Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Gru 2017 08:24 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
za 3 tygodnie lecę do Meksyku na 3 tygodnie. W zarysie plan wygląda tak:
MEKSYK - pon - sob -6dni
1. C.Mexico – Teotihuacan, Guadalupe
2. (OXACA czy PALENQUE?) - nie wiem co lepiej ?
jak Oxaca -Santa María del Tule (drzewo) monte Albany , warto ?
San de las Casas - wioski indiańskie San Juan Chamula i Zinacantan , Kanion Sumidero

2.GWATEMALA nd - śr -4 dni
Jezioro Atitan- Antigua- Wulkan Pacaya – Tikal – Flores ?
JEZIORO, WULKANY

3.BELIZE -śr - pt -2 dni
Belize City- Caye Culker (Blue hole)- lub tylko to zobaczyć
STUDNIA, PLAŻA
MEKSYK Jukatan sob - nd - ok 7 dni
Tulum – Chitchen Itza – (Coba)- Merida – Uxmal – Mayapan
ZABYTKI, CENOTY, PLAŻE,
Czy to jest realny plan ?
a może się sprężyc i zaliczyć OAXACA I PALENQUE? te dni są czysto orientacyjne


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Gru 2019 22:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 25 Gru 2017 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Jak nie uda Ci się zaliczyć i tego i tego to w mojej ocenie ruiny Palenque są ciekawsze niż Monte Alban.
Do tego jest bliżej do San Cristobal i w okoliczne indiańskie wioski - także gdybym miał wybierać się ponownie wybrałbym tą pierwszą opcję.
Zastanowiłby się też czy nie za dużo czasu poświęcasz na stolicę - oczywiście można nawet dużo dłużej ale czy nie warto tego czasu poświęcić gdzie indziej np. w Gwatemali na którą masz 4 dni.
pozdrawiam i udanego wyjazdu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Gru 2017 09:11 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
dziękuję za sugestie, już nie mogę doczekać się wyjazdu.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Gru 2017 12:53 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Na stolicę, z tym planem, to 2 dni wystarczą. Faktycznie lepiej ten czas zainwestować w inne miejsce. Ze swojej strony polecam Palenque, można zrobić jeszcze wypad do kolejnych ruin nad samą granicą z Gwatemalą - Yaxchilán. Z tym że w Oaxaca nie byłem (świadomie), więc nie mam porównania.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Gru 2019 22:08 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Spędziłem w Meksyku 3 miesiące (Jalisco, Hidalgo, Oaxaca, Quinta Roo, Yukatan, CDMX i okolice) i Oaxaca była dla mnie jednym z naciekawszych miejsc. Całodzienna wycieczka, za która płaci się tylko 30 zł od osoby (zapisy w wielu miejscach na starym mieście) zabiera do: Santa Maria der Tule, fabryki Mezcal połaczonej z degustacją, tradycyjnych tkalni, ruin Mitla (darmowe wejście dla Meksykanów w niedzielę, reszta płaci dodatkowo 75 MXN), a przede wszystkim do Yerbe Agua (jednego z jafajniejszych miejsc jakie widziałem w życiu). Oprócz tej jedenj wejściówki i jedzenia, wszystko jest już w cenie.

https://www.google.com/search?q=hierve+ ... u7yfzupTOM:

Monte Alban też dosyć przyjemne i bardzo fajne widoki ze szczytu, ale takich ruin jest wszędzi na pęczki.

Sama Oaxaca jest miastem o pięknym starym mieści i szpetnych obrzeżach. W innym moim poście możesz poczytać o dojeździe za 10 MXN z lotniska do centrum. Generalnie bardzo polecam Oaxacę na 2-3 dni. 4 to MAX.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Gru 2019 22:53 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Cały stan Oaxaca jest tak chill-out'owy, że warto tam spędzić trochę czasu... Ale to wszystko zależy od tego co preferujesz? Nad Pacyfikiem (stan Oaxaca) spotkasz bardziej surferów i nudystów a nad Atlantykiem tłumy turystów z USA czy Europy.
W Mexico City, polecam muzeum Antropologiczne. Tam zobaczysz wszystko w pigułce.
Jak dla mnie to jest jedno z trzech najlepszych muzeów, które zwiedziłem (globalnie, nie w Meksyku)...
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Sty 2020 00:09 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Podbijam odnośnie muzeum antropologicznego. Wg mnie również jednego z najlepszych jakie widziałem (nie wiem czy top 3, ale top 10 na pewno)
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sty 2020 21:54 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
To prawda, Antropologico jest świetne. Ale Museo Templo Mayor również warte odwiedzenia, a ludzie to jednak pomijają
https://portalpodroze.pl/muzea-meksyk/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group