Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Cze 2017 17:33 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Witajcie,

Poniedziałkowy ranek minął pod znakiem szybkiej rezerwacji biletów do Ameryki Środkowej.
Podczas wyszukiwania dostępnych kierunków w oko wpadła mi Panama! I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem dwóch biletów w okresie od 14.11 do 30.11
Na początku ekscytacja ( jak przy dealu Paryż-Mahe-Bombaj)... Etixy przyszły na email ( oby się utrzymały), przyszła pora chwilę namysłu... i co robić 2 tygodnie na Panamie ???
Do tej pory, jak każdy, słyszałem o... Kanale Panamskim :)
Wyszukiwarka podpowiada Bocas del Toro lub San Blas ( gdzie kilka dni chciałbym spędzić) - jednak od tej podróży oczekuję czegoś więcej ( jak najwięcej nowych miejsc, krajów, byle jak), i tu zaczyna się lista pytań :
- Czy istnieje jakaś "tania linia" , która kursuje między wyspami morza karaibskiego ? Jak na ten moment wyszukiwarki ( skyscanner, kayak) pokazują loty do regionów ościennych, lecz ceny są horrendalnie wysokie, linie CopaAirlines bądź Avianca. Najtańszą opcją jest Kostarykańskie San Jose.
- Może lepszym rozwiązaniem będzie podróżowanie promami, jachtami ? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu transportem w tych okolicach ?
- 17.11 z Panamy rusza rejs "Karaibskie legendy z Arubą" w planie : Kolumbia-Curacao-Bonaire-Aruba ( http://www.tanierejsowanie.pl/rejsy/kar ... 92306.html) całość (8dni all ) to koszt ok 500 euro + opłaty portowe + napiwki. Opcja wydaje się kusząca... Lecz w internecie krążą różne opinie odnośnie takowych "wyjazdów" - ktoś z doświadczenia, mógłby opisać/doradzić czy taki rejs wygląda tak jak w zachęcajacym opisie ?
- Może lepszą/tańszą opcją będzie dojazd autobusem/busem/stopem do Kostaryki a dalej do Nikaragui ?

Wiem, że bilety w każdej chwili mogą być anulowane, ale takie "vademecum" może przydać się osobom, które teraz/w przyszłości udadzą się w podróż do Panamy.

Liczę na Wasze ogromne doświadczenie.
Jeżeli temat umieściłem w złym dziale, proszę o przesunięcie : )

Z góry dzięki za rady/pomoc !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 18 Cze 2017 19:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22332
Polecam kupno tej książki (do dziś jest z sporą obniżką!)

http://shop.lonelyplanet.com/central-am ... estring-9/

Przeczytasz, i przygotujesz plan zwiedzania. Z Panamy masz sporo opcji. Kostaryka obok, statkiem można dopłynąć do Cartageny (Kolumbia).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Cze 2017 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Cześć. Mamy sporo przyjaciół w Panamie, byłem tam z trójką dzieci w lutym. Jak się uda to spróbuję napisać relację jeszcze w tym miesiącu, ale że mam kaprys na niestandardowe podejście to całość może powstać i do końca lipca.

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Cze 2017 21:39 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
ja polecę klasykiem i powiem, że naprawdę warto przejrzeć tematy na forum, ponieważ wszystko zależy od budżetu, Twoich potrzeb, priorytetów, dni ile tam spędzisz (tutaj widzę że masz ich całkiem sporo) itp.
Osobiście byłem w Panamie w lutym i robiłem trasę Panama - Bocas - Puerto Viejo (Kostaryka) - San Jose (do tego momentu tylko autokar) jako baza do wypadowych miejscowości i powrót do Panamy samolotem (Copa) 75 USD one way za osobę.

Panama jest droga - może nie bardzo droga, ale nie spodziewaj się "azjatyckich" cen, a co więcej często można się mocno zdziwić, szczególnie kiedy przychodzi do jedzenie na mieście

Kostaryka jest jeszcze gorsza, jest drogo, a nawet bardzo.

możesz sprawdzić lokalne Air Panama do podróży po Panamie oraz krajów ościennych, transport jeżeli masz czas to tylko autokar są bardzo tanie, szczególnie w Kostaryce, nie mniej mocno ogranicza w Kostaryce np. jeżeli chcesz jechać na jeden z popularnych wulkanów niedaleko San Jose zazwyczaj jest to jeden kurs dziennie - 2 godziny na miejscu i powrót tym samym autobusem zazwyczaj przed 15. Jeżeli chcesz wziąć shuttle to taki trip kosztuje >100USD, oczywiście masz pare dodatkowych bonusów jak lunch/opieka rezydenta bilety, ale jak pisałem wszystko zależy od Twojego "stylu" podróżowania i budżetu. Alternatywa to wynajem auta, ale tempo jazdy w CR jest bardzo ślimacze.

często zestawiane są ze sobą Bocas (Panama) z Puerto Viejo (Kostaryka) jeżeli mam wybierać to zdecydowanie Bocas - taniej i jakoś tak przyjemniej, jeżeli jednak chcesz zahaczyć o PV na jeden dwa dni to też nie pożałujesz, jest bardziej "karaibsko" i są ciekawe miejsca. Transport Bocas - Puerto Viejo można elegancko w Bocas zorganizować poprzez biura i nie jest to bardzo drogie 20-25USD, natomiast mega wygodne i moim zdaniem nie warto bawić się z dojazdy poszczególnymi środkami transportu.
Później bus PV do San Jose broń Boże nie korzystaj z shuttle busów, które kosztują ~60 USD, przejazd lokalnym autbusem to coś około 10 USD jeśli mnie pamięć nie myli, a poza brakiem klimy pewnie nie ma większej różnicy, ciekawą alternatywą do PV jest Cahuita i piękny park narodowy (taniej, ale dużo spokojniej niż PV)

San Jose to dobra baza wypadowa na wulkany, plantacje kawy (jedna typowa po turystów jest również w SJ) i niektóre mniejsze klimatyczniejsze "miasteczka" dookoła. Nie mniej San Jose jest okropne, nudne etc.

To tyle w skrócie - to tylko drobny opis z mojej wyprawy nie mniej jednak na pewno wielu ludzi tutaj ma swoje wersje co gdzie jak i oczywiście jest tysiące innych ciekawych miejsc w tych dwóch tylko krajach. Warto poczytać relacje z forum i osobne wątki, notuj, pytaj, zrób plan, wrzuć na forum na pewno ludzie pomogą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Cze 2017 23:04 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
O Wszechmogący, dzięki za przewodnik w promocji :) - przyda się na pewno ! - obyś opływał w ambrozje

Zawiert - liczę na to, że uda Ci się napisać relacje do października 2017

Isk - dziękuję za obszerną odpowiedź w tym temacie.
Przeszukiwałem forum, czytałem relacje, natknąłem się na wiele praktycznych informacji. Chciałbym potraktować Panamę jako punkt wypadowy do krajów "ościennych". Nikaragua i Kostaryka to tylko plan na teraz ( składając w całość informacje, które dotychczas wyszukałem) , lecz nie ukrywam, że z chęcią udałbym się w inne strony ( Ameryka Pludniowa, Wysepki Morza Karaibskiego). Stąd pomysł na rejs.
Przeszukałem pobieżnie loty Air Panama - ceny trochę z kosmosu za godzinne połączenia, ale nie znam lokalnego rynku przewoźników więc może mają monopol.

Mam nadzieję, że temat się rozwinie i będzie małym przewodnikie dla kolejnych pokoleń podróżników, którzy PAnamę będą traktować jako punkt wypadowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Cze 2017 01:12 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 209
Loty: 73
Kilometry: 189 084
O widzę, że lecimy w tym samym terminie. Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2020 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
W sumie trochę odgrzeję kotleta, bo zdaje się, że przyjdzie nam jechać na panamskie wesele w październiku. A z racji tego, że Panamę już zaliczyliśmy, to chcemy zrobić coś "w okolicy", z czego do głowy przychodzi mi:
1. Kolumbia (bez przekonania), ale rejs do Cartageny byłby czymś WOW (pomijam fakt, że dzieciaki nienawidzą rejsów)
2. Meksyk - na naszej liście planów, ale dostać się z PTY do MEX to jakaś cena z czapy (za mile równie drogo). Pogięło ich z tymi cenami.
3. Nikaragua,Kostaryka - ten sam problem, jakoś trzeba się tam dostać.
coś jeszcze?

Do tego oczywiście lot OJ.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group