Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lis 2014 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Cześć,

29.12 wieczorem przylatuję do Los Angeles i próbuję zaplanować pobyt na 10 dni (wylot 08.01 wieczorem), w związku z czym mam kilka pytań:

Które parki odwiedzić w tym okresie? To Kalifornia, ale mimo wszystko wtedy jest trochę chłodniej. Z tego względu wybrałem na pewno Death Valley, oprócz tego myślę o Sequoia National Park, ew. Bryce, Zion i Grand Canyon. Czasu też nie ma dużo, a na pewno kiedyś tu jeszcze wrócę (mam nadzieję, że już w wakacje się uda), więc wolę zobaczyć porządnie jakąś część zamiast objazdówki po wszystkim. Dlatego zależy mi na parkach, które jakoś szczególnie się wyróżniają w tym okresie. Oczywiście planuję wypożyczyć samochód (tu pytanie czy w tym okresie potrzebny mi będzie jakieś większe auto z napędem na cztery koła, czy też zwykły samochód wystarczy?), ale chciałbym też trochę pochodzić.

Jako, że w czasie wycieczki wypada Sylwester, to chciałem spędzić go w którymś z większych miast. Początkowo miało być Las Vegas, ale raczej nic specjalnego o Sylwestrze tam nie znalazłem, więc bardziej skłaniam się ku czemuś innemu. Najchętniej wybrałbym San Francisco, ale nie wiem czy przy tak ograniczonym czasie nie szkoda czasu na dojazd, no i temperatury też wyraźnie niższe niż w LA czy San Diego. W sumie na miasto chciałbym poświęcić 2-3 dni max (+1 na Las Vegas).

Z góry dzięki za wszelkie porady i sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 05 Lis 2014 00:59 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Hej,

W takich miejscach jak Sequoia NP, Grand Canyon czy Bryce z racji wysokości n.p.m. masz właściwie gwarantowany śnieg i wszelkie jego konsekwencje, w tym zamknięcia dróg czy konieczność używania łańcuchów w co trudniejszych miejscach. Sprawdź odpowiednie podstrony na nps.gov przed przyjazdem na miejsce.
Osobiście brałbym SUVa.
Jeśli masz pewność, że wrócisz kiedyś do CA/NV/AZ w dogodniejszym terminie, rozważyłbym zmianę trasy na coś bardziej przyjaznego pogodowo.
Z wymienionych parków narodowych zimą zaryzykowałbym Grand Canyon (South Rim, ew. West Rim helikopterem z Las Vegas) oraz ew. Bryce. Bryce leży bardzo wysoko, ale to w sumie niewielki i łatwy do objechania park, więc może lepiej radzą sobie z utrzymaniem zimą. Poza tym, na zimowych zdjęciach wygląda ciekawe, a miejscowi rangerzy mówili, że zimą słychać w nim fajne trzaski, kiedy lód wgryza się w skały).

Ja bym zrobił tak:
1. LA
2. San Diego
4. Grand Canyon NP
5. Page (Antelope, Horseshoe Bend, Alstrom Point - na ten ostatni potrzebna prawdziwa terenówka a nie SUV)
6. Bryce Canyon NP
7. Valley Of Fire State Park
8. Las Vegas
9. Death Valley NP
10. LA
Góra
 Profil Relacje PM off
miki_fly uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Lis 2014 00:00 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 110
Czesc,

Tak jak kolega wyżej pisał, zimą do Sequoia NP na 99% nie wjedziesz ew. tylko z łańcuchami (chyba, że w końcu nadejdzie to globalne ocieplenie :). North Rim Grand Canyon odpada z podobnego powodu (South Rim powinien być OK, warto przejechać 64 w stronę 89, gwarantowane cisza, spokój i piekne widoki).

Zion i Bryce też będą pod śniegiem, ale powinny być przejezdne (warto śledzić info na http://www.nps.gov/brca/ ). Pomarańczowe skały Bryce kontrastujące z białym śniegiem stanowią przecudną kombinację. Po drodze do Bryce Canyon masz Red Canyon, widać go z drogi, zdecydowanie warto przystanąć i połazić.

Jeśli będziesz w okolicach Page, polecam Rainbow Bridge i oczywiście Monument Valley. Do Page od strony Kanab możesz podjechać np. 89 a wrócisz 89A (obie traski baardzo warto). Na wschód od Kanab masz też małą perełkę: Coral Pink Sand Dunes.

Daj znać, jak jeszcze coś trzeba - chętnie pomogę.

Poniżej - Red Canyon

Załączniki:
IMG_4056a.JPG
IMG_4056a.JPG [ 153.2 KiB | Obejrzany 1579 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
miki_fly uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2014 00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Dziękuję bardzo za wskazówki. A coś o Yosemite jesteście w stanie podpowiedzieć? W wielu miejscach pojawia się jako jeden z najładniejszych parków do zobaczenia zimą. Wiem, że w nim również na zimę zamykane są niektóre drogi, ale chyba da się objechać i kilka ciekawych miejsc zobaczyć. Pytam o niego, bo mnie jednak ten Sylwester w San Francisco ciągnie, a to niestety w drugą stronę trochę. W takiej sytuacji zostałoby 7 dni na parki, startując z SF i kończąc w LA.

I jeszcze co do tego SUVa, jak bardzo jest konieczny? Z racji wieku <25 niestety większość wypożyczalni dolicza 25$ za każdy dzień wypożyczenia auta. Udało mi się znaleźć jedną, która tego nie robi, ale w ofercie niestety nie ma żadnego SUVa (supercheapcar.com).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lis 2014 01:24 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Z tych 10 punktów zrobisz max 4. Musisz docenić ogrom tego stanu (o kraju nie wspominam). W USA nie da sie ot tak podskoczyć autem. Odległości sa ogrome a ograniczenie prędkości duże tzn jeździ sie wolno i tego nie przeskoczysz. A nawet jesli to pamiętaj ze tam nie ma nakazu jazdy po prawej stronie i często bedzie tak ze facet na prawym jedzie 65 mph a na lewym 68 mph. I koniec. Nie probowal bym mu mrugać żeby zjechał bo jak zle trafisz to ci łeb odstrzeli. A nawet jak wszystko powyżej uda ci sie obejść to cię state trooper dorwie a wtedy masz pozamiatane.

Osobiście polecam:
LA - max 2 dni.
San Diego - nic tam nie widzę godnego polecenia.
Death Valley
Napa Valley i SF. W SF i okolicy jest super.

Temperatury w SF bedą miedzy 15-20 w dzień i około 10 w nocy.
A i jeszcze jedno. Pamiętaj ze to zima i ciemno sie robi szybko a co za tym idzie masz mniej czasu. W USA ogólnie sie nocą nie jeździ - No chyba ze musisz. Taka kultura ze wstajesz rano, jesz śniadanie i jedziesz. O 17 szukasz motelu z basenem i tyle.

Uwaga: w od grudnia do lutego może nawet spaść deszcz. W Kalifornii to jest naprawdę coś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Z tą prędkością to szczera prawda, jak na autostradzie jest limit 65 to wszyscy jadą tak ciut poniżej 70 mph i jedyny, który czasem śmignie, to obwieszony złotem murzyn, którego spotkasz 20 mil dalej zastrzelonego przez highway patrol ;)
Lx13 ma rację, trzeba doceniać wielkość USA i dodatkowo wziąć pod uwagę, że wbrew pozorom nawet w Californii jest zima, może nie w LA ale w górach gdzie są parki narodowe.

@miki_fly, do Yosemite w zimę nie wystarczy byle SUV, ten park jest w wysokich górach, sam mam zdjęcia z drogi 120 od Lee Vining zrobione na wysokości ponad 2800 metrów - a to są przełęcze.
Ja na Twoim miejscu nie nastawiałbym się na odwiedzenie tego parku w zimę, ewentualnie możesz podjąć decyzję na miejscu po sprawdzeniu lokalnej pogody i przejezdności dróg. Nie planuj również odwiedzin na sam koniec pobytu, bo jak sypnie śnieg to możesz ugrzęznąć w parku nie zdążysz na samochód.

Edit: a tak w ogóle licz się z tym, że możesz nie dostać tego samochodu, który zamówisz. Szczerze mówiąc mnie nigdy w USA nie dali zamówionego auta, bo akurat "było niedostępne", tylko dostawałem coś innego, zawsze wyższej klasy w niższej cenie, ale nie to co chciałem (np. miałem zamówionego w Californii małego kabrioleta, ale wszystkie wyszły to dali mi limuzynę - 300C itd).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Sty 2015 04:27 

Rejestracja: 04 Sty 2015
Posty: 1
Witaj,
Nie do końca zgadzam sie z przedmówcami. Właśnie jestem z żona w san francisco i jest około 14 st Celsjusza. Na bieżąco śledzimy pogodę i w najbliższych dniach w yosemite ma byc 15 st Celsjusza a w sequioa około 8 st. Pojutrze jedziemy do yosemite, sprawdzaj pogodę w tv amerykańskiej. Sa bardzo dokładne. Grand canyon w chwili obecnej w śniegu i lodzie ale przychodzi odwilż
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group