541
Nic nie chcą na szczęście. Na wszelki wielki wysłałem jeszcze pytanie przez apke Visit GREECE. Dam znać co odpiszą. Jeśli w ogóle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 06 Sie 2020 23:10 

Rejestracja: 29 Mar 2016
Posty: 40
Nosacz napisał(a):
Dopiero co wypełniałem ten formularz, więc mogę się podzielić wrażeniami:
  • Trzeba się zarejestrować i potwierdzić adres e-mail (na początku tak chyba nie było)
  • Przy rejestracji trzeba się zobowiązać, że wypełni się tylko 1 formularz na całą rodzinę. Do niedawna było dokładnie na odwrót: oddzielny formularz na każdą osobę, nawet dzieci (i tak jeszcze jest w wikipoście). Z tym że (o czym tylko czytałem, bo sytuacja mnie nie dotyczy) niektóre linie lotnicze jeszcze nie przyjmują tego do wiadomości i w takiej sytuacji wolno dalej wypełniać oddzielne formularze.
  • Do wypełnienia potrzebny jest nr lotu, którym się przylatuje i adres (wszystkie adresy) pobytu w Grecji, tak więc trzeba wcześniej mieć wszystko zaplanowane
  • Trzeba podać, z kim się podróżuje, nawet jeśli się razem nie mieszka. Trzeba również podać dane osoby do ew. kontaktu w sytuacji awaryjnej (nr telefonu i e-mail).
  • Kod QR mam otrzymać dopiero o północy w dniu wylotu (do niedawna był chyba od razu?)

I najlepsze na koniec: naprawdę warto się nie pomylić bo raz wysłanego formularza nie można zmienić ani usunąć. Do tego wysłanie całego zgłoszenia odbywa się znienacka po kliknięciu Dalej na ostatniej stronie kwestionariusza (na ogół w takich przypadkach powinna być możliwość przeczytania wszystkiego jeszcze raz i potwierdzenia, co się wpisało - tutaj tego nie ma).

Wspominam o powyższym, bo sam pomyliłem się (przestawiłem dwie cyfry) w nrze paszportu i nijak nie da się tego odkręcić: wypełniłem więc wszystko jeszcze raz, a na adres e-mail Generalnego Sekretariatu Obrony Cywilnej Grecji (wzięty z ich strony) wysłałem prośbę, żeby usunęli stary wpis, ale najwyraźniej zostałem olany: jakkolwiek jest to może i zrozumiałe, bo na pewno mają ważniejsze sprawy, niż zajmowanie się takimi duperelami, to pozostawia mnie w niepewności, czy w dniu wylotu, gdy na jakiekolwiek zmiany będzie już za późno, otrzymam 2 kody QR czy tylko 1 i jeśli tak to na który nr paszportu. (Zaktualizuję ten wpis jak już będę wiedział.)
Edytować można. Wypełniłem PLFa chyba dwa dni temu, wczoraj dokonałem poprawek. Po zalogowaniu się na swoje konto i kliknięciu w hamburger menu możesz wejść na Dashboard. Tam znajdziesz listę wniosków i spokojnie poprawisz co się nie zgadza
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 06 Sie 2020 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
wilku17 napisał(a):
Nosacz napisał(a):
[...] naprawdę warto się nie pomylić bo raz wysłanego formularza nie można zmienić ani usunąć.
Edytować można. Wypełniłem PLFa chyba dwa dni temu, wczoraj dokonałem poprawek. Po zalogowaniu się na swoje konto i kliknięciu w hamburger menu możesz wejść na Dashboard. Tam znajdziesz listę wniosków i spokojnie poprawisz co się nie zgadza
Dzięki za informację, faktycznie nie zauważyłem tego menu (bo chyba wczoraj też tam musiało być :) ). I sit corrected.

(Mimo wszystko nie da się usuwać, tylko edytować, no ale teraz mam przynajmniej dwa identyczne formularze więc tym bardziej nie powinno być problemu.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 06 Sie 2020 23:45 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
dzisiejsze kody przyszły parę minut po 23
Mamy 41 na początku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#460 PostWysłany: 08 Sie 2020 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Czy kody na miejscu są skanowane czy tylko szybka weryfikacja cyfer? A może ktoś z Was był w KVA i mógłby podzielić się doświadczeniem czy kontrola na miejscu PLF jest jakoś bardziej szczegółowa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 793 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group