Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sie 2013 21:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Czy możecie podać jakąś stronę z kempingami lub polecić jakiś konkretny kemping, najlepiej na pograniczu Francji i Włoch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 19 Sie 2013 21:47 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
Lazurowe Wybrzeże w swoich najbardziej turystycznych miejscach jest baardzo przereklamowane.
Ja polecę dwa miejsca, które odwiedzałem już nie raz i kiedy mogę tam wracam:
http://www.camping-gorgesduverdon.com/ - spływ przepięknym kanionem, na miejscu jest full kempingów, także tańszych (nie jest to co prawda wybrzeże, ale warto 100x bardziej niż jakieś St Tropez)
http://www.campingclairdelune.fr/ - Hyeres, skąd odpływają promy na Ile de Porquerolles - nieskażonej turystyką, najpiękniejszej wyspy Francji:
Image
Warto zabrać prowiant, picie i namiot i spróbować przespać się na wyspie, bo poruszanie się po niej samochodami jest zabronione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Sie 2013 23:07 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 71
@Kuba989
Cytuj:
Lazurowe Wybrzeże w swoich najbardziej turystycznych miejscach jest baardzo przereklamowane.

a mozesz podac konkretnie co? albo miejsca mniej znane a warte zobaczenia?
wybieram sie tam niedlugo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sie 2013 00:02 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
Ze wzgl. rodzinnych bywam we Francji bardzo często i zdążyłem trochę zobaczyć. Te najpopularniejsze miejscowości czy kurorty - Cannes, Nice, St Tropez są wdg mnie bardzo przereklamowane. Po pierwsze - hordy turystów, po drugie - plaże są naprawdę nieciekawe. Ok, warto obejrzeć, szczególnie Nice wieczorem, ale nie polecam zostać tam dłużej niż jeden dzień. Do tego dodałbym jeszcze Monte Carlo, bardzo urokliwe miejsce, ale jeśli jesteś nisko, a nawet średniobudżetowym turystą to nie masz tam czego szukać dłużej niż jeden dzień ;).
Ja radziłbym przede wszystkim obejrzeć stolicę lawendy - Prowansję. Szczególnie interesujące miejsca to: Avignon, Arles (w amfiteatrze odbywa się corrida czy coś w tym stylu ;) ), Aix en Provence, trekking po Roussillon, koniecznie Pont du Gard, czarujące miasteczka w okolicach Manosque. Nieco wyżej masz wspomniany Gorges du Verdon, gdzie można spędzić spokojnie dwa dni. Wypożyczasz sobie rowerek wodny albo kajak i śmigasz wzdłuż kanionu, świetna sprawa. Jeszcze wyżej warto zobaczyć przepiękne Annecy z wspaniałym polodowcowym jeziorem, warto zatrzymać się tam w drodze. Później możesz sobie zjechać w dół do Camargue, w tamtych rejonach są mniej turystyczne, lecz wcale nie gorsze plaże. Marsylii nie polecam, brud i smród, a zwiedzić nie ma za bardzo czego. Koniecznie Ile de Porquerolles. To jest naprawdę perełka, która mam nadzieję jeszcze długo pozostanie w miarę nie odkryta. Byłem tam ostatnio w sierpniu, czyli teoretycznie w szczycie sezonu, a ludzi było naprawdę malutko w porównaniu do takiego St Tropez. A jakość piasku, a przede wszystkim wody nieporównywalna. Raj na ziemi. Jeśli będziesz zainteresowany mogę przesłać skan ulotki z tamtejszej informacji turystycznej ze wszystkimi noclegami na wyspie.
Pozdrawiam i nie przeczę, że zazdroszczę :) Francja jest przepiękna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Mar 2016 12:38 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
podłączę się pod wątek. W związku z meczem Euro szukam jakichś fajnych kampingów konretnie pomiędzy Niceą a Marsylią - czy możecie coś polecić?
ten: Camping Clair de Lune jest całkiem niezły, ale może coś jeszcze? :)

na pewno musi być nad morzem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Mar 2016 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
vacansoleil
eurocamp

forum karawaning.pl :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2016 08:40 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
dzięki :) i nie ma obaw z rezerwacją przez te strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2016 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Polecam Cassis - spałem na Campingu Les Cigales
http://campingcassis.com/

Fajne miejsce. Czysto . 30 min do Marsylii autem i wjeżdżasz od strony gdzie masz Stade Vélodrome.
Sama mieścina fajna i dwie atrakcje "must see" do zaliczenia:
- Droga Szczytów - droga łącząca La Ciotat i Casis
- tzw. "kalanki" - Les Calanques.
Góra
 Profil Relacje PM off
A&J lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Maj 2019 19:10 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 4
Czy ma ktoś sprawdzone campingi na Lazurowym, na których można zatrzymać się z camperem i namiotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Maj 2019 21:48 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 4
Eurocamp nie oferuje kempingów z parcelami pod namiot/kamper, a vacansoleil cały przejrzałam. Dziękuję za wszystkie rekomendacje :) Zastanowię się nad Prowansją :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group