Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2014 19:19 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
mod: wydzielam z bilet-t10-barcelona-warunki-przejazdu,1435,39833
edit:
przy okazji tej mapki jeszcze dopytam - ta niebieska linia z numerem 1, co to jest? widzę, że kursuje przez Malgrat de Mar, a tam będą właśnie nocować moje dzieci, zamiast więc jechać samochodem do Barcelony i tam przesiadać się na metro, mogłyby dojechać bezpośrednio, tylko... czym?
przepraszam, jeśli moje pytania są banalne, ale dopiero rozgryzam temat i jeszcze nie do wszystkiego doszłam ;)
Astrid napisał(a):
Oto mapka, ale te strefy obowiązują tylko przy korzystaniu z T-10
Image

Inny podział obowiązuje korzystając z pojedyńczych biletów na renfe (np. lotnisko znajduje się w 4 strefie).


bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi! :) teraz już wszystko jest dla mnie jasne, pozdrawiam :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 18 Kwi 2014 14:02, edytowano w sumie 2 razy
edytuję (cytat) po rodzieleniu wątków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2014 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Jest to trasa pociągu renfe R1.
Z lotniska należy dojechać do stacji Sants i tam przesiąść się na pociąg R1 (jadący w kierunku Macanet). Można to zrobić na jednym bilecie tylko, że na 5 strefę.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Astrid, 06 Kwi 2014 19:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
EwaSz lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2014 19:51 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Dla ścisłości, ww mapa obrazuje właśnie linie kolejki Renfe/Rodalies ze strefami ATM - jak dla T10
[z tym że teraz już nie ma brązowej linii R10...]

Tu inne strefy - przy biletach Renfe/Rodalies , jednorazowych czy BonoTren *
http://www.renfe.com/viajeros/cercanias ... elona.html
* poszukaj, czy nie byłyby tańsze, jesli chodzi tylko o dojazd do B, bez przesiadania się do Metra w mieście
zob. http://www.gencat.cat/rodalies

[edytuję post po początkowym zamieszaniu w związku z różnym podziałem stref T-10 i Renfe Rodalies ]
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
EwaSz lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2014 20:15 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
moje dzieciaki będą jechały z Paryża do Malgrat de Mar na kilka dni, potem Lazurowe Wybrzeże na tydzień, dalej Włochy - taką samochodową objazdówkę sobie wymyślili ;)

tak więc mają możliwość wsiąść do tego pociągu R1 w MdM kupując bilety jednorazowe na 5 strefę, a później już, w Barcelonie kupują ten T10, czy tak?
no chyba, że w ich przypadku lepiej jest jednak podjechać samochodem do Barcelony, zostawić auto na parkingu (czytałam gdzieś tu na forum o dzikim parkingu na przedmieściach, niedaleko stacji metra) i już poruszać się metrem i pieszo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Bilet w jedną stronę z MdM do Bcn kosztuje 4,90 €, więc już sami muszą sobie pokalkulować, co lepiej im się opłaca.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off
EwaSz lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2014 20:52 

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 12
ok, więc teraz już decyzja należy do nich, niech sobie rozważą wszystkie za i przeciw, skalkulują i wybiorą swój wariant
dzięki, pozdrawiam :)


edit:

Abcn, dopiero teraz doczytałam Twój dopisek w poprzednim poście - dzięki za mapkę, przyda się! :)
co do drugiej części, to już nie będę kombinować, niech sobie dojadą do centrum i sami zadecydują, co zrobić, być może w ogóle podarują sobie metro i będą chodzić pieszo, bo z tego, co tu czytam, to warto :)
zresztą to będzie pierwszy ich wyjazd do Hiszpanii, więc traktowany raczej jako rekonesans - następny pobyt już będzie łatwiejszy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Maj 2016 06:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 31
Kilometry: 69 563
Cześć
ile czasu jest ważny taki bilet jednorazowy ?
Wystarczy czasu aby przejechać z lotniska do Sants i przesiąść się spokojnie na pociąg R1?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2016 09:00 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Nie wiem ile dokladnie , ale taki na przejazd 4-5 stref ma wystarczający czas ważności , myślę że ponad dwie godziny.

Przy okazji , przesiadka z linii R2n na R1jest latwiejsza na przystanku B. El Clot - Arago'
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
wacha88 lubi ten post.
wacha88 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 26 Sie 2016 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 152
Loty: 31
Kilometry: 69 563
Witam
proszę o potwierdzenie czy ewentualnie dobrze kalkuluje .
Lecimy na Costa Brava w 5 os , z lotniska planujemy się dostać pociągiem do Malgrat del Mar z przesiadka na El Clot - Arago.
co do biletów ? jednorazowy kosztuje 6,5 € , natomiast T10 na strefe 5 39,9€ ??
proszę o potwierdzenie kosztów i czy nie będzie problemu jeden bilet T10 dla 5 os.?


w dwie strony potrzebuje 10 przejazdów więc chyba dobrze kalkuluje :)

z góry dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sie 2016 22:22 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Dobrze kalkulujesz :) T 10 na 5 stref (39,55 widzę) będzie dla Waszej piątki w sam raz na 'tam i powrót'

(z tym że -na marginesie- Costa Brava zaczyna się od Blanes, na północ)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
wacha88 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Lip 2017 16:25 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 4
Witam, za parę dni udajęmy się w 4 osoby do Hiszpanii i szukam połączenia jak w temacie. Przejazd do Malgrat z lotniska zajmuje 2 godziny 10 minut według informacji na stronie przewoźnika, w związku z czym bilet T-10 odpada (przejazd do 2 godzin). Czy sensowny jest dojazd kolejką na bilecie jednorazowym z lotniska do El Clot-Arago (1. strefa), a stamtąd na T-10 do Malgrat? Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Lip 2017 12:07, edytowano w sumie 3 razy
Witamy na forum. Przenoszę post i odp do istniejącego juz tematu o dojezdzie do Malgrat, mam nadzieję że rzuci to nieco światła na sprawę rodzajów T10, tzn która strefa / zona :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lip 2017 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
A wiesz, że jest 6 rodzajów T-10?
Na jednym z nich dojedziesz z lotniska do Malgrat.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Lip 2017 10:37 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 4
Tak, wiem, ale bilet na strefę 5, w której znajduje się Malgrat, ma czas ważności 2 godziny, czy nie tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Lip 2017 11:00 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Dlaczego 2?
Abcn napisał(a):
Nie wiem ile dokladnie , ale taki na przejazd 4-5 stref ma wystarczający czas ważności , myślę że ponad dwie godziny. '
Nie miałoby to sensu aby bilet był ważny krócej niż trwa przejazd
:? :roll:
(wiem , możliwe są gorsze niedorzeczności i §§22, ale w tym przypadku nikt nie zgłasza problemów , @wacha88 też nie)

Komentarz do postu @namteH poniżej - ooo ,
czas na całą podróż będzie większy niż na ostatnie skasowanie (caveat jw :) )
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lip 2017 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Maksymalny czas między pierwszym i ostatnim skasowaniem:
(1Z) 1 h 15 min
(2Z) 1 h 30 min
(3Z) 1 h 45 min
(4Z) 2 h
(5Z) 2 h 15 min
(6Z) 2 h 30 min

źródło :arrow: http://www.atm.cat/web/es/funcionamiento.php

@citizenerased
Do Malgrat pociąg jedzie ok 2 z lotniska, z przesiadką na Sants. Czas 2 h 15 min to jest maksymalny czas, który może upłynąć między skasowaniem na lotnisku i na Sants ale jak na Sants wyjdziesz za bramki to skasuje ci jeszcze raz, bo przejazdy m.in. Rodalies muszą odbywać się za jednym zamachem(w/w link o tym wspomina), tak samo jak np metro. Na Sants nie będziesz musiał jeszcze raz przechodzić przez bramki, po prostu najwyżej zmienisz peron.

Jakkolwiek, chodzą słuchy, że na Sants trzeba wyjść za bramki ale jak to zrobisz w ok 5 minut to nie zje ci przejazdu. Ewentualnie, zapytaj kogoś z obsługi.
Zachciało się wakacji w Hiszpanii to teraz nie narzekaj! :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Cze 2018 19:36 

Rejestracja: 02 Maj 2018
Posty: 1
-- 04 Cze 2018 19:31 --

Trochę odkopię temat, ale nie chce zakładać nowego. Wybieramy się na jeden dzień do Barcelony z Malgrat de Mar. Gubię się już trochę w tych informacjach o biletach stąd pytanie, czy wspólny bilet obowiązuje również na pociąg z MdM do Barcelony? Jeżeli kupię bilet 1-dia 5 stref to mogę na nim jechać kolejką z MdM i później jeździć po Barcelonie innymi środkami lokomocji?

-- 04 Cze 2018 19:36 --

Oczywiście mówię o bilecie T-dia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Cze 2018 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@M4thee
Tak
Chociaż tak na dobrę sprawę to różnica między RT na pociąg+T-10 1zona a Twoim T-dia na 5 zon jest praktycznie żadna. Ale z T-dia nie masz limitów więc jak chcesz się przejechać 1 przystanek autobusem... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group