Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 14 Kwi 2015 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Tak, warto zwiedzić Parlament :) samo zwiedzanie trwa niecałą godzinkę, więc stosunkowo krótko.
Przed wejściem jest dość absorbująca kontrola bezpieczeństwa jak na lotniskach, można później zostawić nieodpłatnie płaszcze/kurtki w szatni, nie przyjmują bagaży.
Można fotografować, jedynie obszar wokół korony św. Stefana jest ściśle chroniony, kilku strażników i żołnierzy pilnuje porządku i nie pozwala na ukradkowe zrobienie zdjęcia ;)
Kupiłam bilet na miejscu, niestety na 9.00 nie było już miejsc, więc kupiłam na 10.45 (w tym czasie można wyskoczyć na langosza na Lehel Ter :D).

A co do pomysłów na Walentynki- polecam także wizytę w kawiarni Alexandra Book Store Coffee (czy jakoś tak ;), wchodzimy przez księgarnię na drugie piętro) lub New York Cafe w hotelu Boscolo przy stacji metra Blaha Lujza Ter. Ceny jak w lepszej kawiarni w Polsce, ale warto dodać, że co roku zbiera nagrody od TripAdvisora za najlepsze miejsce w Budapeszcie! Została uznana za najpiękniejszą kawiarnię w Europie swego czasu. Polecam pogooglać i samemu się przekonać :)
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#22 PostWysłany: 12 Kwi 2016 20:58 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 10
Hej, mam pytanie - od której strony jest wejście do parlamentu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Kwi 2016 21:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Od strony tego wielkiego placu, stojąc na nim patrząc w kierunku Dunaju po prawej stronie jest taka 'dziura' w ziemi, schody, winda i w ogóle - to tam


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Wrz 2016 10:14, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 12 Kwi 2016 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Czyli od strony północnej, przy przystanku tramwaju nr 2 o dżwięcznej nazwie "Országház látogatóközpont". Po południowej stronie parlamentu jest inny przystanek: "Kossuth Lajos Ter".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Kwi 2016 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Parę lat temu zwiedzałem Parlament za darmochę. W niedzielę było za FREE. Nie wiem czy jeszcze to jest utrzymane, ale warto sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Kwi 2016 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
@Zibid
Kiedyś dla obywateli EU było darmowe teraz już jest płatne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Kwi 2016 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Ale obyewatele UE płacą 2000 HUF a pozostali 5200, spora różnica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PARLAMENT
#28 PostWysłany: 01 Wrz 2016 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Trochę informacji znajdziesz na http://latogatokozpont.parlament.hu/en i chyba najważniejsze
Cytuj:
Same-day tickets can be purchased in limited numbers at our ticket office in the Visitor Center.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Kwi 2017 13:43 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Byłem w wysokim sezonie. Około 12 poszliśmy kupić bilety, wycieczka po angielsku była już tylko na ok. 17, ale nie było problemów, by dostać bilet.

Kontrola przed wejściem jest dość skrupulatna, plecaki torby itd. do koszyka, przechodzi to przez skaner, samemu przechodzi się przez bramki, obok ochroniarz - dokładnie tak jak na przeciętnym moskiewskim dworcu kolejowym. :)

Samo zwiedzanie trwa bardzo, bardzo krótko i jest prowadzone w tempie ekspresowym - w dodatku nie wchodzi się do tej części parlamentu, w której są obrady, ale do jej dokładnej kopii.

Ogólnie warto raz się szarpnąć, ale zachwytów nie ma się co spodziewać, wielu osobom zostaje niedosyt ;)

Należy też pamiętać, że na Węgrzech nielegalne jest posiadanie gazu pieprzowego... :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Cze 2017 23:18 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Jak wygląda organizacyjnie zwiedzanie? Nie było już miejsc na język angielski, musiałem kupić w innym języku. Z kolei grupa anglojęzyczna rusza 15min wcześniej, jest szansa się pod nich podczepić, czy jest to jakoś weryfikowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 26 Cze 2017 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Chyba nie ma, bo przy przewodniku skanujesz kod w "kasowniku" - może wywalić czerwony kolor.

Ale spróbować możesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
chrystek uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 27 Cze 2017 01:01 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Dzięki za odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie, jak bardzo restrykcyjnie podchodzą co sprawdzania biletów ulgowych? Jeden z członków naszej wycieczki przekroczył 24 lata, a kupiliśmy mu bilet z ulgą dla studentów do 24 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Cze 2017 19:11 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Nie ma możliwości podczepienia się ot tak, choć czasem pozwalają - np. gdy idą trzy osoby, a są tylko dwa miejsca, to drukują bilet na inną grupę i pracownik dokonuje erraty wraz z pieczątką i podpisem. Trzeba to jednak załatwić od razu podczas kupowania, ewentualnie można iść prosić potem do kasy, są raczej pomocni.

Byłem dwukrotnie wewnątrz Parlamentu i tak naprawdę nie ma znaczenia język wycieczki. Nie opowiada nic ponadto co można przeczytać w informacjach dosłownie podstawowych, no, chyba że uwzględnić tony informacji co ile ma metrów, co ile centymetrów, które niczego nie wnoszą a są jedynie zapychaczem, żeby nie było, że przewodnik nic nie mówi. Pamiętaj tylko, że te figurki to różne klasy i zawody, a Koronie nie wolno robić zdjęć - bezwzględnie! Reakcje Węgrów na łamiących ten zakaz bywają dość... Żywiołowe :lol: spokojnie możecie więc iść na inny język, zwiedzanie parlamentu to doznanie raczej wizualne, potem możecie najwyżej doczytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
chrystek lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 30 Cze 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
faktycznie można zwiedzać z każdą grupą językową.
osoby w kasach bardzo mili i pomocni.
mi z koleżanką sprzedali bilet dla obywateli UE (ze zniżką) bez pokazywania dowodów, które zostawiliśmy w hostelu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Cze 2017 19:19 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
A kto jeszcze pamięta Janosza Kadara? To moje pierwsze zwiedzanie Parlamentu w latach harcerstwa i do dziś pamiętam jak siedziałem na jego miejscu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Cze 2017 20:00 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Kardasz napisał(a):
Nie ma możliwości podczepienia się ot tak, choć czasem pozwalają - np. gdy idą trzy osoby, a są tylko dwa miejsca, to drukują bilet na inną grupę i pracownik dokonuje erraty wraz z pieczątką i podpisem. Trzeba to jednak załatwić od razu podczas kupowania, ewentualnie można iść prosić potem do kasy, są raczej pomocni.

Byłem dwukrotnie wewnątrz Parlamentu i tak naprawdę nie ma znaczenia język wycieczki. Nie opowiada nic ponadto co można przeczytać w informacjach dosłownie podstawowych, no, chyba że uwzględnić tony informacji co ile ma metrów, co ile centymetrów, które niczego nie wnoszą a są jedynie zapychaczem, żeby nie było, że przewodnik nic nie mówi. Pamiętaj tylko, że te figurki to różne klasy i zawody, a Koronie nie wolno robić zdjęć - bezwzględnie! Reakcje Węgrów na łamiących ten zakaz bywają dość... Żywiołowe :lol: spokojnie możecie więc iść na inny język, zwiedzanie parlamentu to doznanie raczej wizualne, potem możecie najwyżej doczytać.


Dzięki za odpowiedź, ale trochę się nie zgodzę co do możliwości zmiany grupy językowej. Byłem o godzinie 10.15 w grupie włoskiej, o tej samej godz. była też grupa hiszpańska. Wydaje mi się, że bez najmniejszego problemu moglibyśmy przejść do drugiej grupy, nikt nie sprawdzał nam biletów pod kątem języka zwiedzania, a jedynie sami zadeklarowaliśmy się przewodnikowi, że nie mówimy w języku grupy. Nie ma żadnego skanowania biletu przy przewodniku. Niemniej zgodzę się, że można spokojnie iść na losowy język, chodzi tutaj o to żeby zobaczyć na własne oczy, a w cenie ok. 20 zł na pewno warto.

Takie dwie uwagi, bezpośrednio w kasie przy wejściu można kupić bilety w cenie chyba o 50 huf tańszej niż przez internet, a do tego jest więcej dostępnych miejsc (pewnie są oddzielne pule na internet i do zakupienia na miejscu). Druga sprawa, nikt nie pytał się nas o legitymacje studenckie/przynależność do UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Cze 2018 20:29 

Rejestracja: 26 Wrz 2017
Posty: 21
Byłem dwukrotnie w Parlamencie, miejsce uważam za obowiązkowy punkt zwiedzania, nawet ważniejszy niż góra Gelerta ( pomimo pięknych widoków). Ostatnim razem na zaproszenie wicemarszałka, jako grupa dostaliśmy osobno przewodniczkę, która bardzo dokładnie nas oprowadziła, opowiedziała chyba wszystko co wiedziała. Trwało to 2 godziny i pomimo tego że byłem drugi raz nie mogłem wyjść z podziwu. Rozmach i detale tego budynku poprostu przytłaczają.
Ciekawostką jest toże w parlamencie znajduja się dwie identyczne sale plenarne, niemal kropka w kropke takie same, różnią się jedynie wielkością.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Kwi 2019 17:50 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 96
Zwiedzanie parlamentu kosztuje teraz 3,200 HUF? Bo na jakiejś innej stronie znalazłem za 15 EUR i się zastanawiam ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Kwi 2019 21:03 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Tak, dla obywateli EU 3200 HUF.

Zamawiasz tutaj: https://www.jegymester.hu/eng/Event/48147526/Parliament-visit
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Kwi 2019 23:04 

Rejestracja: 26 Kwi 2017
Posty: 9
Wszystkie bilety na zwiedzanie po angielsku na najbliższy weekend i kolejne dni wyprzedane :(
Czy jest szansa kupienia jeszcze na miejscu? A jeśli nie to czy jest sens dopisania się do grupy w innym języku i zwiedzanie bez zrozumienia co przewodnik mówi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group