Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Lis 2018 12:17 
Awatar użytkownika

srebrny
@blak nie, no, nie aż tak żeby zrezygnować wyjazdu
mi się po prostu Cypr nie podobał i tyle, ale tu na forum jest masa ludzi, którzy jeżdżą tam od lat i są zachwyceni, więc nie sugeruj się moją subiektywną niepochlebną opinią
zawsze trzeba szukać pozytywów, dobre jedzenie, wino, słońce, zawsze coś tam się spodoba

@HandSome bez przesady z tymi skrajnościami, opisuję swoje subiektywne wrażenia bez owijania w bawełnę ;)
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 29 Lis 2018 17:17 

Może faktycznie samo Pafos nie miało jakoś nadzwyczajnie wiele atrakcji do zaoferowania, ale w odległości do 40 minut już było trochę sporo. Co ja bym sam polecił?

W Pafos na pewno:
- zamek otoczony wodą, z którego dachu można poobserwować morze i niedaleki port
- kościół Agia Kyriaki Chrysopolitissa, całkowicie za darmo, jest gdzie spacerować, naprawdę warto
- promenada wzdłuż morza, która ma kilka kilometrów, a przy której można spotkać sporo rzeźb sztuki nowoczesnej (pozostałość po tym, jak Pafos była ESK)

Niedaleko:
- zdecydowanie wrak statku The Edro III Shipwreck, najlepiej byłoby to zrobić podczas zachodu słońca - widoki i zdjęcia WOW
- plaża: White River Beach, na której wież z kamieni tysiące ;)
- Sea Caves, czyli jak sama nazwa mówi, jaskinie w skałach

Jak coś mi się więcej przypomni, dorzucę. Pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 30 Lis 2018 14:19 

Loty: 26
Kilometry: 35 744
niebieski
Mozaiki w Pafos czy Kurionie są świetne, a koszty wejściówek na Cyprze są bardzo przyjemne dla kieszeni.
Ja byłam w II.2017 i teraz w październiku i pewnie jeszcze raz wpadnę, bo co nieco do zobaczneia zostało
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 22 Lis 2019 23:05 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 213 250
niebieski
Miałem napisać kilka zdań odnośnie styczniowego wypadu i m.in. opinii @cypel, ale jakoś wyleciało mi z głowy.
Generalnie podzielam jego zdanie, ale pewnie jak zawsze zależy to od tego gdzie się było, co widziało i jakie ma się preferencje.

Kilka uwag ode mnie:
1. Tak jak już było pisane, poza sezonem prawie nic się nie dzieje i na ulicach prawie pusto.
2. Omodos - jeden z fajniejszych punktów, fajna/klimatyczna cypryjska wioska.
3. Wąwóz Avakas - rzeczywiście sporo wody, ale nawet bez odpowiednich butów/odzieży da się zajść dość daleko. Oczywiście trzeba się przygotować, że będzie trzeba skakać z kamienia na kamień i się trochę wysilić / ubrudzić, ale może właśnie dzięki temu nie było tak źle... i nudno jak w sezonie ;)
4. Akamas - jak ktoś ma więcej czasu, to można odwiedzić, ale moim zdaniem bez rewelacji.
5. Skała Afrodyty / Edro III - po drodze można zajrzeć, ale specjalnie jechać chyba nie ma sensu.
6. Troodos / Olimp - sporo śniegu, ale generalnie nie było co tam robić (większość ludzi wybiera się w kierunku stoku narciarskiego).
7. Flamingów w Akrotiri było dużo, ale daleko od brzegu i mało co było widać.

Kilka zdjęć poniżej, może kogoś bardziej zachęcą.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 23 Lis 2019 14:01 

blak napisał(a):
No tak, śnieg nie taki zły. Waszym zdaniem warto odwiedzić Troodos zimą?
A może w ogóle w drugą strone, np. w kierunku Nikozji? Tyle, że te 3,5 dnia to chyba trochę za mało?

IMHO trochę mało, tydzień jest optymalny.
Byliśmy na przełomie stycznia i lutego 2107, była wyjątkowo chłodna zima, temperatury na wybrzeżu 7-10 stopni. Na Olimpie dużo śniegu.
Zwiedziliśmy autem wynajętym na 8 dni za jakieś 120-130 Euro całą wyspę wzdłuż i wszerz.
Łącznie z Nikozją, aczkolwiek wizyta w części tureckiej bardzo rozczarowująca - klimaty raczej depresyjne.
Generalnie całkiem fajnie, wg mnie optymalne zwiedzać w maju, ale zima i tak lepsza do zwiedzania od lata.
Latem - jak najbardziej - ale tylko leżing i plażing np. w Ayia Napa ;-)
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 24 Lis 2019 17:55 

niebieski
Jacek_Wo napisał(a):
Byliśmy na przełomie stycznia i lutego 2107, była wyjątkowo chłodna zima, temperatury na wybrzeżu 7-10 stopni. Na Olimpie dużo śniegu.
:shock: :shock: Byłam od 5-12 lutego 2017 r. i 2-krotnie się na plaży opalaliśmy. W Kurion jak zwiedzaliśmy było tak gorąco, że ja byłam w sukience na ramiączkach, a mąż i syn w szortach i t-shirtach. Po zwiedzaniu na plaży w dole spacerowałam na bosaka brzegiem morza...
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 24 Lis 2019 23:55 

piekara114 napisał(a):
Jacek_Wo napisał(a):
Byliśmy na przełomie stycznia i lutego 2107, była wyjątkowo chłodna zima, temperatury na wybrzeżu 7-10 stopni. N...
:shock: :shock: Byłam od 5-12 lutego 2017 r. i 2-krotnie się na plaży opalaliśmy. W Kurion jak zwiedzaliśmy było tak gorąco, że ja byłam w sukience na ramiączkach, a mąż i syn w szortach i t-shirtach.

Ba, jak ktoś ma szczęście powinien grać w Lotto ;-)
Ja już nie gram ...
Dane historyczne meteo z lotniska w Larnace
Wasz tydzień : https://www.wunderground.com/history/weekly/cy/larnaca/LCLK/date/2017-2-6
maksymalne temperatury w dzień ca. 17-19 stopni (średnio 18 stopni) , minimalne w nocy 10 - 7 (średnio 8 stopni).

Nasz tydzień - poprzedni : https://www.wunderground.com/history/weekly/cy/larnaca/LCLK/date/2017-2-4
maksymalne temperatury w dzień ca. 12-16 stopni (średnio 13 stopni) , minimalne w nocy 0 /zero/ - 6 (średnio 3 stopnie).

Szok?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 25 Lis 2019 19:46 

niebieski
W totka nie gram ;)
Ale aby nie być gołosłowną: 9 lutego 2017 g. 13:24 (jeśli pamiętam to a aparacie nie zmieniałam czasu, więc +1) i tak sobie plażą pod Kourion pospacerowałam - nawet przebrałam się w bikini do kąpieli, ale wiatr był za silny i zrezygnowałam... Termometry pokazywały 20 st, ale odczuwalna była sporooo większa, na stanowisku archeologicznym w pełnym słońcu można się było spocić, półlitrowa butelka z wodą to było na styk:
Image

Trochę nie dowierzałam pogodzie i słońcu i byłam zwykle za ciepło ubrana....
W okolicy Pafos mieliśmy zdecydowanie lepszą pogodę niż na sam koniec w Larnace, choć wieczorami to w Larnace dużo więcej się działo niż w Pafos.... Końcem października wieczorami w Larnace też było bardziej ciekawie niż w Pafos....
Wieczory chłodne na sweter i pikówkę.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 07 Cze 2021 14:26 

Cześć.
lecimy w ten czwartek do Pafos wieczorem i wracamy w niedziele rano, także zostaje nam dwa całe dni w Pafos (piątek, sobota).
Chcemy poświęcić jeden dzień maksymalnie na zwiedzanie, a drugi na relax, objadanie się itd :D
Przewracając internet skleiliśmy taki plan. Na pierwszy dzień mamy zamiar wypożyczyć samochód w Pafos (carsharing RideNow) i pojechać do Agios Neofytos Catpark ( kocie sanktuarium - schronisko), potem do wąwozu Avakas i wracając do Pafos zajechać do Coral Bay się wykąpać w morzu. ( cała trasa około 50km). Czy taka wycieczka ma sens? Jak Uważacie? Jest coś w tych okolicach czego nie można przegapić? Nie lubimy pomników i starożytnej sztuki, raczej przyroda. Dodam, że wypożyczanym samochodem nie można wyjeżdżać na nieutwardzone drogi, chcemy tego przestrzegać.

Dodatkowo szukamy jeszcze takich miejsc jak:
- jakieś fajne miejsce widokowe na morze, gdzie zapiera dech w piersiach i znajdujące się wysoko ( w Pafos lub bliskie okolice)
- sprawdzonych restauracji w Pafos, gdzie zasmakuje się smaków Cypru. ( nie mamy wiele czasu na próbowanie w kilku lokalach :( )

Z góry dzięki za pomoc.
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 10 Cze 2021 12:41 

niebieski
W pobliżu masz wrak Edro III, sea caves.
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 01 Lut 2022 00:40 

W drugiej połowie lutego na Cyprze mają kwitnąć drzewa migdałowe w dolinach w których jest już cieplej. Ktoś zna taką dolinę koło Pafos?
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 04 Kwi 2022 16:34 
Awatar użytkownika

Loty: 75
Kilometry: 123 729
srebrny
Z dodatkowych atrakcji niewymienionych wcześniej polecam:
- Lara Beach, plaża znana z wylęgu żółwi, dojście/dojazd długą, szutrową drogą. Przejazd po niej ma sens tylko autem z naprawdę wysokim zawieszeniem. Nas na stopa wzięli Węgrzy zwykłym samochodem i było słychać kilkukrotnie, jak coś uderzyło od spodu 8-)
- Skała Afrodyty jest bardzo blisko, a chyba nikt wcześniej jej nie wymienił, chociaż jest jedną z najbardziej znanych atrakcji Cypru
- Jak ktoś jest fanem trekkingu to warto przejść się górnymi częściami półwyspu Akamas. Niezbyt wymagająca trasa, ciekawe widoki (oprócz leżących wokół licznych platiskowych łusek po nabojach)

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości