Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Maj 2011 15:48 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Są niedaleko na zachód* od Trapani. Ktoś był i może cos o tych wyspach napisać?


*edytowałem, dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 12 Maj 2011 17:59 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
na samych wyspach nie byłem, bo dotarłem tylko do portu. Powstrzymały mnie ceny promów na te wyspy, z tego co pamiętam 30 euro w obie strony ( a jest to całkiem niedaleko ) i odpuściliśmy. Z lotu ptaka wyglądają całkiem ciekawie, tak dziko i egzotycznie:) ale w z tego co gadałem z tymi co byli to w porównaniu do innych śródziemnomorskich małych wysepek np. Capri obok Neapolu to raczej słabo, poprostu spory kawał lądu, i zacisze do spokojnego odpoczynku, ponoć piękne plaże i morze. A propo, lece za 2 tyg na malte i zastanawiam sie czy wodą będzie juz ciepła do spokojnego kapania, tem morza 18 to tak srednio. W Trapani byłem koniec czerwca to było super, woda cieplutka, w dzien temp powietrza 30C, w nocy 20C, wakacyjnie:) ale teraz tam coś chłodno jest jak na te rejony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Maj 2011 18:09 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Tak prom/wodolot z tego co sprawdzałem tyle własnie kosztuje (do 17 euro OW na najbardziej odległą z wysp). Szukam miejsca na parodniowy chill out, zastanawiam się którą z wysp wybrać. A moze zostać na Sycylii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Maj 2011 18:23 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 155
a na Malcie za taki sam przejazd promem w obie strony 4 euro:) no właśnie te wysepki są fajne na chillout, są jakieś dodatkowe atrakcje typu groty skalne, połów gąbek, tuńczyków, itd. ogólnie krajobraz taki surowy. My zostaliśmy na Sycylii, objeździliśmy region Trapani i żałuje że byłem tylko pół dnia w San Vito lo Capo, płaci się jakiś wstęp, ale są fajne widoki, fajna trasa do przejścia, a najlepsze są plaże, tylko nie wiem kiedy lecisz i czy będzie juz tak ciepła przyjemna woda żeby tam się pomoczyć, miejsce przyjemne, na relax idealne, jak i na przyjemne wędrówki piesze, im dalej pójdziesz tym mniej ludzi. Zabytki typu Agrigento z czasów rzymskich, no nawet ciekawe, ale maja spore ceny wstępu jak za średnie atrakcje, lepiej się skupić na naturze i kąpielach. Samo Trapani oceniam 6/10 typowe włosko-śródziemnomorskie miasto . Ogólnie Trapani to fajny pomysł na krótki pomysł na wypad low-cost, tyle że są drogie noclegi, nawet na campingach, za pokój 3 os ok 60 eur za noc płaciłem( najtaniej, w Valderice hotel, fajna okolica).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Maj 2011 20:01 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Kamil napisał(a):
Są niedaleko na wschód od Trapani. Ktoś był i może cos o tych wyspach napisać?
Chyba na zachód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Maj 2011 22:03 

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 160
[quote="Kamil"]Są niedaleko na wschód od Trapani. Ktoś był i może cos o tych wyspach napisać?[/quote

Kamil!

Ja mieszkam na Sycyli, na Egadach nie bylam ( jakos tak chce dojechac, ale ciagle brakuje mi czasu) ale z opowiesci moich znaajomych to wszyscy polecaja faviniane....
podczas twojego wypadu na sycylie uwzglednij Scopello ( tonara) to takie must.
Pojedz do Segesty (polecam jest o wiele lepsza niz Agrigento)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Maj 2011 23:21 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Tylko ja nie chcę zwiedzać, a się "zaszyć" i zrelaksować :). Dzięki za info od wszystkich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Maj 2011 10:54 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 17
Bilet w zeszłym roku kosztował 8.80EUR w jedną stronę.
Image
Oczywiście na Favignane, którą szczerze polecam.
Na Levanzo nie ma co robić, jest tam w zasadzie jedno miasteczko przy porcie i to wszystko.
Image (zdjęcie z łódki, szyby były brudne:P)
Na tej odleglejszej wyspie nie byłem ale słyszałem że szału nie ma - tam jest "centrum" połowów tuńczyka.
Favignana cud, miód.
Widoczki/plaże piaszczyste/kamieniste/dzikie/skomercjalizowane/biały pasek/ do wyboru do koloru. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli chodzi o noclegi jest tez camping.
Można wypożyczyć rower albo skuter. Bardzo tanio. Jeśli będziesz miał kogoś do pary, weź koniecznie skuter. Różnica w cenie jest niewielka a nie męcząc się zwiedzisz całą wyspę. My wzięliśmy rower i pożałowaliśmy, choćby dlatego, że nie objechaliśmy całej wyspy i troszkę się zmęczyliśmy :) Nie pamiętam dokładnie ale skuterem byłoby może 4EUR drożej.
Kilka zdjęć na zachętę:
ImageImageImageImageImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Maj 2011 11:03 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Super, dziękuję bardzo. O to chodziło!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Maj 2011 11:20 

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 89
Dolacze się do dyskusji bo mnie bardzo zaciekawilo to miejsce.

A jak z cenami campingow/hoteli na wyspie? I ogolnie z cenami w sklepach/restauracjach? Czy można tam spac na dziko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Maj 2011 21:44 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 17
Ja nocowałem w Trapani.
Jak poszukasz to znajdziesz tam tani nocleg - choćby przez booking.com.
Wszystko zależy od tego ile masz osób w drużynie - oczywiście im więcej tym lepiej. W zeszłym roku 4 osoby spały za ~8/9EUR za noc/na głowę w prywatnym mieszkaniu.
Mam jeszcze numer do gościa - jak będziesz zainteresowany to napisz mi PW. Jeśli nie będzie miał nic wolnego to na pewno, któryś z jego znajomych coś znajdzie:)
Tak było między innymi ze mną. Przypadkowo spotkaliśmy kilka osób, które u niego spały i dały nam numer. Nic wolnego już nie miał, ale załatwił lokal jakiegoś znajomego:) Warunki to kwestia gustu - nam pasowało. Oczywiście wyszło ciut drożej bo moja drużyna liczyła całe dwie osoby.
Salon, sypialnia, kuchnia, łazienka - w mojej dwójce. Tamta czwórka mogła być nawet większa. Kuchnia 'z wyposażeniem' więc ewentualnie można coś samemu pichcić.

ImageImageImageImage

Jeśli chodzi o Trapani ze zwykłymi (tanimi) sklepami spożywczymi/marketami/fast-foodami/restauracjami nie ma żadnego problemu. Także jest to dobra baza wypadowa, żeby zwiedzić okolice w tym Favigniane, która jest pozycją obowiązkową oprócz ewentualnych miejsc, które wymieniali moi przedmówcy - bo samym Trapani już po jednym dniu będziesz znudzony:) Dorzuciłbym jeszcze górkę Erice do punktów, które powinno się odwiedzić - można tam wjechać kolejką, fajne widoki na okolicę.
Jeśli zaś o samą Favignane chodzi, to noclegi jak wszędzie B&B od ~20EUR+. Śpisz, jesz rano śniadanie (kawa/herbata+ciastka/tost) i do widzenia:) albo campingi - te z prawej strony wyspy (ciekawsza strona) droższe i z lewej już za lepsze pieniądze.

http://www.egadi.com/egad/index.htm - to jeden z campingów z prawej strony wyspy.

Ogólnie jak przetrząśniesz bookingi, hostelworldy itp., to na napewno coś znajdziesz.
Namiotów rozstawionych na dziko nie spotkałem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Maj 2011 21:54 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 34
O, dobry temat w dobrym momencie :D.
Będę na Favignanie parę dni - orientuje się ktoś, gdzie tam się można stołować tanio i w cywilizowanych warunkach? Jakieś tubylcze markety ze znośnymi cenami? Bo do Trapani w związku z ceną tych wodolocików to nie ma co się wozić ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Maj 2011 10:15 

Rejestracja: 27 Maj 2011
Posty: 1
J10k napisał(a):
Ja nocowałem w Trapani.
Jak poszukasz to znajdziesz tam tani nocleg - choćby przez booking.com.
Wszystko zależy od tego ile masz osób w drużynie - oczywiście im więcej tym lepiej. W zeszłym roku 4 osoby spały za ~8/9EUR za noc/na głowę w prywatnym mieszkaniu.
Mam jeszcze numer do gościa - jak będziesz zainteresowany to napisz mi PW. Jeśli nie będzie miał nic wolnego to na pewno, któryś z jego znajomych coś znajdzie:)
Tak było między innymi ze mną. Przypadkowo spotkaliśmy kilka osób, które u niego spały i dały nam numer. Nic wolnego już nie miał, ale załatwił lokal jakiegoś znajomego:) Warunki to kwestia gustu - nam pasowało. Oczywiście wyszło ciut drożej bo moja drużyna liczyła całe dwie osoby.
Salon, sypialnia, kuchnia, łazienka - w mojej dwójce. Tamta czwórka mogła być nawet większa. Kuchnia 'z wyposażeniem' więc ewentualnie można coś samemu pichcić.

ImageImageImageImage

Jeśli chodzi o Trapani ze zwykłymi (tanimi) sklepami spożywczymi/marketami/fast-foodami/restauracjami nie ma żadnego problemu. Także jest to dobra baza wypadowa, żeby zwiedzić okolice w tym Favigniane, która jest pozycją obowiązkową oprócz ewentualnych miejsc, które wymieniali moi przedmówcy - bo samym Trapani już po jednym dniu będziesz znudzony:) Dorzuciłbym jeszcze górkę Erice do punktów, które powinno się odwiedzić - można tam wjechać kolejką, fajne widoki na okolicę.
Jeśli zaś o samą Favignane chodzi, to noclegi jak wszędzie B&B od ~20EUR+. Śpisz, jesz rano śniadanie (kawa/herbata+ciastka/tost) i do widzenia:) albo campingi - te z prawej strony wyspy (ciekawsza strona) droższe i z lewej już za lepsze pieniądze.

http://www.egadi.com/egad/index.htm - to jeden z campingów z prawej strony wyspy.

Ogólnie jak przetrząśniesz bookingi, hostelworldy itp., to na napewno coś znajdziesz.
Namiotów rozstawionych na dziko nie spotkałem :)



J10k mógłbyś mi wysłać na PW numer do tego gościa od noclegu w Trapani? Jestem nowym użytkownikiem i niestety nie moge jeszcze wysyłać PW:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Maj 2011 18:31 

Rejestracja: 05 Kwi 2011
Posty: 17
Poszlo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Cze 2011 14:24 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
J10k, również uprzejmie proszę o kontakt :)

Będę we wrześniu, saluti :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Maj 2012 17:46 

Rejestracja: 12 Lip 2011
Posty: 25
Witam,
czy orientuje sie ktos ile kosztuje bilet na statek z Trapani na Favignane ? Czy mogłby ktos polecic tani nocleg na wyspie ?
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Cze 2012 15:20 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 10
W kwietniu 2011 byliśmy grupą ok 10 osób na wycieczce objazdowej po Sycylii. Na 2 dni zahaczyliśmy tez o wyspę Favignana, z tego co pamiętam jest ona największa z Egadzkich. O tamtej porze roku była wręcz bezludna. Pogoda sprzyjała, było naprawdę pięknie. Cudowne plaże, po części piaszczyste , po części kamieniste. Spalismy w bungalowach na jedynym na wyspie campingu. Generalnie nie ma tam zbyt wielkiego wyboru noclegów. Domki bardzo proste, jeden mieliśmy z samymi łóżkami, bez wygód. Drugi, większy- 2 sypialnie, kuchnia, łazienka. Niezbyt czysto, Szwagier znalazł w szafie zasuszone spodnie z kupą , chyba z poprzedniego sezonu jeszcze. Za to tanio, 12 euro za osobę za dobę około.

W Trapani spędzilismy też 2 noce , jedną tuż po przyjeździe , drugą tuż przed wylotem. Noclegi w apartamentach z hostelinternationAL z tego co pamiętam. Wychodziło niedroga, warunki dobre, tyle że byliśmy dużą grupą. Dla dużych grup polecam brać mieszkanie na nieco mniej osób niż napisane. jedna lub 2 osoby zawsze się przekimają na jakiejś sofie, o ile weźmie się śpiwory i towarzystwo nie jest zbytnio wygodnickie.

Zdecydowanie polecam natomiast w rejonie Etny w miejscowości Riposto pensjonat Mastrazzi http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... icily.html Noclegi z wypasionym śniadaniem , codziennie właścicielka piecze pyszne ciasto, czyściutko, kameralnie (3 pokoje z łazienkami), ładnie i po bardzo rozsądnych cenach. Da się coś znegocjować jeśli się wynajmie cały pensjonacik. Jest tam też kuchnia z której można korzystać.

Na Favignanę z Trapani pływają speedboat oraz duże promy. Speedboat są bardzo szybkie ale połowie grupy chciało się na nich wymiotować. Promy rzadziej pływają , płyną nieco dłużej ale też są tańsze i wg. mnie przyjemniejsze.
Ogólnie obie opcje nie są jakieś rujnujące cenowo. Polecam prom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Mar 2013 15:53 

Rejestracja: 24 Paź 2010
Posty: 31
Loty: 47
Kilometry: 68 184
czy ma ktos jeszcze te namiary na tanie noclegi w Trapani?
_________________
vive la vida

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Mar 2013 00:45 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 7
Jeśli chodzi o transport z Trapani na np Favignane to faktycznie ceny trochę odstraszają:
- wodolot OW ok 8 euro: http://www.usticalines.it/
- prom OW ok 12 euro: http://www.siremar.it/en/
tylko w cenę promu wliczona jest jeszcze koja, zastanawiam się czy można kupić bilet bez koji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Mar 2013 16:33 

Rejestracja: 18 Mar 2013
Posty: 1
Mam pytanie...lecę do Trapani w kwietniu. Mój samolot ląduje w Trapani 22:35. Czy ktoś z Was wie czy w nocy "przedostanę" się jeszcze na Favignane? Czy muszę przekimać gdzieś w Trapani i czekać do rana na prom?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group