Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Grenoble i Annency
#1 PostWysłany: 11 Mar 2023 13:07 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1020
niebieski
Co prawda, Wizzair lata tylko w sezonie zimowym, więc zaraz koniec kierunku, ale chcę zachęcić do zobaczenia tego regionu :)
Grenoble położone fantastycznie, co już widać z trasy z lotniska, a szczególnie ze wzgórza Bastylia. Można wjechać malowniczą koleją linową (wagoniki to 5 oszklonych kul), wjazd RT to 9.50 €, w dół można zejść . Dobrze byłoby trafić na słoneczny dzień, mi akurat się nie poszczęściło, ale widoki super. Zimą czynne od 11.00. do 18.30,. Najlepiej sprawdzić na www. grenoble-tourisme.com.
Samo miasto godne spaceru, piękne trasy wzdłuż rzeki Isere. Niestety, miałam tylko 1 dzień, więc za dużo nie zaliczyłam, ale do powtórzenia.
Komunikacja b. dobra-autobusy i oczywiście (jak to we Francji :) ) świetne tramwaje. Warto założyć apkę L Appli M.
Bilet godzinny 1.80 €, 1-dniowy 5,80 €. Z tym, że jest ważny nie 24 h, ale do północy (to informacja od mieszkańca, nie mogłam się doczytać na stronie www.mobilites-m.fr
Automaty z biletami tylko na przystankach tramwajowych.
Bardzo przyjemna trasa autobusem 62 (poczatek ma przy Musee de Grenoble). Jedzie aż do Sarcenas. Z tego samego przystanku 16 jedzie do Corenc-też super widoki. 62 jeździ rzadko, więc trzeba zaplanować zwiedzanie, zdjęcia.
Z Grenoble jeździe 3 razy dziennie Flixbus do Annency- uroczego miasta nad jeziorem. Ten bus po 40 min dojeżdża też do Genewy. Bilety niedrogie, ja zapłaciłam 50 zł RT do Annency. Są oczywiście pociągi, ale drogo.
Pocztówkowe krajobrazy, w tle Alpy i mniejsze wzgórza.
O przepysznych serach już nawet nie wspominam, kto lubi-znajdzie :) Bardzo, bardzo przyjemny, malowniczy kawałek Francji :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group