Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sty 2015 03:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 38
Loty: 24
Kilometry: 60 209
W Panama City wystarczy wsiąść do metra i dojechać na stację Albrook, na której znajduję się dworzec autobusowy (obsługujący miejskie jak i miedzynarodowe połączenia). Tam szukacie autobusu który nad szybą ma napisane Tocumen i za 1.25$ jesteście w pół godziny na lotnisku. Jeśli chodzi o podróżowanie metrem to podczas mojego pobytu można było z niego korzystać za pomocą kart MetroBus, czyli wygodne rozwiązanie dzięki któremu wszystkie podróże komunikacją miejską obsługujecie jedną kartą.
Jeśli chcecie dojechać z lotniska do miasta to albo płacicie 1,5$ za chickenbus'a, którego mogę polecić lub za 30$ jedziecie taxi. Po przylocie nie możemy skorzystać z miejskiej komunikacji ponieważ na lotnisku nie można kupić karty MetroBus.
_________________
http://heading2somewhere.wordpress.com/ - Blog podróżniczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Cze 2015 00:08 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Image

świeżo po pobycie jednodniowym w Panamie

dojazd z miasta na lotnisko jak już ktoś wspomniał metrobusem (trasa z Albrook zaznaczona na czerwono)
autobus jedzie av Balboa gdzie najlepiej wsiąść będąc na San Felipe (autobus ma napisane Tocumen via Corredur Sur)
to jest dosyć istotne bo jest jeszcze autobus który jedzie przez via Espania (czyli duużo dłużej...ale nie wiem czy ten autobus też jedzie przez Balboa)
ja swój autobus łapałem w niedzielę (jeden uciekł, następny za 10 minut, koło godziny 16)
autobus jedzie koło 30 minut (u mnie nie było korków na autostradzie)

w drugą stronę z lotniska:
można dojść na piechotę (koło 500m) do przystanku metrobusa i mimo braku karty nim pojechać
wystarczy poprosić kogoś by użył swojej karty i mu zapłacić koszt przejazdu (mi się udało pogadać po ang -> moim zdaniem nie jest źle z ang w Panamie)
jeździ też chicken bus (jeden autostradą a inny via Espania) ale nie wiem jak je odróźnić -> koszt 1usd dłuższa drogą
jadąc dłuższą trasę wystarczy wysiąść przy metrze (jest to duże skrzyżowanie więc trudno przegapić) i tam się przesiąść (chyba na każdej stacji można kupić już kartę)

czytałem, że może być problem jak ma się duży plecak by wsiąść do chickenbusa czy metrobusa...
mi swoją drogą została karta, którą oddam (ogłoszenie w dziale "oddam")
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#3 PostWysłany: 30 Paź 2016 01:07 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
A propos dojazdu z lotniska do centrum Panama City:
- taksówka przy odrobinie negocjacji wychodzi 20usd
- opcja alternatywna to zamiast chickenbusa wziac normalny autobus i dogadac sie z kims z lokalsów. Płaci sie tej osobie a ona odbija za nas karte.

A dla miłośników lokalnych autobusów mała próbka:

Załączniki:
IMG_6825-001.JPG
IMG_6825-001.JPG [ 181.07 KiB | Obejrzany 7916 razy ]
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#4 PostWysłany: 11 Gru 2016 06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Wracam do tematu z konkretnymi pytaniami:
1)czy ktos wypozyczał auto w panamie? slyszalem ze robią mega problemy z ubezpieczeniem i każą wykupować przymusowo wszielkie dodatkowe ubezpieczenia
2)czy ktos na wlasna ręke jechał do san blas?
3)czy faktycznie metrem mozna dojechac z lotniska do miasta za 1.5$?
4)jak sue dostac do kostaryki-ile to kosztuje-ile trwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Sty 2017 15:33 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Autobusy, ktore jadą autostradą (Corredor Sur lub Norte) kosztują 1.25., a tak jedzie najszybszy autobus z/na lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#6 PostWysłany: 12 Sty 2017 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
POniewaz nikt nie odpowiedzial na moje pytania z poprzredniego postu to zapytam ponownie tym razem o tą karte na metro...
-Ile kosztuje dojazd metrem z lotniska do miasta
-Jak to zorganizowac? Co z kupoiwaniem tej karty na metro na lotnisku?
-ja rowniez chetnie kupie tę karte juz tereaz jesli ktos ma na sprzedaz i jest to konieczne

Pozdrwiam

-- 12 Sty 2017 21:29 --

czy ktos sie moze podzielic swoim planem na Paname?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#7 PostWysłany: 12 Sty 2017 23:08 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Nie ma metra z lotniska.
Z lotniska można dojechać do centrum taksówka lub autobusem (trzeba dojść do przystanku około 500 m):
- mając kartę autobusem miejskim (metrobus) - najlepsza opcja linią, która jedzie do Albrook przez Corridor Sur
- bez karty chicken busem

Karty nie można kupić na lotnisku, można tylko doładować posiadaną kartę w automacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#8 PostWysłany: 15 Sty 2017 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
DEREKD:Jako ze nie mam karty a bede tam w 7 osób:
-skad odjezdza chicken bus?-z tego samego miejsca z którego metrobus?
-ile kosztuje?
Jakas inna opcja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#9 PostWysłany: 15 Sty 2017 18:35 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Trzeba przejść z lotniska do drogi przebiegającej obok, widać wiatę gdzie gromadzą się oczekujący ludzie. Kosztował ok. 1,5$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#10 PostWysłany: 15 Sty 2017 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski



Korzystałem z tego filmiku i trzeba podążać dokładnie tą trasą :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Mar 2017 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Potwierdzam, oznaczenia są dobre, ale kart metrobus brak.

Odradzam stanowczo chickenbus'y (Diablo Rojo), cywilizowany bus kosztuje zaledwie $1.25, do centrum dojedziemy szybko i sprawnie. W mieście busy po $0.25, ale poruszanie się nimi jest dość "losowe", bo nie ma na przystankach tras i rozkładów. W mieście za to świetnie daje radę Uber, za $2-3 dojedziemy spokojnie w dowolne miejsce, my tak podróżowaliśmy z piątkę zwykłym uberX - nikt nie robił żadnych uwag gdy jedno dziecko jechało na kolanach.

Mam do oddania 2 karty metrobus, na jednej $0.05, na drugiej chyba $0.70, ale można je spokojnie doładować na terminalu przylotów w PTY.

W tym roku w PTY mają oddać nowy terminal, pewnie to nieco skomplikuje sprawę dojścia na przystanek, ale może niepotrzebnie się martwię :)
W 2019 ma zostać oddana druga nitka metra, bezpośrednio na PTY2. Ogólnie w 2019 ma powstać dużo rzeczy w Panamie (coś jak 2012 w PL), ale to temat na zupełnie inny post ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Mar 2017 23:46 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 92
również polecam Ubera działa bardzo dobrze, z Via Argentina do Punktu widokowego kanału panamskiego, czyli prawie 13km dojechaliśmy za nieco ponad 5 dol.

Odnośnie karty Metro płaciłeś 2 dol dodatkowe kaucji również? to jest zwrotne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Mar 2017 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Nie wiem:) dostałem dwie karty od turystów w prezencie jak już miałem kupić swoje :)

...z tapatalka...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Paź 2017 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 195
Loty: 97
Kilometry: 277 925
niebieski
Dodam ze ja wynajalem auto i prosto z lotniska pojechalem do miasta samemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Panama
#15 PostWysłany: 12 Paź 2017 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
tommmik napisał(a):
Wracam do tematu z konkretnymi pytaniami:
1)czy ktos wypozyczał auto w panamie? slyszalem ze robią mega problemy z ubezpieczeniem i każą wykupować przymusowo wszielkie dodatkowe ubezpieczenia
2)czy ktos na wlasna ręke jechał do san blas?
3)czy faktycznie metrem mozna dojechac z lotniska do miasta za 1.5$?
4)jak sue dostac do kostaryki-ile to kosztuje-ile trwa.


ad.2 ja nie, ale byly ze mna turystki, ktore jechaly autobusem z Pananmy do krzyzowki paanapericanya potem lapaly jedenego z aut jadacych do Carti.
ad.4 jechalam, plynelam z Bocas del Toro. Latwo- z wyspy Colon taksowka wodna za 6 usd do Almirante, tam za 5 usd taksowka dzielona do Sixaola granica z Kostaryka, przejscie przez most i autobus do Cahuita za 2 usd. Stamtad mozna tyez pojechac do samego San Jose, rozklad ponizej na zdjeciu.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lis 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Potwierdzam wcześniejsze informacje, że do przystanku metrobusa prowadzi nas już oznakowanie i trudno nie trafić. Autobus jadący przez Corridor del Sur kosztuje 1.25$ a przez Via Espana 0.25$. Ten drugi ma po drodze sporo przystanków i jedzie bardzo długo. Co ciekawe, jest to standardowy autobus miejski, a dla mnie był "chicken busem". Otóż, do autobusu wsiadło kilku panów z kogutami. Jeden z mężczyzn przysiadł się do mnie i w pewnym momencie poprosił:
-Senor, czy może mi pan na chwilę potrzymać koguta?
Zdziwiony, odpowiedziałem że tak. Ku uciesze reszty pasażerów, jechałem z kogutem na rękach. :lol:
Podobno drugia linia panamskiego metra, ma prowadzić do lotniska.

Załączniki:
IMG_20171105_123005.jpg
IMG_20171105_123005.jpg [ 67.6 KiB | Obejrzany 5951 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lis 2017 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
To jeszcze dla uzupełnienia. Chicken bus (w moim przypadku bez kogutów) kosztuje 50 centów i jedzie oczywiście wolniejszą trasą. Tu żadna karta nie jest wymagana. Podróż bardzo przyjemna, acz powolna.

A przy okazji mam do zaoferowania zestaw podróżny do el burrito deal. 300 jednostek meksykańskiej waluty, kartę SIM Movistar Panama - z bezpłatnym roamingiem w Meksyku - działa. Do 1 grudnia zostało pewnie z 500 MB internetu i trochę minut. Potem trzeba będzie doładować kartę - pewnie 5 USD co daje ok 1GB internetu i jakieś minuty. W zestawie karta meteobus z kredytem między 0.90 a 1.90 USD.
Pesos nie muszą być elementem zestawu - mam nadzieję, że przydadzą się wkrótce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 16 Gru 2017 16:32 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 7
Jeśli chodzi o dojazd wypożyczonym samochodem:

-sa 3 drogi, corridor norte i sur sa platne, samochody z wypozyczalni maja jakies karty wykupione tak ze przejazd przez brami jest automatyczny i cala kwote reguluje sie na miejscu to trzecia droga jest bezplatna ale jest w remoncie wiec jest duzy korek
-jezdzenie po panamie samochodem jest bardzo męczące, dla mnie jeszcze gorzej niż w Azji.
-w Sixt nie miałem żadnych problemów z oddaniem samochodu, dodatkowymi opłatami. Przy odbiorze przyszedł facet i zaznaczył na tablecie wszystkie nawet najmneijsze rysy, przebieg, stan paliwa i po podpisaniu dostałem to na mail.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Mar 2019 12:09 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
2 linia metra nie jest jeszcze oddana?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Wrz 2019 17:54 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Jeszcze nie. Taxi z miasta na lotnisko 20 $, uber 10 $.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group