Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Transport busem ALSA
#1 PostWysłany: 07 Kwi 2016 21:18 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 136
Loty: 57
Kilometry: 146 600
Chciałabym zapytać gdzie są przystanki ALSA na trasie Alicante-Walencja? a następnie Walencja-Barcelona? busy zatrzymują się na głównych dworcach tych miast? może ktoś przemierzył podobny trip i byłby w stanie się podzielić informacją? kolejne pytanie mam odnośnie ceny - bilety z możliwością zmiany są tańsze, czy w związku z tym komuś zdarzyło się, iż odwołano rezerwację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 07 Kwi 2016 21:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Informacje o przystankach znajdziesz na ich stronie internetowej. W Alicante to dworzec autobusowy - centrum miasta, przy porcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
facaldo uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Kwi 2016 21:33 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
W Walencji Carrer Menéndez Pidal, 11, 46002
Góra
 Profil Relacje PM off
facaldo uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2016 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 18
Ja jechałam trasą Walencja-BCN ok. roku temu. Bez względu na cenę biletów (a często są bardzo tanie np. Walencja-BCN czy ZGZ-BCN po 5 euro) nigdy nie było żadnych problemów. W Walencji przystanek autobusowy jest dużo oddalony od kolejowego, jest to co prawda centrum miasta (zaraz przy rzece Turia) ale w zależności o której się wyjeżdża i gdzie się nocuje warto zastanowić się nad taksówką na dworzec. W BCN autobusy stają na lotnisku, na stacji Sants i stacji Nord przy czym trzeba sprawdzić trasę przed kupnem biletu na stronie ALSY (i można od razu przystąpić do ich programu lojalnościowego, w którym (m.in.) zbiera się punkty za które następnie można płacić za bilety oraz jest się zwolnionym z opłaty manipulacyjnej chyba po pierwszej wykonanej transakcji) . Bilety na lotnisko w BCN były zawsze o niebo droższe niż te, które rezerwowało się wybierając jako docelową stację Nord. Zapewne jeśli nikt nie ma wykupionych biletów na lotnisko to autobus nie będzie na nie wjeżdżał (bo nie ma po co), ale ja wcześniej spytałam kierowców czy będą jechali przez lotnisko i wysiadłam bez problemu bezpośrednio na terminalu (bilet miałam do Nord). Moim zdaniem warto dołożyć 5 euro więcej i jechać wersją SUPRA (czyli luksusowym autobusem; na stronie ALSY gdy wyświetlają się bilety widać w jakim standardzie będzie autobus).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2018 22:45 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 82
Kojarzycie dokładnie z jakiego miejsca w Alicante Airport odjeżdżają busy ALSA do Alicante? Tam jest kilka poziomów przed terminalem i nie wiem z którego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Wrz 2020 07:57 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Pytanie do znawców :) . Mam bilet Alsy z Santander do Madrytu. Oczywiście, nie mogę z niego skorzystać z powodu odwołanych lotów. Czy ktoś kiedyś próbował anulacji
biletu? Mailem? Niby niedużo, ale szkoda 20 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2020 11:09 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nigdy nie anulowałem, ale w ALSA są taryfy, od których zależy co możesz zrobić z biletem. Super Flex: Puedes anular y cambiar oraz tańsza Reducida: Puedes cambiar pero no anular. Napisać zawsze możesz zapytanie, czy by nie dali tych swoich punktów lojalnościowych = 20 EUR albo jakiś voucher. I napisz tutaj, co udało się Tobie załatwić 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Wrz 2020 19:05 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
ALSA zaskoczyła mnie pozytywnie :D . Napisałam do nich maila (wymóg był, żeby w j. hiszpańskim) pytanie,czy możliwy jest zwrot za bilet, którego nie mogę wykorzystać bo nie ma lotów Polska-Hiszpania. Dołączyłam bilet w pdf. I właściwie nie miałam nadziei na zwrot. Napisałam 4 dni przed datą podróży. No i dziś sprawdzam konto-a tu niespodzianka :) . Oddali co do centa.
A wiem, jak się "natrudziłam" kilka lat temu z Flixbusem, żeby oddali kasę, a nie voucher ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group