Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Gru 2015 14:49 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Witajcie.
Bilety na Gran Canarie na Wielkanoc wykupione. Jak zwykle mam plan wypożyczyć na cały pobyt auto, tym bardziej, że będziemy w dwie pary.

Nastawiamy się bardziej na zwiedzanie niż leżakowanie ewentualnie pubbing :-)
Wymyśliłem że dobrze by było zanocować w Las Palmas de Gran Canaria ale to jeszcze nie przesądzone.
Chciałem zapytać doświadczonych podróżników po tej wyspie jak wygląda sprawa parkowania w mieście. Większość hoteli czy aparthoteli nie ma parkingu lub enigmatycznie bredzi o parkingu w sąsiednich ulicach co generalnie znaczy: "nie mamy parkingu i co nam pan zrobi".

Boję się że będę zataczał wielkie koła w poszukiwaniu miejsca do parkowania.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 15 Gru 2015 15:14 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
W historycznej części nie jest łatwo. Sporo płatnych. W porcie więcej bezpłatnych miejsc. Na szczęście benzyna tania więc zataczanie kół nie jest kosztowne .

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Gru 2015 15:24 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Sprawa parkowania wygląda średnio... delikatnie rzecz ujmując. Jeżeli chcesz parkować na ulicy, to przygotuj się na długie krążenie w poszukiwaniu wolnego miejsca. @jawach kosztowne czy nie, ale jest wkurzające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2015 15:33 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Mogę nawet zapłacić ale trochę nie wiem gdzie a zwłaszcza za ile. Coś tam widziałem ale na niektórych parkingach rozliczali z minuty? Informacje o płatnych parkingach w rozsądnych cenach mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Gru 2015 15:43 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Tak, pamiętam że w okolicy hotelu w którym się zatrzymałem był parking, który miał właśnie stawkę minutową. Nie kojarzę niestety cen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Gru 2015 15:48 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Np przy jednym z aparthoteli jest informacja: "Parking publiczny jest dostępny przy sąsiednich ulicach (nie jest konieczna rezerwacja) w cenie 50 EUR za tydzień" Pytałem o szczegóły mailem ale widzę, że mają taką ogólną zasadę że nie odpisują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Gru 2015 16:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Ja parkowałem przy historycznej dzielnicy miasta Triana na parkingu podziemnym "Parking San Telmo Triana PARKIA". Nie jest tanio bo za godzinę wyszło koło 3€ ale to samo centrum. Możesz rozważyć zostawienie auta na jakimś bezpłatnym parkinu poza centrum i dojazd komunikacją miejską. Z tego co pamiętam to bezpłatne parkingi (choć nie wiem na ile godzin) są przy Centro Comercial las Arenas i CC El Muelle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Gru 2015 17:01 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 276
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Taka koncepcja na szybko:
https://www.google.pl/maps/place/28%C2% ... !1s0x0:0x0

BAAAArdzo duży parking, chyba nowopowstały przy centrum handlowym. Nie wygląda jakby miał szlabany. W promieniu ok 2km znalazło by się parę hoteli. Jest też stamtąd parę autobusów. Na google street view jeszcze się buduje ale w widoku z satelity już ma się dobrze.

Co o tym myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Gru 2015 17:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Przecież napisałem Ci o tym parkingu 2 posty wyżej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sty 2016 22:15 

Rejestracja: 29 Lis 2014
Posty: 51
Jak ktoś szuka parkingów w Las Palmas (i nie tylko) to proszę:

http://en.parkopedia.es/parking/carpark ... n_canaria/

A tak ogólnie, mieszkaliśmy przez kilka dni w Las P. w marcu zeszłego roku. Samochód zaparkowany w podziemnym niedaleko hotelu, który miał tam jakąś zniżkę i specjalną kartę (zapłaciłem w hotelu). Na ulicach jest ciężko... w weekend dalej od Las Canteras łatwiej. Teraz również w marcu wybieram się do Las Palmas i szukam apartamentu z miejscem parkingowym... Na ulicy to średnio jednak opłacalne. Z tego co pamiętam to w centrum miasta- niedaleko Triana, Vegueta to w soboty i niedzielę chyba się na niektórych ulicach nie płaci!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Kwi 2016 19:35 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 46
Aktualizacja 04.2016:

Na ulicy czasem trzeba zrobić kilka kółek zanim znajdzie się zwalniające się miejsce, bo na tym to polega, ale nie jest to niemożliwe.
Gorzej, bo często (u nas tak było) można zaparkować maksymalnie na 1h. Cena: 1euro. Parking na ulicy jest w godzinach od 9AM - 8PM.
Parkingów podziemnych jest sporo przy czym tutaj ceny wyglądają mniej więcej tak: 0,3-0,5euro za start i potem za minutę ok. 0,03-0,05euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lis 2017 21:34 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Pomoże ktoś ? Jakieś nowe miejsca na bezpłatne parkowanie lub tanie parkowanie??

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2018 11:20 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 27
Witam! Czy płacąc za miejsce parkingowe na 24 godz. mogę wjeżdżać i wyjeżdżać w tym czasie ile chcę z parkingu, czy tylko raz i płacę ponownie. Widzę, że za ok. 12-14 Euro można znaleźć parking na 24 godziny i taka cena jest do przyjęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2018 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@gocio
Jeśli chodzi Ci o oferty typu "24h za 15€" to oznacza to, że możesz zostawić samochód na 24 godziny i za to zapłacisz 15€, czyli mniej niż gdybyś np zostawił go 4 razy po 6 godzin. Czyli że nie można ALE ja nie wiem o jakiej ofercie mówisz...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2018 21:00 

Rejestracja: 14 Cze 2014
Posty: 27
Właśnie o takiej pisałem 24 godz. za kilkanaście euro i myślałem, że na ten bilet wjadę w tym czasie kilka razy i wyjadę. Szkoda, że tak się nie da. Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Sty 2019 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2017
Posty: 9
Czy jest jakaś mapa z granicami płatnego parkowania w Las Palmas?
Interesuje mnie Calle Portugal, na Google Street View są białe linie, aż nie chce mi się wierzyć żeby tam było bezpłatnie. Zdjęcia są z końca 2016, czy coś się zmieniło od tego czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Sty 2019 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@aga85
Myślę, że to może być to, o czym myślisz: http://www.sagulpa.com/descargar.php?f=16&m=9

A do tego coś 4F - Aparcamientos Gratuitos http://www.sagulpa.com/aparcamientos-gratuitos

Ja zastosowałem nieco prostsze rozwiązanie: pojechałem w niedzielę do historycznego centrum i było gratis (I.2017, dokładnie stałem na Calle Juan de Quesada, koło schroniska dla bezdomnych)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
aga85 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2017
Posty: 9
@Raphael
To jest dokładnie to, o co mi chodziło :) Dzięki! Rozumiem, że jeśli ulica nie jest zaznaczona na niebiesko lub zielono, to nie ma żadnych opłat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Sty 2019 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@aga85
Nie znam hiszpańskiego, ale wydaje mi się, że nie jestem przekonany co do braku opłat w granicach "strefy" ;)
Granice te określone jako "área influencia estacionamiento regulado" gogiel tłumaczy jako "obszar wpływ na parking regulowany".
Natomiast "zona verde" jest jakąś strefą z uprzywilejowaniem dla miejscowych. Z tego, co rozumiem z tej ulotki, to miejscowi płacą w niej 0,30 EUR za dzień, a reszta min. 0,20 EUR za 12 minut, do 1 EUR za godzinę. Co do "zona azul" nie znalazłem jakiś konkretnych zasad.
Najlepiej byłoby, gdyby ichnią stronę www streścił ktoś biegły w jęz. hiszpańskim 8-) bo inaczej pozostaje nam maluczkim przerycie się przez nią via google translate (a większość informacji mają tam chyba w pdf, co oznaczałoby konieczność wpisywania wszystkiego "z palca").
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
aga85 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2019 10:30 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 73
Cześć Wszystkim,

Byliśmy w listopadzie 2017 na Gran Canarii i parkowanie w Las Palmas graniczyło z cudem :D. Ale chciałem polecić miejsca do parkowania, które znaleźliśmy, w okolicach B (Miejsca zaznaczone na żółto na mapie). Generalnie jest tam strefa bezpłatnego parkowania i przez cały tydzień tylko raz nie udało nam się nie znaleźć wolnego miejsca :) Może komuś się przyda

Załączniki:
Las Palmas.PNG
Las Palmas.PNG [ 375.73 KiB | Obejrzany 6962 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group