Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2016 15:47 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
Czy ktos zwidzal park Yellowstone, palnuke wynajac samochod w Salt Lake i pozwiedzac Yellowston i inne parki w okolicy mam na to 5-10dni w zaleznosci od planu,

prosze o info jesli ktos ma doswiadczenie w takim zwiedzaniu,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 26 Sty 2016 15:54 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Ja zwiedzałem w ten sposób. Ale tylko Yellowstone, jeśli chodzi o okoliczne parki. Potem pojechaliśmy w kierunku Calgary / Banff / Jasper.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Sty 2016 16:21 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
mimx napisał(a):
Ja zwiedzałem w ten sposób. Ale tylko Yellowstone, jeśli chodzi o okoliczne parki. Potem pojechaliśmy w kierunku Calgary / Banff / Jasper.

ile dni poswieciles na Yellowstone?

my musimy zrobic kolko bo wychodzin40usd drozej za samochod na dzien by zwrocic w innym miejscu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Sty 2016 16:26 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
3 noce (przy Old Faithful), a zwiedzania było de facto 2,5 dnia. Byliśmy tam na początku maja i nie wszystkie drogi były jeszcze przejezdne. Na takie pobieżne zwiedzanie, tj. bez długich wędrówek "w dziczy" 2,5 dnia było w sam raz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2016 16:35 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
my planujemy byc miedzy 6-15maja

gdzie nocowaliscie i jak z cenami?
nas bedzie3+2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2016 16:54 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 9
Od siebie dodam, że byłem w Yellowstone. Zwiedzaliśmy park przez 2 całe dni i dla nas to było wystarczająco, ale myślę, że 3-4 to jest max. Spaliśmy na terenie parku w namiotach na campie w pobliżu jeziora Yellowstone lake. Cena za miejsce noclegowe to ok. ~15$. Były łazienki, ale bez ciepłej wody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2016 17:11 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
mega78 napisał(a):
my planujemy byc miedzy 6-15maja

gdzie nocowaliscie i jak z cenami?
nas bedzie3+2


Spaliśmy w Old Faithful Snow Lodge, tzw. frontier cabins. Spore, wygodne, aczkolwiek lekko spartańskie. Płaciliśmy 99 USD + podatek, więc jak na lokalizację "value for money" jest doskonałe wg mnie. Widzę, że nieco podrożały i teraz kosztują 114 USD. Tyle że może być problem z dostępnością - my bukowaliśmy w listopadzie poprzedniego roku i nie było już wszystkich terminów w okolicy naszych dat. Musisz sprawdzić:

http://www.yellowstonenationalparklodges.com/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2016 18:33 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
rzeczywiscie male mozliwosci ale jeszcze sa
jeden dzien w lodge a drugi w Inn

a jak z temperaturami mieliscie w maju?

-- 26 Sty 2016 17:44 --

a jak z wyposazeniem tej Lodge jest czajnik bezprzewodowy?


zarezerwowalem noclegi 9-11maja

7maja przylatujemy do SLC a 14wracamy do kalifornii.....

wiec mamy 2dni na dojechanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:20 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Temperatury - idealne. Rano było w okolicach zera (szron na szybie samochodu), ale już od godz. 10-11 można było chodzić w t-shircie. Słońce przez cały czas.

Czajnika sobie nie przypominam. My mamy nasz własny na 110V. W ogóle w hotelach/motelach w USie ciężko o czajnik. Raczej są automaty do kawy, ale "ugotowana" w nich woda ma mocny posmak kawy, więc do zupy czy herbaty się nie nadaje. Warto też do Yellowstone przyjechać przynajmniej częściowo z własnym jedzeniem - na miejscu jest bardzo drogo. My chodziliśmy tylko na (płatne) śniadania, a potem już jakieś sałatki z Walmarta i kanapki/zupki z pudełka były grane ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:33 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 73
Loty: 9
Kilometry: 23 941
Na zwiedzanie możesz poświęcić max 2-3 dni.Byłem dwa lata temu w maju,swoją drogą pogoda w tym miesiącu wręcz idealna, 3 dni w Yellowstone i myślę ze to wystarczająca opcja czasowa.Chyba że jesteście wielkimi miłośnikami przyrody...ja akurat nie jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Sty 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2038
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Też jechałem z SLC - jeden dzień na podróż (odebrałem samochód koło południa), 2 pełne dni w Yellowstone ze spaniem w namiocie.
Trzeciego dnia pojechałem do Grand Teton (na pół dnia) i spałem w Idaho Falls. Czwartego dnia zerwałem się przed świtem i miałem samolot z SLC o 10.
Da się obrócić w 4 dni.
To co pamiętam z SLC to mega ździerstwo na różnego rodzaju podatkach do samochodu. W żadnym innym stanie czegoś takiego nie widziałem (np. bookowałem 80$ i expedia pokazywała w tym jakieś taksy, a zapłaciłem w sumie ponad 300$).
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Sty 2016 20:02 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 555
Loty: 82
Kilometry: 203 467
niebieski
mamy 7dni chyba 1poswiecimy na Salt Lake City
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Sty 2016 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2038
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
To rozłóż Yellowstone na 3 pełne dni - wtedy możecie po jakichś szlakach pochodzić. Ja jeździłem od świtu do zmierzchu i w te 2 dni ledwo się wyrobiłem. Nad jeziorem za bardzo nie posiedziałem, a także widziałem 2x niedźwiadki i spędziłem z nimi po pół godziny. Jak spotkasz niedźwiedzia (dużo ludzi parkuje na poboczu więc od razu się zatrzymuj) to warto posiedzieć dłużej i popatrzeć.
W Grand Teton też można kilka szlaków fajnych zaliczyć. Luknij na moje zdjęcia www.piotrwasil.com w katalogu USA.

W SLC zasadniczo nic nie ma, można skoczyć nad słone jezioro. Rozważ ewentualnie jechanie dalej na północ do Glacier.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Sty 2016 22:12 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 87
Ja byłem we wrześniu. W nocy koło zera było, ale nic przed przyjazdem -8. Wiec noce są zimne. Warto sprawdzić przejezdność dróg i zaklepać noclegi lub campingi jeśli się jedzie w sezonie. SLC jest spoko. Czysto, dużo kwiatów, ale parki ciekawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2016 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Jakie lotnisko oprocz SLC ma sens przy podrozy do Yellowstone?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lut 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
mimx napisał(a):
W ogóle w hotelach/motelach w USie ciężko o czajnik. Raczej są automaty do kawy, ale "ugotowana" w nich woda ma mocny posmak kawy, więc do zupy czy herbaty się nie nadaje.

W większości moteli jest mikrofalówka i plastikowe kubki. Można w nich bez problemu gotować wodę.

-- 02 Lut 2016 21:50 --

janekk napisał(a):
Od siebie dodam, że byłem w Yellowstone. Zwiedzaliśmy park przez 2 całe dni i dla nas to było wystarczająco, ale myślę, że 3-4 to jest max. Spaliśmy na terenie parku w namiotach na campie w pobliżu jeziora Yellowstone lake. Cena za miejsce noclegowe to ok. ~15$. Były łazienki, ale bez ciepłej wody.

W Grant Village Campground nad jeziorem Yellowstone (West Thumb) są prysznice z ciepłą wodą po 2$. Trzeba mieć przygotowane 8 ćwiartek, które wrzuca się do automatu.

-- 02 Lut 2016 22:06 --

cart napisał(a):
W SLC zasadniczo nic nie ma, można skoczyć nad słone jezioro. Rozważ ewentualnie jechanie dalej na północ do Glacier.

Miasto rzeczywiście nieciekawe, ale warto zwiedzić świątynie mormonów. Kilka lat temu miałem mieć 2-godzinną przesiadkę, ale z powodu śnieżycy wszystkie lotniska na wschodnim wybrzeżu były zamknięte i musieliśmy czekać na lotnisku cały dzień. Z ciekawości podeszliśmy do okienka z informacją zapytać jak się dostać do centrum i nam powiedziano, że co godzinę jest bezpłatna wycieczka. Po wejściu do autobusu okazało się, że organizatorami są mormoni i proponują bezpłatne zwiedzanie ich świątyń. Po przyjeździe podchodziła opiekunka, pytała o język i przydzielała jako przewodnika osobę władającą tym językiem. Zwiedziliśmy wtedy 3 różne świątynie, w przechowalni na terenie świątyni zostawiliśmy bagaż, pochodziliśmy sami po mieście i odwieziono nas na lotnisko. Były też propozycje religijne, ale z wyczuciem, żadnej nachalności. Cała kilkugodzinna wycieczka oczywiście bezpłatna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Lut 2016 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
mimx napisał(a):
Ja zwiedzałem w ten sposób. Ale tylko Yellowstone, jeśli chodzi o okoliczne parki. Potem pojechaliśmy w kierunku Calgary / Banff / Jasper.


Ile zajęła Ci trasa z Yellowstone do Banff ? Czy wypożyczalnie robią jakieś problemy z przekraczaniem granicy?

I najważniejsze - który z parków lepszy ? ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Lut 2016 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2038
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Oba to opad szczęki, Banff trzeba robić razem z Jasper i Yoho.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lut 2016 23:57 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
mikuś napisał(a):
mimx napisał(a):
Ja zwiedzałem w ten sposób. Ale tylko Yellowstone, jeśli chodzi o okoliczne parki. Potem pojechaliśmy w kierunku Calgary / Banff / Jasper.


Ile zajęła Ci trasa z Yellowstone do Banff ? Czy wypożyczalnie robią jakieś problemy z przekraczaniem granicy?

I najważniejsze - który z parków lepszy ? ;)


Yellowstone to hmm taki trochę gamechanger, jeśli chodzi o moje odczucia. Po nim ciężko o "łał" :) Tj. jeśli miałbym wskazać jedno jedyne najładniejsze miejsce na Ziemi, które widziałem, to byłoby własnie to.

Yellowstone -> Calgary w jeden dzień i potem Calgary -> Banff w kilka godzin.

Wypożyczalnie nie robią problemów. Niektóre pozwalają po prostu przekroczyć granicę, a inne nie ;) Hertz pozwala. Tak samo pozostałe duże typu Alamo, Budget, Avis. Pamiętam, że nie pozwala na to Fox, ale to też w zależności od stanu, w którym wynajmujesz samochód - o ile dobrze pamiętam przy wynajmnie w Seattle czy ogólnie w stanie Washington można było wjechać samochodem Foxa do Kanady. Przy wynajmie z Utah nie. Ale radzę po prostu poczytać warunki wynajmu, jeśli byś się decydował na mniej mainstreamowe firmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Kwi 2016 13:06 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
Cześć.

Zamierzam niedługo robić dokładnie tę samą trasę. 27.05 rano przylot do SLC, 30.05 o 15.00 wylot. W sumie zostają 2 pełne dni na Yellowstone. Jak rozumiem, trochę ciasno, ale powinienem wyrobić?

I drugie pytanie: jak wyglądają tamtejsze drogi? Podobnie jak w innych parkach, tj. przyzwoite, mogą być zaśnieżone, czasem nad zboczu, że 0.5m dalej przepaść, nieoświetlone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group