Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Kwi 2017 11:29 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Ostatni przystanek autobusu jest prawie przy początku Narrows, przed długi czas woda sięga max do kolan, najczęściej do połowy łydki (potem robi się głębiej). To jest tak fajne i niepowtarzalne miejsce, że szkoda byłoby je pominąć. Można tam spędzić godzinę, można i osiem godzin. Poszukaj filmików na YT, jest tego cała masa.
Angel's landing dzieli się na 2 części. Część pierwsza, do grzbietu, z którego są fantastyczne widoki na dolinę, jest bardzo łatwa i idzie się cały czas wybetonowanym chodnikiem (jest pod górę, ale bez przesady). Część druga, to ta z łańcuchami. Youtube Twoim przyjacielem. Zion Canyon Overlook to w większości prawie płaska ścieżka, na końcu z widokiem na kanion. Przyjemna i łatwa, jedyny problem, to znalezienie miejsca do parkowania.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#82 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:08 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
wiec tak chciał bym zobaczyć w Zion
- tylko wejście do The Narrows (śliskie kamienie nie pozwolą kompanowi nawet na krotki spacer)
- Angels landing tylko ten łatwiejszy odcinek do grzbietu
- canyon overlook
na wszystko powyżej starczy 5-6 godz?
nie wiem czy warto:
- Emerald Pool- warto ? na zdjęciach wygląda Fajnie
- the grotto?

Jeszcze szybkie pytanie o Grand Canyon czy trasa Desert View drive http://46yuuj40q81w3ijifr45fvbe165m-wpe ... -drive.pdf i wszystkie punkty po drodze to czy tyle wystarczy po południowej stronie czy jeszcze coś jest wartego zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 31 Maj 2017 00:26 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
nocując w okolicy Fresno którędy lepiej wjechać do sequoia national park? droga 180 od północy czy 198 od południa?dalej będę jechać w okolicy death valley i nie wiem czy lepiej wjechać od północy żeby sie nie wracać? czy nie ma sensu jechać calej trasy tylko dojechać od południa do general sherman i wrócić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 26 Cze 2017 14:35 

Rejestracja: 30 Wrz 2016
Posty: 13
Ja jechałem od północy i wydaje mi się to logiczniejszym układem przy dalszej drodze na południe. Oprócz Shermana polecam też inne miejsca zaraz obok: Moro Rock i Tunnel Log.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Sie 2017 05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2015
Posty: 90
Od siebie mogę dodać Kaniony przy Escalante.
Coś pomiędzy Kanionem Antylopy (ale za darmo i bez ludzi) i the Wave (ale bez losowania pozwoleń, każdy wchodzi).

Naprawdę warte odwiedzenia miejsce, a praktycznie nieznane! Dobra zabawa w błotku i w wąskich szczelinach, ale nie dla każdego! ;P
Tutaj można znaleźć opisy najlepszych kanionów: http://dc-adventures.pl/usa/kaniony-esc ... trekkingi/

Załączniki:
kaniony-escalante.png
kaniony-escalante.png [ 447.74 KiB | Obejrzany 2371 razy ]
_________________
W podróży dookoła świata od ponad 2 lat. Aktualnie eksplorujemy Alaskę Land Cruiserem własnoręcznie przerobionym na kampera :)

Relacje na bieżąco można znaleźć tutaj: DC Adventures
Szersze info na blogu: www.dc-adventures.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
micnur uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 22 Sie 2017 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Na którą godzinę najlepiej zarezerwować Kanion Antylopy ?
Z rozpędu zaznaczyłem 8.20 a teraz zastanawiam się czy np. 12.00 nie byłaby lepsza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 22 Sie 2017 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Ponoc miedzy 10-12:00 jest najlepsze swiatlo i promienie slonca spektakularnie oswietlaja kanion az do dna. Za to rano bedzie chlodniej i zdecydowanie mniej ludzi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 24 Sie 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ja mam zarezerwowany Upper Antylope Canyon na 14, a Lower na 12. Jak wyrobię się do 12 to zwiedzę tylko lower antylope. A jak nie, to chcąc nie chcąc będę musiał zwiedzać upper w niekorzystnych godzinach. O ile w ogóle będzie pogoda, bo wszystko zależy od niej. Na górny kanion nie da się już zapisać na pasujące mi daty, natomiast na dolny jest jeszcze sporo miejsc. Z tego co czytam opinię to dolny kanion jest bardziej polecany jeśli już trzeba wybierać. Podobno jest tam troszkę mniej ludzi i kosztuje 25$ (upper 40$). Czy ktoś był w obu i mógłby coś podpowiedzieć? Jakieś wskazówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 25 Sie 2017 02:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Miałem ten sam dylemat - upper czy lower. Wybraliśmy lower bo tańszy. Według słów przewodniczki na miejscu - jak ktoś zobaczył lower to wystarczy i nie ma większego sensu iść na upper. Podobno... :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 25 Sie 2017 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
I tak chyba zrobię. Rozumiem, że jadąc do Page od strony Moab/Monument Valley muszę przestawić zegarek o godzinę do tyłu, ponieważ w Arizonie jest inna strefa czasowa niż w Utah?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 25 Sie 2017 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Z tego co pamiętam to tak.
Za to chociaż Arizona i Nevada leżą teoretycznie w innych strefach czasowych to jednak godzina w tych stanach jest taka sama.
Najlepiej patrzeć na publicznie dostępne zegarki albo pytać innych o godzinę bo czasami można się pogubić :D
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 29 Sie 2017 11:44 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 72
Czy Navajo loop w Monument Valley da sie zrobić osobówką? Chodzi mi o bezpieczne dla auta pokonanie trasy.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 29 Sie 2017 12:30 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
Da radę. Sam się wahałem mając chryslera 200, ale jak zobaczyłem jak jeżdżą tam ludzie w fordach mustangach, też przejechałem. W kilku miejscach trzeba zwolnić i bardzo ostrożnie przejechać, ale bez większych kłopotów
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 29 Sie 2017 12:57 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Sprawdź ew. umowę najmu samochodu, czy ubezpieczenie dopuszcza jazdę po nieutwardzonych drogach. Jeśli nie, musisz mieć świadomośc, że w przypadku awarii, zostaniesz obciążony wszystkimi kosztami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#95 PostWysłany: 29 Sie 2017 16:59 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Praktycznie każda wypożyczalnia w swoich warunkach nie wyraża zgody na jazdę po drogach innych niż asfaltowe. My zrobiliśmy w maju 2016 Navajo loop Dodgem Challengerem. Nie było żadnego problemu z przejazdem. Trzeba mieć świadomość, że po opadach tamta droga może być w gorszym stanie. No i samochód może się mocno przybrudzic :-) Nasz Dodge był biały, a po Monument Valley zrobił się lekko ceglany (było sucho). Bez żadnych lonsekwencji.
Góra
 Profil Relacje PM off
wawaking lubi ten post.
wawaking uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 30 Sie 2017 19:54 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
może głupie pytanie ale nie umiem nigdzie w necie znaleźć... gdzie w Zion najlepiej zaparkować auto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 30 Sie 2017 20:53 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Najlepiej na parkingu w Visitor Center. Tylko, że tam parking jest mocno ograniczony pojemnością i jeśli podróżujesz w sezonie to trzeba się tam pojawić wcześnie koło 8-9. Stamtąd jeździ shuttle bus w głąb parku. Jak nie znajdziesz tam miejsca to musisz szukać parkingu w Springdale (miejscowość na zachód). Stamtąd kursuje dodatkowa linia autobusowa, która dowozi turystów do parku i stamtąd przesiadasz się już do właściwego busa.
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 14 Paź 2017 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Witam, ląduje w VEgas pod koniec Listopada. Chciałbym zobaczyć jak najwięcej w dwa tygodnie nie wiem jednak jakiej pogody mogę się tam spodziewać, a co za tym idzie CO WG WAS na wstępie mam sobie odpuścić? Czy Bryce i ZIon są wtedy do zrobienia ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
J.1 napisał(a):
Mam 7 dni i chciałbym wyruszyć z Vegas i skończyć w LA.
JIK napisał(a):
@J.1 robiłem podobną trasę w 7 dni, a dokładniej

Mam w planach podobną trasę w 7 dni, wylot z LAX, przylot mogę zrobić do SFO lub LAS.
Problem (lub nie?) w tym, że będzie to pierwsza połowa marca.
Zastanawiam się, czy przylecieć do LAS i zrobić trasę podobną do zaproponowanej przez @JIK (link) czy może wysiąść w SFO, wziąć 1-2 noclegi, następnie polecieć do LAS i w okolicach LAS/LAX spędzić 5 dni? Ale to już pewnie zbyt intensywnie... No i pogoda w marcu może też pewnie rozczarować (dlatego pomyślałem o SFO, zamiast przeznaczać pełne 7 dni na okolice LAS/LAX)?

@J.1 - zrobiłeś może tę trasę? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Cze 2018 13:24 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@blak ja to robiłem w lutym ;) jedynie w Bryce był śnieg i ten park pominelismy całkowicie :( w pozostałych miejscach pogoda była dobra oraz bardzo dobra.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group