Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Lis 2017 13:54 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
No trochę zajmuje ;)
Ale za to relacja rewelacja :)
Gratulacje za podróż i za relację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 30 Lis 2017 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 99
Loty: 235
Kilometry: 550 589
radionx napisał(a):
No trochę zajmuje ;)
Ale za to relacja rewelacja :)
Gratulacje za podróż i za relację.


Dziękuję i polecam........ :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Lut 2018 23:04 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 1
hej,

gratuluję wyprawy i ciekawej relacji,

wybieram się maju na Papuę Zachodnią głownie do Korowajów i doliny Baliem (Yali i Dani)

proszę podpowiedz jak z lotami lokalnymi Jayapura- Wamena , kupowałeś je wcześniej (jeżeli tak to z jakim wyprzedzeniem?, czy w momencie wylotu?)

dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Kwi 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 99
Loty: 235
Kilometry: 550 589
Witam Nie było mnie w Polsce więc dopiero teraz.....

Loty na kilka dni wcześnie czasem w przeddzień...... tiket.com działa dobrze.....
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz Beata Olszyńscy uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 09 Kwi 2018 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 99
Loty: 235
Kilometry: 550 589
Trochę odpowiedzi na pytania.......



1) w jakim miesiącu byłeś, bo z relacji nie wynika?

Wrzesień

2) jaka była pogoda w Dolinie, w relacji napisałeś, że w Sorong wielka ulewa, czy były również ulewy w Dolinie, czy drogi bardzo błotniste?
Deszczu nie było, ale niebo z chmurami. W związku z tym nie było błotnisto, trzeba jednak przekraczać rzeki czasem z rzeczami nad głową....

3) Czy Twój trek z Wameny do Yogosem i z powrotem trwał 3 dni? tzn. czy ostatniego dnia pokonałeś trasę z Yogosem do Wameny?
Można sobie go zrobić w 2 lub 3 dni. Yogosem do Wameny można w 1 dzień

4) wg internetu możliwe jest również uzyskanie pozwolenia w Wamenie, chciałabym ominąć postój w Jayapurze, czy kogoś interesowało pozwolenie przy wylocie do/ przylocie w Wamenie?

Nikt nie sprawdza pozwolenia... :) Ja nie miałem. Oficjalnie w Jayapurze, o możliwości w Wamenie nic nie wiem....Jeśli mała grupa to nie zawracałbym sobie tym głowy, ale nie biore odpowiedzilności


5) Czy cztery dni na miejscu + dzień przylotu z rana są wystarczające na Dolinę, czy lepiej wydłużyć czy skrócić np. kosztem/zyskiem np. Bunaken?

Wystarczy. Nawet można przylecieć rannym samolotem i od razu na trekking! Wtedy 4 dni razem spoko

Czy uważasz, że Twój trek nie był za krótki i czy z chęcią nie wydłużyłbyś go o dalszy trek do Piliam i Pronggoli i Wongul do 6 dni? Czy da się poczuć klimat przez te kilka dni i to wystarczy, a potem chce się wracać do cywilizacji, bo np. wioski są podobne do siebie? Czy byłeś zadowolony z tych kilku dni czy żałujesz, że np. mógłbyś wydłużyć?

Myslę ze wystarczy.... Ale to zalezy od indywidualnych potrzeb.....

6) Z jakim wyprzedzeniem kupowałeś bilety lotnicze Lionair? Czy kupowałeś netem przez tiket.com/tiket2.com czy na miejscu w agencjach? Czy były miejsca do ostatniej chwili i jakie było obłożenie samolotów?

Wszystkie przez tiket.com. Niektóre w Polsce 2 tyg przed podróżą, ale np z Sorong ze względu na ulewy bilet kupowałem w hostelu o 22.00 kilka godzin przed rannym lotem!!

7) Jakie największe było opóźnienie lotu?

Opóźnienia są chyba zawsze!!!! Czasem kilka godzin. Np z Jayapury do Sorong nad sorong kołował z 3 h...

8) Czy byłeś kiedyś w Tana Toraja, bo z relacji nie wynika. Wiesz może czy tego samego dnia można kupić bilet autobusowy.

Nie zdążyłem..... Ale wrócę. Natomiast mam obczajony samolot do Tana zamiast wiele godzin tłuc się busem!!!!! Linia Transnusa
http://www.transnusa.co.id/transnusa-2u ... index.html
problem że nie zawsze linia do tana toraja czynna...

9) Jaka jest Twoja znajomość języka indonezyjskiego?

Żadna. Wystarczy angielski i machanie rękami...
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 09 Kwi 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Fajna relacja, świetne fotki. Szacuneczek za odwagę, ja bym tam nie pojechał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Kwi 2018 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
grucha06 napisał(a):
Natomiast mam obczajony samolot do Tana zamiast wiele godzin tłuc się busem!!!!! Linia Transnusa
http://www.transnusa.co.id/transnusa-2u ... index.html
problem że nie zawsze linia do tana toraja czynna...

uzupełnienie info co do samolotu
koszt 42,00 USD ow, płatność paypal - kupno przez biuro turystyczne w linku
https://www.indoglobaltours.com/tours-d ... oraja.html
wylatuje codziennie oprócz niedziel z Makassar chyba o 9:00 rano
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 09 Kwi 2018 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 99
Loty: 235
Kilometry: 550 589
Tak właśnie dokładnie:

Załącznik:
IMG_2726(1).JPG
IMG_2726(1).JPG [ 44.47 KiB | Obejrzany 7855 razy ]


Zdjęcia z lotniska Makassar
Załącznik:
IMG_2727(1).JPG
IMG_2727(1).JPG [ 38.71 KiB | Obejrzany 7855 razy ]


Przelot zatem to tylko 50 min..... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group