Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Titicaca
#1 PostWysłany: 10 Sty 2015 21:18 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Które wyspy na jeziorze Titicaca są Waszym zdaniem godne zobaczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Titicaca
#2 PostWysłany: 11 Sty 2015 03:20 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Bylem w zeszlym roku w Peru. Z Puno odplywaja ludeczki na wyspy.Wszystkie wysepki sa takie same i za bardzo nie ma co wybierac. Taki wypad mozesz kupic w hostelu lub bezposrednio w porcie. Taka wyprawa trwa kilka godzin. Fajna atrakcja na jeden raz.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk 2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#3 PostWysłany: 11 Sty 2015 16:34 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Pamiętasz może cenę takiej wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#4 PostWysłany: 11 Sty 2015 16:44 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Hej, niestety ale nie pamietam ile dokladnie zaplacilismy ale nie byly to duze kwoty.
W porcie bylo taniej niz jak bys kupowal w hostelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#5 PostWysłany: 11 Sty 2015 17:10 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Byłem w kwietniu 2013 na dwudniowej wycieczce po Titicaca z noclegami u miejscowych (baaaardzo spartańskie warunki) . Zwiedzanie wysp Uros , Amantani i bodajże Taquile .Płaciłem w jednym z hoteli w Puno - ok 50 usd .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#6 PostWysłany: 11 Sty 2015 21:46 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Prognozy pogody nie zachęcają obecnie do odwiedzenia Puno. Pora deszczowa i pada. Czy ktoś z Was był na jeziorze Titicaca w styczniu? Ja ruszam za tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#7 PostWysłany: 31 Sty 2015 04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Hej:) i jak? Byl ktos ostatnim razem na wyspie i spal na niej? Prosze o porade, poniewaz wybieram sie tam za tydzien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#8 PostWysłany: 19 Lut 2015 23:19 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Byłem i nam pogoda dopisała. Było słonecznie Na wyspie nie spałem. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#9 PostWysłany: 03 Paź 2016 22:43 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Hej,

Wybieramy się w listopadzie na 2 tygodnie do Peru. Chcemy odwiedzić Titicacę i wybrac się na jednodniowy rejs. Do Puno przyjedziemy o 19 z Chivay i następnego dnia chcemy ruszyć na rejs, polecacie jakąś firmę czy na miejscu da się z dnia na dzień załatwić bez problemu? Czy są jednodniowe rejsy z opcją zwiedzania Isla del Sol?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#10 PostWysłany: 03 Paź 2016 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Na Isla del Sol najłatwiej/najtaniej dotrzeć z boliwijskiej Copacabany (ok. 3h jazdy z Puno). Ale zapewne bez noclegu w tejże sie nie obędzie. Tak czy inaczej - wyspa jest warta odwiedzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#11 PostWysłany: 03 Paź 2016 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
natalia.92d napisał(a):
czy na miejscu da się z dnia na dzień załatwić bez problemu


Idziesz z rańca na przystań i wycieczki same cię znajdują w postaci "szypra" lub kupujesz bilet w kasie przy pomoście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#12 PostWysłany: 04 Paź 2016 00:01 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
Byłam w lutym i pogoda była bardzo ładna. Pora deszczowa to jest wówczas w górach. Córka była we wrześniu i straszliwie zmarzła. Wysepki są bardzo "turystyczne", ale jak się jest w Puno to zobaczyć warto i można im dać zarobić parę groszy. Nie pamiętam ceny, ale było to niedrogie. Samo Puno zrobiło na mnie większe wrażenie. Było dużo mniej "turystyczne" niż większość odwiedzanych miejsc w Peru. Dobre żarcie i niedrogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#13 PostWysłany: 04 Paź 2016 00:34 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 58
Loty: 374
Kilometry: 710 732
Najkrotsza i najpopularniejsza wycieczka na Uros to 10 USD/30 soli, mozna zabukowac w dowolnym hotelu lub wiekszych czy mniejszych biurach "podrozy" w Puno lub na przystani. Zazwyczaj wycieczki startuja o 8.30-9.00 i trwaja ok 3 godzin, a takze sa 'turnusy' popoludniowe. Cena 10 USD to lodka, przewodnik, bilet (tak, sa bilety!) i zazwyczaj taksowka do hotelu. To opcja wyjsciowa, do tego mozna dolaczyc zwiedzanie wysp stalych, ale jest to dodatkowe kilka godzin plyniecia i startuje sie wczesnie rano, trzeba wiec dobrze zaplanowac sobie czas.
Wiecej wysp stalych mozna odwiedzic bedac w Boliwii. Wspominano juz o Copacabana - dla mnie, zwlaszcza jak na Boliwie, to turystyczne piekielko (bylam w sezonie, wiec tym bardziej), choc bez watpienia to najlepsza baza wypadowana na Isla del Sol czy Isla de la Luna, mozna takze odwiedzic inne wyspy majac dzien lub kilka w zapasie.
Sa to truizmy, ale - jezioro jest ogromne i odleglosci, ktore na mapie wydaja sie niewielkie, niekiedy pokonuje sie kilka godzin lodka. Do tego amplitudy temperatur sa jeszcze bardziej odczuwalne niz na ladzie - jakakolwiek wycieczke nie wybierzesz, zaopatrz sie i w cieple rzeczy (rano niewiele cieplej niz 0' plus wiatr) oraz dobre okulary i wszelka ochrone przeciwsloneczna. Po kilku minutach na jeziorze w sloneczny dzien ma sie wrazenie, ze traci sie wzrok (nie radze probowac). Niezaleznie od tego, ile masz czasu i czy wiecej mozesz go spedzic po stronie peruwianskiej, czy w Bolivii - naprawde warto! Titicaca jest bez watpienia jednym z cudow natury.
_________________
Essi
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#14 PostWysłany: 04 Paź 2016 21:46 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Dziękuje bardzo za wyczerpujące odpowiedzi :)

Mam jeszcze prośbę o ocenę realności wykonania poniższego planu.

Przyjazd do Puno w sobotę o 19. W niedzielę rano rejs na Uros i Taquile. I o 22 tego samego dnia wyjazd do Cusco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#15 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Realne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#16 PostWysłany: 06 Paź 2016 20:24 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
a czy wg Ciebie warto jechać tam tylko na rejs? zależy nam na spędzeniu kilku dni w okolicach Cusco i Świętej Doliny, jednak czy 1 dzień na Titicacę to nie mało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#17 PostWysłany: 06 Paź 2016 20:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
I warto i nie warto. Typu ze raz zobaczyć i koniec :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#18 PostWysłany: 20 Maj 2017 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
Jeżeli ktoś chce kupić bilet na rejs łódką na Uros, to wystarczy pójść do portu obojętnie na którą godzinę. Jest tam dużo naganiaczy. Cena to, o ile dobrze pamiętam, 10 soli (plus 8 soli wstęp na wyspę).
Jeśli ktoś chce płynąć na inną wyspę, to najlepiej iść do portu około siódmej rano. My niestety trochę zaspałyśmy i do portu dotarłyśmy około godziny dziewiątej. Chciałyśmy płynąć na Taquile, ale było już za późno. Zaproponowano nam prywatną łódź za jedyne 400 soli za całą łódź. Po jakimś czasie cena 'spadła' do 250 soli i już nie chciała drgnąć. Rejs trwał cały dzień. Płynęłyśmy z rodziną z Juliaci, co dodało jeszcze kolorytu naszej wycieczce. Najpierw popłynęliśmy na jedną z wysp Uros, a później na Taquile (wstęp też 8 soli). Było bardzo miło. Szef naszej łodzi zachowywał się jak organizator wycieczki: opowiadał o wyspach, pokazywał to, co warto było zobaczyć. Także nie żałuję tych pieniędzy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#19 PostWysłany: 30 Paź 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
Chciałem dorzucić kilka uwag odnośnie zwiedzania jeziora Titicaca od strony Peru.

Po pierwsze, jak już ktoś powyżej wspominał, jezioro jest olbrzymie. Na mapie wygląda bardzo ładnie, ale w praktyce sam dojazd do jeziora to kwestia minimum pół dnia, przejechanie jeziora wzdłuż to kolejne kilka godzin.

Przykładowo przejazd Arequipa - Puno autobusem trwa teoretycznie 6+ godzin. W praktyce autobusy w Peru jeżdżą z dużymi opóźnieniami. Droga Arequipa - Puno to pojedyncza nitka prowadząca przez bezludny, pustynny, górzysty teren. W przypadku jakiejkolwiek awarii jakiegokolwiek auta na trasie pojawiają się olbrzymie opóźnienia. Ja z Arequipa do Puno jechałem 12 godzin. Dojechałem około godziny 19 i marzyłem tylko o położeniu się spać.

Samo poruszanie się po jeziorze też zabiera czas - przejazd łodzią na wyspę stałą liczy się w godzinach, a nie minutach!
Dodajcie do tego wysokość - jezioro Titicaca położone jest na 3300 m n.p.m. Brzmi banalnie, ale większość ludzi na tej wysokości bez wcześniejszej aklimatyzacji odczuwa chorobę wysokościową.
Z bolącą głową, płytkim oddechem i wymiotując nie ma szans na jakiekolwiek zwiedzanie. To też warto wziąć pod uwagę planując logistykę w Puno.

Moim zdaniem przyjazd wieczorem do Puno i planowanie już następnego dnia wycieczki na jezioro jest bardzo ryzykowne i przede wszystkim wyczerpujące. Ja wszystkim polecam przynajmniej jeden dzień aklimatyzacji z samym Puno, które wbrew przewodnikom uważam za ciekawe miasto. Postaram się zebrać to, co warto zobaczyć w Puno w osobnym wpisie.

Na koniec słowo o wycieczkach na wyspy. O tym niewiele się mówi, ale społeczności zamieszkujące wyspy są raczej niechętne turystom, zwłaszcza tym niezależnym. Dlaczego? Uważają oni całkiem zresztą słusznie, że przyjeżdżając na wyspę na własną rękę i nie wykupując tam noclegu pozbawiamy mieszkańców źródła dochodu. Tak więc wycieczki "niezorganizowane" na wyspy mogą okazać się nieprzyjemnym doświadczeniem.
Wycieczki zorganizowane też (niestety) są źródłem frustracji miejscowych. Organizatorzy wycieczek (nie wiem czy wszyscy) mają tendencję do zatrzymywania większości zysków dla siebie, tylko niewielką część oddając społecznościom lokalnym. Co więcej, pozornie sprawiedliwy system rotacyjnego przyjmowania gości na wyspie też ma swoje wady - wyklucza prywatne inicjatywy, nie pozwala na konkurencję wśród miejscowych i uzależnia od organizatorów wycieczek zorganizowanych.
Warto mieć to wszystko na uwagę by potem nie narzekać, że wycieczki na wyspy są bardzo "turystyczne"
Otóż są i będą, a turysta w rejonie Titicaca nie wszędzie jest mile widzianym gościem.

Swego czasu realia Puno i jeziora Titicaca opisałem w artykule "Jezioro Titicaca - wielka woda czy wielkie rozczarowanie". Serdecznie zapraszam http://www.okiemmiszy.pl/2017/06/jezior ... puno-peru/
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Titicaca
#20 PostWysłany: 07 Lut 2018 03:59 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Wyspy Uros to najbardziej żenująca atrakcja, jaką zobaczyłem w życiu. Ludzie tam "mieszkający" nawet nie potrafią dobrze udawać. :) Wszystko to wygląda mega sztucznie, komicznie i wręcz urągająco. Dzieci krzyczące "paga, paga" przez godzinę. Widziałem czego mniej więcej się spodziewać, jechałem z otwartą głową. Totalna strata czasu. Wyspa Taquile ciut ciekawsza.

Bilet na Uros kosztuje w porcie 10 soli. Na Uros i Taquile 25. Łódź "publiczna" startuje o 7:30, wraca o 14:30. Można też kupić wycieczkę zorganizowaną. Start 7:00, powrót 17:30, koszt 35 soli w tym obiad i wszystkie opłaty.

Puno z kolei brzydkie, jendorodne, ale w tym wszytskim wyróżnia się na tle innych "wymuskanych" miast południowego Peru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group