Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Park Tayrona
#1 PostWysłany: 11 Mar 2019 11:59 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Czy ktoś z Was nocował na terenie parku? Z tego co czytam to przy bramie wejściowej można to ogarnąć lub bezpośrednio tego samego dnia na kempingach. Obawiam się tylko tego, że nie będzie miejsca.

Celuję w namiot (nie będę miał swojego). Polecacie jakiś kemping oraz trasy?

Z góry dzięki za wszystkie informacje. Planuję pojechać tam w najbliższą Niedzielę i chcę przenocować na terenie parku jedną noc.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#2 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej, raczej bez problemu mozna zarezerwowac miejsce (hamak/wynajety namiot z materacem) przy wejsciu, w parku jest kilka campingow roznej wielkosci.Trasa przewaznie to od wejscia gdzie porzuci Cie busik do Cabo San Juan albo 'na wskros' do drugiego wejscia (pomocny link: https://www.tomplanmytrip.com/tayrona-c ... -revealed/).
Pisalam o Tayronie tutaj: http://liswplecaku.pl/2018/09/30/palmy- ... k-tayrona/ a jakbys mial wiecej pytan to daj znac.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#3 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 26
Jak ja byłem to wyglądało to tak, że obok przystanku końcowego był młody chłopak z informacji i przedstawił ofertę z możliwością rezerwacji w części z wybranych obiektów z informacją gdzie można pływać, zjeść czy tym podobne. Ale nic nie stało na przeszkodzie aby zrobić rezerwacje na miejscu po zwiedzeniu czy spełnia warunki dany obiekt.

Namiotów było sporo na 2 campingach na których nocowaliśmy. Jeden zaraz przy plaży ten bliżej wejścia głównego camping oraz drugi obok tego słynnego domku (który pewnie kojarzysz ze zdjęć z tych rejonów).
Góra
 Profil Relacje PM off
Mikolaj2206 lubi ten post.
Mikolaj2206 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#4 PostWysłany: 11 Mar 2019 15:15 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Dzięki za odpowiedzi. Polecicie szczególnie jakiś kemping?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#5 PostWysłany: 13 Mar 2019 13:19 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
My byliśmy na początku tego miesiąca I też postanowiliśmy spędzić noc w parku. Jak dobrze policzyłem na terenie parku są 4 kempingi, jeden na samym początku nawet nie brałem go pod uwagę potem dwa zlokalizowane w okolicy plaży „La Piscina”. Pierwszy z całym zapleczem: restauracja, recepcja, natryski, WC na wysokim poziomie jeśli chodzi o kempingi (ten obiekt wybraliśmy namioty i domki były już zarezerwowane i zdecydowaliśmy się na hamaki koszt 34 000 COP za osobę, całkiem spoko czyste i co najważniejsze miały moskitiery, dostęp do zamykanej szafki a w szafce kontakt).
Drugi kemping znacznie mniejszy i kameralny, hamaki bez moskitiery, namioty za 20 000 COP za osobę. Namioty są rozłożone na ubitej ziemi i jeśli nie masz karimaty to będzie twardo. Trzeci kemping położony jest z godzinkę drogi dalej, tam jest najwięcej turystów – zatłoczone miejsce.

Wejście do parku kosztowało nas w sumie 107 000 COP i 6 000 COP za busika od kasy parku w głąb parku (około 4km) skąd jest około 1-1,5 h do tych dwóch kempingów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#6 PostWysłany: 19 Kwi 2021 11:28 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
witam, czy potrzebne jest szczepienie na febre, zeby wejsc do parku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#7 PostWysłany: 20 Kwi 2021 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
@jawamdam niedawno o to pytałam na grupie fb i taką odpowiedź dostałam:

Mi nigdy nie sprawdzili i w 99% nie sprawdzają. Ale kiedyś jedna osoba mi mówiła, ze jemu sprawdzili i nawet rzeczy przeszukiwali i sprawdzali czy ma alkohol.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#8 PostWysłany: 20 Kwi 2021 12:03 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
jawamdam napisał(a):
witam, czy potrzebne jest szczepienie na febre, zeby wejsc do parku?

Nie jest wymagane. W wykazie szczepień dla Kolumbii żółta febra figuruje jako szczepienie zalecane lub obowiązkowe jeśli podróżujesz z kraju gdzie ta choroba występuje (np. przy przylocie z Brazylii). .

Żółta książeczka jest sprawdzania przy wjeździe do kraju (o ile obowiązuje). Przy wejściu do Parku Tayrona na pewno tego nie sprawdza się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#9 PostWysłany: 20 Kwi 2021 16:55 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Dzieki za odpowiedz.

mam jeszcze pytanie do tych co byli w parku.

czy jest mozliwosc zrobic park w 1 dzien:
1. wejsc w Calabazo raniutko o 7-8h (sa sprzeczne informacje kiedy jest otwarcie)
2. dojsc do Cabo San Juan
3. zejsc do wyjscia Zaino na 17:00

czyli ok.9 - 10h w parku.
Wiem, ze moze byc meczace ale czy to jest wykonalne czasowo. Wg. mapek i dystancow to wydaje sie ze tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Park Tayrona
#10 PostWysłany: 21 Kwi 2021 10:10 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jaszon napisał(a):
jawamdam napisał(a):
witam, czy potrzebne jest szczepienie na febre, zeby wejsc do parku?

Nie jest wymagane. W wykazie szczepień dla Kolumbii żółta febra figuruje jako szczepienie zalecane lub obowiązkowe jeśli podróżujesz z kraju gdzie ta choroba występuje (np. przy przylocie z Brazylii). .

Żółta książeczka jest sprawdzania przy wjeździe do kraju (o ile obowiązuje). Przy wejściu do Parku Tayrona na pewno tego nie sprawdza się.

przy wejściu do parku mi też nikt nie sprawdzał książeczki. 2 lata temu można było za darmo szczepić się na lotnisku w Bogocie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group