Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Paź 2019 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
lbanka napisał(a):
There is nothing worth seeing in Jayapura,

z tym się zgadzam, choć tam nie byłam, bo główne zamieszki były/są właśnie tam. Miasto oddalone jest o 30 km od lotniska. Po zmroku w papuaskich miastach na pewno nie jest bezpiecznie, a przynajmniej nikt nie czuje się tam komfortowo. Im większe tym bardziej.

lbanka napisał(a):
or even Sentani in particular. Unless you're interested in seeing a big-ass lake, and the surrounding smelly drunks hanging around it.

z tym się nie zgodzę, nieoczekiwany stopover (Namair zapomniał nas poinformować, że przestaje latać do WMX) spowodował, że byliśmy nad jeziorkiem i za 100.000 IDR (cennikowo 150.000) popływaliśmy łódką przy wioskach na palach i mi się to podobało, a takich przybytków już wiele w świecie widziałam.

Co do Wameny bardziej od broni palnej obawiałabym się zwykłego rabunku przy użyciu maczet lub tumultów :). Ale wystarczy zachować ostrożność tudzież szczególną ostrożność.
Ogólnie napisane przez sfrustrowanych Indonezyjczyków, narzekających na drogie jedzenie, które musi być w większości transportowane samolotami. I pewnie nie chcą, żeby ktoś przypadkiem zrobił parę zdjęć jak wojsko rozgania dyskryminowanych Papuasów.

Dolina Baliem na pewno jest bezpieczna, za 20 USD za nocleg na klepisku i śniadanie z ryżu z zielskiem można się przemęczyć. Choć mnie sama dolina trochę rozczarowała, nie jestem instagramerką, więc mogę się do tego przyznać. Oczekiwania były dużo wyższe.

@jaszon świetnie wszystko podsumował, nic dodać, nic ująć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 26 Paź 2019 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ibanka strasznie dużo szumu niepotrzebnego robisz
jedz nie jedz kogo to?
odpuść sobie ,pojedz na inne wyspy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Paź 2019 13:26 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Dzieki wszystkim za rozbudowane opinie!

Bede trzymal reke na pulsie bez watpienia, bo bardzo chialbym jednak Wamene odwiedzic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 20 Lis 2019 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
no wiec, jedziemy (nigdy nie zaczyna się zdania od wiec)
Wamena zamknięta dla turystów, policja nie wypuszcza na miasto
trasa do Yogosem to jedyna trasa dostępna bez przewodnika
inne są ciekawsze i dłuższe

linie/posrednicy zwracają 50% biletu - 30 000 opłaty manipulacyjnej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Gru 2019 11:43 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Dzięki Becek!

Ja zaryzykuje, rozpisalem wszystko i niebawem kupuje bilety lotnicze wnętrz Papui. Nawet pojawił się wygodny lot z Nabire do Sorong.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sty 2020 17:45 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Jesli ktos jest zainteresowany.. udalo sie pozyskac troche kontaktow z Raja Ampat, Wameny i Nabire i dzieki temu wiem ze Dolina Baliem/Wamene jest ponownie dostepna dla tursystow od 13 grudnia.

Rozmawialem z przewodnikiem (mysle jednak zeby wziac) ze wzledu na targanie ciezkiego plecaka, ale cena jaka rzucil (prawie 3000 PLN) za 2 noce / 3 dni (klasyczna trasa jaka ludzie samodzielnie robili do Yogosem) mnie troche rozwalila, wiec chyba jednak bez ;) Co prawda akurat ten przewodnik to chyba najlatwiej wyszukiwalny w internecie i komunikuje sie po angielsku, wiec to chyba powod tej kwoty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Lut 2020 14:36 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 45
Chciałem tylko zameldować, że wróciłem, przeżyłem, i było fantastycznie :)

Baliem Valley, Nabire i Raja Ampat.

Bardzo polecam Papue.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Mar 2020 14:25 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
Daj relacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group