Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:28 

Jest sporo info nt zwiedzania Paryża w 5 dni, 3 dni.itp. Ale opisu jednodniowego zwiedzania nie znalazłem.
Przylatuję na BVA o 9.15. Odlot o 21.55.
Jest sens jechać do Paryża, żeby chociaż zerknąć na największe atrakcje ?
Nigdy w tym mieście nie byłem.
A więc pokrótce. Czym ? Jak ? Za ile ? Gdzie ? Żeby jak najwięcej zobaczyć.
Nie musi być najtańsza opcja, byle wrażeń było jak najwięcej.
Z góry dzięki za podpowiedzi.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
w 2008 roku (dokładnie 20 grudnia) bylem 1 dzień w paryżu, od 7 do 19.
zaczynałem i kończyłem na dworcu est.
najpierw poszedłem zobaczyć katedrę nortedam(czy jak to się tam pisze), potem udałem się w stronę luwru i dalej polami elizejskimi aż do dzielnicy le defense. tam zjadłem le big maca.
następnie przeszedłem przez rzekę, potem przez lasem buloński i tak dotarlem pod wieżę. tam postałem chwile w kolejce, nerwowo sprawdzając czas. po schodach wszedłem chyba 1. piętro, a potem poszedłem szukać metra by udać się nim w stronę dworca est.

podsumowując:
katedra, luwr, pola elizejskie, le defense, lasek buloński, wieża.
ani do katedry ani do luwru nie wchodziłem. opstrykałem i poszedłem dalej.
metro tylko żeby zdążyć na pociąg a tak cały dzień z buta wiec jak zrezygnujesz z takiego łażenia (np z le defense do wieży) to trochę czasu zaoszczędzisz).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:23 

słabo szukałeś ;) :
jednodniowka-w-beauvais-z-poznania-fotorelacja,1510,37684
beauvais-co-zobaczyc,1257,20188
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:29 

Aż mi wstyd pouczać, ale to zrobię ;)
Chodzi mi o zwiedzanie Paryża jako takiego. Wyruszając z lotniska BVA. Samo miasto Beauvais, mnie raczej nie interesuje.
Wydawało mi się , że jasno opisałem o co chodzi .
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:39 

ok, sam myślałem nad jednodniówką na kilka godzin wizzair z Katowic do Beauvais bo jest to teraz możliwe, ale by na kilka godzin jechać do Paryża przy tych kosztach nie wpadłem,
prostuję , wydało mi się to nieopłacalne (byłem w czerwcu 2014r. na 4 dni i mało,
- generalnie to co inni robią w 2-3 dni ty w tempie ekspresowym z pomocą metra zrobisz w kilka godzin oczywiście bez zwiedzania)
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:45 

Sprawa wygląda tak , że mam po prostu przesiadkę w BVA od 9.15 do 21.55. To kilkanaście godzin. Pomyślałem, że skoczę do Paryża przy okazji, bo tam nigdy nie byłem.
Lepsze to niż siedzenie cały dzień na lotnisku.
A że tam drogo to wiem.
Wyprawa specjalnie do Paryża , byłaby jeszcze droższa.
Myślałem o skorzystaniu z usług Polaków , którzy dowożą do Paryża z lotniska. Zeby nie tracić cennego czasu.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Mar 2015 15:51 

w tym wariancie w sumie czemu nie, co do transportu korzystałem z usług Polaka
Kod:
Autoparis

Kontakt:

email: autoparis@wp.pl

mobil: +33 753 659 846

link facebook: https://www.facebook.com/autoparisparis



za cenę podobną do autokaru zawiezie was zamiast pod hotel np. pod Łuk Triumfalny, a odbierze pod Wieżą Eiffla lub odwrotnie (koniecznie zapytaj o jakiś pomysł na bagaż bo będzie wam zbędny i będzie przeszkadzać)
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Mar 2015 20:48 

Dzwoniłem.
Podali cenę 20 € OW za osobę. Czyli łącznie 80 € RT za dwie. Chyba nie zdzierają ? Tyle płaciłeś ?
Dobrze, że wspomniałeś o bagażu. Będziemy mieli tylko małe plecaczki, jako podręczny Wizza, ale po co to targać ze sobą po mieście. Przechowają, gdzieś u siebie, bo mają kilka aut i nie ma pewności, że będziemy wracać tym samym pojazdem.
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Zakładajac, że nie masz checkowanego bagażu i łapiesz dobrze zgrany czasowo prywatny transport, moim zdaniem powinieneś spokojnie zdążyć rzucić okiem na Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny i zrobić turbo spacer Polami Elizejskimi. Weź tylko poprawkę czasową na korki w drodze powrotnej na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:14 

Anonymous napisał(a):
Dzwoniłem.
Podali cenę 20 € OW za osobę. Czyli łącznie 80 € RT za dwie. Chyba nie zdzierają ? Tyle płaciłeś ?



ja taniej bo jechaliśmy w 4 osoby, z lotniska pod hotel w centrum 72 euro czyli 18 euro/osoba (ale warte każdego centa, bo zawiozą np. pod wieżę i odbiorą w innym miejscu, do tego skarbnica wiedzy i informacji)
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:17 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Wydaje mi się, że nie powinieneś nastawiać się na zobaczenie jak najwięcej, bo wtedy prawdopodobnie czasu Ci zabraknie. Lepiej będzie skupić się na kilku, najlepiej położonych niedaleko atrakcjach, do tego wypicie jakiegoś francuskiego winka, zjedzenie czegoś na spokojnie. Miejsca, których nie zdążysz zobaczyć może uda Ci się przy następnej takiej przesiadce.

Oglądanie Luwru tylko z zewnątrz moim zdaniem nie ma większego sensu, ot po prostu muzeum z piramidką na środku.

Sacre Cour wygląda znakomicie, ale niestety jest trochę w innej części miasta niż większość atrakcji, ale może przy dobrym zgraniu czasu by się udało tu skoczyć, po zobaczeniu Wieży. Ja na szczyt nie wjeżdżałem, bo był śnieg, ale nie wiem czy zamiast czekać w kolejce nie lepiej udać się gdzieś indziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:26 

dokładnie jak w poście wyżej, myślę że z lotniska pod Wieżę Eiffla z wjazdem do góry, potem śniadanko z lekkim winkiem w kawiarence lub na trawniku pod wieżą, przejazd metrem pod Łuk Triumfalny i spacer prosto pod Luwr i dalej, po kilku godzinach odjazd na lotnisko (doprecyzowując poproś o poradę jak oni to widzą, choćby gdzie i w jakiej konfiguracji pewniej bez wielkich korków będzie wrócić do Beauvais)
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Trzeba uważać na korki. Byłem dwa tygodnie temu lot w czwartek, rano dojazd do ścisłego centrum busikiem za 18e (niedaleko centrum pompidou) zajął półtorej godziny. Można spróbować poprosić o podwiezienie do najbliższej stacji metra (nie wiem czy faktycznie będzie to szybciej tak po prostu kombinuje). Droga powrotna w niedzielę zajęła godzinę i dziesięć minut.

Co do samego zwiedzania możesz sobie zrobić taki długi spacer. Zacząć przy katedrze Notre Dam dalej wzdłuż Sekwany przejść obok muzeum Orsey lub Luwru zależy, którą stroną rzeki będziesz szedł. Potem przy Grand Palais odbić na Les Invalides i dalej w kierunku wieży Eiffla od strony pól marsowych. Co do wieży widok z samej góry kapitalny, wejście pieszo ponad 660 stopni na 2 piętro, męczące ale szybsze niż czekanie na windę. Po wieży przejść przez Sekwanę w kierunku Łuku Triumfalnego (taki tip, tutaj też jest fajny widok i nie ma kolejek, wejście znacznie szybsze niż na Eiffla, więc jeżeli nie zależy Ci na wieży to to jest fajna alternatywa). Dalej Polami Elizejskimi do placu Concorde. Jak braknie czasu to co kawałek jest metro i można się łatwo wydostać.


Ostatnio edytowany przez DenisP, 26 Mar 2015 21:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:42 

[quote="Anonymous"]ok, sam myślałem nad jednodniówką na kilka godzin wizzair z Katowic do Beauvais bo jest to teraz możliwe,

Czy możesz podać daty kiedy lot z KTW do BVA pozwala na wyprawę do samego Paryża?
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:46 

chodziło mi o to, że lecąc wizzair z/do Katowic na jednodniówkę mam kilka godzin na zwiedzenie Beauvais, sam Paryż odpada
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Mar 2015 21:46 

[quote="Anonymous"]Sprawa wygląda tak , że mam po prostu przesiadkę w BVA od 9.15 do 21.55. To kilkanaście godzin. Pomyślałem, że skoczę do Paryża przy okazji, bo tam nigdy nie byłem.
Lepsze to niż siedzenie cały dzień na lotnisku.


Z tej firmy korzystałam ale w Londynie:spacer z przewodnikiem za napiwek i polecam:

http://www.newparistours.com/

oraz inna:
http://www.discoverwalks.com/paris-walk ... ing-tours/

Bon voyage:)
Góra
 PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Cze 2015 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
;) jacakatowice teraz poczytalam :)
i przepraszam ze nie ogarnelam wczesniej twojego tu tematu.
No to teraz dołoze swoje 3 gr .Trasa podobna jak wymyslil DenisP
Realnie trzeba brac ze masz bite 8 godzin na chodzenie po Paryzu,to jest calkiem dosyc sporo.
Moj plan dla Ciebie bylby taki.Plecaki masz racje jesli mozna to niech za te 20e woza je w aucie ,po co masz garb nosic (nawet podreczny).
Popros zeby transportparis dowiózl Was pod sama Katedre Notre Dame.To jest godz 11.

11-13 ogladasz kolebka Paryza czyli wyspe Cite z przyleglosciami .Czyli Katedra zwiedzasz w srodku.
Zagladasz pod brame Palais de Justice (obok kaplicy SaintChapel) przechodzisz od katedry mostem SaintMichel na lewo i masz piekna fontanne sw Michala ,zanurzysz sie w okoliczne uliczki dzielnicy Lacinskiej (restauracje pamiatki)i kosciol sw Severina.Wracasz w kieruku fontanny i idziesz ulica wzdluz Sekwany majac po prawej Conciergerie wiezienie z cela MariiAntoniny.Na koncu Concergerie wchodzisz na najstarszy most Pont Neuf.pokrecisz sie i wracasz aby przejsc brzegiem Sekwany obok Institut de France az do Mostu Des Arts ,klodek juz pewnie nie bedzie :) przechodzisz tym mostem do Louvru.

Jest 14-15 godz Proponuje przejsc do Louvru ulica Rivioli ,Zachodzisz po prawej masz Palais Royal (ladne podworze dziedziniec) zaraz obok gmach Comedie Francaise ,w perspektywie daleko zobaczysz złocony budynek Opery .Ty kierujesz sie w lewo pod glowny dziedziniec Louvru z Piramida po srodku. Jesli chcialbys wejsc do srodka a nie stac w kolejce to jak przejdziesz pod Luk Triumfalny Carousel z lewej strony tego łuku stajac na wprost jest wejscie z boku taki tunelik w srodku sa sklepy i odwrocona wiszaca z sufitu piramidka a takze i zobaczysz wielka piramide od wewnatrz a wyjsc juz mozna glownym wyjsciem schodami ruchomymi. Pozniej znow pod Lukiem Carouzel wchodzisz do ogrodow Tuileries i prosto przed siebie I odpoczac oczywiscie po drodze.

Godz 16 wychodzisz z Tuileries na Place Concorde tam gdzie gilotyna stala a teraz egipski obelisk ,Jest tam kolo jak w Londynie moze jak nie bedzie kolejki przejedziesz sie za 10 E? zeby zerknac na paryz z gory?Jesli nie na kole to moze pozniej z Luku Triumfalnego popatrzysz ,warto jednakoz z wysokosci spojrzec na miasto
pozniej juz na wprost ruszasz w Pola Elizejskie.i trzymaj sie prawej strony Dochodzac do avenu Winston Churchil przechodzisz najpiekniejszym mostem w paryzu AleksandraIII i masz przed soba Hotel des Invalides miejsce spoczynku Napoleona Bonaparte.warto okolice obejsc jesli ci jeszcze nogi nie odpadly./

jest godzina 17 i tu dylemat czy planujesz wszytsko zaliczyc pieszo czy wchodzi w rachube karnet 10 przejazdowy??
bo o 19 godz to musialbys wyjezdzac z miasta jesli masz zdazyc na samolot
Napisz to dalszy plan ulozymy, badz zweryfikuje to co sie tu teraz naprodukowalam :roll:
Bo zostalo najwazniejsze La Toure Eiffel i L`arc de Triomph.A do wiezy najpiekniej jest dojsc od strony Trocadero.
przejsc przez wszytskie fontanny i stanac pod nia,a stamtad juz by busik Was zabral.
Chyba ze beda chcieli z port Maillot was odebrac to wtedy ostatnim elementem wycieczki bylby Łuk Triumfalny,
A ze sa to takie odleglosci spore biorac pod uwage sfatygowane marszem podeszwy ,to sie pytam czy mozna jakies bilety na metro czy autobus wlaczyc?
Bo wiadomo przeciez trzeba by gdzis przysiasc ,kawy napic ,pogapic i cos zjesc a czas schodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Cze 2015 07:44 

Na miejscu nie przewiduję korzystania z komunikacji. Będziemy sobie spacerować po mieście. Dzięki za wszystkie wskazówki. Mam nadzię, że ten mityczny Paryż, jest warty wydania 80€ na dotarcie tam. :D
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Cze 2015 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2015
Posty: 175
Loty: 226
Kilometry: 356 765
Ja Paryz wprost uwielbiam,i bardzo bardzo podoba mi sie to miasto.
Obawiam sie jednak ,za gdy sie zgonicie niczym wierzchowce w Pardubicach ,zaliczajac w tloku turystyczne punkty na chybcika to powiecie ze nie bylo warte tej gonitwy i nic tam fajnego nie ma :( dlatego koniecznie trzeba poprzysiadac na lawkach ,polezec po trawnikach ,popatrzec jak tam dziadki w bule graja ,czy stateczki puszczaja dzieci, zeby jednak troche atmosfery złapac.
Slonce tam teraz zachodzi godzina 22 ,wiec na wszelkie ilumnacje szans nie bedzie.
Echh to moze jednak odpuscic ten most Aleksandra III i les Invalides z Napoleonem tylko prosto do konca polami elizejskimi do Łuku a stamtad juz nie tak daleko przez av Kleber na Trocadero i Wieze.

Po powrocie daj znac jakie tam wrazenie odniosles :)
i życze Ci zeby sie miasto spodobalo i zebys nabral ochoty na dluzszy jakis wypad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Cze 2015 21:46 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Jacakatowice warte jest każdego euro, moim zdaniem, ale pamiętaj, że transport z Beauvais zajmie jakieś 1,5 h albo i dłużej bo nie pojedziesz autostradą a z powrotem odbiorą Cię jakieś 3h albo i wcześniej niż lot :) To daje i tak w sumie sporo czasu ;) i obojętnie co wybierzesz będziesz zadowolony ale tyle nie przechodzisz :) Paryż jest świetnie skomunikowany i może pomyśl o metrze tym bardziej, że tam jest tylko przesiadka ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group