Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sty 2014 11:13 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Witam, czy może orientuje się ktoś jak można zarezerwować zwiedzanie parlamentu w Budapeszcie i ile wcześniej należy to zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 11 Sty 2014 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Jak byłem ponad rok temu to wystarczyło wysłać maila. Ja wysyłałem na trzy adresy jednocześnie - idegenv@parlament.hu, idegenforgalom@parlament.hu, tourist.office@parlament.hu - z tego co pamiętam użytkownicy tutaj mieli czasami problemy z uzyskaniem odpowiedzi. Ja odpowiedź z biletami dostałem 30min po wysłaniu maila. Wydaje mi się, że jakiś czas temu wprowadzili opłaty za zwiedzanie parlamentu (w grudniu 2012 jeszcze było darmowe).
Góra
 Profil Relacje PM off
Lilianna lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Sty 2014 12:26 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 13
ja byłem w listopadzie 2013, zwiedzanie było płatne, niestety nie pamiętam ile. Poszedłem z marszu, stałem w kolejce może z 10min
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Lilianna lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 11 Sty 2014 12:30 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Dziękuję serdecznie. Też tam wyślę maila i zobaczymy co mi odpowiedzą. Niestety to prawda, że zwiedzanie parlamentu już nie jest darmowe i uważam, że dość drogie, bo podobno normalny bilet kosztuje ok. 3000 Ft, ale myślę że warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sty 2014 12:35 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Kadet napisał(a):
Jak byłem ponad rok temu to wystarczyło wysłać maila. Ja wysyłałem na trzy adresy jednocześnie - idegenv@parlament.hu, idegenforgalom@parlament.hu, tourist.office@parlament.hu


Od 1.01.2013 r. już to nie obowiązuje. Indywidualny turysta nie może już rezerwować wizyty za pośrednictwem adresów mailowych Parlamentu. Rezerwacje zostały przeniesione na komercyjnego pośrednika http://www.jegymester.hu, gdzie bilet można kupić za 1.750 HUF (dla obywateli UE) i jednocześnie sprawdzić dostępność biletów na nadchodzące dni i języki zwiedzania.

http://www.jegymester.hu/eng/Production ... ment-visit
http://www.jegymester.hu/docs/parlament ... nt_eng.pdf
http://www.parlament.hu/angol/eng/tajekoztato.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Sty 2014 13:24 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Rzeczywiście łatwo można na tych stronach znaleźć wszystkie informacje, ale jeszcze nie jestem pewna czy wykupić bilety dla dzieci, bo chcą na potwierdzenie jakąś kartę studenta, a nic takiego nie mamy. Dzieci mają 12 i 14 lat i mają jedynie paszport dla potwierdzenia obywatelstwa i ewentualnie mogą wziąć legitymacje szkolne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sty 2014 15:16 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Lilianna napisał(a):
Rzeczywiście łatwo można na tych stronach znaleźć wszystkie informacje, ale jeszcze nie jestem pewna czy wykupić bilety dla dzieci, bo chcą na potwierdzenie jakąś kartę studenta, a nic takiego nie mamy. Dzieci mają 12 i 14 lat i mają jedynie paszport dla potwierdzenia obywatelstwa i ewentualnie mogą wziąć legitymacje szkolne.


Wydaje mi się, że wystarczy sam paszport. Im głównie chodzi o potwierdzenie narodowości (przynależności do UE) oraz wieku, a nie tego, czy dziecko chodzi do szkoły ;-) Nie zawadzi jednak zabrać i legitymacji szkolnych :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2014 18:15 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 29
Byłem w maju 2013, bilety rezerwowalem dzien wczesniej przez stronę internetowa, ktora podal Grzegorz40

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Sty 2014 11:44 

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 91
Właśnie wróciłam z Budapesztu i mogę potwierdzić, że bilety do parlamentu można kupić zarówno przez podaną wyżej stronę internetową jak i na miejscu. Nie ma problemów z dostępnością od zaraz (być może teraz zimą). W każdym razie pojawiliśmy się o 13.30 i bez problemu kupiliśmy bilety na 14.00. Jeśli ktoś jest z bagażem to można go zostawić w Muzeum Etnograficznym (obok parlamentu) za kaucją 100 Forintową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Sty 2014 13:04 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 418
Loty: 213
Kilometry: 278 320
niebieski
Polecam stronę http://www.jegymester.hu - można kupić, sprawdzić czy są dostępne i na jakie wersje językowe. Oczywiście w kasie też można, ale czasami bywa tak, ze trzeba trochę odstać w kolejce. A samo zwiedzanie fajne :P
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Grzegorz40 napisał(a):
Od 1.01.2013 r. już to nie obowiązuje. Indywidualny turysta nie może już rezerwować wizyty za pośrednictwem adresów mailowych Parlamentu. Rezerwacje zostały przeniesione na komercyjnego pośrednika http://www.jegymester.hu, gdzie bilet można kupić za 1.750 HUF (dla obywateli UE) i jednocześnie sprawdzić dostępność biletów na nadchodzące dni i języki zwiedzania.

1950 niestety (+200 za e-bilet...)

Czy w kasie da się kupić bilety na inny dzień czy tylko na bieżący?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lip 2014 20:26 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 18
Loty: 60
Kilometry: 165 201
Jeśli chodzi o bilety, to w moim przypadku nikt nikomu nie sprawdzał ich rodzaju (wystarczyło przyłożyć kod kreskowy do czytnika na bramce), więc równie dobrze można by próbować kupić najtańszy z dostępnych - dla studentów z UE (1000 + 200 rezerwacja online). Dodam, że wcale nie było jakiegoś specjalnego tłumu, żeby mogłoby to być wynikiem pośpiechu. Niby nie aż taka wielka oszczędność, ale jeśli ktoś jest na bardzo cienkim budżecie, zawsze można rozważyć taką opcję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:36 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Warto zwiedzać ten parlament, Waszym zdaniem? Będę tam na walentynki, ale bilety chyba dopiero na miejscu będę kupował, bo to zależy od samopoczucia czy się nam będzie chciało chodzić po muzeach ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 327
Loty: 31
Kilometry: 52 322
Jak dla mnie zdecydowanie tak. Piękne neogotyckie wnętrza i podniosła atmosfera przy koronie św. Stefana. Na dodatek zniżki dla obywateli UE (dla studentów jeszcze większe). Na dodatek przewodnik spytał, czy wśród grupy są Polacy i powiedział po naszemu: Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. ;)


Ostatnio edytowany przez qras, 13 Sty 2015 00:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Moim zdaniem warto :)

Wysłane z mojego GT-I9300
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2015 01:20 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Warto. Ale z okazji Walentynek lepiej chyba zwiedzić operę (też piękny i ciekawy budynek, ale sympatyczniej się kojarzy i zostaje więcej czasu na romantyczna kolację). ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Sty 2015 18:30 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Czasu jest dość, bo jedziemy samochodem i planuję się tam pojawić jakoś w sobotę rano, ale dzięki za pomysł z Operą, może zaliczymy obie atrakcje. Już się wykosztowałem na 4 gwiazdkowy hotel, więc romantyczną kolację chyba odłożę na inną okazję :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 13 Sty 2015 19:36 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Romantyczna kolacja nie musi być droga. Polecam Borsso Bistro. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Sty 2015 00:04 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Nawet nie tyle chodzi o finanse co o obawę, że się dziewczyna przyzwyczai i nagle robiona na szybko w domu pizza czy makaron przestanie jej smakować :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Sty 2015 00:55 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Taaa... A po Sylwestrze pewnie chciałaby codziennie pić szampana! ;)

To może chociaż kawę i coś słodkiego w Auguszt Cukraszda? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group