Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sie 2014 12:55 

Rejestracja: 10 Wrz 2011
Posty: 53
Loty: 14
Kilometry: 27 461
Cześć,

Mam do Was pytanie odnośnie, który park w Californii jest lepszy dla osób w wieku 20-30 lat? Universal Studio Hollywood, czy DisneyLand Park?


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 04 Sie 2014 16:14, edytowano w sumie 1 raz
uzupełnienie tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2014 16:44 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Cieżkie pytanie - to raczej kwestia gustu. Coś jak wybór między pójściem do kina a do restauracji :)

Warto jeszcze rozważyć Six Flags Magic Mountain w Valencia, CA. No a niektórych pewnie zainteresuje LEGO Land w Carlsbad, CA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2014 17:06 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Zdecydowanie Six Flags lub Knott's berry farm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lut 2015 22:08 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Który park będzie lepszy dla dorosłych Six Flags Magic Mountain czy Knott's berry farm? Zakładam, że chyba Six Flags, ale będę miał lepszy dojazd do Knott's berry, dlatego mam dylemat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lut 2015 22:21 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Polecam też Great America w Santa Clara (okolice San Jose).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lut 2015 08:40 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Ja mogę się tylko wypowiedzieć o Universal Studio bo akurat tam byliśmy. Na prawdę jesteśmy zadowoleni, spędziliśmy tam cały dzień a i tak brakło czasu i mieliśmy z żoną świetną zabawę - szczególnie w "domu" horrorów na koniec. Przede wszystkim niezłe atrakcje z filmów typu Transformers, Simpsons, Mumia, Jurrasic Park i inne. Bardzo podobały nam się "przejażdżki" w wirtualnych pojazdach (czyli siedzimy w konstrukcji, która się porusza w miejscu, a przed nami jest duży ekran i ma się wrażenie, że jest się na prawdę w filmie...
Wisienką na torcie jest bardzo dobrze przygotowana wycieczka po planach filmowych (rozbity Boeing, plan filmowy Desperate Housewives i wiele innych), do tego pokaz rożnych sztuczek filmowych, jak się filmy kręci, makiety rożnych miejsc np Nowego Jorku, rekwizyty, auta użyte w filmach, przejazd przez tunel imitujący przejazd przez most w dżungli i ten most się zapada (niezłe efekty), przejazd przez rożne studia filmowe np z imitacją stacji metra i ta stacja metra się zapada, wpada do niej ciężarówka, zalewa woda...super emocje. Po planach filmowych filmowych jeździ się wagonikami...
Bilet można kupić wcześniej przez internet lub na miejscu, nie ukrywam, że na miejscu są dzikie tłumy i duże kolejki, ale można iść do kas samoobsługowych, gdzie wkłada się kartę, wybiera bilet i omija kolejkę- nie wiem czemu, ale niewiele ludzi z tego korzystało...

oto kilka zdjęć. Powrzucam filmy na neta to podam linki.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2015 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Ja również byłem tym parku. Moim zdaniem, jak bilety wyrwiesz w jakiejś promocji to warto się wybrać. Tutaj masz nasz opis: http://explore-world.you2.pl/trzy-dni-r ... m-orlando/
Jak widzisz my byliśmy w lutym i było bardzo ciepło. Nie wiem jak w innych parkach w innych stanach.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2015 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 11
Loty: 34
Kilometry: 121 544
A jest ktoś, kto był zarówno w Universal Studios Orlando i Universal Studios Hollywood w LA? Bo będę w obu okolicach i zastanawiam się do którego pójść. Póki co skłaniam się ku Hollywood ale nie jestem pewien :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lip 2015 09:18 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 30
Byłem w obu parkach kilka razy, więc moim zdaniem do którego nie pójdziesz to i tak będziesz zadowolony. W Kalifornii masz Hollywood, dlatego wybrałbym ten park, ale jeśli jesteś fanem Harrego Pottera to wybierz Orlando.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Gru 2015 20:01 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 707
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
Kto wie jak wygodnie można dojechać jakiśm autobusem z Los Angeles do do Six Flags Magic Mountain? Może jest jakiś autobus, który wozi do samego parku rozrywki? Szukałem, ale nic nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Gru 2015 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@lukasz666
Nie pomietam, aby byl tam jakis "normalny", czytaj europejski, autobus. Moze jakies firmy autokarowe/wycieczkowe w ramach zorganizowanej grupy...warto poszukac za pomoca googla. I pamietaj ze jest to odleglosc okolo 40-50 mil od LA, wiec podroz troche zajmie, zwlaszcza jak sie zaczyna ze "zlej" strony miasta i trzeba przebic sie przez korki.

Moze lepiej jednak wypozyczyc samochod, na lotnisku LAX (lub "w miescie") czesto sa opcje za 10-20USD/dzien, co nawet z ubezpieczenim nie powinno przekroczyc 30-40USD i iak jedzie wiecej niz jedna osoba to sie pewnie bardziej oplaca.

PS. Poza tym, przy dwoch osobach w samochodzie, mozna juz korzystac z "szybkich" pasow HOV na autostradzie :-)

PS2. I jeszcze uwaga o Six Flags - poza szczytem sezonu polowa albo nawet wiecej atrakcji jest wylaczona/zamnieta. Placisz caly bilet a dostajesz polowe uslugi. I do tego kolejki sa podwojne bo wszyscy chca sie dostac do tych kilku czynnych...
Mi sie cos takiego przytrafilo w listopadzie czy grudniu rocz czy dwa temu...
Sam nie polecam Six Flags. W LA zdecydowanie bardziej warto Universal Studios, blizej, szybciej i lepiej.

I jeszcze jedno. Polecam carde GO LA Card: http://www.smartdestinations.com/los-an ... llInc=true
Nie jest tania, ale zapewnia mozliwosc wejscia do kilkudzisieciu atrakcji od 1 do 7 dni - w tym Universal, Six Flags, Studia filmowe, Aquarium, Legoland, Queen Marrym, Madame Tusauuds, Muzem Hollywod, i wiele innych - szczegoly pod llinkiem. Ja gdybym poszedl do Six Flags za pelna cene, to czulbym sie zwyczajnie oszukany. W karcie Go LA jakos to znioslem.

-- 12 Gru 2015 11:53 --

@68mustang
Tak jak to napisal tunik, niezaleznie ktory park wybierzesz bedziesz zadowolony, bo jest to poziom rozrywki niepostykany nie tylko w Polsce ale tez w Europie. Mozna do tego porownac tylko Dizney pod Paryzem (ale to dla zwolennikow tego typu rozrywki - bardziej dlla dzieci).
Warto jednak zwrocic uwage na kilka szczegolow: Hollywood to "tylko" 1 park i do tego dosyc "maly". Nie pamietam dokladnie ale to jakies 40-60% atrakcji z parku z Orlando. Do tego w Orlando sa 2 parki (trzeba miec 2 bilety, np. na 2 dni lub wykupiona opcje chodzenia pomiedzy parkami - kiedys taka byla...). Do tego w Orlando jest swiat Harrego Pottera i to robi roznice.
Reasumujac: Orladno wiecej parkow, wiecej atrakcji jakies 200%, mniej ludzi - krotsze stanie w kolejkach (ale to moze zalezec tez od sezonu, spring break itp...), o ile dobrze pamietam kiedys bylo taniej w Orlando.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Gru 2015 02:25 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 252
niebieski
tunik23 napisał(a):
Byłem w obu parkach kilka razy, więc moim zdaniem do którego nie pójdziesz to i tak będziesz zadowolony. W Kalifornii masz Hollywood, dlatego wybrałbym ten park, ale jeśli jesteś fanem Harrego Pottera to wybierz Orlando.


W 2016 na wiosne maja otworzyc Harry Pottera rowniez w Kalifornii. Jak bylem w wakacje to wygladalo mocno zaawansowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Kwi 2017 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Wybieram się we wrześniu do Universal Studios Hollywood. Macie jakieś rady dla mnie? Myślę żeby kupić bilet przez internet, jest o 10$ tańszy tylko trzeba podać konkretną datę. Martwię się, że trafię akurat na deszczowy dzień, ale tutaj chyba nikt mi nie pomoże heh. Czy opłaca się kupić droższy bilet Front Line Pass? Jakie przywileje mam dzięki temu? Nie czekam w kolejkach? Na stronie nic nie mogę znaleźć, a na zagranicznych portalach ludzie po prostu piszą żeby kupować właśnie ten bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Kwi 2017 20:52 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 30
Na stronie Universal jest informacja, że można zaoszczędzić 4 do 15$ w zależności od daty ( w tym momencie od 5 do 30 września zniżka wynosi 15$). Odnośnie Front Line Pass to informację znajdziesz tu http://www.universalstudioshollywood.co ... tion-lines (6 pkt. w skrócie mniejsza kolejka do atrakcji). Jeśli planujesz spędzić czas w tym parku od otwarcia do zamknięcia to powinno udać Ci się zaliczyć wszystkie atrakcję bez kupowania Front Line Pass. Warto go kupić, jeśli masz mało czasu lub nie lubisz stać w kolejkach. Ważne jest rozplanowanie odwiedzania poszczególnych atrakcji, bo niektóre jak np. Harry Potter mają spore kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 27 Kwi 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ok, raczej przeznaczę cały dzień na ten park, ale chyba jednak i tak wybiorę bilet Front of Line. Nie chciałbym czekać np godzinę w jednej kolejce. We wrześniu chyba nie będzie aż tak dużo turystów jak w lipcu czy sierpniu, ale i tak pewnie będzie sporo. Promocję na stronie widziałem (nie pociesza mnie i tak :). Można kupić bilet FoL za 179USD czyli z tego co widze 10$ taniej, co i tak wydaje mi sie dużo i do tego 18$ za parking, ale to w końcu USA. Musze przestać przeliczać te sumy bo zwariuje heh. Jakby ktoś znalazł gdzieś tańszy bilet to dajcie znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Kwi 2017 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
W Universal Studio warto być przed otwarciem. My byliśmy tak ok 30 - 45 min przed (wakacje i weekend, 2015) i bez problemu weszliśmy, zero kolejki do kasy. Okazało, że kasy otwarte właśnie już były przed oficjalnymi godzinami otwarcia. Dzięki temu zaliczyliśmy 90% atrakcji bez czekania w kolejkach. Po kilku godzinach już były dzikie tłumy i szalone kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Kwi 2017 16:14 

kontrol napisał(a):
Ok, raczej przeznaczę cały dzień na ten park, ale chyba jednak i tak wybiorę bilet Front of Line. Nie chciałbym czekać np godzinę w jednej kolejce. We wrześniu chyba nie będzie aż tak dużo turystów jak w lipcu czy sierpniu, ale i tak pewnie będzie sporo. Promocję na stronie widziałem (nie pociesza mnie i tak :). Można kupić bilet FoL za 179USD czyli z tego co widze 10$ taniej, co i tak wydaje mi sie dużo i do tego 18$ za parking, ale to w końcu USA. Musze przestać przeliczać te sumy bo zwariuje heh. Jakby ktoś znalazł gdzieś tańszy bilet to dajcie znać.


Zawsze możesz spróbować w ten sposób.

http://www.smartdestinations.com/los-an ... llInc=true
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Maj 2017 10:38 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Nie wiem czy to było powiedziane kiedykolwiek w temacie o Universal, ale Front of Line ticket uprawnia tylko do JEDNEGO wejścia bez kolejki na każdą z atrakcji!! Czyli wchodzicie bez kolejki na Harry Pottera, ale drugi raz już musicie czekać... I tak z każdą atrakcją!

Jest to napisane w "Terms & Conditions"
"Includes Park admission and ONE-TIME Front of Line access to each attraction and priority seating at each show (excluding retail locations)."

Jest to sprytnie ukryte bo można pomyśleć, że będziemy mogli bez ograniczeń wchodzić bez kolejki, a tak nie jest. Myślę, że nie warto płacić ok. 70$ za tą przyjemność. Jeśli wchodzicie od samego rana i jesteście przed otwarciem już w Universal to spokojnie przynajmniej skorzystacie z każdej atrakcji po jednym razie. Jeśli od połowy dnia to rzeczywiście trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Maj 2017 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Bardzo dobrze, że to napisałeś. Nie wiedziałem o tym. W takim razie chyba zamówię bilet normalny, a 70$ wydam na miejscu na jedzenie itp Obawiam się tylko, że będę musiał czekać w kolejach ok godziny lub dłużej, ale mam nadzieję, że we wrześniu nie będzie już takiego ruchu jak w wakacje. Jeśli możecie to piszcie kiedy byliście i ile czekaliście w kolejach do atrakcji. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Maj 2017 13:56 

Ruben$ napisał(a):
Nie wiem czy to było powiedziane kiedykolwiek w temacie o Universal, ale Front of Line ticket uprawnia tylko do JEDNEGO wejścia bez kolejki na każdą z atrakcji!! Czyli wchodzicie bez kolejki na Harry Pottera, ale drugi raz już musicie czekać... I tak z każdą atrakcją!

Jest to napisane w "Terms & Conditions"
"Includes Park admission and ONE-TIME Front of Line access to each attraction and priority seating at each show (excluding retail locations)."

Jest to sprytnie ukryte bo można pomyśleć, że będziemy mogli bez ograniczeń wchodzić bez kolejki, a tak nie jest. Myślę, że nie warto płacić ok. 70$ za tą przyjemność. Jeśli wchodzicie od samego rana i jesteście przed otwarciem już w Universal to spokojnie przynajmniej skorzystacie z każdej atrakcji po jednym razie. Jeśli od połowy dnia to rzeczywiście trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw :)


Po co wchodzić drugi raz na tą samą atrakcję? Według mnie to żaden minus.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group