Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 602 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Kwi 2012 14:02 

Witam, poczytałam sobie bardzo ciekawe porady, mnie też sie przydadzą:) Proszę pomożcie może macie jakieś propozycje tanich noclegów w paryżu, niestety pani M. Le Drevo nie ma wolnych pokoi:(
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 12 Kwi 2012 14:43 

Zdecydowanie polecam noclegi w Ibisie (i Etapie) w ISSY http://www.accorhotels.com/pl/hotel-140 ... ndex.shtml - bliziutko centrum i co nie mniej istotne bardzo dobra okolica hotelu. W Ibisie mozna za 200zl pokoj miec, co jest jednym z najtanszych noclegow w Paryzu, a warunki swietne. Wczesniej spalem w znacznie gorzej polozonym Etapie i do tego istotnie drozszym.
Poprzez wyszukanie po hasle "issy" na stronie glownej accoru i wybraniu hotelu mozna miec podglad cen kazdego dnia miesiaca. :)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 13 Kwi 2012 10:18 

Weszłam na podaną stronę i faktycznie są pokoje w cenie 195 złotych!
Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałam?! Może zdecydowałabym się???
Dwuosobowy pokój w hotelu za 195 złotych za dobę to super propozycja!
Lokalizacja hotelu też jest OK! Można znaleźć fajne promocje!
Już zamówiłam nocleg u znanej na forum pani w Paryżu, mieszkanie w 97 bld Marceau 92700 Colombes (dałam zaliczkę!)
Tylko w hotelu niestety nie ma dostępu do kuchni a dla mnie istotne jest zrobienie sobie rano śniadania i wieczorem kolacji więc jednak wybór noclegu poza hotelem może okazać się jednak lepszy! Zobaczymy jaki dostaniemy pokój?
Obiady można już zjeść na mieście ale jakoś trzeba sobie radzić z jedzeniem rano i wieczorem?!
W hotelu to raczej nie jest możliwe!
Ale propozycja zamieszkania w hotelu podanym przez maciejwrocław jest OK!
Jest to propozycja godna rozważenia przez innych uczestników wyprawy do Paryża!
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 24 Kwi 2012 22:20 

Ja dopiero wybieram się do Paryża w październiku (15-19.10.2012) i mam nadzieję, że będzie OK!
Wybieram się tylko z mężem i chcemy jak najwięcej zwiedzić!
Nie sądzę abyśmy byli uciążliwymi gośćmi, raczej mam nadzieję, że się dogadamy!
Do zobaczenia w Paryżu, mam nadzieję, że będziemy mogli polecić te pokoje swoim znajomym!
Pozdrawiam panią magdakia, Ela z mężem
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 25 Kwi 2012 10:38 

Witam dyskusja dotyczy tez mnie wiec napisze. Pani Magdo nie tyle pokoj byl zly mala komoda czy cos w tym stylu by sie przydalo bo ja koszulek polozyc nie mialem gdzie a bylimy tydz i to ucizliwe wyjmowac z walizki. Ale to nawet nie chodzi o to tylko o rowne traktowanie :) jak Pani pamieta pokoj rezerwowalem sporo ponad 2 mce wczesniej. Obok po paru dniach przyjechala para ktora powiedziala ze rezerwowala niedawno i zostawali na krocej niz my a dostali wg mojej opini duzo duzo lepszt pokoj z sofa lozkiem czym do posiedzenia szafa wielkim tarasem. Wg mojego uznania powinno wygladac to troche inaczej. Ja rowniez pracowalem ponad 2 lata w hotelu w anglii i wiem jak pokoje wygladaja i w jakich sa cenach. To jest poprostu moja rada na przyszlosc by klientow traktowac z szacunkiem i wg zasady kto na dluzej i wczesniej ten ma lepszy pobyt. No my w pokoju nie jedlismy tylko w kuchni ale nawet jedno krzeslo by sie przydalo by usiasc :) Chcielismy z Pania o tym pogadac ale 2 dnia naszego pobytu z samego rana Pani wyjechala. Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 18 Lip 2012 00:20 

witam, lece z Krakowa do Paryza BVS 18 sierpnia od soboty do wtorku
jak rozwiazac problem biletów - kupic 3 dniowy pass i potem na wtorek jakis jedniodniowy zeby na lotnisko dojechac ? kupie cos o 6 rano w metrze ?
nocleg Saint-Gervais, 93500 Pantin,

guma...miales plecak 3 cm za duzy - bez konsekencji ? czy moge zabrac do podręcznego wode perfumowana 100ml czy zaopatrzyc sie w próbki perfum lepiej ;)
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 18 Lip 2012 00:27 

queene napisał(a):
czy moge zabrac do podręcznego wode perfumowana 100ml czy zaopatrzyc sie w próbki perfum lepiej ;)

możesz ;-) (chociaż to nie ten dział forum :P)
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 18 Lip 2012 01:32 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Ja kupiłem bilety na 15-18 październik, za 38zł RT od osoby. Jak przeczytałem cały ten wątek szybko dokupiłem powrót na 21 październik wieczorem za 60zł, bo 3 dni to zdecydowanie za mało :D
krzychfra lubi ten post.

#69 PostWysłany: 18 Lip 2012 12:22 

no może i nie ten dział...ale w temacie ...i jaka szybka odpowiedz ;)

to jeszcze jedno pytanko - czy wypożyczalnia rowerów dalej istnieje w Paryzu czy już tego zaniechano po kłopotach
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 13 Wrz 2012 13:44 

Witajcie

Szykuje mi się walentynkowy wyjazd do Paryża w terminie 13-16 luty

Chciałbym dowiedzieć się czy w tym terminie w ogóle warto myśleć nad jednym dniem spędzonym poza Paryżem? Na stronach TGV znalazłem fajne promocje dostania się np. do Normandii lub Bretanii za 25/30 euro. Problem tylko w tym, czy o takiej porze roku opłaca się gdziekolwiek jechać i ryzykować z pogodą lub bez wypożyczenia samochodu się poradzi. Jeśli chodzi o Normandię to myślałem o zwiedzaniu takich rzeczy jak plaża Omaha Beach i tego typu wokół rejony, w Bretanii Brest. Na uwadze miałem jeszcze Dolinę Loary i zamki. Czy polecacie może jakiś inny transport do tych lokalizacji niż TGV, jeśli tak to jaki/za ile i może jakiś link do autobusów, pociągów?

Ponadto chciałbym na pewno odwiedzić Wersal, łatwo tam się dostać komunikacją z Paryża, lokalizacyjnie jest to jak warszawskie Ząbki/Janki?

Dodatkowo wyczytałem o bardzo fajnym zamku Mont-Saint Michel - ktoś był? wygląda pięknie na zdjęciach, jak tam się najłatwiej na najtaniej dostać?

#71 PostWysłany: 13 Wrz 2012 14:12 

adiolsztyn napisał(a):
... Czy polecacie może jakiś inny transport do tych lokalizacji niż TGV, jeśli tak to jaki/za ile i może jakiś link do autobusów, ...?
...

jak na francuskie warunki to porównanie dość egzotyczne... :lol:
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 14 Wrz 2012 14:10 

Mam pytanie. Bedę w Paryżu jeden dzień wiec nie mam nigdzie noclegu. Czy jest w mieście jakieś miejsce gdzie mozna usiąść na jakies 30 min i podłączyc aparat czy telefon do gniazdka z pradem?
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 14 Paź 2012 00:08 
Awatar użytkownika

niebieski
Mam pytanie. Czy kartę VISIT-PARIS można kupić w biletomacie od dnia następnego? To znaczy ląduję 15 października wieczorem. Chcę kupić kartę by była ważna od dnia następnego czyli 16 pażdzienika na 5 dni. Pierwszego dnia nie opłaca mi się to, bo pojadę tylko raz metrem do mieszkania. Jeśli nie to czy biletomaty są wszędzie? na każdej stacji? Czy w biletomacie można płacić karta czy tylko cash?

#74 PostWysłany: 14 Paź 2012 01:10 
Awatar użytkownika

niebieski
sylwia_pl napisał(a):
zgadzam się, że jeden dzień w Paryżu nie ma sensu
3 dni to minimum, tak żeby tylko na szybko liznąć kilka rzeczy :)

@szymonpoznan1
a wjazd na Montparnasse masz w planie? :)

Nie mam, ale skoro o tym napisałaś - to uznaję, że warto - więc już mam ;-) Póki co sprawdziłem tylko w WIKI i szukam dalej więcej info, ale możesz dodać coś od siebie. Zwłaszcza jak się dostać na szczyt wieży Montparnasse, czy i jakie ewentualnie koszty są z tym związane?

EDIT: Znalazłem 6,80 euro/student, taras na 59 piętrze i sala widokowa na 56 ;-) Drugi najbrzydszy budynek na świecie :D I najszybsza winda w Europie. To mnie przekonuje ;-))

#75 PostWysłany: 14 Paź 2012 01:21 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Uważam, że wjazd na montparnasse jest więcej wart niż wjazd na wieżę E.
Pod wieżą trzeba się pojawić najlepiej od strony placu warszawskiego, ale jak na nią wjedziesz... to masz widok na Paryż, ale bez niej samej

Wjazd na wieżę Montparnasse (bodajże 56 piętro) ma jeden bonus: widzisz cały Paryż + wieżę E, czyli wszystko w komplecie :)
najlepiej wjechać tam wieczorem, ale jak jest jeszcze jasno i poczekać aż się ściemni, masz wtedy 3 w jednym:
- paryż za dnia
- wieżę E z mrugającym światłem (chyba ok 20stej albo 21szej zaczynają błyskać)
- paryż nocą... ( a tu połączony widok wieży E i pałacu inwalidów daje cudną panoramę)

Dojeżdża się tam metrem do stacji o tej samej nazwie czyli Montparnasse
a cena wjazdu na górę jest podobna do ceny wieży E, lub może troszkę tańszy, ale na pewno powyżej 10€ (bilet normalny)
poziom 56 - widok z tarasu za szybami
poziom 59 - widok z dachu, i oczywiście można pstrykać fotki w stylu 'łapię wieżę E za czubek'

edit: ja dopiero przy 2 lub 3ciej wizycie w Paryżu odkryłam wieze Montparnasse :) i zauważyłam, że niewiele osób o tym wspomina w przewodnikach... o dziwo :)
 Relacje PM off
Kasia111 uważa post za pomocny.

#76 PostWysłany: 14 Paź 2012 01:28 
Awatar użytkownika

niebieski
Super. Dzięki na pewno skorzystam - takie widoczki to właśnie dla mnie. Na pewno będę łączył widok dzień+noc, czyli tak jak mówisz wjazd przed zmierzchem i poczekać aż się ściemni :)

I z tego właśnie może snuć się wniosek dla autora wątku, na samą tą wieżę trzeba liczyć minimum 2-3godziny + dojazdy, czyli lekko licząc 4. Więc nie wiem jak można zrobić Paryż w 1 dzień. Chyba, że chcesz sobie pstryknąć fotkę profilową na Facebook'a pod wieżą Eiffla i wracać na samolot do domu ;-)

#77 PostWysłany: 14 Paź 2012 01:32 
Awatar użytkownika

srebrny
Ale pod wieże E też polecam się przejechać i tak jak pisałam od strony placu Warszawsiego
poza tym jeśli to 'romantyczny wyjazd' to w tamtych okolicach bez problemu łapie się rejs po Sekwanie, też przyjemna * do wyjazdu
ale to już nie jest część obowiązkowa ten rejs ;)
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 14 Paź 2012 01:41 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak, tak Wieżę E też oczywiście odwiedzę, toż to obowiązek przy pierwszej wizycie w Paryżu ;) Jednak ja lubię takie widoczki więc odwiedzę i Wieżę E i wieżę Montparnasse, a do tego wejdę na wieżę Katedy Notre-Dame, też czytałem opinie, że nawet tam widoczek lepszy niż na wieży E. Choć to pewnie kwestia gustu. Tak czy inaczej z punktów widokowych zaplanowane mam te 3 ;-) No i oczywiście Łuk Triumfalny zarówno 'stary' jak i 'nowy' w La Defense. ;-)

Co do rejsu, to też jest w planie, ale nie do końca ustalone, będziemy orientować się na miejscu. Z tego co wiem z kartą visit-paris można korzystać z tramwaju wodnego, zobaczymy jeszcze czy to nas zadowoli czy też zdecydujemy się na rejs. Pewnie to zupełnie dwie inne bajki i rejs też trzeba będzie zrobić ;-)

Najgorsze chyba w tym planowaniu jest to, że wiele miejsc najlepiej odwiedzić i za dnia i w nocy. Myślę właśnie o punktach widokowych, spacerze po dzielnicy La Defense, rejsie Sekwaną itp... Czyli wszystko po dwa razy lub tak jak pisałaś przyjść w dzień i czekać do nocy, co wydłuża czas zwiedzania ;-)

Ostatnio edytowany przez szymonpoznan1 14 Paź 2012 01:45, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 14 Paź 2012 01:43 
Awatar użytkownika

srebrny
znalazłam na wikipedii widok o którym myślałam

Image

miłego zwiedzania :)
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 14 Paź 2012 12:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli tam byłaś pewnie będziesz wiedzieć, bo nie mogę znaleźć tej informacji. Czy kupując bilet kupuje go na konkretne piętro (osobno na 56 i osobno na 59) czy kupując bilet mogę sobie wjechać np.: najpierw na 59, potem zjechać na 56, a później raz jeszcze wrócić na 59?

Ponawiam tzz pytanie czy w biletomatach na pewno można płacić kartą? I czy karta VISIT PARIS ważna jest od dnia zakupu? Czy od pierwszego skasowania? Czy w biletomacie wybieramy datę od kiedy do kiedy? I ostatecznie co z tą okładką, trzeba ją mieć i coś tam przepisywać czy nie? Bo wszędzie sprzeczne informacje.

[ 602 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości