Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pafos
#1 PostWysłany: 04 Maj 2012 23:03 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 38
Witam serdecznie 8-) udaję się na kilkudniowy urlop na Cypr i prosiłbym kogoś kto był o jakieś rady - gdzie warto jeść, robić zakupy i nie zapłacić wielkiej fortuny :)
I takie pytanie, może ktoś pokusiłby się o porównanie cen pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi a Cyprem jeśli chodzi o żywność? Na kanarach dość często można było spotkać bary chińskie/indyjskie, gdzie za 5, 6 euro można było jeść do bólu...

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
 Temat postu: Re: Pafos
#2 PostWysłany: 04 Maj 2012 23:23 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Byłem i na Gran Canarii i na Cyprze i co do cen to mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o żywność, to jest to przepaść, oczywiście na korzyść Wysp Kanaryjskich.
Zarówno ceny żywności w supermarketach, jak i posiłków w restauracjach na Cyprze są przynajmniej 50-60% wyższe, jeśli nie dwukrotnie.
Na Gran Canarii w restauracjach menu dnia można było mieć za 6-7 euro, na Cyprze posiłek kosztuje przynajmniej 10-12 euro (i to często bez napojów).
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#3 PostWysłany: 12 Sie 2012 11:07 

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3
no dobrze a jest jakaś możliwość by wyżywić się taniej na Cyprze Ktoś może podać przykłady i ceny pomijając restauracje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#4 PostWysłany: 20 Lut 2013 19:05 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 11
Nie byłam na Wyspach Kanaryjskich, ale byłam w Pafos w maju 2012 roku. Cena kebabu w knajpach 3-5 euro i można sobie pojeść, piwo 2-3 euro w knajpach przy porcie, deptaku. Także uważam, że drogo nie było. Nie wiem jak z daniami typowo tutejszymi. My zaopatrywaliśmy się w lidlu, ceny wiadomo wyższe niż w PL, ale nie było jakiegoś większego przerażenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#5 PostWysłany: 20 Lut 2013 20:06 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 27
Byłem w Pafos w październiku zeszłego roku.
Zakupy najtaniej w supermarketach np. LIDL.
Przykładowe ceny z gazetki:
http://www.lidl-pageflip.com/grzy.html?kid=23al3c
Polecam serek Halloumi (na ciepło)!
W Pafos Lidl jest tutaj: http://213.144.6.110/lidl/lidl.cy/detail.do;jsessionid=BAC60827E514CB2386973317BC0A476C?poiID=119
praktycznie naprzeciwko Tombs of the Kings.
Oprócz tego są inne supermarkety, w tym z produktami z UK.
Między innymi w stronę Coral Bay: https://plus.google.com/116995836305281014177/about?gl=pl&hl=pl.
Najdrożej w sumie jest w małych sklepikach zwanych Kioskami (ale to oczywiście reguła jak myślę wszędzie).
Fajną sprawą jest oznakowanie (dobrze widoczne) w supermarketach produktów cypryjskich np. wiemy, które banany są wyhodowane na Cyprze, a które np. w Nikaragui :)

Miłego pobytu!

Pozdrawiam
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#6 PostWysłany: 20 Lut 2013 20:43 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
ceny w Lidlu takie jak w Polsce z tym że nie w złotówkach tylko w Euro. Czyli np.jogurt mały 1,5 Euro. Najtańsza woda.
Pizza Hut: 2 pizze (nie jakieś duże), zestaw dla dziecko (mała pizza plus zabawka i chyba małe frytki), 3 fanty i piwo 0,5l= 36 euro. No cóż tanio nie jest, można by powiedzieć że ceny Unijne i trzeba się liczyć z wydatkami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#7 PostWysłany: 20 Lut 2013 20:51 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Akurat Pizza Hut to była najtańsza restauracja w jakiej jedliśmy na Cyprze. Warto korzystać z promocji, które często się pojawiają.
Np. obecnie widzę takie: http://www.pizzahut.com.cy/index.php?id=35

Co do cen w standardowych restauracjach, to tak jak już pisano wyżej, jest to przynajmniej 10-15 euro na osobę z napojami.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#8 PostWysłany: 20 Lut 2013 22:23 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 27
Osobiście (jeśli patrzeć na koszt) to wolę zrobić na szybko np. wspomniany wyżej Halloumi (1,5 eur w LIDLu) + pita (1 eur) + kawałek warzywa i mam taniej, czasowo w zasadzie tak samo i do tego jem coś "miejscowego" a nie "pizzę" w Pizza Hut (która moim skromnym zdaniem z pizza akurat ma tyle wspólnego co np. ryba po grecku z Grecją).
Oczywiście nie miałem zamiaru nikogo obrazić... Jak ktoś lubi Pizza Hut to jak najbardziej. Dla mnie podróże to nie tylko "zaliczenie" miejsca ale jego "posmakowanie".
Na zachętę :D
Image
oraz obiad w Nikozji (koszt ok. 10 eur za 2 dania z napojami)
Image

Co do samego Cypru, to jak masz na tyle czasu to polecam odwiedzenie części północnej- chociaż Nikozji. Naprawdę warto (ludzie, architektura, jedzenie). I co do cen- też taniej niż cześć południowa. Świeży sok z granatów wyciskany ręcznie na Twoich oczach mniej więcej 1L (gość zużył ok 6 dużych owoców) podany z życzliwością- 2 eur...

Pozdr
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#9 PostWysłany: 20 Lut 2013 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W Ayia Napie w lokalu około kilometra od plaży dania dnia, którymi naprawdę można się najeść do syta były po 8-9 euro, w Larnace 3 min od plaży podobnie. Duże piwo (0,6 ) w lokalu po 2 euro, pyszne i mocne drinki w hotelowym barze przy morzu po 3euro. Ogólnie trzeba szukać i zawsze coś przyzwoitego się znajdzie :)
Jeśli się nie szukało to najtańsze ryby w lokalu przy morzu od 15euro, a małe piwo (0,3) w Senior Frog po 5 lub 6 euro.
Lokalne sklepy baaaaardzo drogie, np. bułeczki cztery 2 euro, duża cola 2,5 euro, nabiał, lody, wędliny, miso itp w cenach horrendalnych :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#10 PostWysłany: 18 Lip 2013 14:34 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 39
Loty: 30
Kilometry: 37 264
titekk napisał(a):
Byłem w Pafos w październiku zeszłego roku.
Zakupy najtaniej w supermarketach np. LIDL.
Przykładowe ceny z gazetki:
http://www.lidl-pageflip.com/grzy.html?kid=23al3c
Polecam serek Halloumi (na ciepło)!
W Pafos Lidl jest tutaj: http://213.144.6.110/lidl/lidl.cy/detail.do;jsessionid=BAC60827E514CB2386973317BC0A476C?poiID=119
praktycznie naprzeciwko Tombs of the Kings.
Oprócz tego są inne supermarkety, w tym z produktami z UK.
Między innymi w stronę Coral Bay: https://plus.google.com/116995836305281014177/about?gl=pl&hl=pl.
Najdrożej w sumie jest w małych sklepikach zwanych Kioskami (ale to oczywiście reguła jak myślę wszędzie).
Fajną sprawą jest oznakowanie (dobrze widoczne) w supermarketach produktów cypryjskich np. wiemy, które banany są wyhodowane na Cyprze, a które np. w Nikaragui :)

Miłego pobytu!

Pozdrawiam
Tomek



Zdecydowanie zgadzam się, że najtaniej w lidlu:) Ogólnie ceny jak na Cypr nie jakieś wygórowane, a jak wiadomo do sieciówka więc można fajne promocje wychaczyć. Ja będąc w maju 2012 trafilam na promocje piwa jakiegos nie pamietam nazwy:P 36 centów:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#11 PostWysłany: 18 Lip 2013 14:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Jezeli piwo Cyprijskie, to bedzie KEO ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pafos
#12 PostWysłany: 18 Lip 2013 15:24 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 17
Najtańsze stołowanie z piciem znajdziesz w hotelu z opcją all. W lutym ze znajomymi wykupiliśmy Akti Beach Village 15 min autobusem od Pafos. Cena za osobę/dzień 29 euro. Rezerwowane na alpharooms. Warto napisać też maila bezpośrednio do hotelu można otrzymać lepszą ofertę niż od pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#13 PostWysłany: 18 Lip 2013 15:44 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Zeus napisał(a):
Jezeli piwo Cyprijskie, to bedzie KEO ;)

jakos mi szczerze mowiac nie podeszlo :lol:
a co do cen to dosc drogo, drozej niz na wyspach kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#14 PostWysłany: 18 Lip 2013 15:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
michcioj napisał(a):
Zeus napisał(a):
Jezeli piwo Cyprijskie, to bedzie KEO ;)

jakos mi szczerze mowiac nie podeszlo :lol:
a co do cen to dosc drogo, drozej niz na wyspach kanaryjskich



Sie nie dziwie :P Wszyscy tam Calsberga pija. Keo dla mnie to taka Tatra. Dobra, ale na chwile. ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#15 PostWysłany: 20 Lip 2013 16:05 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
Polecacie jakieś knajpy z dobrym jedzeniem w przystępnej cenie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#16 PostWysłany: 22 Lip 2013 11:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
a istnieja takie w przystepnej cenie ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#17 PostWysłany: 22 Lip 2013 11:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Jaka jest przystapna cena dla ciebie? 10, 15, 20 euro od osoby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#18 PostWysłany: 22 Lip 2013 18:08 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
10 euro za osobę jest okej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#19 PostWysłany: 23 Lip 2013 09:44 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Zeus napisał(a):
Jaka jest przystapna cena dla ciebie? 10, 15, 20 euro od osoby?

jak dla mnie 10e/osobe jest. nie zrozum mnie zle zeus, wrazenie jest takie ze poprostu cypr nie jest warty swych cen...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pafos
#20 PostWysłany: 23 Lip 2013 10:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Ja w Cyprze spedzilem miesac z zycja jako wojskowy (ELDYK) i jakos do gustu nie wpadl.

Dobre souvlaki, seftalia, gyros itd w pitie znajdziesz na Souvlakia tou Vasilli, przy Leoforon Athinw, blisko Strazy Pozarnej
All you can eat 10.9 euro http://www.navarino.com.cy/
Pizza Hut tez ma tak okolo 6-8 euro unlimitted pizza
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group