Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Lis 2012 23:20 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1856
HON fly4free
10 biletów kosztuje dokładnie 12,70 euro. Kupując pakiet 10 biletów drukowane jest rzeczywiście 10 odrębnych kartoników. Zwykle jak się zwiedza, to nie korzysta się ze zbyt wielu przesiadek, w sensie nie za bardzo kalkuluje się Paris Visit - chyba że planuje się przejazdy poza strefę 1 oraz zniżki (na wstępach). Więcej informacji o biletach (w tym cennik różnych wersji Paris Visit) http://www.ratp.fr/en/ratp/r_61584/buy-your-tickets/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#102 PostWysłany: 19 Lis 2012 23:35 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Potrzebuję waszej pomocy odnośnie biletów, jakie mam kupić, by dotrzeć na miejsce, gdzie będę miała nocleg.

1. z autobusu z lotniska wysiadam na Porte Maillot
2. stamtąd jadę metrem nr 1 w kierunku Chateau de Vincennes i wysiadam na przystanku "Charles de Gaulle Etoile"
3. Potem się przesiadam do RER, w kierunku "Marne La Vallée" lub "Torcy" i wysiadam na przystanku "Val de Fontenay"

Podsumowując, moja podróż to: Porte Maillot - Charles de Gaulle Etoile - Val de Fontenay

Też mogę kupić 10 biletów za 12,70 euro? Na tej trasie mam 1 bilet kasować, czy dwa?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 30 Lis 2012 19:18 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Ma ktoś pomysł, co można robić w Paryżu przez noc ? Z samego rana (ok 5) muszę się już kierować na lotnisku, mecz na który lecę kończy się ok 23, więc w hotelu byłbym przed 1 a więc nie chcę brać na tę noc noclegu.
Od razu też zapytam, czy jest gdzieś przechowalnia bagażu otwarta przez noc ? Na dworcu czy gdzieś ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 06 Gru 2012 23:23 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 5
Hej :)
zarezerwowałam z chłopakiem bilety lotnicze do Paryża na termin 10 - 14 luty (Wrocław - Paryż Beauvais - wizzair). Czy ktoś wybiera się także w tym terminie? Może nawet tym samym samolotem? Będę lecieć pierwszy raz samolotem więc mam pewne obawy co do organizacji wszystkiego :)

Jeśli chodzi o nocleg, napisałam maile do trzech różnych Polaków wynajmujących prywatne pokoje, na razie czekam na odpowiedź. Pomyślałam że może rezerwując pokój lub mieszkanie większą ilością osób było by taniej? Nie interesują mnie pokoje w hotelach/hostelach tylko prywatne kwatery/pokoje (dużo taniej). Ma ktoś może jakiś kontakt do takiego taniego noclegu? (proszę o konkretne kontakty, nie o adresy stron wyszukiwarek :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 15 Gru 2012 17:53 

Rejestracja: 19 Lut 2012
Posty: 17
Sprawdziłam i faktycznie oferta wynajęcia pokoju zaproponowana na allegro jest naprawdę OK!
Warto z niej nawet skorzystać! Nawet byłam zdziwiona?!
Szkoda, ze nie wiedziałam o tym wcześniej na pewno skorzystałabym z tej opcji ...
Jakoś nie pomyślałam, że mogą być pokoje do wynajęcia na allegro aż z Paryża, a szkoda!
Człowiek uczy się całe życie i to też jest dobre!
Nocleg u słynnej pani z Paryża może nie jest zły ale raczej żadnej rewelacji nie ma!
Mam do dzisiejszego dnia ulotki reklamowe ale ... tam było po prostu po japońsku czyli jako tako!
A opcja wynajęcia samodzielnego mieszkania w cenie nie wiele większej w fajnej nawet dzielnicy Paryża jest dużo korzystniejsza i zapewne będę znajomych namawiać do skorzystania z tej oferty zwłaszcza, że została już przetestowana i wszystko jest OK!
Teraz szukam jakiś tanich lotów w ciepłe rejony (Włochy, Hiszpania, Portugalia) może ktoś wie co jest teraz w fajnej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 19 Gru 2012 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Daj nazwę osoby z allegro co wystawa taką ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 19 Gru 2012 01:51 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 12
zulu napisał(a):
Daj nazwę osoby z allegro co wystawa taką ofertę.


Hej,
podaję Wam linki do aukcji allegro, na których są zdjęcia i opisy mieszkań do wynajęcia w centrum Paryża.
To są mieszkania tej osoby o której pisał wcześniej szymonpoznan1

http://allegro.pl/mieszkanie-pokoj-w-pa ... 94765.html
http://allegro.pl/mieszkanie-pokoj-sylw ... 06925.html

Wystarczy w wyszukiwarce allegro wpisać: mieszkanie w paryżu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 22 Gru 2012 20:30 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 42
Mam zamiar wybrać się z dziewczyną do Paryża na 3-4 dni(w zależności jak będą pasować loty) i tutaj pojawia się moje pytanie do osób które były już w Paryżu. Z jaką kwotą się muszę liczyć że wydam na taki wypad? powiem że chciałbym zrobić to jak najtanszym kosztem. Ile wy wydaliście na taki wypad kasy? pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 22 Gru 2012 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2012
Posty: 44
Ja lece dopiero 14-16 Styczeń z Dziewczyną moją

Koszty dla dwóch osób:

lot 50zł RT

Dojazd z i na lotnisko 60euro - jakiś polak będzie nas woził prywatnym samochodem za 120euro w jedna strone - lecę jeszcze z siostrą i szwagrem więc po 30euro na głowę w dwie strony - tyle co autobus który pod wskazany adres nie jeździ:)

mieszkanie 120euro/dwie noce (ponoć apartament) - 3km piszo od wieży Eiffla ;) 120euro/doba za 4 osoby

te 100euro na 3 dni to minimum które musicie mieć (minimum)

to wszystko nam daje ~1100zł
z dojazdem na lotnisko i parkingiem (na szczeście akurat to mam za darmo) to licz 1200

czyli po 600zł na głowę

zapewne można dużo taniej ale myślę że warto (tymbardziej w paryżu) trzymać pewien poziom :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 22 Gru 2012 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
bong napisał(a):
Mam zamiar wybrać się z dziewczyną do Paryża na 3-4 dni(w zależności jak będą pasować loty) i tutaj pojawia się moje pytanie do osób które były już w Paryżu. Z jaką kwotą się muszę liczyć że wydam na taki wypad? powiem że chciałbym zrobić to jak najtanszym kosztem. Ile wy wydaliście na taki wypad kasy? pozdrawiam!


Paryż jest generalnie bardzo drogi, ale to ile wydasz zależy tak na prawdę od bardzo wielu czynników. Czy będziecie spać w hotelu, czy wybierzecie najtańszą opcję hostelu, co z płatnych atrakcji chcecie zwiedzić, czy będziecie się żywić w mcdonaldsach, czy też chcecie spróbować kuchni francuskiej. Czy chcecie wydać pieniądze na takie rzeczy jak wstęp na wieżę Eiffla i np. kolację, występ w Moulin Rouge itp.

Jak w 2009 roku byłem w Paryżu przez niecałe 5 dni to wydałem ok. 3500 zł na mnie jednego, ale wtedy się zbytnio nie ograniczałem (za loty wyszło jakieś 300-400 zł, wtedy jeszcze brałem bagaż rejestrowany i sam nie mogę uwierzyć po co on mi wtedy był na 5 dni ;), do tego hotel, jedzenie w restauracjach, wyprawa do disneylandu itp. I tak jak na Paryż nie wyszła jakaś zawrotna suma.

Zawsze chciałem zobaczyć katakumby, ale wtedy niestety były zamknięte (bo ludzie kradli z nich kości...) ale teraz mam nadzieje, że uda mi się je zobaczyć...

Teraz znów lecę w lutym, tym razem z dziewczyną na 3 dni i podejrzewam, że wyjdzie jakieś 1500 zł za wszystko, za dwie osoby (przelot kupiony za 10,3 zł w dwie strony, więc to będzie najtańszy element podróży) Udało nam się zarezerwować dość tanio hotel bo za 485 zł za dwie noce ze śniadaniem w bardzo uroczej dzielnicy Montmarte (nota bene w 2009 roku też spałem w tym hotelu i bardzo miło go wspominam). Reszta pewnie pójdzie na atrakcje i jakąś dobrą kolację...

Tutaj link do hotelu: http://www.booking.com/hotel/fr/comfort ... ur.pl.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 23 Gru 2012 10:45 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 42
no tak liczyłem się z wydatkiem do 1500zl. Wielkie dzięki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 27 Gru 2012 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 167
Kilometry: 319 620
złoty
kliper napisał(a):
Udało nam się zarezerwować dość tanio hotel bo za 485 zł za dwie noce ze śniadaniem w bardzo uroczej dzielnicy Montmarte (nota bene w 2009 roku też spałem w tym hotelu i bardzo miło go wspominam). Reszta pewnie pójdzie na atrakcje i jakąś dobrą kolację...

Tutaj link do hotelu: http://www.booking.com/hotel/fr/comfort ... ur.pl.html


Zerkam na moją date 20-23 stycznia i pokój niestety już za 1007zł. Nie mniej wydaje mi się ta oferta nadal atrakcyjna. Koszt na 3 noce u znanej już tutaj Pani Magdy wynosi około 750zł. Co oznacza, 40zł więcej na 1 osobę na 1 dzień w tym hotelu.
Jeśli licząc że jest w hotelu śniadanie i dodatkowy lunch box (drugie śniadanie na wynos), to jest to faktycznie interesująca oferta.

Korzystałes z jakiś zniżek / kuponów przy rezerwacji, że masz taką niska cenę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 30 Gru 2012 19:25 

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 1
Witam Was!
Od miesiąca wiem, że lecę do Paryża z moją ukochaną - spełniam jej marzenie.
Od miesiąca dużo czytam na różne tematy, ale dopiero dzisiaj znalazłem to forum. I dużo odpowiedni na moje pytania padło!

Ruszamy 17. stycznia z Wrocławia i wracamy 20 stycznia. Lotnisko oczywiście Beauvais.

Temat dotarcia z lotniska do Paryża i odwrotnie już mi rozwiązaliście - dzięki!
Kwestia jedzenia wstępnie również! Wejściówki do ważniejszych miejsc także!

Nocleg mamy zarezerwowany w hotelu Campanile, wstępnie, ale gdy nic innego się nie uda to będziemy tam, bo w miarę nowocześnie urządzony, a dla mnie jest to w jakiś sposób ważne, bo wiele różnych hoteli już spotkałem.

Pytanie najtrudniejsze... Dostać się z Porte Mailiot (nie wiem czy dobrze) do hotelu, który jest w XIX dzielnicy.
Czy bilet 10przejazdowy to on działa tylko w trzech dzielnicach czy jak to wygląda? Bo tego troszkę nie ogarniam.
Czy na lotnisku spotkają nas jakieś dodatkowe opłaty?
Mamy bagaż rejestrowany ze sobą. Jeden.
Czy karta pokładowa otrzymana w Polsce będzie ważna również w powrotną stronę? Jak to tam wygląda na lotnisku Beauvais?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 31 Gru 2012 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Kartę podkładową drukujesz sam na każdy odcinek podróży, chyba że masz za dużo pieniędzy to możesz się odprawić na lotnisku za dodatkową opłatą.

Dodatkowe opłaty? Chyba tylko właśnie ta jak się nie odprawisz sam on-line to na lotnisku będziesz dopłacał... Więc odprawiasz się on line, drukujesz karty pokładowe, a na lotnisku do stanowiska odpraw idziesz tylko oddać bagaż mając już kartę podkładową w ręku.

Co do biletu. Jedziesz do 19 dzielnicy, a nie strefy. Strefy o których myślisz to strefy komunikacyjne, i 19 dzielnica spokojnie mieści się w pierwszych trzech strefach komunikacyjnych. Ogólnie jest tak że wszystkie 20 dzielnic mieści się w tzw. 1-3 strefach komunikacyjnych, a do tego jeszcze kawałek za (np. dzielnica La Defense również mieści się w 1-3). Z mojego 5-dniowego doświadczenia z Paryżem, sądzę że poza 1-3 strefy komunikacyjne nie będziecie się przemieszczać, bo w takim krótkim czasie nie pojedziecie ani do Wersalu ani do Disneylandu, a wszystkie główne atrakcje znajdują się w 1-3.

Co do dojazdu z Porte Malliot do hotelu, to chyba najprościej metro. Sprawdź jaki przystanek mieście się najbliżej hotelu i na mapce ogarniesz. A najprościej jeśli masz iPhone'a albo coś na Androidzie to sobie ściągnij aplikację typu 'jak dojadę' tylko właśnie na Paryż. Ja na iPhone korzystałem z czegoś takiego i dziąła idealnie. wpisujesz skąd dokąd i ogarnia Ci linie, przesiadki itp.

Jak to tam wygląda na lotnisku BVA? Co wygląda? Tak samo jak w Polsce ;-) Kartę pokładową już będziesz miał więc idziesz oddać tylko bagaż. Jeśli lecicie we dwójkę z jednym bagażem i bagaż jest na Ciebie to Twoja dziewczyna w ogóle tam nie podchodzi tylko Ty, zdajesz bagaż i razem udajecie się do Seciurity.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 31 Gru 2012 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
DAD napisał(a):
kliper napisał(a):
Udało nam się zarezerwować dość tanio hotel bo za 485 zł za dwie noce ze śniadaniem w bardzo uroczej dzielnicy Montmarte (nota bene w 2009 roku też spałem w tym hotelu i bardzo miło go wspominam). Reszta pewnie pójdzie na atrakcje i jakąś dobrą kolację...

Tutaj link do hotelu: http://www.booking.com/hotel/fr/comfort ... ur.pl.html


Zerkam na moją date 20-23 stycznia i pokój niestety już za 1007zł. Nie mniej wydaje mi się ta oferta nadal atrakcyjna. Koszt na 3 noce u znanej już tutaj Pani Magdy wynosi około 750zł. Co oznacza, 40zł więcej na 1 osobę na 1 dzień w tym hotelu.
Jeśli licząc że jest w hotelu śniadanie i dodatkowy lunch box (drugie śniadanie na wynos), to jest to faktycznie interesująca oferta.

Korzystałes z jakiś zniżek / kuponów przy rezerwacji, że masz taką niska cenę?


Rezerwowałem dość wcześnie bo chyba na początku października i na booking.com była wtedy promocja na pokoje typu twin. Nie była to żadna sekretna oferta, podejrzewam, że bardziej coś w rodzaju first minute. Pomimo promocji możliwa była bezpłatna anulacja, więc czym prędzej zarezerwowałem. Za dwie doby wyszło 119 EURO na dwie osoby ze śniadaniem (jak byłem tam parę lat temu śniadanko jadło się w kawiarni obok i składało się z kawy i croissanta).

Generalnie nawet jeśli nie będziecie rezerwowali tego hotelu, to polecam szukać noclegów okolicach Montmarte, to miejsce ma bardzo fajny klimat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 31 Gru 2012 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 167
Kilometry: 319 620
złoty
kliper napisał(a):
Generalnie nawet jeśli nie będziecie rezerwowali tego hotelu, to polecam szukać noclegów okolicach Montmarte, to miejsce ma bardzo fajny klimat.


Dziękuję za info. Zdecydowałem się jednak wynająć mieszkanie (kawalerkę) w okolicach Notre Dame. Namiary mam z tego wątku. Dogadałem się też w sprawie transportu (właściciel mieszkania).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 02 Sty 2013 22:11 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
Może komuś się przyda (przetestowane dwukrotnie tej zimy):
Rejs po Sekwanie w wyjątkowo znośnej jak na Paryż cenie - w promocji "jesiennej" która rozciągnęła się na zimę - bilet kupowany przez internet 8 EUR/os (rejs 1h)
http://www.vedettesdupontneuf.com/billet_en.php
http://www.vedettesdupontneuf.com/index.htm

Łodzie nie są absolutnie wypasione, (ząb czasu je szarpnął), ale rejs po zmroku jest naprawdę cudowny;
(zawsze myślałam, że to lipa, tandeta i banał - odszczekuję! :) ) + u nas była przewodniczka o anielskim głosie (po franc i ang).
Bilet się drukuje i przychodzi na rejs o dowolnej godzinie, dowolnego dnia do czasu trwania promocji.
3 rady: jak zimą to tylko po zmroku, usiąść na samym końcu łodzi - na zewnątrz nie w środku, koniecznie wziąć coś pod dupkę (polar, bluzę) bo mimo, że Paryż zimą cieplejszy, to krzesełka lodowate.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 03 Sty 2013 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
DAD napisał(a):
kliper napisał(a):
Generalnie nawet jeśli nie będziecie rezerwowali tego hotelu, to polecam szukać noclegów okolicach Montmarte, to miejsce ma bardzo fajny klimat.


Dziękuję za info. Zdecydowałem się jednak wynająć mieszkanie (kawalerkę) w okolicach Notre Dame. Namiary mam z tego wątku. Dogadałem się też w sprawie transportu (właściciel mieszkania).


a mozesz napisac jak to wyglada cenowo? szczegolnie chodzi mi glownie o opcje odbioru z lotniska (rozumiem ze bevuais (nigdy nie pamietam jak to sie pisze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 03 Sty 2013 18:17 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 12
kliper napisał(a):
DAD napisał(a):
kliper napisał(a):
Generalnie nawet jeśli nie będziecie rezerwowali tego hotelu, to polecam szukać noclegów okolicach Montmarte, to miejsce ma bardzo fajny klimat.


Dziękuję za info. Zdecydowałem się jednak wynająć mieszkanie (kawalerkę) w okolicach Notre Dame. Namiary mam z tego wątku. Dogadałem się też w sprawie transportu (właściciel mieszkania).


a mozesz napisac jak to wyglada cenowo? szczegolnie chodzi mi glownie o opcje odbioru z lotniska (rozumiem ze bevuais (nigdy nie pamietam jak to sie pisze ;)


Z tego co wiem to wychodzi niewiele więcej niż autobus (ok. 20 euro), ale jesteś zawieziony na konkretny adres w Paryżu, nie musisz jechać autobusem a potem metrem z bagażami. Dodatkowo w Paryżu będziesz o ok. 1,5 godziny wcześniej niz autobusem.
Najlepiej napisać do nich e-maila i zapytać. Jest z nimi bardzo szybki kontakt e-mailowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 04 Sty 2013 19:03 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak wygląda życie nocne w Paryżu, dokładniej chodzi mi czy opcja żeby ostatnią noc spędzić bez noclegu, w połowie marca, ma jakiś sens czy to totalna głupota?

W Rzymie siedzieliśmy trochę w McDonalds, potem spaliśmy przed Termini i w busie na lotnisko. Wylot mam rano i muszę wstać o 5, a zwiedzać i tak planuję do tej 24 więc nie bardzo jest sens płacić 18 euro za te 5 godzin spania. Tylko pytanie czy jest tam gdzie co robić? Jakiś tani bar otwarty do późna czy coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 631 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group