Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Panama w lutym 2017
#1 PostWysłany: 16 Paź 2016 19:54 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 12
Cześć!
Czy ktoś wybiera się w lutym przyszłego roku do Panamy? My w dwie osoby lecimy w terminie 13.02 - 22.02 (Aeromexico z Amsterdamu) i pomyślałem, że można by połączyć siły dla rozbicia kosztów i żeby po prostu było raźniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 18 Paź 2016 11:43 

Rejestracja: 02 Gru 2014
Posty: 14
Cześć,
My lecimy do Panamy z Amsterdamu 6 lutego a wracamy 19 lutego 2017. Rodzina 2+1.mój email: renik@plusnet.pl
pzdr,
Renata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Paź 2016 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Ja w marcu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2016 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja grudzień/styczeń,
Panama - Bocas del Toro - Volcan Beru
jak ktoś będzie miał pytania to niech daje.
Trasa zaplanowana, a jeśli pytania będą dotyczyły samego pobytu i ich uzyskanie będzie możliwe na miejscu to niech też pisze, będąć na miejscu spróbuje się zorientować w waszych watpliwościach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Paź 2016 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Ja mam pytanie:
Chcemy wynajac jakies auto 7 osobowe i nim zwiedzac kraj i mam dwa pytania. Zamierzamy dojechac sami do Bocas del Tor i San Blas:
-czy jest mozliwosc dojechannia technicznie (droga) do tych miejscowosci normalnym autem?
-czy przed przesiadką na łódke która zawozi nas na wyspy jest miejsce do pozostawienia auta?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Paź 2016 22:45 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 12
@‌renik44‌, domyślam się, że się rozminiemy :( Jaki macie plan?

@‌Robaku‌, super, plan podobny do naszego wstępnego, koniecznie zdaj jakąś relację!

@‌tommmik‌, z tego co się orientowałem, dojazd ze stolicy do Carti, miejsca skąd wypływa się na San Blas, jest trudny i trasę da się przejechać praktycznie tylko autem z napędem 4x4 i znajomością drogi, podobno straszny rollercoaster :)

My ogólnie chyba odpuścimy sobie San Blas - mało czasu, plan wstępny to aklimatyzacja w Panamie, obczajenie kanału i następnie przeniesienie się w okolice David/Bouquet a na koniec chwila odpoczynku na Bocas del Toro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lis 2016 11:09 

Rejestracja: 02 Gru 2014
Posty: 14
Cześć,
Szkoda że sie rozminiemy;-( W czwartek zdobyłam przewodnik po Panamie LP więc ruszam do planowania:
Wstępnie: krótka aklimatyzacja po przylocie w Panama City, potem 2 dni na San Blas, powrót do Panama City na 1 noc i następnego dnia rano przelot do Bocas na 4 dni, powrót z Bocas do Panama city nocnym autobusem, następnego dnia oglądanie kanału Panamskiego, kolejnego dnia Soberania Park i niestety chyba czas nam sie kończy ;-(
zostanie dzień na zapupy przed wulotem w panama City, jak zwykle 2 tygodnie to za mało. Może zamiast do Bocas wybierzemy sie na Isla Cohiba albo Wyspy Perłowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lis 2016 06:03 

Rejestracja: 21 Lis 2016
Posty: 1
Hej,
jesteśmy właśnie w Panamie na zwiedzaniu na własną rękę i chętnie pomożemy jeżeli ktoś ma jakieś pytania.
Możecie zajrzeć na naszego bloga jacidam.blogspot.com lub popytać tu.
Pozdrawiamy z przepięknej, choć aktualnie deszczowej krainy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Gru 2016 10:28 

Rejestracja: 02 Gru 2014
Posty: 14
Peyot napisał(a):
Hej,
jesteśmy właśnie w Panamie na zwiedzaniu na własną rękę i chętnie pomożemy jeżeli ktoś ma jakieś pytania.
Możecie zajrzeć na naszego bloga jacidam.blogspot.com lub popytać tu.
Pozdrawiamy z przepięknej, choć aktualnie deszczowej krainy.



Witam,

Juz zazdroszcze Panamy! ale wszystko przed nami....
Mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa, czy mieliscie jakies niekomfortowe sytuacje.
Teraz chyba sporo pada w Panamie ?, my lecimy w lutym, licze na wiecej słońca;-) nie żeby mi tropikalny deszcz przeszkadzał ale ubrania nie schną;-))
Jak jest ze znajomoscia angielskiego na miejscu? mój hiszpański jest troche słaby
Wydawało mi sie że jedzenie nie jest tam drogie a widzę że z waszych doświadczeń wynika co innego?
Czy wizyta w szpitalu wynikała z problemów związanych z jedzeniem?słyszałam że na ceviche trzeba uważac bo jak sie trafi średnio świeże to bywa ciężko,
pozdrawiam
Renik44
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sty 2017 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Ktos kojarzy ile kosztuje wejscie do Soberania Park i ile czasu tam warto spedzic?
Na necie znalazlem informacje ze koszt wstepu to od 5 do 30$....spora rozbieznosc

-- 18 Sty 2017 23:51 --

no i czy wogole warto sie tam udawac i tracic na to caly dzien?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 19 Sty 2017 08:44, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lut 2017 15:46 

Rejestracja: 02 Gru 2014
Posty: 14
Cześć,
Wczoraj wrócilismy z objazdu po Panamie-zadowoleni, zdrowi... jesli ktos ma pytania to zapraszam: renik@plusnet.pl

Nie bylismy w Soberani bo z dzieckiem to by była za długa wędrówka i czasu nam zabrakło
ale na 3 godzinny spacer polecam Metropolitan Park w Panama City. Cena 4 usd/os. dorosła, 2 usd dziecko. sa leniwce, jaszczurki, żółwie, ptaki, małpki- niełatwo niestety wypatrzeć. no i mnóstwo roslinności...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Mar 2017 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Na swiezo po wyjezdzcie kilka info ktore moze sie przydac przyszlym podróznikom:
-przed wyjazdem slyszalem ze wejscie na Gatun Locks-sluzy kanalu panamskiego 100km na północy oibok miasteczka Colon jest bezplatne. Niestety nie jest juz to aktualne. Utworzone zostalo tam centrum dla turystow a wstep to 15$.
-Ja cala panamę zjeździłem autem ktore wypozyczylem z wypozyczalni avis na lotnisku w panamie. Rezerwacje wczesniej zrobilem przez autoeurope. Drogi są calkiem dobre-duzo autostrad. Przepisy traktowane sa przez kierowców dosc frywolnie. Reszte dopisze w najbliuzszynm czasie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
-- 09 Paź 2017 12:34 --

W panamie bylem juz ponad pol roku temu ale chcialem dopisac troche przydatnych informacji chociaz juz nie pameitam czesci rzeczy.:

Dodam jeszcze pare info ktore moga sie przydac:
-wypozyczenie auta w avisie to troche masakra..
ja wypozyczalem w autoeurope ktory byl posrednikiem i tam mialem fullcoverege. Natomiast na miejscu avis probowal mi wcisnac dodatkowe ubezpieczenia na ktore sie nie zdecydowalem. Na lotnisku w avisie nie mowia zbyt dobrze po angielsku ale da sie dogadac. Prosza o podpisanie jakichs dodatkowych zabepieczen na ktore trzeba sie zgodzic. Generalnie nie jest tak zle ale nie az tak dobrze jak mialo to wygladac wczesniej. My wypozyczyliosmy na 7 osob toyote prado-to taki duzy suv. NIestety w bagazniku miescily sie dwie walizki i nic wiecej wiec cala podroz spedzielismy z plecakami i walizkami w sordku co nie bylo komfortowe ale do przezycia.
Jezeli chodzi o drogi to sa calkiem dobre ale czesc dodatkowo platna tak jak u nas w systemie VIATOOL czyli bezprzewodowo. W wypozyczali nalezy rowniez doplacic pare $ za wypozyczenie tego urzadzenia -na koncu regulujemy w wypozyczalni koszt autostrrad.

Zdazaja sie punkty kontrolne na autostradach gdzie podejzdzamy, sprawdzaja paszporty i jedziemy dalej-nie ma tak korkow-glownie po za miastem.

Wracajac z bocas del torro byl remont autostrady przez 300km i ograniczenie do 50km/h. o północy na pustej autostradzie stala policja z radarem-złapali nas-jechalismy okolo 94km/h. Dostalismy mandat kredytowany okolo 50$. Póżniej w avisie przyznalismy sie -oni nic nie wiedzieli i dodatkowo zaplacilismy 25$ oplaty za tą usluge. Samemu oplacenie mandatu bylo nie mozliwe bo urzad nie dziala w weekend.

Przejazd z Bocas del torro do San blas trwal okolo 8h. WYjechalismy z Bocas ostatnim promem o 18:00 a na miejscu pod bramką do San Blas bylismy okolo 5:00 rano. O 6:00 otwieraja droge na san blas.

Jazda po miescie w korkach moze byc troche steresujaca dla osob ktore boja sie jazdy po wawie. trzeba sie przeciskach i wpychac ale wszyscy jezdza raczej wolno i do stluczek nie dochodzi.

W Temacie dojazdu do SAN Blas wlasnym autem:
-Ja płynąłem na wyspe ChiChime. Odpływałem z Portu Carti. Droga do tego portu jest praktycznie cala asfaltowa (olstatnie 400metrow szutrem). Mozna tam dojechac zwyklym autem byle mialo ze 100koni bo sa dosc spore gorki ale mozna je wziac bez problemu z rozpędu. Zdazaja sie dziury ale sa to poprotu dziury w asfalcie takie same jak na polskich drogach wiec wystarczy je ominac.
Wypozyczenie SUVA w celu dojechania nim do san blas jest moim zdaniem bez sensu. Jednak faktycznie do san blas jadą same suvy albo minisuvy i nie wiem czy na kontroli przed wjazdem do rezerwatu zostaniemy przepuszczeni zwyklym autem.
W porcie w carti mozna zostawic auto -koszt to chyba z 4$. Jest to dziki parking przy rzece skad odplywaja łódki. Jest tam sporo aut i jest tam calkiem bezpiecznie. Na miejscu w tym porcie nie ma zadnych ogloszen odnosnie ceny na wyspach itd. My wczesniej zaklepalismy pobyt na wyspie poprzez serwis AIRBNB czy cos takiego. Fajne bylo to ze dzien przed przyjazdem o 18:00 dostalismy maila z info ze jest silny wiatr i nie mozna doplynac na żadną z wysp san blass. Dzieki temu zmielismy plany i pojechalimsy najpierw do BOcas Del Torro i dopiero 3 dni później do San Blas..

Jezeli chodzi o dojazd do san blas to faktycznie nawigacja nie widzi tam drogi ale sa znaki i po nich mozna łatwo dojechac.

Podsumowując odnosnie samego AUTA:
-bardzo sie ciesze ze wypozyczylismy auto na miejscu-bylo troche trudnosci z samym wynajmem ale pozniej poszlo juz gladko i zaoszczedzilismy mase czasu ktora stracilibysmy na szukanie taxowek albo jazde chicken busami
-nie wyobrazam sobie jazdy chicken busami z bagazami-walizkami oraz tego ze faktycznie nie wiadomo co, skąd i dokąd jedzie.
-auto daje ogromna niezaleznosc-czesto wyjezdzalismy gdzies w srodku nocy
-po drodze przy autostradzie mozna sie zatrzymac na kokosa z lodówki ktore na miejscu otwieraja i dostaje sie słomke-koszt 1$. ceny owocow przy austoradzie bardzo niskie.

Za TOyote PRado 7pax zaplacilismy 657.20 EUR 9dni
Koszt autobusów czy innych przejazdów bylby podobny lub wiekszy.

Benzyna jest tam bardzo tania ale nie pamietam juz Ile.

-- 09 Paź 2017 13:16 --

Powyzej opisalem glownie kwestie transportu ale wlasciwie nie do konca. Jak znajde jeszcze chwile to dopsizse o tym i o innnych aspektach.

Załączniki:
Komentarz do pliku: A tak wygaldal przejazd z bocas do san blas-jechalismy w nocy
bocas-panama.png
bocas-panama.png [ 95.93 KiB | Obejrzany 1394 razy ]
Komentarz do pliku: W tym miejscu nalezy zjechac z glownej autostrady aby dojechac do SAN BLAS. Wrzucam bo nie moglem znaleźć tego na necie.
panama (2).png
panama (2).png [ 74.77 KiB | Obejrzany 1395 razy ]
Komentarz do pliku: W tym miejscu nalezy zjechac z glownej autostrady aby dojechac do SAN BLAS. Wrzucam bo nie moglem znaleźć tego na necie.
panama (1).png
panama (1).png [ 186.03 KiB | Obejrzany 1395 razy ]
_________________
Image


Ostatnio podbity przez tommmik, 09 Paź 2017 13:16
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group